Перейти до змісту

Повірка лічильників і нарахування за нормами споживання


Рекомендовані повідомлення

Сьогодні на очі потрапила публікація в одному з місцевих ЗМІ про те, що якщо не провести вчасно повірку лічильника гарячої води Луцьктепло вимагає опати згідно норм споживання (десь 3,65 куби на особу на місяць). І що повірка лічильників платна і коштує 220 грн (не памятаю точно суму).

Хто в курсі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, Saddy сказано:

Яка практика у Луцьку? Як попереджають, як довго попереджають перед тим, як "впаяти" 1300 грн в квитанцію? Попереднього разу, коли проводили повірку приходив працівник Луцьктепло зняв наш лічильник, поставив інший (який приніс з собою, очевидно знятий у когось інший і вже повірений), поставив пломбу і все. 30-40 хв і ніяких оплат.

Зараз такого немає? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не знаю як на рахунок закону, але в жовтні робив повірку лічильників як холодної так і гарячої води. Дзвонив в Луцьктепло на рахунок повірки і домовлявся про час коли прийде їхня людина і складе акт зняття пломби. Вони приходять і зразу приносять рахунок на сплату цієї послуги (шось в районі 50 грн за один лічильник, точно не пам'ятаю). Складають акт зняття пломби і записують показники. Сам демонтаж і  повірку робили самі за власні кошти (якщо хочете вони можуть це зробити але вже за своїми розцінками). Після повірки і зворотнього монтажу і з квитанцією про оплату по рахунку від Луцьктепла знову звонив і домовлявся коли прийде контролер і опломбує лічильник. У вас має бути паспорт на лічильник з печаткою про повірку. Якось так. По луцькводоканалу схема аналогічна

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Рибка сказано:

Як попереджають, як довго попереджають перед тим, як "впаяти" 1300 грн в квитанцію?

нам приходило письмове повідомлення від Луцьктепло.  А взагалі щоб взнати коли у вас закінчується термін повірки потрібно подивитись дату минулої повірки в паспорті лічильника.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на сайті Луцьктепла і водоканалу є їхні розцінки

http://www.teplo-dkp.lutsk.ua/ua/rozumnykam_y_rozumnytsyam/

http://vd.lutsk.ua/tariffs/poslugy-na-vstanovlennya-ta-povirku-lichylnykiv.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, Рибка сказал:

Яка практика у Луцьку? Як попереджають, як довго попереджають перед тим, як "впаяти" 1300 грн в квитанцію? Попереднього разу, коли проводили повірку приходив працівник Луцьктепло зняв наш лічильник, поставив інший (який приніс з собою, очевидно знятий у когось інший і вже повірений), поставив пломбу і все. 30-40 хв і ніяких оплат.

Зараз такого немає? 

вузол обліку власність Споживача і слідкувати за лічильником - його технічним станом, проводити періодичну повірку(раз на 4 роки) і т.д. має споживач

Луцьктепло лише приймає лічильник на облік і проводить по ньому нарахування, якщо луцьктеплу щось не подобається у вашому лічильнику(не пройшли повірку вчасно, чи то він вийшов з ладу, вода в лічильному механізмі, запотів так що нічого на ньому не побачиш) то вони в повному праві перевести на розрахунок згідно норми!

повірку має проводити споживач - дату останньої повірки видно на свинцовій пломбі (з однієї сторони рік - дві цифри "16" наприклад - означає 2016 рік, а з іншої сторони квартал - римськими цифрами), також у вас має бути паспорт на лічильник - на руках, там також ставляться відмітки про повірку,як правило це круглий синій штамп

не обовязково за повіркою звертатися до Луцьктепло, повірку можете зробити де завгодно, в цсм на світлій наприклад

 

інколи народ дивує - чомусь думає що все за них має хтось там робити, ваш лічильник от і слідкуйте за ним, в луцьктепло 10-ки тисяч споживачів по місту за кожним не вслідкуєш, тому робіть висновки

