Перейти до змісту

Цитрусівництво - Цитрусоводство


nickel

Рекомендовані повідомлення

В нас олеандр хворів. Полляли грунт антихрущом здається. І зверху кущ обкропили. Помогло.

Дякую, спробую.

Запитання до всіх, хто в гілці: чи не хворіють ваші цитрусові щитовкою? Може, в кого є позитивний досвід боротьби з нею? Що ми тільки не перепробували -- без толку. Колись одного разу трапились пігулки для грунту, так від них на шефлері щитовка зникла, кілька років не було, але зараз знову перекинулась. А назву пігулок не згадаю...

Актарою пробували?

ні, про Актару не знаю. Треба буде глянути. А для кімнатних рослин їх використовувати не стрьомно - і перше, і друге? Воно все вроді як для відкритого грунту, а в мене дома малі діти, аби не травонулись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 160
  • Створено
  • Остання відповідь

В ж не будете туман на всю кімнату з трутки робити. Я свої вазони на ніч поставила в душову кабінку, там обприскала й піділляла. Якщо в квартирі, то можна в ванні чи в туалеті це зробити, там витяжка є.

За дітьми хіба дивитися, щоб листя не їли. ( суджу по собі, найменшому два роки)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В ж не будете туман на всю кімнату з трутки робити. Я свої вазони на ніч поставила в душову кабінку, там обприскала й піділляла. Якщо в квартирі, то можна в ванні чи в туалеті це зробити, там витяжка є.

За дітьми хіба дивитися, щоб листя не їли. ( суджу по собі, найменшому два роки)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ні, про Актару не знаю. Треба буде глянути. А для кімнатних рослин їх використовувати не стрьомно - і перше, і друге? Воно все вроді як для відкритого грунту, а в мене дома малі діти, аби не травонулись.

Актара по класифікації ВООЗ належить до 3 класу (помірно токсична, малотоксична). Хай Вас не заспокоює оте "помірно" і "мало". Препарат слід тримати подалі від дітей. Вазони на час обробки краще ізолювати не тільки від дітей, а й від людей взагалі, наприклад на балконі. Якщо є плоди, то після достигання я такі не їм, хоча теоретично токсину там не повинно бути.

Переваги Актари над іншими засобами:

- Щитовка, тому й називається щитовкою, бо дорослі комахи вкриті щитками, через які інсектициди майже не проникають, тому обприскувати їх будь чим нелогічно. А молодняк гониться, тому не факт, що він увесь буде знаходитися там де ви обрискаєте. Актарою можна кропити рослини, але проти щитовки це неефективно.

- Актарою рослини поливають, отрута проникає в рослинний сік, яким харчуються і молодняк щитовки і дорослі особини. І діти не надихаються, хіба землі наїдяться.

Якщо вже геть боїтеся хімії, то є старий метод, промазати усі листочки з двох сторін, усі гілки і стовбур масляною або мильно-масляною емульсією (по 1 ст. ложці на 1 літр води). Я колись просто змазав машинним маслом весь лимон і змив мильною водою, потім душ під проточною водою. Від масла щитовка відстає і гине вже під час промазування маслом, але й листочки не усі витримали таку процедуру. Повторяти на свій страх і ризик.

п.с. Зараз проходить карантин і лікування від борошнистого червецю куплена орхідея. Лікуємо також Актарою, перший полив, потім "контрольний" через три тижні. Орхідея стоїть на кухні, в квартирі живе малишман 1 рік 4 місяці. Усі живі-здорові, крім червецю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

В мене таке питання як в профана .. Родичі подарували вазон з лимоном вирощений з кісточки (все що відомо), росте собі далі, але хочеться плодів.. з нього щось можна добитись, якщо так то як ? буду вдячний за любі поради.. хочу лимона власноруч вирощеного.

bcff1242f68b.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене таке питання як в профана .. Родичі подарували вазон з лимоном вирощений з кісточки (все що відомо), росте собі далі, але хочеться плодів.. з нього щось можна добитись, якщо так то як ? буду вдячний за любі поради.. хочу лимона власноруч вирощеного.

Довго розказувати, легше порадити літературу для самостійного ознайомлення. Цікавить?

Якщо коротко:

Найшвидше - це прищепити. Але треба мати прищепу, тобто лимон (можна й не лимон), який уже плодоносить.

