Перейти до змісту

Енергозберігаючі лампи


Рекомендовані повідомлення

Поміняв в квартирі всі лампочки на економки - економія близько 40кВт/міс.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...
  • Відповідей 54
  • Створено
  • Остання відповідь

хотів щось створити схоже, і випадково наткнувся на цю тему, почитав і так і толком не поняв чи є економія чи ні...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Раніше використовував різних виробників лампочки(Philips якщо брав то польського виробництва, вони служили довше, хоча і були дорожче) , незнаю чому але горіли часто, поки не зупинився на лампочках фірми Maxus , потроху перевів всю квартиру на них, купив декілька запасних, так і лежать, бо забув коли приходилось міняти.

п.с. не реклама =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я поставив такі лампи тільки в кімнатах де вони працюють довго, наприклад вітальня , включив в 6 ,виключив в 12 ,оскільки бояться вони частих викл-вкл і від цього передчасно виходять з ладу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скільки дав за штуку?

Точно не памятаю, в районі 20+грн(20W) брав в одного з диллерів, по хороших цінах. Дуже комфорним оказалось 4100К світло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

При установці енергозберігаючих ламп, зверніть увагу на вимикачі котрі мають підсвітку.

Дуже часто зза цього має місце "мерехтіння" ламп(и) у вимкененому стані.

Причина наступна:

через ланцюг світодіода (неонки) підсвітки в лампі-економці після випрямляча повільно заряджається конденсатор і коли напруга досягає "пробою" - лампа короткочасно спалахує, кондесатор швидко розряджається, такий циклічний процес повторюється через кілька секунд знову. Це скорочує ресурс лампи, та і дратує дещо така світломузика :).

Трабла не стосується усіх ламп, на моїй практиці даний ньюанс вилазив на Delux та Osram.

Варіанти рішення:

- відключити діод;

- зашунтувати навантаженням, наприклад низькоомною лампою розжарювання, як варіант - ще конденсатори 2 мкФ 400В, 0,22-1 мкФ - 630В

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

енерго зберігаючі лампи це добре, але їх продаж розпочали, а центрів утилізації таких ламп немає

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Не бачу проблем в заміні.

Поміняв абсолютно всі лампочки в квартирі.Зараз є любий цоколь і любий розмір колби.

Не бачу проблем в заміні.

Поміняв абсолютно всі лампочки в квартирі.Зараз є любий цоколь і любий розмір колби.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да есть лампочки, которые подходят :)

У меня люстра рассчитана именно на такие, как на фото. Плафоны (шарики) имеют дырку под лампу лишь немного (5-6 мм) больше диаметра колбы. Тем не менее успешно и без каких-то проблем (и это ещё года три-четыре назад) подобрал экономки нужной толщины и длины (шарики-плафоны небольшие), эквивалент 40 Вт и 60 Вт, кажется.

А если плафон не круглый, т.е. не лимитирован в длину - есть тонкие экономки с вытянутой спиралью (тоже такими пользуюсь), эквивалент до 60-100 Вт.

Поэтому проблемы как бы не вижу совсем :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Замінив всюди, де тільки є :) Квартира, ще квартира, будинок батьків, Лампочок з 50-60...Різних виробників (і Осрами, і Максуси, і Космос, і Вольта, і ... і все, що продають :) ), різних потужностей, різних типорозмірів і т.д. користую їх вже роки 4. Згорівших маю штук 6... З гарантіями ліньки було возитися :) Відремонтував зо дві.

Чи є економія? :) певно трохи є :) ...якщо рахувати по різниці потужностей звичайних і енергозберігаючих :) За місяць безперервного світіння 100 Вт звичайно і відповідної по світловому потоку енергозберігайки 20 Вт маємо економію гривень 17, тобто майже на ще одну енергозберігаючу (дешевеньку).

Блимають не всі. Причому було брав 6 штук, ставив в 3-х кімнатах і блимала тільки одна... Всі вимикачі однакові, всі з неонкою, фази на цоколі подані теж однаково, лампи Осрам були...

Інший випадок (фірму не пам'ятаю) - поставив - блимали всі. А десь за тиждень перестали :)

Але ставлю їх не тільки з-за економії (а скоріше економія взагалі в мойому випадку не вирішальний фактор), а просто подобається можливість заповнити всю люстру (а не вкручувати тільки одну-дві ;) ) :), подобається яскравість, подобається вигляд, температура і т.д.

Єдиний мінус (причому і виробники, і продавці про це змовчують) - енергозберігаючі лампи вигорають, тобто втрачають яскравість.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...

Не хочу створювати нову тему, тому напишу тут.

Перегоріла енергозберігаюча лампочка, працювала десь 2 роки. Питання - куди її викинути? Залишки свідомості говорять, що треба її якось утилізувати, але куди? Можливо хтось з форумчан стикався з такою проблемою. Чи просто на смітник? В себе вдома тримати - не варіант.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я віддавав у магазин, де купував - по вул. Сенаторки Левчанівської (колишня Медведєва), як спускатися до ринку, по ліву сторону, на другому поверсі над якимсь будівельним магазинчиком.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я віддавав у магазин, де купував - по вул. Сенаторки Левчанівської (колишня Медведєва), як спускатися до ринку, по ліву сторону, на другому поверсі над якимсь будівельним магазинчиком.

Ага!

