Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Світлодіоди на різні напруги бувають (2В, 12В і куча інших). Твій на 2 В, скоріш за все 

Максимальна напруга на 18650-их 4,2В, Номінальний струм через такий світлодіод 0,01А, при напрузі 2 В. 4,2-2=2,2 в, які необхідно гасити. R=2,2/0,01=220 оМ ,

Р=2,2*0,01=0,022 Вт (ставиш 0,125 Вт).

Сміливо став резюка 220-510 оМ і буде щастя.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

26 минут назад, Opel75 сказал:

Світлодіоди на різні напруги бувають (2В, 12В і куча інших). Твій на 2 В, скоріш за все 

Максимальна напруга на 18650-их 4,2В, Номінальний струм через такий світлодіод 0,01А, при напрузі 2 В. 4,2-2=2,2 в, які необхідно гасити. R=2,2/0,01=220 оМ ,

Р=2,2*0,01=0,022 Вт (ставиш 0,125 Вт).

Сміливо став резюка 220-510 оМ і буде щастя.

Тепер ще більше заплутався, зверху в прикладі 33 Ома, а ти кажеш 220-510. Кому вірити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

треба знати вихідні параметри, ток і робочу напругу діода, і джерело живлення, рахується все однаково.

я прикидав по параметрах 3В, 20мА і 3,6В на 18650.

можна спочатку ставити і більший номінал, якщо робота буде стабільна але тускловате світло - підкидати менший опір...


 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, nickel сказано:

(два діоди + батарейка) малому в машинку

для початку, якщо є технічна можливість, варто підключити два діоди послідовно до батарейки - якщо вони на номінал 2В, то повинні витримати.

якщо два послідовно не запускаються, тобто діоди на 3В, то в калькуляторі напругу джерела живлення варто забивати 4,5В - бо, як вище написали, повністю заряджений акум 3,6(3,7)В - має 4,2В

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є ще варіант. Послідовно з світлодіодом ставиш ланцюжок діодів. На кожному падіння біля 0,6 В. З резистором простіший варіант.

Так як вони продаються десятками, то взявши десяток по 470 оМ підключаєш один - дивишся, потім в паралель до резистора ще один резистор (235 ом), докидаєш ще один (156 ом в сумі при паралельному з!єднанні).

Взагалі то варіантів маса.

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 минут назад, Opel75 сказал:

Взагалі то варіантів маса.

Я ж писав, це коли розуміння є. А мені надоїло бігати з кухні де паяв, в зал де комп з Гуглом і Бордою, тому спаяв резистори не паралельно, а послідовно - це все що треба знати про мене як електронщика. :) Якби купляв, то відразу брав би ті що треба, а не кулібнічав, а так наковиряв з старого заліза, та ще й не так зібрав, як виявляється. Поки світять, не знаю чи надовго.

Я природи цих явищ не розумію, тому мені ті формули як першокласнику - вища математика. Визубрити можу, а пояснити - ні, бо сам не розумію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, nickel сказано:

Поки світять, не знаю чи надовго.

якщо не гарячі, а ледве теплі або прохолодні - то попрацюють ;) (якщо перед тим не підгоріли десь, звісно)

колись, на перших експериментах, реанімував так старого ліхтарика - напряму без драйвера підключав до "батарейки" - деякі прожили ще надцять годин, деякі і зараз живі (але тим ліхтариком більше не користуюсь). і це я їм дав 5В, замість штатних 4,5В; діоди були відчутно теплі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

При наявності найпростішого мультиметра заміряй струм через світлодіод. Впевненості побільшає. І ти пишеш про два світлодіоди (я пропустив цей факт), тому найпростіше, з!єднай їх послідовно і при живленні від 18650 не треба ніяких резисторів. Падіння на кожному в середньому буде по 1,8 В - 2 В. Феншуй.

