Перейти до змісту

Новий правопис


jack74

Рекомендовані повідомлення

Ну що, вітаю!

Кабінет міністрів 22 травня схвалив нову редакцію Українського правопису, яка замінить версію 1992 року

Цитувати

Як зазначили у Кабміні, рішення про оновлення редакції правопису ухвалили "з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм".

Вік живи, вік учись...

novoi-redaktsii-pravopisu.pdf

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 51
  • Створено
  • Остання відповідь
3 хвилин тому, Basil сказано:

 

уф, Азірова тепер інфаркт  вхопить

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

да пофігу зараз система сама правильно підставить слова, головне навчистись внятно свої думки висловлювати, а це вже важче чим грамотно писати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Нові норми правопису не включатимуть у тести ЗНО протягом 5 років

Цитувати
Наступні п'ять років у завданнях тесту ЗНО з української мови та літератури не будуть перевірятися нові норми українського правопису.

Про це на пресконференції в Укрінформі сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

У зв'язку з набуттям чинності нового українського правопису відповідно до розпорядження МОН впродовж найближчих 5 років нові норми українського правопису, допоки вони не стануть усталеною практикою в навчальних закладах середньої освіти, перевірятися в тесті з української мови та літератури не будуть. Тобто, не буде завдань, в яких перевірятиметься правильність написання проект — проєкт, кафедра — катедра, аудиторія - авдиторія тощо”, - сказав Бойко.

Водночас він зауважив: якщо випускник при виконанні завдання тесту з власного висловлювання послуговуватиметься новим правописом, це не буде вважатися помилкою.

 

... а через 5 років почнеться "Шапіто" в текстах України - всі старші за 5 років будуть писати, як навчилися в свій час, як звикли, а "свіжі" грамотеї вже будуть "каТедрати" і "аВдиторіяти"... ну п..ц... Ну от кому воно треба було?! 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 22.05.2019 в 23:27, Zevs_Isver сказал:

 

уф, Азірова тепер інфаркт  вхопить

Тепер всіх будуть вчити говорити як азіров! 

Взагалі це звичайна ганьба, тому що мова повинна розвиватись в ногу з часом, а не відкочуватись хрєн знає в яке століття. 

Усе життя був їжак і індик, а тепер плять виявляється Индик і Ижак!!!???  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, risenseven сказано:

Усе життя був їжак і індик, а тепер плять виявляється Индик і Ижак!!!??

Для чого фейки розносити? Немає там ні ижака, ні индика.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я щодо свійського птаха вживаю тільки слово гандик.Старші люди, в основному продавці на базарі так кажуть.Старші люди краще знають як правильно, все таки більший життєвий досвід.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna serednya/05062019-onovl-pravo.pdf

 

рекомендую.

Вважаю правильним.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 годин тому, iiron сказано:

Я щодо свійського птаха вживаю тільки слово гандик.Старші люди, в основному продавці на базарі так кажуть.Старші люди краще знають як правильно, все таки більший життєвий досвід.

Ага, точно, особливо заїдьте в Маневицький район, там ще не такого почуєте :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 18.08.2019 в 17:24, Віталій СК сказал:

Для чого фейки розносити? Немає там ні ижака, ні индика.

Прочитай краще нові правила правопису, будеш приємно здивований.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, risenseven сказано:

Прочитай краще нові правила правопису, будеш приємно здивований.

Ти вже прочитав? То дай цитату про ижака та индика. Підказую: другий та третій параграфи першого розділу, шоста сторінка нового правопису, посилання на який давав @Zheny@ кількома повідомленнями вище. 

Не будь идіотом (так тепер правильно пишеться?) - читай першоджерело, а не фейкові новини у жовтушних ЗМІ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 часов назад, Віталій СК сказал:

Ти вже прочитав? То дай цитату про ижака та индика. Підказую: другий та третій параграфи першого розділу, шоста сторінка нового правопису, посилання на який давав @Zheny@ кількома повідомленнями вище. 

Не будь идіотом (так тепер правильно пишеться?) - читай першоджерело, а не фейкові новини у жовтушних ЗМІ.

Слідкуй за базаром, це проста дискусія. Хочеш когось обізвати - прошу на особисту розмову. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 18.08.2019 в 17:24, Віталій СК сказал:

Для чого фейки розносити? Немає там ні ижака, ні индика.

Певно все ж таки є, просто перед тим, як хамити, перевіряй інформацію.

 

 

1020295_8045169.png

INFOGRF_TO_SITE_MOVA-614x1024.jpg

mova_zmini.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, risenseven сказано:

Певно все ж таки є, просто перед тим, як хамити, перевіряй інформацію.

 

Я тобі вказав де точно шукати в офіційному джерелі, а ти даєш якісь картинки? Ти серйозно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, risenseven сказано:

Слідкуй за базаром, це проста дискусія. Хочеш когось обізвати - прошу на особисту розмову. 

Я не мав на меті тебе образити, але якщо ти це так сприймаєш, то прошу вибачити мене.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

49 хвилин тому, Віталій СК сказано:

в офіційному джерелі

282 сторінки

 

49 хвилин тому, Віталій СК сказано:

а ти даєш якісь картинки?

а в картинках - вказані конкретні приклади, ну хто з простих людей, буде читати 282 сторінки ось цього?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 минуту назад, Bliksss сказал:

282 сторінки

 

а в картинках - вказані конкретні приклади, ну хто з простих людей буде читати 282 сторінки ось цього?

Дякую за розуміння

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шановні @Bliksss та @risenseven, ви домагаєтесь, щоб я знову різко висловився, а ви будете писати "слідкуй за базаром"?

По-перше, там є зміст, а по-друге, я для кого написав розділ та параграфи і, навіть, сторінку документу, де регламентується написання индика та ижака? 

22 годин тому, Віталій СК сказано:

Підказую: другий та третій параграфи першого розділу, шоста сторінка нового правопису, посилання на який давав @Zheny@ кількома повідомленнями вище

Хлопці, вам тяжко зайти на шосту сторінку, чи ви боїтеся побачити, що неправі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, risenseven сказано:

Певно все ж таки є, просто перед тим, як хамити, перевіряй інформацію.

Витруси дурню з голови. І менше довіряй усіляким сайтам типу "знай"...

Ти вперто відмовляєшся читати офіційну інформацію, яка є у вільному доступі на сайті Міністерства Освіти. А не у вигляді картинок для даунів / чи інший телепнів, які уже й читати відвикли або й взагалі розучилися.

То я для таких людей теж картинку підготував. Для легшого сприйняття! Скріншотом зветься!  Знімок екрану. З того самого офіційного документу з сайту Міністерства Освіти. Виділив необхідне, що стосується суперечки.

Screenshot_2019-08-21 05062019-onovl-pravo pdf-1.jpg

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

36 хвилин тому, Zheny@ сказано:

То я для таких людей теж картинку підготував.

Ти, все-таки, не витримав. А я чекав до останнього - зайдуть почитати, чи ні.:0016:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 Хлопці, я давним давно це прочитав і не розумію, чому ви нервуєте. У наведеному вами параграф написано те саме, що і на моїх скрінах, плюс ці нововведення підтверджені міністром освіти. То в чому суперечка? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...