А можна й не прищеплювати. Квіти, зазвичай з'являються на гілках 4-5 порядку (стовбур рахується 0 порядку). Тобто треба активно формувати крону, стимулюючи гілкування, обрізати кінці гілок, я практикую відщипування кінчиків, а обрізку роблю лише тоді, коли треба корегувати крону. Обрізані гілки вкорінюю, але в мене лимон плодоносить, тому вкорінені черенки також получаються культурні і цвітуть/плодоносять. Також треба боротися з гілками-жировиками (вертикальні гілки, які тянуть на себе забагато соків і жирують за рахунок інших гілок). Їх також дехто радить обрізати, а я ж підв'язую їх до стовбура чи ще до чогось чи просто навішую груз, щоб вони прийняли горизонтальне положення, так вони перестають жирувати. Коли з'являться гілки 5 порядку, є надія, що лимон зацвіте. Хоча не у всіх таке відбувається, а в декого це відбувається через 15 років.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скоро буду їсти власні лимони. Десь так через пів року)))))

За пів року вони навряд чи достигнуть, розраховуй на 10-12 місяців.

Виклади фото всієї рослинки, будь-ласка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та я їм взагалі рости не дам. Замале, ще те чудо лимонне. Потішуся ще з тиждень, поки всі квіти перецвітуть і общіпаю.

post-16086-0-12651800-1430407284_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Щира українська жаба перемогла))))) я таки залишила одного лимончика.

Росте... Деревцеві не шкодить, бо паралельно росте дві гілочки. Значить сил прокормити плід вистачає

post-16086-0-53027800-1436516619_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Значить сил прокормити плід вистачає

Не значить... В любий момент може початися масове скидання листя. В тещі так і сталося. Стоїть лисий, зате з лимоном.

п.с. Не забувайте підживлювати і він можливо витягне, листя малувато, але впритик вистачає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підливаю постійно з вермістимом. Плюс позакореневе раз в тиждень новофертом. Заглядаю, наче до дитини малої)))))))

Я трохи натренувалася з суницями в малооб'ємці. Лимон в цьому плані трохи менш вибагливий.

Лимон розмірами завбільшки з найбільший магазинний, а йому ще з пів року рости. Цікаво, який тоді буде?

Порахувала листки)))) 23 великих. А скільки потрібно, щоб було?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підливаю постійно з вермістимом. Плюс позакореневе раз в тиждень новофертом. Заглядаю, наче до дитини малої)))))))

Я трохи натренувалася з суницями в малооб'ємці. Лимон в цьому плані трохи менш вибагливий.

Лимон розмірами завбільшки з найбільший магазинний, а йому ще з пів року рости. Цікаво, який тоді буде?

Порахувала листки)))) 23 великих. А скільки потрібно, щоб було?

Щоб виріс один лимон, без шкоди для дерева, треба +-20 дорослих і визрівших листків. Молоде листя не варто рахувати, бо воно ще саме тягне з лимона соки на ріст, а не віддає як старе листя. Молодим деревцям треба більше листків, старим деревам і менше листків вистачає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую))))

Буду надіятися, що мого догляду вистачить і для росту і для лимончика.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Порадьте як спасти лимон.

На роботі є дерево лимона.Який його вік не знаю. В дерева посохли гілочки, відпало все листя. Все що омертвіло я обрізала. Є 4 живих гілочки, на них навіть квітки були.

Дерево тривалий час стояло на вікні під сонячним промінням (після обіду).

Забрала. Поставила в місце з розсіяним світлом.

Як спасти дерево? якщо є же живі гілочки то думаю все же не так погано.

post-3519-0-05590600-1436894575_thumb.jp

post-3519-0-12127600-1436894613_thumb.jp

post-3519-0-25193900-1436894681_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Порадьте як спасти лимон.

На роботі є дерево лимона.Який його вік не знаю. В дерева посохли гілочки, відпало все листя. Все що омертвіло я обрізала. Є 4 живих гілочки, на них навіть квітки були.

Дерево тривалий час стояло на вікні під сонячним промінням (після обіду).

Забрала. Поставила в місце з розсіяним світлом.

Як спасти дерево? якщо є же живі гілочки то думаю все же не так погано.

В першу чергу обірвати весь цвіт і зав'язь з дерева, весь-весь, не залишати жодного.. Розібратись чому опало листя, бо навряд чи причина в яскравому сонці. Дуже часто причиною скидання листя є шкідники, хоча причина може бути інша і не одна, дуже важко поставити діагноз дистанційно. Після виявлення причини, її необхідно ліквідувати, якщо це шкідники,то вивести їх і т.д. Найкраще для спасіння деревця зробити міні-парник: накрити дерево великим прозорим кульком, знизу кульок для герметизації примотати скотчем до горшка чи прижати гумкою. Хай так і залишається в розсіяному світлі, але недалеко від вікна, світла повинно бути багато. Земля повинна бути вологою, часто поливати не прийдеться, бо волога не матиме куди діватися. Коли виросте нове листя і дозріє, треба буде поступово привчати лимон до життя без парника, знімати спочатку на 5 хвилин в день поступово збільшуючи час без парника. якщо залишились питання, запитуйте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну шкідників я наче не виявила. Листя опало а гілочки всохли.

