Перейти до змісту

Енергозберігаючі лампи


Рекомендовані повідомлення

А давайте поговоримо про лампочки!

Маю думку замінити всі лампочки в будинку на енергозберігаючі. Але, як відомо, не всі вони однаково корисні.

Хто має справу з такими лампочками вже тривалий термін -- розкажіть, які лампочки варто брати, а які ні? Лампи яких виробників швидко виходять з ладу, а які світять довго? Що оптимально за співвідношенням ціна/якість -- Philips чи якийсь Maxus? Лампи з якою кольоровою температурою кращі для зору? На що ще варто звернути увагу при виборі таких ламп?

Зараз ще починають активно розвиватись світлодіодні лампи під стандартний цоколь. Що про них чути?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 54
  • Створено
  • Остання відповідь

Підтримую))))))) Розказуйте, діліться досвідом. Світлодіодні лампи зараз дуже дорогі від 400 грн за штк. :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хух,навіть не знаю з чого розпочати...,займаюсь продаем ен/збер ламп вже більше двох років.Сам поміняв собі усі лампи на економки-економія відчутна!

Зараз поширюється дуже багато інформації про шкідливість,переваги й недоліки такого типу світил.Годовне її не розбивати в домі,а якщо вже таке трапилось то обробити місце розбиття розчином марганцю й добре провітрити приміщення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

світлодіодні і не такі дорогі, від 6-7 у.о., проте скоріше для декоративного освітлення годяться

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені галогенки комфортніші для очей, світлодіодні дорогі і не бачу сенсу їх зараз купувать.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене вже два роки в коридорі світить lummax, вроді рівненські, з попереднім нагрівом перед включенням, на секунду вона слабенько загоряється, а потім вже світить, в залі і в дитячій і спальні такі що вмикаються одразу, правда за два роки з 14 ламп згоріло 3. Їх , наскільки мені відомо, не бажано часто вмикати/вимикати і як вкручуєш в патрон то тримати за цоколь а не саму лампу.

На рахунок температури колись Zevs, тему піднімав про лампи, можу тут щось напише.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

галогенки не люблять наших електромереж. Особливо в тому районі де я живу -- лінія перевантажена, добряче так просідає, а сусіди ще сваркою "балуються"... Іноді бувають добрі такі скачки.

Ні, мені швидше звичайні люмінісцентні підійдуть. Треба тільки визначитись з виробником і кофмортною температурою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Енергозберігаючі лампи класифікуються по типам свічення(кольоровій температурі):

-2700К(де К-світловий потік у кельвінах)-так званий тепло-білий колір,світло схоже до звичної лампи розжарювання.Рекомендується використовувати у спальних кімнатах,відпочивальнях...Жовтуватий спектр цих ламп більш звичний для людського ока(по аналогії з сонячним світлом й звичайними лампами розжарювання);

-4100(4200)К- природне світло,воно ж нейтральне,деякі виробники маркують як холодне світло.Застосовується у приміщеннях загального використання(можливо, зал,але добре підходить й 2700К),світло більш стимулююче,яскравість бадьорить,стимулює активність організму;

-6400(6500)К-Денне світло,найбільш яскравий спектр світла таких ламп,іноді люди його називають блакитним,його яскравість декому видається синюватою,навіть,зеленуватою.Добре застосовувати у ванній кімнаті,лампи з таким спектром стоять у растрових світильниках у офісах,складах,магазинах і т.д.

Зазначу,що вподобання кожної людини стосовно вибору ламп є індивідуальними.Приміром,трапляються люди що хронічно не "переварюють" жовтого світла,дехто, категорично проти денного чи нейтрального світла.

Тобто, коли людина приходить з метою підібрати собі у дім економку,намагаюсь продемонструвати й розповісти про переваги та недоліки різних типів свічення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Виробників,справді багато,вибирайте лампу з більшою гарантією-є шанс,що вона вислужить довше!