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 22.02.2017 at 15:36, nickel сказано:

Маю декілька різних типорозмірів світлодіодів, типу як на фото

 звідки вони?  переважно або 2в або 3.7в

 

я теж малому робив на каталку, спереду на 2В  зад стопи на 3.7В

живлення від акумів 1.2  ось так... 2акуми брав на 2вольта всі 3акуми на 3.7в

519248509_w640_h640_cid2366643_pid365631

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 минут назад, Oli сказал:

 звідки вони?  переважно або 2в або 3.7в

З Китаю :)

В описі сказано на одних - 3,5в, на інших двох типах - 3-3,2в.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 хвилин тому, nickel сказано:

В описі сказано на одних - 3,5в, на інших двох типах - 3-3,2в.

я думаю там різниці нема 4.0-3.2

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підозрюю що проблема в екранчику, відповідно заміна повинна допомогти.

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Більш схоже на пошкодження контакту плата-дисплей (в народі - шлейф).

В цих девайсах - слабке місце. Заміна дисплея (в комплекті з шлейфом ) допоможе. 

Дай фото кріплення шлейфа до плати. Якщо там проблема- устранимо 50/50. Якщо в місці кріплення шлейфа до дисплея (контактний клей) ----- считай труба.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Привіт.

Чи розбирався хто із схемою включення мікросхеми USB-USART - pl2303xa ?

В гуглі шось толкового незнаходжу. Цікавить комутація напруги 3,3/5В

images.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Є радіокерована машинка на 6 вольтовій NiCd батареї (5 АА акумуляторів), батарея вже слабенька. Хочу переробити на літієві акумулятори. Підкажіть як то краще зробити?

Перепаковувати не хочу, бо літієві маю наковиряних з ноута, а кадмієві тра купляти.

367f6154ae2b3827c9c792396f48343d.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 банка 18650 чи пара у паралель (макс. схожі по ємкості) + повишайка mt3608 - максимально дешево і просто

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

52 минуты назад, Deemon сказал:

1 банка 18650 чи пара у паралель (макс. схожі по ємкості) + повишайка mt3608 - максимально дешево і просто

1 банки не замало буде? Не знаю який об'єм у старої батареї був, а в неті знаходжу схожі і на 400махів і на 1200.

Якщо 2 банки ставити, то зарядку на кожен акум окремо ставити чи однією обидві банки заряджати?

 

Якраз ці платки і вибрав на Алі, але ще не замовив, вирішив спочатку тут попитати. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Deemon сказал:

1 банка 18650 чи пара у паралель (макс. схожі по ємкості) + повишайка mt3608 - максимально дешево і просто

Судячи по рідному акуму на рахунок повишайки сумніви. Мотор при перешкоді руху струму жре "нємєряно".

Два послідовно 18650-тих в самий раз.

Мій старенький джип на двох 18650 давав повний круг навколо 11-ї школи на максимальній швидкості. Заряджав через стабілізатор струму з візуальним контролем кінцевої напруги. Давненько це було. Акуми з ноута були підвбиті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Opel75 сказал:

Судячи по рідному акуму на рахунок повишайки сумніви. Мотор при перешкоді руху струму жре "нємєряно".

Два послідовно 18650-тих в самий раз.

Мій старенький джип на двох 18650 давав повний круг навколо 11-ї школи на максимальній швидкості. Заряджав через стабілізатор струму з візуальним контролем кінцевої напруги. Давненько це було. Акуми з ноута були підвбиті.

7,4 вольта не забагато буде, нічого не згорить? Чи підключати через понижайку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7,4 в номіналі. При макс зарядженні 4,2*2=8,4 В. Це ми про Li/

5AA це 1,2В в номіналі і 1,45 В при макс зарядж. Отже 6 В номінально і 7,25 В має рідна батарея повністю заряджена.

Так як величина напруги АКБ величина змінна ( від навантаження на двигуні є просадка по напрузі і по мірі роботи батарея сідає), то на платі електроніки має бути стабілізатор, в якого вхідна напруга до 15В (не менше).

Якщо вже дуже стрьомно, то підключи через діод. На одному діоді падіння 0,6 В приблизно або постав два діода, скинеш 1,2 в. Бери діоди зі струмом до 5 А, на Варшавському грн/шт.

