Перейти до змісту

Шукаю поради бухгалтера


Amor

Рекомендовані повідомлення

Хто може підказати по ситуації: зареєстрували ФОП 1 березня. На наступний день подали заяву на спрощену систему (2 група)

Тобто виходить що на спрощеній системі ми вже будемо з квітня, а березень в нас на загальній. Які податки платити? Що не платити? Хотів би зареєструвати тільки книгу доходів, щоб не збирати всі чеки по витратах, і не заповнювати лишнього

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Березень на загальній системі.

Загальник платить ПДФО (18 %), ЄСВ (22 %) і військовий збір (1,5 %) від чистого доходу (доходи "мінус" витрати").

ПДФО і ЄСВ з цього року платяться за результатами кварталу по Книзі обліку доходів і витрат. Військовий збір - річний.

За неведення Книги обліку штраф до 510 гривень.

З квітня - "єдинник".

Щомісяця єдиний податок (до 20 числа поточного місяця, тобто за квітень маєте заплатити до 20 квітня) та ЄСВ (до 20 числа місяця настпуного за звітним, за квітень платите до 20 травня).

Єдиний податок 20 % (якщо друга група, то вам мали стільки поставити) від мінімалки станом на 1 січня - 744,60.

ЄСВ 22 % від мінімалки станом на 1 січня - 819,06.

Якщо є наймані працівники - то ще за них ЄСВ, ПДФО і військовий по загальній схемі.

Плюс Книга обліку доходів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Svityaz  Дякую за пояснення!

Ще в мене декілька питань з'явилось, ви не знаєте чи можливо зареєструвати Книгу обліку доходів і витрат конкретно на березень, а з квітня тільки Книгу обліку доходів?

Взагалі цікава штука з цими податками, якщо врахувати усі витрати, скажемо що на старті їх тисяч 10 (обладнання і т.д.), а заробиться всього тисяча. Як оподаткується чистий дохід, коли його немає? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В березні купуєте, реєструєте і заповнюєте Книгу обліку доходів і витрат для загальника.

В квітні купуєте, реєструєте і заповнюєте Книгу обліку доходів для єдинника.

Книга повинна зберігатись не менше 3-х років від дня здійснення в ній останнього запису.

Єдиний податок платиться не залежно від того чи ви працюєте прибутково або збитково. Навіть якщо ви взагалі не будете здійснювати діяльність, то зобов'язані все одно щомісяця платити єдиний податок і ЄСВ за підприємця.

Хочете щоб оподатковувався лише чистий дохід - тоді вам на загальну систему. Але в кінці року ви все одно додатково заплатите ЄСВ за себе не менше 22 % * 3723 (мінімалка на 1 січня) * 12 місяців = 9828,72.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 минут назад, Svityaz сказал:

Єдиний податок платиться не залежно від того чи ви працюєте прибутково або збитково. Навіть якщо ви взагалі не будете здійснювати діяльність, то зобов'язані все одно щомісяця платити єдиний податок і ЄСВ за підприємця.

 

ЄСВ за себе сплачу без питань. Мене найбільше цікавить така річ, от купив я в супермаркеті щось для бізнесу і для себе, одним чеком. Щось не подумав про це раніше. І як воно вписується в витрати? Чеки ж теж треба зберігати як я розумію. Просто не звик до цього обліку, путаюсь на старті

 

Дякую за допомогу!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ви єдинник другої групи, то витрати взагалі не доцільно офіційно обліковувати - по законодавству ви це не зобов'язані робити.

Ваше завдання лише щоб суми надходжень, що ви вписуєте в Книгу були не меншими ніж суми, що ви офіційно отримали за цей же день через касу або розрахунковий рахунок.

По великому рахунку, при перевірці, вас більше немає на чому ловити....

ЗІ. Якщо є наймана праця, то тоді поле для перевірки стає відразу ширшим в рази... З наймом (офіційним) принаймні однієї людини ви будете зобов'язані вести-складати-формувати не менше 20 (!!!) нових документів....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 минут назад, Svityaz сказал:

Якщо ви єдинник другої групи, то витрати взагалі не доцільно офіційно обліковувати - по законодавству ви це не зобов'язані робити.

