Перейти до змісту

Локальна мережа для невеликої фірми


Рекомендовані повідомлення

Только что, Lisovic сказал:

Того що рано чи пізно хтось ліпить ІР який вже виданий іншому абоненту. А потім всі дружньо розбираються чого все вдруг перестало працювати. При використанні DHCP імовірність помилки дуже низька.

Ну в нас цього немає, ір прописую лише я, їх небагато (5 штук, включаючи принтер) і всі записані в файл. Хоча все, крім принтера можна включити без статичної ір.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 68
  • Створено
  • Остання відповідь
9 хвилин тому, nickel сказано:

Ну в нас цього немає, ір прописую лише я, їх небагато (5 штук, включаючи принтер) і всі записані в файл.

Це до пори до часу, в мене на об'єктах навіть при жорсткому плануванні, (кожна група обладнання має свій діапазон і чітку послідовність згідно плану), і то бувають помилки (DHCP там використовувати дуже геморно).

 

9 хвилин тому, nickel сказано:

Хоча все, крім принтера можна включити без статичної ір.

Для таких випадків більшість роутерів мають функцію резервування ІР адресу. Вписуєш МАС адрес абонента і ІР який йому видавати і роутер завжди буде йому видавати такий ІР, і ні при яких обставинах не видасть цей адрес комусь іншому.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

58 хвилин тому, nickel сказано:

а прийти до начальства і заявити, що буду сидіти без зарплати, аби у вас нормальна мережа була, я не готовий.

Чот якось попахує якоюсь державною структурою/департаментом?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 часов назад, Lisovic сказал:

Це до пори до часу, в мене на об'єктах навіть при жорсткому плануванні, (кожна група обладнання має свій діапазон і чітку послідовність згідно плану), і то бувають помилки (DHCP там використовувати дуже геморно).

 

Для таких випадків більшість роутерів мають функцію резервування ІР адресу. Вписуєш МАС адрес абонента і ІР який йому видавати і роутер завжди буде йому видавати такий ІР, і ні при яких обставинах не видасть цей адрес комусь іншому.

 

Принтер специфічний, ір прописується в самому принтері і в специфічному софті на компі. Тільки так софт бачить принтер. Все інше можна підключати через DHCP, статична ір для компів не принципова. Але зараз розніс принтер і комп (від якого глючить принтер) на різні роутери (комутатори). Поки подивлюсь чи принтер не стає при такому підключенні.

9 часов назад, Ukrainec сказал:

Чот якось попахує якоюсь державною структурою/департаментом?

Така фігня трапляється не лише в державних структурах, але тема не про це.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

купіть мікротіка за 600 грн і не парьтеся взагалі, нехай вам хтось настроїть це ще напевно 100 грн., і будете мати все окреме ну звісно крім інтернету

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, MACCEN сказал:

купіть мікротіка за 600 грн і не парьтеся взагалі, нехай вам хтось настроїть це ще напевно 100 грн., і будете мати все окреме ну звісно крім інтернету

Що робитиме Мікротік?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мікротік розділить ваші мережі та швидкість пополам, і ви будете автономні в межах своєї мережі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 часов назад, Lisovic сказал:

Перше і саме головне скільки людей працює в сумі на двох фірмах? Далі не менш важливо плани на розвиток фірми на найближчі два роки, від цього залежить вибір обладнання.

Зараз 4 компи і принтер. На 3 компах і принтері працюю лише я (не питайте чому :)). На 4 компі ще одна людина. Плани - + 2-3 компа/людини. Тобто 8-портового свіча повинно вистачити, вдасться розкрутити на 16 порт

12 часов назад, Lisovic сказал:

Самий правильний варіант і надійний варіант це після АДСЛ роутера ставимо мікротік rb750gr3 його вистачить на найближчі роки навіть при значному розростанні компанії, всякі дд-врт і реалізацію на системниках відразу втопку, бо замість економії в результаті отримаєш геморой (мікротік тоже не ахті яка залізяка, але все що краще коштує значно більших грошей).

Далі залежно від реалізації проводки, або два свіча, кожен на свою контору, або один смарт-свіч типу D-Link DES-1100 (100mb) або DGS-1100 (1Gb) кількість портів свіча залежить від плану по розвитку фірми на найближчі два роки.

Також бажано найти для налаштування цієї штуки толкового адміна, який розуміється на мережі і безпеці, тоді все буде працювати і можна не боятись що поламають.

80% отих покрокових відео записана ламерами, які самі толком не розуміють що вони роблять, тут треба дуже акуратно вибирати мануал, якщо в самого немає знань.