Феншуй.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, Opel75 сказал:

7,4 в номіналі. При макс зарядженні 4,2*2=8,4 В. Це ми про Li/

5AA це 1,2В в номіналі і 1,45 В при макс зарядж. Отже 6 В номінально і 7,25 В має рідна батарея повністю заряджена.

Так як величина напруги АКБ величина змінна ( від навантаження на двигуні є просадка по напрузі і по мірі роботи батарея сідає), то на платі електроніки має бути стабілізатор, в якого вхідна напруга до 15В (не менше).

Якщо вже дуже стрьомно, то підключи через діод. На одному діоді падіння 0,6 В приблизно або постав два діода, скинеш 1,2 в. Бери діоди зі струмом до 5 А, на Варшавському грн/шт.

Феншуй.

Якщо зробити по твоєму, як ті 2 банки заряджати, на кожну окрему зарядку tp4056? Хотілося б не розбирати кожен раз, а ставити на зарядку як телефон.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я старий шуруповерт переробив на три Li.

Заряджаю стабілізатором струму з візуальним контролем кінцевоі напруги (вольтметр маленький в зарядку впихнув). Не автоматика, але на той момент було швидко і дешево.

Але є і цивілізованіші методи http://keeppower.com.ua/продукция/платы-защиты-для-батарей/Плата-защиты-2S-li-ion-PCM-Li02S05-027

1. Применение: 2S (последовательно соединенных 7,4В) литий-ионных аккумуляторов
2. Напряжение полного заряда: 8,4В
3. Максимальное напряжение заряда на элементе: 4.250±0.025 В
4. Минимальное напряжение заряда на элементе: 2.50±0.062 В
5. Максимальный непрерывный ток заряда: 4A
6. Максимальный непрерывный ток разряда: 4А
7. Максимальный ток разряда: 13±2A
8. Сопротивление: 50 мОм
9. Диапазон рабочих температур:  -40~+85℃
10. Размер: 33,5*16*3

Подивись рубрику Плата защиты PCM-Li для 2-ох елементів. Ціна від 60 до 110 грн.

Там на платах захист від перерозряду, від перезаряду, по струму. Читай.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

35 минут назад, Opel75 сказал:

Я старий шуруповерт переробив на три Li.

Заряджаю стабілізатором струму з візуальним контролем кінцевоі напруги (вольтметр маленький в зарядку впихнув). Не автоматика, але на той момент було швидко і дешево.

Але є і цивілізованіші методи http://keeppower.com.ua/продукция/платы-защиты-для-батарей/Плата-защиты-2S-li-ion-PCM-Li02S05-027

1. Применение: 2S (последовательно соединенных 7,4В) литий-ионных аккумуляторов
2. Напряжение полного заряда: 8,4В
3. Максимальное напряжение заряда на элементе: 4.250±0.025 В
4. Минимальное напряжение заряда на элементе: 2.50±0.062 В
5. Максимальный непрерывный ток заряда: 4A
6. Максимальный непрерывный ток разряда: 4А
7. Максимальный ток разряда: 13±2A
8. Сопротивление: 50 мОм
9. Диапазон рабочих температур:  -40~+85℃
10. Размер: 33,5*16*3

Подивись рубрику Плата защиты PCM-Li для 2-ох елементів. Ціна від 60 до 110 грн.

Там на платах захист від перерозряду, від перезаряду, по струму. Читай.

З якою напругою заряджати через цю платку 7,4 чи 3,7, чи підійде і 5 вольт від звичайної мобільної зарядки? Погано що світлодіодної індикації немає, як зрозуміти чи зарядилися акуми чи ні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В даташиті пише 8,4 В.

Якщо маєш любе зарядне для 18650- их, то найпростіше поставити касетник і заряджати акуми з вийманням. Мінус возня, плюс швидка заміна піддохлого акума.

Я користуюсь таким http://nitecore-ua.com/products/i2 плюс з балансировкою проблеми відсутні.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...