Ваше завдання лише щоб суми надходжень, що ви вписуєте в Книгу були не меншими ніж суми, що ви офіційно отримали за цей же день через касу або розрахунковий рахунок.

По великому рахунку, при перевірці, вас більше немає на чому ловити....

ЗІ. Якщо є наймана праця, то тоді поле для перевірки стає відразу ширшим в рази... З наймом (офіційним) принаймні однієї людини ви будете зобов'язані вести-складати-формувати не менше 20 (!!!) нових документів....

 

По найманій праці поки точно не буду влазити. Це і дорого і важко :)

А ще хотів поцікавитись, я можу реєструвати витрати за які я просто розрахувався готівкою, і маю чек, чи обов'язково виписаний рахунок на ФОП+видаткова накладна?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можна чеком, але має бути можливість "прив'язати" те, що купили, до господарської діяльності підприємця, інакше "викинуть" з витрат при перевірці.

Однак, якщо суми значні, то бажано проводити через накладну, оскільки там більш детальніше розписуються об'єкти, що купуєте.

Але, ще раз повторюсь, з чеками-накладними придбання доцільно заморочуватись лише на "загальній" системі...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо Ви подали заяву самостійно в ДФС про обрання спрощеної системи і вказали дату початку відповідну до дати реєстрації (або подали заяву реєстраторові) то ви вважаєтеся пл.єдиного податку із вказаної дати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні в податковій одним запитанням вирішили всі мої проблеми. На загальній системі при роботі з готівкою обов'язково реєструвати касовий апарат, якого в мене немає і який ніхто не буде реєструвати. Відповідно і книгу обліку доходів і витрат не потрібно

Подав на реєстрацію тільки книгу доходів. Якщо правильно то працювати нормально я можу тільки з 1 квітня. Але треба ще якось цих пів місяця пропрацювати, щоб заробити хочаб на податок :)

От якась безглузда система, що будь яким боком, але попадаєш на загальну систему зразу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 часов назад, Vikvik Mawr сказал:

якщо Ви подали заяву самостійно в ДФС про обрання спрощеної системи і вказали дату початку відповідну до дати реєстрації (або подали заяву реєстраторові) то ви вважаєтеся пл.єдиного податку із вказаної дати

 

Вони всеодно реєструють тільки з ногового місяця. Я запитував чи можна поставити якусь ближчу дату, але не хочуть приймати заяву

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

49 хвилин тому, ipua сказано:

:ohmy: Назви хоч 5-ть.

Трудовий договір

Повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу

Наказ про прийняття працівника на роботу

Книга обліку наказів щодо трудових відносин

Трудова книжка

Особова картка

Правила внутрішнього трудового розпорядку

Штатний розпис

Посадова інструкція

Положення про оплату праці

Табель обліку робочого часу.....

 

Продовжувати?)

Зауважте, це ще не дійшовши до оплати праці та звітності))

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, ipua сказано:

Де ти такої дурні начитався? В реальності все набагато простіше.

У-у-у-у... Як все запущено...

Ця "дурня" називається "чинним законодавством" у відповідності до якого ви зобов'язані працювати при офіційному працевлаштуванні найманих працівників.

Якщо ж ви так не робите, або не оформлюєте працівників офіційно, готуйтесь до "сюрпризів" при перевірці від Держпраці, у яких, на дайний час, самий "дорогий" список штрафів (максимальний, якщо не зраджує пам'ять, 372 300 грн.).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

50 хвилин тому, Svityaz сказано:

У-у-у-у... Як все запущено...

Ця "дурня" називається "чинним законодавством" у відповідності до якого ви зобов'язані працювати при офіційному працевлаштуванні найманих працівників.

Якщо ж ви так не робите, або не оформлюєте працівників офіційно, готуйтесь до "сюрпризів" при перевірці від Держпраці, у яких, на дайний час, самий "дорогий" список штрафів (максимальний, якщо не зраджує пам'ять, 372 300 грн.).

не зраджує, все вірно...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...