Зірвати цвіт? Шкода трохи)) Але я розумію він тягне соки з дерева?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну шкідників я наче не виявила. Листя опало а гілочки всохли.

Самець павутинниого кліща має довжину тіла усього 0.3 мм. Особисто я їх без лупи вже не бачу. Зате павутиння, яке вони плетуть в пазухах листків, не побачить хіба, що сліпий. Яка причина листопаду, на Вашу думку і чому Ви так вирішили? Якщо причину визначити неправильно, то коли наступить період росту, шкідники можуть знищити молоді паростки і всі намагання спасти дерево виявляться марними, а до слідуючого періоду росту дерево може і не дожити, бо запас поживних речовин знаходиться в листі (якого немає), а періодів росту в лимона усього 3-4 на рік. В цьому році залишився один-два періоди росту, а без листя дерево навряд чи перезимує.

Зірвати цвіт? Шкода трохи)) Але я розумію він тягне соки з дерева?

Якщо дерево врятувати, то воно ще не раз порадує своїм цвітом, а якщо зараз залишити цвіт, то можливо це буде останнє цвітіння дерева.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яка причина листопаду, на Вашу думку і чому Ви так вирішили?

Лимон рідко підливали, дуже часто в нього просто була посуха.

Стояв на протязі, і його постйно носили по кабінету туди-сюди.

Зробила як Ви радили. ЗІрвала весь цвіт, зробила тепличку.

Які мої подальші дії мабуть бути? Просто чекати? МОжливо варто пересадити? (мені здаєтсья що його часто заливали (в переривах між посухою), і не виклбчено що там закисло коріння). Чимось підживляти?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лимон рідко підливали, дуже часто в нього просто була посуха.

Стояв на протязі, і його постйно носили по кабінету туди-сюди.

Зробила як Ви радили. ЗІрвала весь цвіт, зробила тепличку.

Які мої подальші дії мабуть бути? Просто чекати? МОжливо варто пересадити? (мені здаєтсья що його часто заливали (в переривах між посухою), і не виклбчено що там закисло коріння). Чимось підживляти?

Залишилось найважче - чекати. :) Третя хвиля росту починається з середини вересня, але в різних дерев по різному, Ваше може піти в ріст і зараз, бо друга хвиля росту закінчується в середині-кінці липня, але знову ж таки у всіх по різному. Якщо вибирати між темним затінком і яскравим сонцем, то щоб цей лимон пішов у ріст краще вибрати сонце. Хоча ідеальним місцем буде дуже світле розсіяне світло. Пересадка - це завжди стрес, не варто до листопаду додавати ще й її. Землю підсушіть (не поливайте, доки не підсохне), а потім можна потрохи поливати (багато не треба, бо волога з парника немає куди діватися). Підживіть один раз, якщо його давно підживлювали, наступний раз підживите, коли піде в ріст. Продаються готові добрива, спеціально збалансовані для цитрусових. Але знаючи наших бізнесменів, скоріше за все набираються вони з однієї бочки, просто клеяться різні наліпки. Тому добриво використовуйте любе яке маєте під рукою, головне пам'ятати, що лимони не люблять хлору, тому дивіться щоб в добриві було по-менше хлористого калію. З тієї ж причини, воду для поливу краще брати дощову, бо водопровідна хлорується. Або відстоювати водопровідну воду у відкритому посуді з широким горлом (миска чи щось схоже) не менше доби чи прокип'ятити. Щоб лимон зараз обріс листям і менше тратив сил на цвітіння, треба збільшити дозу азоту і зменшити кількість фосфору в добривах.

п.с. Всі поради стосуються лише цього лимону. В нормальних умовах за нормальним здоровим лимоном інший догляд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня!

Є дві новини - чудова і погана.

Чудоба: сьогодні побачила що за вихідні лимон пустив листки! 4 шт.

Погана - він весь у плісняві. Все - земля, стовбув. Спори літали повністю під пакетом. ЩО РОБИТИ????

Я зняла пакет та повитирала плісняву, верхній шар землі здерла.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня!

Є дві новини - чудова і погана.

Чудоба: сьогодні побачила що за вихідні лимон пустив листки! 4 шт.

Погана - він весь у плісняві. Все - земля, стовбув. Спори літали повністю під пакетом. ЩО РОБИТИ????

Я зняла пакет та повитирала плісняву, верхній шар землі здерла.

Значить міні-тепличка відміняється - іншого способу боротьби з пліснявою я не знаю. Замініть тепличку частим обприскуванням.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...