Усі імпортні лампи,включно з Philips, Osram,виготовляються у Китаї,хоча фірми солідні й ведуть контроль за процесом виготовлення своєї продукціїї.На Philips гарантія 1 рік, Osram-3 роки,Maxus-2 ы 3 роки,в залежності від моделі,вже й Delux почали давати 3 роки гарантії.

а,взагалі,як повезе,може й дешева лампа прослужити довше ніж знаної фірми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Усі форумчани,що хочуть підібрати собі економки,можуть підійти до мене у Нову лінію,відділ Освітлення-обов'язково підберемо оптимальний для Вас варіант(ціна-якість),заодно й познайомимось! :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

люмінісцентні також бояться "зварювальників-сусідів", якщо немає на вході в житло стабілізатора, можуть також погоріти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

люмінісцентні також бояться "зварювальників-сусідів"

на них гарантія більша ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

люмінісцентні також бояться "зварювальників-сусідів", якщо немає на вході в житло стабілізатора, можуть також погоріти

Зварювальників боїться вся техніка,а на економці не пише чому вона згоріла-є гарантія,замінять чи повернуть кошти!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Давайте различать срок службы лампы (наносится на упаковку) и гарантийный срок (дается продавцом). Срок службы - техническая характеристика, например, 6 тыс. часов, говорящая о том, что через 6 тыс. часов горения достаточно большого количества ламп (100 или 1000 шт.) половина из них выйдет из строя, а другая половина будет светить неопределенно долго. Гарантийный срок - потребительская характеристика, срок, в течение которого продавец обязуется заменить неисправные лампы при условии их правильной эксплуатации. Обычно срок службы для ламп накаливания - 1000час., для энергосберегающих - от 6 000 до 24 000 часов. Гарантийный срок для ламп накаливания обычно не устанавливают, для энергосберегающих - до трех лет. Меняют быстро и без лишних разговоров."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще деяка інформація:

Все лампы излучают свет, который называют ещё цветовой температурой. Для глаз удобен цвет приблезительно 3200К это так называемый тёплый цвет.А цветовая температура 6500К служит для правильного восприятия цвета того предмета на который падает свет. Мы видем не придмет, а свет который он отражает. В жёлтом цвете много красных лучей из-за этого происходит искажение цвета предмета. А вред в утилизации из-за паров ртути которыми заполнена колба. Перед тем как их продавать государство обязано наладить утилизицию.

Энергосберегающие лампы, это лампа в которой происходит "тлеющий разряд" в парах ртути. Излучаемый спектр света - ультрофиолет!. Человеческий глаз его не видит. Поэтому стекло лампы покрывают, изнутри, люминофором, который под воздействием ультрафиолета излучает видимый спектр света. Но люминофоры излучают не "сплошной" спектр, а линейчатый. Поэтому и происходит искажение цвета предметов, а также повышенная напряженность глаза. Вредным является, также мигание лампы, которое мы не замечаем, с частотой 50 раз в секунду. А мозг человека это мигание чувствует, и реагирует быстрой утомляемостью, эпилептическими припадками и подобным. Такие лампы нельзя использовать для освещения станков с вращающимися элементами из-за возникновения "стробоскопического эффекта" - вращающаяся деталь кажется неподвижной если частота вращения совпадает с частотой мигания. В лампах накаливания такого эффекта нет. Нить накаливания не успевает полностью остыть за 1/50 долю секунды.