а враховуючи сьогоднішню тарифікацію на повірку, мені здається що простіше купити новий лічильник і замість старого поставити, тим паче він Новий і продається вже повіреним

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, Sashapetrash сказано:

ваш лічильник от і слідкуйте за ним, в луцьктепло 10-ки тисяч споживачів по місту за кожним не вслідкуєш

Для цього вже давно існують комп'ютери і бази даних, таку розсилку можна було би організувати в автоматичному режимі, як і робиться в усіх цивілізованих країнах. Проте про що я кажу? Луцьктепло не спромоглося навіть зробити на сайті особистий кабінет споживача для самостійного обліку, не кажучи вже про все інше. Зараз весь бізнес, який хоче вижити в капіталістичному світі, намагається надати споживачеві сервіс кращої якості ніж у конкурентів. Але Луцьктепло монополіст, тому на своїх клієнтів йому тупо насрати. Все одно нікуди не дінуться.

8 годин тому, Sashapetrash сказано:

мені здається що простіше купити новий лічильник і замість старого поставити, тим паче він Новий і продається вже повіреним

Повний комплекс робіт: повірка/установка 2-х лічильників коштує 398 грн, а окремо куплені 2 лічильника гарячої води вже вартують 600 грн + робота по встановленню і ввід в експлуатацію.

  • Дякую! 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В підприємстві Волиньстандартметрологія роблять повірку не знімаючи лічильник

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Корочше, прийшла мені така тєлєга :) правда на 1000 грн.
Гарячою не користуюся і справно подаю один той самий показник уже багато років. Попередню повірку робив коли попередили.
Зараз виявилося що вони попереджали в квитанціях. Но я ж мля не пенсіонер щоб на пошті в черзі стояти. А при оплаті через банк того не пишуть. Нові технології з СМС до них ясно що не дійшли.
Замовив повірку в Волиньстандартметрологія — чекати більше місяця. Один лічильник 220 грн ніби, роблять повірку на місці.
Платити не буду, після повірки занесу папери та показники — нехай придумують як ті нарахування зписувати.
Підозрюю що нести доведеться ще і в Водоканал напевно, бо за стоки гарячої води нараховують вже ці. І вони теж не поскромнічали та накатали 120 чи то 220 грн.
Ну отака фігня. Буду дописувати по мірі вирішення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Соромітник сказано:

Корочше, прийшла мені така тєлєга :) правда на 1000 грн.
Гарячою не користуюся і справно подаю один той самий показник уже багато років. Попередню повірку робив коли попередили.
Зараз виявилося що вони попереджали в квитанціях. Но я ж мля не пенсіонер щоб на пошті в черзі стояти. А при оплаті через банк того не пишуть. Нові технології з СМС до них ясно що не дійшли.
Замовив повірку в Волиньстандартметрологія — чекати більше місяця. Один лічильник 220 грн ніби, роблять повірку на місці.
Платити не буду, після повірки занесу папери та показники — нехай придумують як ті нарахування зписувати.
Підозрюю що нести доведеться ще і в Водоканал напевно, бо за стоки гарячої води нараховують вже ці. І вони теж не поскромнічали та накатали 120 чи то 220 грн.
Ну отака фігня. Буду дописувати по мірі вирішення.

220 чи 250 грн? А Луцьктепло буде визнавати їх пломбування?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 minutes ago, Рибка said:

220 чи 250 грн? А Луцьктепло буде визнавати їх пломбування?

