Перейти до змісту

Локальна мережа для невеликої фірми


Рекомендовані повідомлення

Доповню про обладнання, краще один раз потратитись аніж купувати дешеве г*но, того як показує практика це призводить до витрачених впусту грошей, також у виборі обладнання дуже велику роль грає планування, якщо це не враховувати, то потім виливається що спочатку купили свіч, а через місяць взяли ще одного бухгалтера і  виявилось що треба ще один свіч, бо вільних портів нема.

Також із власного досвіду не рекомендую брати самі дешеві комутатори, особливо тплінки, якщо трафік в мережі виросте будеш мати проблеми.

Якщо мережа зроблена як попало, і є вірогідність що хтось втикне в свіч другий кінець кабелю і зробить кільце, то є сенс таки взяти смарт-свіч, включений rstp чи loopback detection дуже сильно рятує від неприємностей, особливо якщо мережа складна і фіг знає як прокладена, це із власного досвіду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 68
  • Створено
  • Остання відповідь

Борда :)

Чоловік хоче розділити 2 фірми в мережі, а тут уже адміна на роботу пропонують найняти.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Основна задача - збільшити кількість портів, розділити фірми другорядне і не нагальне. Якщо це реалізується за допомогою звичайного комутатора, то так і зробимо. Сусіди і далі будуть користуватися своїм роутером, а ми і далі будемо брати в них два порти (один для комутатора і один для нашого компа, який знаходиться біля роутера сусідів). Їм вистачає і ми розширимось. Нащо ускладнювати? Не стоять задача посилити безпеку чи попиляти бюджет. Гавно і палки - це адсл роутери в ролі комутаторів. Єдина проблема з ними, що іноді стає мережевий принтер (rj-45), бо не доходить до нього сигнал. Таке враження, що іноді пропадає мережа. Є надія, що комутатор виправить цю проблему.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Zheny@ сказано:

Чоловік хоче розділити 2 фірми в мережі, а тут уже адміна на роботу пропонують найняти.

Адміна на роботу ніхто не пропонує і не потрібен він їм, пропонують заплатити толковому адміну щоб він раз настроїв мережу. І ще пропонують не ліпити із гівна і палок, а відразу зробити більш менш нормально.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@nickel дай собі відповідь на два питання, 1) робота вашої фірми залежить від мережі? 2) у випадку простою через непрацездатність комп'ютерів, скільки фірма буде втрачати за день, Якщо залежить і втрати будуть більше вартості обладнання то варто задуматись, якщо ж ні, то можна і купити самий дешевий свіч, нема сенсу вкладатись в те що не приносить кошти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 минут назад, Lisovic сказал:

пропонують заплатити толковому адміну щоб він раз настроїв мережу.

Ніхто не пропонував заплатити адміну, всі радять щоб я заплатив адміну, "а ето двє большиє разніци". :)

Цитата

І ще пропонують не ліпити із гівна і палок, а відразу зробити більш менш нормально.

Гівно і палки валялися на фірмі і коштували фірмі 0,0 грн, а прийти до начальства і заявити, що буду сидіти без зарплати, аби у вас нормальна мережа була, я не готовий.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 хвилин тому, nickel сказано:

Основна задача - збільшити кількість портів, розділити фірми другорядне і не нагальне. Якщо це реалізується за допомогою звичайного комутатора, то так і зробимо. Сусіди і далі будуть користуватися своїм роутером, а ми і далі будемо брати в них два порти (один для комутатора і один для нашого компа, який знаходиться біля роутера сусідів). Їм вистачає і ми розширимось. Нащо ускладнювати? Не стоять задача посилити безпеку чи попиляти бюджет. Гавно і палки - це адсл роутери в ролі комутаторів. Єдина проблема з ними, що іноді стає мережевий принтер (rj-45), бо не доходить до нього сигнал. Таке враження, що іноді пропадає мережа. Є надія, що комутатор виправить цю проблему.

адсл модем з вимкненим dhcp це той же комутатор. Якщо відвалюється принтер, то може бути проблема в самому принтері :) 

1 варіант якщо все влаштовує як є то дешевий свіч тобі в поміч

2 Якщо  влаштовує як є, найближчі роки не плануєте розширення, або є ймовірність переїзду, але є необхідність розділення мережі то пропоную докупити як мінімум hAP lite.

3 Якщо  влаштовує як є, найближчі роки  плануєте незначне розширення, ви власники приміщення, або довготермінова оренда,  то пропоную докупити як мінімум hEX + дешевий комутатор

4 Якщо  не влаштовує як є, найближчі роки  плануєте  розширення, ви власники приміщення,  то пропоную зробити, як пропонують лісовик і лазер

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, nickel сказано:

Ніхто не пропонував заплатити адміну, всі радять щоб я заплатив адміну, "а ето двє большиє разніци". :)

Я як адмін, середньої по міркам країни фірми, кажу що постійний адмін вам нафіг не впав, для таких компаній існує аутсорс.

7 хвилин тому, nickel сказано:

Гівно і палки валялися на фірмі і коштували фірмі 0,0 грн, а прийти до начальства і заявити, що буду сидіти без зарплати, аби у вас нормальна мережа була, я не готовий.