Щоб тебе совість не мучила, то щоб вони її певно викинули в звичайний смітник і мучились з совісттю! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Замінив в себе в квартирі 4 галогенні 50Вт лимпи на світодіодні: 1 виготовлена під спец-замовлення 60 діодів 100лм/Вт 2700К аналог 40-50Вт; 1 "максус" з "нової лінії" 15 діодів ХЗ що там, але світтить, непогано ніби десь на 25-30Втсвічення на око десь на 3500-4000К; і 2 китайські "High Power Led" 30 діодів на 5 Вт . певно аналог 40Вт десь на 3200К - ними я задоволений!

Взагалі то ще є цікаві пропозиції по заміні звичайних ламп під Е27 на діодні, але їх форма не дає можливості ефективно розсіювати світло при цьому естетично виглядати. Але як я вважаю тут є ще куди розвиватися і експерементувати з формою розсіювачів, розташуванням світодіодів.

Зважаючи на попередній досвід використання теперішніх "економок"- практично з початку їх продажу (коли вони ще коштували 8-10$) близько 5 років - служать не більше 2 років, в перерахунку на економічний ефект, користі з них мало. Це скоріше економія для енергетичних компаній і заробіток для виробників. :(

Економками наразі не балуюсь, лише в "дитячу", під час поркупки люстри взяв 3 максуса.

На мою думку справжнім проривом в розвитку в галузі економного освітлення є саме світодіодне освітлення.

За ним майбутнє!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я віддавав у магазин, де купував - по вул. Сенаторки Левчанівської (колишня Медведєва), як спускатися до ринку, по ліву сторону, на другому поверсі над якимсь будівельним магазинчиком.

Я свою лампочку купував в Новій Лінії. Піду завтра туди, побачу що вони скажуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зважаючи на попередній досвід використання теперішніх "економок"- практично з початку їх продажу (коли вони ще коштували 8-10$) близько 5 років - служать не більше 2 років, в перерахунку на економічний ефект, користі з них мало. Це скоріше економія для енергетичних компаній і заробіток для виробників

Згідний. Економії майже нема. Я свою лампу (26 Вт, Максус) купував приблизно за 50 грн. От зараз порахував - вона мені приблизно стільки ж і зекономила за 2 роки служби. Тобто себе окупила і відразу згоріла. Єдиним плюсом для мене було, що енергозберігалка давала більш холодне (біліше) світло, порівняно зі звичайною лампою розжарювання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Біліше світло я не вважаю плюсом! :)

Весь час брав лише на 2700-3500К (тепло біле)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну не знаю, із тих що я купував, то рівненська люмакс проробила більше 6 років, після чого була перекручена в підвал із за того що люмінофор вигорів і лампа стала тускло світити (до цього була в коридорі і досить інтенсивно використовувалась), де працює і зараз. Ще одна люмакс після ремонту (заміна конденсатора), працює вже більше 5 років.

Також є одна осрам як працює близько 4 років, купувалось їх дві але через дурість (була вкручена в люстру з регулятором) згоріла, друга працює нормально.

А от про максуси не дуже гарне враження, було куплено дві в нову люстру, одна згоріла десь через місяць, інша через три. Після чого були замінені на рівненські люмакси які вже третій рік працюють. Ще була в хазяйстві львіська вольта, але десь після року експлуатації чомусь з'явилась тріщина в колбі і лампа перестала працювати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З власного досвіду:

Першу лампу купив на базарі (турецька), прослужила декілька місяців, здивувала якість пластику-почав частинками падати з лампи (можна було пальцями розтерти в пилюку), до того ж, при покупці, не звернув увагу на кольорову температуру (була 6500К)- коли з коридору заходив у вітальню здавалось, що у кімнаті синє світло. Як наслідок тепер використовую тільки 2500-2700К.

Було дві львівських Іскри (кухня, вітальня), прожили 0,5 і 1 рік. Як на мене, різні іскри, ізольфи, космоси, максуси і т.д. і т.п. це як максимум "крупно вузлова зборка" як мінімум наклейка лейб на китайский непотріб.

Був філіпс (не китай)- прослужив 5 років в коридорі. Тепер не купую, бо ціна значно вища за Осрам.

В Фокстроті "в нагрузку" дали 2 делюкси- працюють рік у вітальні. Особливістю є більша яскравість (при тій же потужності), в порівнянні з осрамами.

В новій лінії "впихнули" чи люмакс чи максус - через тиждень почала моргати і яскравість впала в 2 рази. По гарантії здав, купив осрам.

В основному, використовую осрами, хоча є екземпляр з дуже шумною начинкою але на освітлення це не впливає. Одна не дожила 3 місяці до 3 х років-замінив по гарантії.

По характеристиках сподобався бренд Megaman. Є лампи з терміном служби 15 тис. год, 600 тис.!!! циклів вкл./викл., можливістю плавного регулювання яскравості диммером, або напряму вимикачем (100%, 66%, 33%, 5%). Проблема в тому, що в Україні, з вище зазначеними характеристиками, тільки декілька моделей і по високих цінах.

П.С. Надіюсь, що лед лампи і надалі будуть дешевшати…

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю що будуть, адже це перспективна технологія.

Зараз з"являються все ефективніші і ефективніші діоди за співвідношенням лм/Вт

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, тільки тих лед-ламп під патрон Е27 є дуже мало моделей, та й ціна на даний момент, м'яко кажучи, висока.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...