 

вище є лінк на статтю, так от там написано наступне:
 

Здійснити повірку приладів обліку в одній із наступних інстанцій:  
ДКП «Луцьктепло» (м. Луцьк, пр. Молоді, 10-б, тел. 200-102, +38 050 438 7224),
ДП «Волиньстандартметрологія» (м. Луцьк, вул. Світла, 4, тел. 78-63-02, 78-63-06, 78-63-08),
ПП «Мега-Вода» (тел. 29-43-17, 29-43-18, +38 050 945 0083),
ТзОВ «Волиньстандартметрологія» (тел. +38 066 162 0000, +38 068 162 0000),
ДП «Луцькводоканал» (тел. 25-50-02)
або на іншому підприємстві, яке має право виконувати періодичну повірку засобів обліку;

Після проведення повірки запросити представника ДКП «Луцьктепло» (тел. 77-32-00) для складання акту прийняття в експлуатацію лічильника обліку гарячої води після проведення метрологічної повірки.


Шкода що не натрапив раніше.
Ціну точно не пам'ятаю.

По виклику теж не певен бо мені казали що з результатами повірки дути до них і писати заяву. Хйз, ще тижня три чекати як льоду певно. Проведу — напишу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Serpent сказал:

Для цього вже давно існують комп'ютери і бази даних, таку розсилку можна було би організувати в автоматичному режимі, як і робиться в усіх цивілізованих країнах. Проте про що я кажу? Луцьктепло не спромоглося навіть зробити на сайті особистий кабінет споживача для самостійного обліку, не кажучи вже про все інше. Зараз весь бізнес, який хоче вижити в капіталістичному світі, намагається надати споживачеві сервіс кращої якості ніж у конкурентів. Але Луцьктепло монополіст, тому на своїх клієнтів йому тупо насрати. Все одно нікуди не дінуться.

Повний комплекс робіт: повірка/установка 2-х лічильників коштує 398 грн, а окремо куплені 2 лічильника гарячої води вже вартують 600 грн + робота по встановленню і ввід в експлуатацію.

вузол обліку гарячої води власність Споживача - яку вам ще розсилку організувати? ваш вузол от і слідкуйте за ним

окремо куплені лічильники - це нові лічильники, так повірити лічильник дешевше, але є дуже багато випадків коли лічильник після повірки деякий час працює а потім з ладу виходить, про що і мова

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І тут новина, яку не очікували.... Хочуть провести повірку ще й лічильник газу. Як це під час опалювального періоду (двоконтурний котел)? Газ перекривають чи ставлять тимчасову перемичку? Повірка цього лічильника теж платна? По газу є переплата (оплачено більше, ніж фактично спожито) - фактично викуплено трохи кубів перед подорожчанням. В кого як фіксували цей факт - фіксували гривневу переплату чи зберігалися переплачені куби? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, Рибка сказано:

Повірка цього лічильника теж платна?

ЗАКОН УКРАЇНИ Про метрологію та метрологічну діяльність

Цитувати

4. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну енергію і газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання, якщо інше не встановлено договором, укладеним відповідно до законів, що регулюють відносини у сферах електроенергетики та газопостачання.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для Луцьктепло закони не писані. В 2016 році була аналогічна ситуація, звернувся по телефону на гарячу лінію КМУ та так співпало, що в той день приймав дзвінки зам міністра ЖКХ і т.д., через місяць від ОДА прийшов лист. Суть якого, що ви праві, але треба або платити поза лічильник, або зробити перевірку самому тому, що в Луцьктепло кошти на перевірку лічильників не внесено в тариф, а додаткових коштів немає. Через пару днів передзвонила начальник відділу з ОДА та переконалась в отриманні листа, а також сказала, що я можу подати в суд, але тарифи в суді, а також час не на мою користь. А якщо я проведу перевірку лічильників, то суму спишуть і я буду і надалі платити по лічильнику. Як завжди в Україні закони не працюють.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вони це роблять спеціально, щоб робили повірку, а після повірки цей борг анулюють. Після опломбування треба написати заяву на перерахування коштів згідно показникам лічильника.
Луцьк теплу не вигідно нараховувати по нормам, бо люди або будуть виписуватись, або відрізатись і ставити бойлєр.