Якщо не готовий іти до начальства, то навіщо за це берешся? От ти купиш свіч, а принтер і далі буде відпадати, що тоді? Я тобі скажу більше, комутатори що в середині модемів, не шибко відрізняються від того комутатора що ти зібрався купляти, часто навіть на однакових чіпах зібрані.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ага tp-link зараз перейшли на ar8236, що в роутерах, що в свічах. Раз вже доводилося перепаювати :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

до комента про принтер. 

може бути підгорівший порт.

 взагалі РЖ-45 не надійний роз'єм. часто зустрічаю дефекти в гнізді і в штекері. попробуй переобжати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

38 хвилин тому, Zheny@ сказано:

Борда :)

Чоловік хоче розділити 2 фірми в мережі, а тут уже адміна на роботу пропонують найняти.

 

добре що не себе пропонують  найняти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минут назад, Lisovic сказал:

Я як адмін середньої, по міркам країни фірми, кажу що постійний адмін вам нафіг не впав, для таких компаній існує аутсорс.

А аутсорс вже став безкоштовним? :)

Цитата

Якщо не готовий іти до начальства, то навіщо за це берешся?

Бо начальство хоче, щоб я за це взявся. Я й не проти, для мене це і новий досвід і зростання моєї цінності для компанії, якщо ти розумієш про що я. Але я проти дорогої, хоч і якісної мережі, якщо через неї мені прийдеться сидіти без зарплати.

Цитата

От ти купиш свіч, а принтер і далі буде відпадати, що тоді?

А ти можеш гарантувати, що з твоєю конфігурацією він не буде відпадати? ;)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, laser сказал:

до комента про принтер. 

може бути підгорівший порт.

 взагалі РЖ-45 не надійний роз'єм. часто зустрічаю дефекти в гнізді і в штекері. попробуй переобжати

Буквально сьогодні помітив, що принтер відвалюється, якщо вмикається один з компів. Чому так буду розбиратися на днях. Кабелі переобжаті недавно, пробували різні - проблема не зникає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 минут назад, Ukrainec сказал:

І в темі назву зміни: 

Чим ця не влаштовує?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, nickel сказано:

Буквально сьогодні помітив, що принтер відвалюється, якщо вмикається один з компів. Чому так буду розбиратися на днях. Кабелі переобжаті недавно, пробували різні - проблема не зникає.

можливо конфлікт ір-адрес

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, nickel сказано:

сьогодні помітив, що принтер відвалюється, якщо вмикається один з компів.

ІР адреси однакові. щоб такого не було - потрібен DHCP. Включений на принтері.

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Ukrainec сказано:

Ага tp-link зараз перейшли на ar8236, що в роутерах, що в свічах. Раз вже доводилося перепаювати :)

Там не в чіпах біда, а в загальній якості виробництва, економлять на всьому, включаючи якість зборки, от глючить їх через одного. Хоча кажуть що "ентепрайз" моделі їх нормально працюють, но я чот боюсь, вже карще перевірений роками длінк.

 

5 хвилин тому, laser сказано:

до комента про принтер. 

може бути підгорівший порт.

 взагалі РЖ-45 не надійний роз'єм. часто зустрічаю дефекти в гнізді і в штекері. попробуй переобжати

Та там що хоч може бути, від банально погано обжатого кабелю, до забивання широковєщалкою, чи навіть періодичного шторму, так це гадання на кофейній гущі.

 

3 хвилин тому, nickel сказано:

А ти можеш гарантувати, що з твоєю конфігурацією він не буде відпадати? ;)

Я можу гарантувати що з моєю конфігурацією можна легко знайти причину відвалу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Basil сказал:

можливо конфлікт ір-адрес

ІР різні, прописані вручну.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, Ukrainec сказал:

3 порти = Мікро фірми :D 

Не розумію твого гумору. Мені що має бути встидно, що я працюю в маленькій фірмі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@nickel  хай би хтось прийшов і глянув  на ситуацію, і тоді можна було б продовжити дендро-фекальну побудову / модернізацію мережі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, Zheny@ сказано:

ІР адреси однакові. щоб такого не було - потрібен DHCP. Включений на принтері.

І не тільки на принтері, статика то зло, і чим більша мережа тим більше зло. Замість статики потрібно використовувати резервування.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Lisovic сказал:

І не тільки на принтері, статика то зло, і чим більша мережа тим більше зло. Замість статики потрібно використовувати резервування.

Чому зло?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, Lisovic сказано:

. Хоча кажуть що "ентепрайз" моделі їх нормально працюють, но я чот боюсь, вже карще перевірений роками длінк.

До ентерпрайзу немаю ніяких претензій, а от від бюджетного їх сегменту боже борони, краще тплінка немає нічого: певно найстійкіші до грози і наводок (в старіших версіях були), під 50-70% мегабітно-пакетним навантаженням працюють  тьху тьху.

 

6 хвилин тому, nickel сказано:

Не розумію твого гумору. Мені що має бути встидно, що я працюю в маленькій фірмі?

Та забий, я мав думку, але вирішив її не розвивати. випадково натиснув "надіслати", потім побачив, що воно запостилося і відразу видалив

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, nickel сказано:

Чому зло?

Того що рано чи пізно хтось ліпить ІР який вже виданий іншому абоненту. А потім всі дружньо розбираються чого все вдруг перестало працювати. При використанні DHCP імовірність помилки дуже низька.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...