А ЧЕМ ВРЕДНЫ, ЧЕМ ОПАСНЫ и ЧЕМ ПОДЕЗНЫ ЭН.СБЕР.ЛАМПЫ

1. Кто специально разбивает лампы?+ 2. Современная электронная схема питания сглаживает мерцание 100Гц. (проверку можно осуществить сопоставлением частоты кадровой развёртки монитора). Мы можем различать только боковым зоением, так как прямой взгляд имеет меньше разрешение для динамического процесса (боковое зрение эволюционно более чувствительно к слабым, неявным движениям). Очевидно менее наблюдательных (чувствительных) сьели хищьники, или умерли с голоду через неудачи в охоте. + 3. Смесь люминофора позволяет сделать спектр наиболее реалистичным, НО, для разных задач спектр выбирается, а комбинируя несколько ламп в группе, дополнительно можна выбирать спектр "под задачу". Лампу 9-11-15ВТ за сутки примерно до 220-300Ват ЭКОНОМНЕЙ НЕ ВЫКЛЮЧАТЬ. 100Ватная 2-3часа. 4. Ультрафиолет не может излучатся через люминофор,и стекло. Для ультрафиолетовых ламп применяют специальное КВАРЦЕВОЕ стекло и без люминофора. Потому называют "Кварц", а УФ облучение -"КВАРЦЕВАНИЕМ". Для театральных эффектов кварцевые светильники применяют с люмнесцентными красками. Сейчас применяют светодиодные УФ детекторы системы защиты купюр.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://www.test.org.ua/tests/electro/30 - Хороший тест, розжовані всі параметри ламп і нюанси їх використання. Із власного досвіду:

2шт. Delux 11W (4100К під міні-цоколь) горять вже півроку, вмирати поки не думають, подобається, що запалюються зразу, а не через 1сек, як більшість. Гарантія 1рік, мало.

1шт. Electrum 18W згоріла десь після трохи більше 1року експлуатації, Electrum 25W на кухні тримається вже десь 1,5 роки. Теж гальмують на 1сек з запалом. 1рік гарантії - мало.

1шт. Aura 11W живе в туалеті вже півроку. Гарантія 2 роки, можна брати.

2шт. Lummax 11W (рівненський завод) - одна перегоріла після 4 міс. роботи, брав в "Новій Лінії", заніс по гарантії - без питань повернули гроші. Гарантія 18міс., але якось немає в мене довіри до вітчизняного виробника (хоча є і китай набагато гірший).

1шт. Osram 11W взяв недавно, думав дійсно Німеччина - фіг там, на коробці написано зроблено в Росії, а на лампі Made in P.R.C. (тобто Китай). Кому вірити - не знаю, але гарантія 3 роки!!! Сумніваюсь, що вони стільки протримаються, але для експерименту хай буде. Плюс - запалюється миттєво, не гальмує.

І ще, бажано купляти ці лампи в місцях, де на них дають гарантію, і зберігати чек і коробку. У випадку чого можна буде обміняти або повернути гроші. Бажано купляти лампи, на які виробник дає мінімум 2 роки гарантії, так як більшість цих ламп 2 роки не прослужить, і по гарантії її можна буде обміняти на нову. Слабке місце "економок" - це кількість циклів вкл/викл., стандартно виробник гарантує біля 5000, тобто напр. в туалеті, який за добу сім'я відвідує напевно раз 10-15, ця лампа прослужить 5000/15=333 дні, далі ідем міняти лампу по гарантії, і так по колу :) А на рахунок ртутних парів, то дійсно є така небезпека, але ртуті в цих лампах дуже мало, десь 0,002-0,005 гр. (для порівняння в термометрі 2 гр.), так що якщо розбили, просто провітріть приміщення.

Ну і маленький оффтоп. Недавно моя знайома (25 років) розбила термометр. Ртуть вона зібрала ПИЛОСОСОМ(!!!) :0148: і викинула мішок в смітник. Після того, як я це взнав, і до мене повернувся дар мови, (стримуючи матюки і епітети в її адресу) я запитав, як вона до такого додумалася, то вона відповіла, що це порадила її давня знайома, вже старша людина, яка все життя пропрацювала в медицині (!!!). Я вже не хотів її засмучувати і розповідати, що нагріте двигуном пилососа повітря фактично випарувало металічну ртуть з мішка і розпилило по всій квартирі, а випари ртуті набагато токсичніші, ніж її металічна форма :( Як кажуть, "в неведении - счастье". Але ж блін, як можна не знати елементарні речі? І куди світ котиться...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хух,навіть не знаю з чого розпочати...,займаюсь продаем ен/збер ламп вже більше двох років.Сам поміняв собі усі лампи на економки-економія відчутна!