Змінено користувачем foxx77
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хороша тема, до речі. Нагадала мені перевірити свої лічильники. Подзвонив на водоканал, там сказали, що мої лічильники вже прострочені і потребують повірки (причому ніяких повідомлень від них я не отримував). На лічильники гарячої води знайшов паспорти, термін виходить в січні наступного року. ОК, пішов у " Волиньстандартметрологію", там сказали повірка 4-х лічильників буде вартувати 790 грн, майстер прийде десь за 3 тижні, перевірка на місці без знімання лічильників і порушення пломб. Як на мене, то це оптимальний варіант. Дешевше буде, якщо знімати і заносити лічильники самому, та й то не набагато напевно, бо за переопломбування кожного треба заплатити по 50 грн. Імхо, тільки лишній гемор.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 24.11.2018 в 14:58, Serpent сказал:

Хороша тема, до речі. Нагадала мені перевірити свої лічильники. Подзвонив на водоканал, там сказали, що мої лічильники вже прострочені і потребують повірки (причому ніяких повідомлень від них я не отримував). На лічильники гарячої води знайшов паспорти, термін виходить в січні наступного року. ОК, пішов у " Волиньстандартметрологію", там сказали повірка 4-х лічильників буде вартувати 790 грн, майстер прийде десь за 3 тижні, перевірка на місці без знімання лічильників і порушення пломб. Як на мене, то це оптимальний варіант. Дешевше буде, якщо знімати і заносити лічильники самому, та й то не набагато напевно, бо за переопломбування кожного треба заплатити по 50 грн. Імхо, тільки лишній гемор.

 Я сам знімав і сам возив і сам ставив. Зекономив гривень 50 з лічильника(це не рахуючи витрат на паливо,шо я 2 раза їздив). Наступного разу буду повіряти без знімання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 24.11.2018 в 14:58, Serpent сказал:

Хороша тема, до речі. Нагадала мені перевірити свої лічильники. Подзвонив на водоканал, там сказали, що мої лічильники вже прострочені і потребують повірки (причому ніяких повідомлень від них я не отримував). На лічильники гарячої води знайшов паспорти, термін виходить в січні наступного року. ОК, пішов у " Волиньстандартметрологію", там сказали повірка 4-х лічильників буде вартувати 790 грн, майстер прийде десь за 3 тижні, перевірка на місці без знімання лічильників і порушення пломб. Як на мене, то це оптимальний варіант. Дешевше буде, якщо знімати і заносити лічильники самому, та й то не набагато напевно, бо за переопломбування кожного треба заплатити по 50 грн. Імхо, тільки лишній гемор.

Раніше перед тим як перевіряти ліч-ки потрібно було дзвонити в ВДКЛ і ЛУЦЬКТЕПЛО казати показник і брати дозвіль на зрив пломби типу...

Без знімання лічильників це круто, гемору менше, лишній раз не дьоргати....а пломби то всеодно зривати тре буде...

Після перевірки потрібно дзвонити ж у водоканал і луцьктепло і вони мають прийти і поставити НОВІ пломби... вроді така практика була....
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Pavelix сказал:

...

Без знімання лічильників це круто, гемору менше, лишній раз не дьоргати....а пломби то всеодно зривати тре буде...

Після перевірки потрібно дзвонити ж у водоканал і луцьктепло і вони мають прийти і поставити НОВІ пломби... вроді така практика була....

А от і ні. Як мене запевнили в Волиньстандартметрології, то нічого не треба робити, просто занести Акт в відповідні підприємства. 

Сьогодні мені таким чином повірили лічильники. Щойно звонила в Водоканал, сказали що все вірно (ніякого розпломбування і пломбування), їм потрібно тільки піднести акт (електронкою не підходить(((). 

А от коли позвонила в Луцьктепло - то там почали щось видумувати: що потрібно прийти і написати заяву щоб той лічильник знову взяли на облік (щось таке). Доведеться йти туда в понеділок і на місці виясняти що вони ще хочуть....