АДСЛ роутер працюватиме в режимі брідж і буде перехідником RJ-11 - RJ-45? Треба докупити мікротік, працюватиме в режимі роутер + свіч, який даватиме необхідну кількість портів. Правильно розумію?

Тоді, щоб здешевити цю мережу, можна купити лише свіч? Це вирішить проблему нестачі портів. Коли з'явиться бюджет, то можна буде і докупити Мікротік. Свіч і АДСЛ роутер також залишаться в роботі нічого лишнього не буде крім двох адсл роутерів, які зараз працюють в режимі свічів. 

Знову ж таки, пишуть, що адсл роутер в якості свічів не найгірше рішення, хоча я думав що це гімно і палки. А проблема лише в малій кількості портів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

34 минуты назад, MACCEN сказал:

Мікротік розділить ваші мережі та швидкість пополам, і ви будете автономні в межах своєї мережі.

Рубати швидкість, якої і так немає - погана ідея. Важкі файли качаю в основному я, тобто сам собі швидкість обрубаю. Не хочеться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питання. В зв'язці адсл ротуер - мікротік - свіч, хто роздаватиме ір: мікротік чи свіч? Якщо передача даних даних буде по локальній мережі, як він курсуватиме: комп-свіч-комп чи комп-свіч-мікротік-свіч-комп?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 хвилин тому, nickel сказано:

хто роздаватиме ір: мікротік чи свіч? 

Не ображайся, але якщо в тебе ще такі питання виникають то тобі рано братися за побудову мережі і поставленого тобою завдання самостійно: розділення 2х офісів. 

Тут треба людина, яка розкаже і покаже, або витрачай вечори на прочитку. 

Немає грошей і невистачає портів - купи свіч на 8 портів. 

Цитувати

Мікротік розділить ваші мережі та швидкість пополам, і ви будете автономні в межах своєї мережі.

по полам це тупо, а динамічно в залежності від навантаженності і споживання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 хвилин тому, nickel сказано:

Зараз 4 компи і принтер. На 3 компах і принтері працюю лише я (не питайте чому :)). На 4 компі ще одна людина. Плани - + 2-3 компа/людини. Тобто 8-портового свіча повинно вистачити, вдасться розкрутити на 16 порт

Ну от рахуй 4+1+3 + 1Uplink вже більше 8, і необхідно ще хоча б один порт в резерв, ітого вже 10. Того дивитись варто в сторону 16 портового свіча.

Отакого наприклад https://rozetka.com.ua/d_link_des_1016c/p9233291/

21 хвилин тому, nickel сказано:

АДСЛ роутер працюватиме в режимі брідж і буде перехідником RJ-11 - RJ-45? Треба докупити мікротік, працюватиме в режимі роутер + свіч, який даватиме необхідну кількість портів. Правильно розумію?

Так, крім цього мікротік буде ще і фаєрволом між мережами.

21 хвилин тому, nickel сказано:

Тоді, щоб здешевити цю мережу, можна купити лише свіч? Це вирішить проблему нестачі портів. Коли з'явиться бюджет, то можна буде і докупити Мікротік.

Купляти краще все відразу, потім вибити бюджет буде значно складніше, і відразу закласти гроші на того хто це все налаштує.

Якщо значного розширення швидкості мережі не планується то мікротік можна взяти такий http://www.technotrade.com.ua/Products/MikroTik_RB750r2.php

13 хвилин тому, nickel сказано:

Питання. В зв'язці адсл ротуер - мікротік - свіч, хто роздаватиме ір: мікротік чи свіч? Якщо передача даних даних буде по локальній мережі, як він курсуватиме: комп-свіч-комп чи комп-свіч-мікротік-свіч-комп?

ІР роздаватиме мікротік, він же буде і шлюзом і DNS проксі. Всередині мережі трафік курсуватиме лише через свіч, через мікротік трафік буде іти інтернет трафік, і якшо буде потрібно (налаштовано) то між мережами.

 

1 година тому, nickel сказано:

Принтер специфічний, ір прописується в самому принтері і в специфічному софті на компі. Тільки так софт бачить принтер.

Якщо принтер дозволяє отримувати ІР по DHCP то це немає значення, ІР в нього буде сталий, різниця лише в тому що він не руками прописаний а отриманий з DHCP сервера, і мінятись не буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, Ukrainec сказал:

Не ображайся, але якщо в тебе ще такі питання виникають то тобі рано самостійно братися за побудову мережі і поставленого тобою завдання.

Тут треба людина, яка розкаже і покаже, або витрачай вечори на прочитку. 