Зараз поширюється дуже багато інформації про шкідливість,переваги й недоліки такого типу світил.Годовне її не розбивати в домі,а якщо вже таке трапилось то обробити місце розбиття розчином марганцю й добре провітрити приміщення.

економія відчутна! :D рахувати навчись!!!!!!!!!!

ти порахуй 11 ламп поставити зразу і половину тільки використовувати бо вони в різний кімнатах,

афігенна економія, економніше може бути тільки СВІЧКА ГиГИ :D

ціна за 1ну нормальну лампу огого !!!!! :huh:

я можу простими 3 ри місяці в зимку світити за ці гроші,

а в літку весь сезон так як ніч коротка,

такшо поки електрика відносно дешева про них можна забути,

А взагалі не держава а дурдом, маючи дохрена атомнох АЕС ми ще за світло платим

а реально електроеноргії дівати нема куди :D.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мати купила економки в половину кімнат. Але, що мені не подобається, вони дають таке якесь трошки "фіолетове" світло. Віддінок не природний. (чи то вже я звик до "радянського жовтого світла").

хочу купити кілька "жовтих" економок, щоб побачити різницю.

Щодо економії. То навіть не знаю, що й сказати.. 2 компа 2 телевізора (не LCD/Plasma), бойлер.

Треба якось порівняти буде. Хоча зараз, день довший, то й світла йтиме менше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Була в мене Osram ,прослужила десь сім місяців (чуть більше ніж гарантія,на 6 місяців,так як брав на варшавці)

Інша Philips - не витримала прямого попадання мячем (син грався) ,лопнула прямо в патроні

Зараз лежить вже десь рік вдома Delux ,та так ще і не ставив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

потрібна річ якщо в будинку перепади напруги, в мене погоріло дуже багато галогенок поки додумався перейти на енергозберігаючі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тема піднімалась на форумі у нас в багатьох іпостасях. Тут. Тут. І тут. Якось би зібрати ті теми докупи. І у який би то розділ... :rolleyes:

Про власну практику використання. Вже погоріло кілька. Але оскільки "поза гарантійним терміном", то валяються вдома, мабуть, просто викину в смітник. Марки "покійників" Delux і Maxus. Останні поміняли по гарантії. Поки що найдовше тримається Osram. Помітив цікаву закономірність - якщо вдома неправильно змонтована проводка (перепутано фазу і нуль, тобто вимикач "вмикає" "нуль", а не "фазу"), і лампа весь час під напругою, то вона ледь помітно мерехтить (конденсатори в ній є), і, відповідно, термін служби її менший. Економія є, звичайно, але оскільки житло нашпиговане енергоємким іншим приладдям (духовка, комп тощо), то якось не приходиться кричати "суперекономно!". Про свтлодіодні лампи чув, але вони троха дорогі. "Штовхає" їх Європа, в них є навіть є закон, за яким до ... року лампи розжарення взагалі будуть заборонені. За ними і ми, можливо, колись матимемо дешеві світлодіодні лампи на звичайний цоколь, вони ще в рази економніші за теперішні енергозберігаючі, та і проблема ртуті зникне сама собою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Підтримую))))))) Розказуйте, діліться досвідом. Світлодіодні лампи зараз дуже дорогі від 400 грн за штк. :(

свілодіодна лампочка на патрон замість лампи розжарювання на 100 ват коштує 150 грн якщо цікавить 0955970797 роман.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

свілодіодна лампочка на патрон замість лампи розжарювання на 100 ват коштує 150 грн якщо цікавить 0955970797 роман.

А смисл її брати, якщо вона навіть себе не окупить? Я вже не кажу про економію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

«Вчера на улице ко мне подошла старуха и предложила купить вечную иглу для примуса.

Вы знаете, Адам, я не купил. Мне не нужна вечная игла, я не хочу жить вечно»

(с)"Золотой теленок"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...