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

27 минут назад, natalka) сказал:

А от і ні. Як мене запевнили в Волиньстандартметрології, то нічого не треба робити, просто занести Акт в відповідні підприємства. 

Сьогодні мені таким чином повірили лічильники. Щойно звонила в Водоканал, сказали що все вірно (ніякого розпломбування і пломбування), їм потрібно тільки піднести акт (електронкою не підходить(((). 

А от коли позвонила в Луцьктепло - то там почали щось видумувати: що потрібно прийти і написати заяву щоб той лічильник знову взяли на облік (щось таке). Доведеться йти туда в понеділок і на місці виясняти що вони ще хочуть....

 

Це цікаво....

Значить в Волиньстандартметрології є певні права на перевірку пломб і тд... чи як це розуміти.... Виходить вони запевняють тим актом підприємства шо пломби нечіпані і все ок...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Повірку лічильників води тепер проводять на місці експлуатації

Змінено користувачем Skorpio76
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
В 30.11.2018 в 13:12, natalka) сказал:

А от і ні. Як мене запевнили в Волиньстандартметрології, то нічого не треба робити, просто занести Акт в відповідні підприємства. 

Сьогодні мені таким чином повірили лічильники. Щойно звонила в Водоканал, сказали що все вірно (ніякого розпломбування і пломбування), їм потрібно тільки піднести акт (електронкою не підходить(((). 

А от коли позвонила в Луцьктепло - то там почали щось видумувати: що потрібно прийти і написати заяву щоб той лічильник знову взяли на облік (щось таке). Доведеться йти туда в понеділок і на місці виясняти що вони ще хочуть....

Ділюсь досвідом до кінця.

Луцьководоканал - принесла акт повірки (бажано зробити копію), показала в віконечко (вони зробили собі копію), написала заяву про внесення змін в базу даних (тому що коли я прийшла вже відбулось нарахування за листопад, а мені потрібно було внести фактичні дані). Все досить швидко і без додаткових оплат. Ні за що більше не платила, на цьому повірка закінчилась.

Луцьктепло - "шарашкіна контора" в якій збивання грошей поставлено на потік... Не встигаєш зайти, тобі відразу дають бланк заяви. Процедуру наперед не розказують. В моєму випадку, мені дали заяву на "прийняття лічильника на облік після повірки переносною установкою". В ній ти типу сам просиш щоб цей лічильник прийняли на облік (фактично тільки вписуєш свою адресу, прізвище і підпис). Коли починаєш задавати питання "а хто його знімав з обліку?", тобі відразу кажуть що всі питання до керівництва, а в них така процедура, треба спочатку написати заяву, а тоді вони перепишуть дані з акту повірки лічильників.  А після написання заяви тобі дають рахунок :) (1 лічильник 39 грн.), бо виявляється в них оце "прийняття на облік" платне. Термінал відразу в кабінеті, здачі не дає. В призначенні платежу в квитанції: "розпломбування/пломбування лічильника" :D. На запитання а чим комунальне пі-во Луцьктепло, відрізняється від комунального Луцьководоканала який не бере ніяких додаткових грошей - припускають що можливо в них ця послуга включена в тариф )))

А взагалі, на всі запитання - посилають до керівництва в 312 кабінет і кажуть що в них все законно, згідно їх внутрішньої постанови.Шкода що я була в обід (коли в керівництва таки обід) і не змогла особисто поспілкуватись і не маю можливості в робочий час займатись таким питаннями...

В визначений час, через тиждень фактично, прийшла людина з Луцьктепла (треба звичайно щоб знову хтось був вдома), просто переписала показники лічильника (це по ходу "взяла на облік"). ВСЕ.

Їх папірець/постанову сфоткала, чек маю, квитанцію маю - нада написати скаргу (а так впадло за 39 грн. витрачати свій час...). Але ж все починається з малого...

 

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...