 

Як ти думаєш, хто побудував цю мережу, що є зараз? Багато в тебе претензій до неї?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, nickel сказано:

Як ти думаєш, хто побудував цю мережу, що є зараз? Багато в тебе претензій до неї?

Ти побудував літак який рухається по землі, а тепер виявилося, що йому треба ще й літати. Для польтів тра зовсім інший рівень  оснащення і підготовки пілотів.

Я не кажу що це не можливо, але врахуй, щоб навчитися доведеться витратити трішки вільного часу для "напотикатися", або грошей спеціалісту, який коротко все пояснить. Бо тут будеш ще довго обговорювати, а в решті решт набудуєш більше гівна і палок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

46 хвилин тому, nickel сказано:

Тоді, щоб здешевити цю мережу, можна купити лише свіч? Це вирішить проблему нестачі портів. Коли з'явиться бюджет, то можна буде і докупити Мікротік. Свіч і АДСЛ роутер також залишаться в роботі нічого лишнього не буде крім двох адсл роутерів, які зараз працюють в режимі свічів. 

Грубо кажучи, якщо більше ніц тебе не турбує то так і роби: купи свіч, а потім Мікротік. На мікротіку не економ, беріть лише не нижче Hex (rb750gr.3) він потім може бути основою для офісу до 80машин.(в залежності від кількості правил на ньому)

якщо росту не аланується апріорі то достатньо і  hAP

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 минут назад, Ukrainec сказал:

Ти побудував літак який рухається по землі, а тепер виявилося, що йому треба ще й літати. Для польтів тра зовсім інший рівень  оснащення і підготовки пілотів.

Я не кажу що це не можливо, але врахуй, щоб навчитися доведеться витратити трішки вільного часу для "напотикатися", або грошей спеціалісту, який коротко все пояснить. Бо тут будеш ще довго обговорювати, а в решті решт набудуєш більше гівна і палок.

Нічого не виявилося. Мережа, в теперішньому вигляді, побудована більше двох років тому, і якщо прислухатися до @Lisovic, то мережа планується саме з дворічним запасом, на довший термін важко передбачити розвиток фірми. На її побудову було витрачено 0 грн, вона пережила переїзд фірми. То де косякі, якщо вона відпрацювала свій "термін придатності"? Нафіг та мова про інший рівень, пілотів і літаків? Глюки з принтером, якщо цікаво, якраз і почалися після аутсорсного спеціаліста, який працював, коли я хворів. І якщо хтось думає, що аутсорсний спец прийде і зможе налаштувати мені мережу, то фіг там. Мені спочатку прийдеться пояснити, що за обладнання в нас в мережі, як воно підключається і як його налаштовувати, бо такі принтери вони в очі не бачили. І йому за навчання ще треба платити? Простіше зробити самому. Вже проходили і не раз. Коли будуєш мережу сам, то ліквідувати якийсь косяк займає хвилини часу, після аутсорсника прийдеться або викликати/чекати/платити йому знову або довго і нудно розгрібати те що він налаштував. А це вже моя ЗП.

Я не проти рекомендованого обладнання, навіть за. Але ми витратимо багато часу, якщо ви будете ігнорувати фразу "бюджету немає".

@Ukrainec ти в розділі Політика постійно топиш за те, що українці працюють не так ефективно як за кордоном, де одна людина вивозить товар на магазин, поправляє цінники і сідає за касу, тому й у нас зп низькі. А коли я в технічному розділі намагаюся вчинити так, як ти топиш, то ти починаєш радити дати грошей кому завгодно аби не мені. В мене на роботі купа вільного часу - така специфіка, я готовий тратити його на нові знання. Тому давайте припинимо про аутсорс, крутих спеціалістів, літаки і т.д. і повернемося до теми про локалку. Кому важко писати, зрозуміти чи дорого коштуєте,  можете не тратити свій час, я не ображусь.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 часов назад, nickel сказал:

Зараз локалка зроблена з гамна і палок: 

 

58 минут назад, nickel сказал:

Як ти думаєш, хто побудував цю мережу, що є зараз? Багато в тебе претензій до неї?

:D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 минут назад, vaz75 сказал:

 

:D

Про "гівно і палки" була моя думка - не іт-спеціаліста, але як мені пояснили

Цитата

АДСЛ як свічі чом би й ні? Тим паче якщо ще з ВіФі то взагалі ідеал..

І незалежно від моєї думки вона працює

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

купіть бу свіч управляємий розділіть все віланами і все, раз вам не треба ділити швидкість інтернету порівну (якщо і так погана).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...