Перейти до змісту

Медична реформа в Україні


HWman

Рекомендовані повідомлення

7 часов назад, rl72 сказал:

Для того, щоб знати хто сімейний лікар, треба відірвати сраку від монітора, вибрати лікаря і заключити з ним договір. 

Але куди простіше пост на борду висрати

Ну, договір в мене ЗАКЛЮЧЕНИЙ, ага... Ото тільки до ср@ки та амбулаторія в суботу.

А далі - по Тарасу Бульбі - "і поміг він мені, той договір?"...

Поки не буде тотального впровадження електронної картки пацієнта, щоб, скажімо. по ідентифікаційному коду вона шукалася в секунді онлайн будь-де по країні, плюс бажано по логіну/паролю вхід самому пацієнту, щоб х*рні різної туди не писали тишком-нишком - та реформа - нежиттяєздатна і збільшує бюрократію і черги + реально хворому, якому погано приходиться нарізати круги туди-сюди.

Поки не "підняв сраку", тільки не від монітора, а з ліжка, бо ледь ходив від болю, не натиснув н6а всі можливі зв'язки, а, де треба, не тупнув ногою - ФІГ хто у вихідний тобі НОРМАЛЬНО діагностує УРГЕНТНИЙ випадок (УЗД те саме - МАЄ працювати в НОРМАЛЬНІЙ лікарні ЦІЛОДОБОВО, 24/7, 365 днів в році)... Добре, хоч розрулилося БЕЗ апендициту з усіма витікаючими - біль був "там, де треба", температура, аналіз крові хрінуватий, результат - застудив нирку. А могли і "по симптомах" і аналізу крові тупо вирізати ні в чому не винний апендикс, поклавши на тиждень в лікарню (читай - удар по зарплаті лікарняним + попадалово на ліки і операцію). І на 99% впевнений, що в карті записано було б "запалення апендиксу" всерівно... Як, блін, добре мати освіту вищу за спеціальністю "фізіологія і анатомія людини" (що елементарно включає в себе вміння зробити самотужки аналіз крові, хоч з пальця, хоч з вени, хоч на групу, не кажучи вже про "прочитати" той аналіз, та і користуватися дечим - від ЕКГ до ЕЕГ) + якісну недовіру до 99% діагнозів, поставнених "навпомацки", без прилада... Як колись офігіла лікар, коли командирським тоном наказав на ЕЕГ під час медогляду на роботу поправити 3 електроди, бо поставила неправильно (я на тій заразі диплома писав) :D...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 52
  • Створено
  • Остання відповідь

Ну, ти писав там про договір - ну от, він в мене заключений, лікаря сімейного знаю, а толку з того в вихідний, наприклад - нуль...

Тут "ДО ЧОГО"  - сама суть "мегареформи" - не підготовивши РЕАЛЬНОГО підгрунтя для її здійснення (створення програмного забезпечення, якогось онлайн-сервісу для взаємодії тих всіх ланок), в першу чергу впроваджують те, що породжує лише бюрократію і біганину для кінцевого пацієнта. Там ще з аптеками якісь нові приколи придумують, на рахунок знищення аптечних мерех, розташування аптек не ближче, як 0,5 км. одна від одної і все по рецепту виключно...

https://www.unian.ua/health/country/10200723-v-ukrajini-hochut-skorotiti-kilkist-aptek-a-liki-prodavati-lishe-za-receptom.html

Розболівся зуб ввечері? Піднялася температура? Хочеш знеболюючого/жарознижуючого? Чекай до ранку, викликай швидку, або бери штурмом аптеку (до якої тепер ще й побігати доведеться). Клас просто! Вони вважають, що то ЗНИЗИТЬ ціни? Чи навпаки аптечний бізнес після таких утисків компенсує їх на покупцях?

Реформа медицини має підвищувати якість та доступність послуг для пацієнта, ЗНИЩИТИ БЮРОКРАТІЮ в стилі "папірець для папірця для отримання папірця",  ВИКОРЕНИТИ ХАБАРІ І ПОБОРИ, комфортну роботу, в тому числі і достойну оплату праці для лікаря, а в результаті виходить, як з тими е-деклараціями для держслужбовців в перший рік - "воно щось там десь таке є, тіпа сайт, але висить постійно, декларації не зберігає, глючить, ну, зате Є" (в нас і цього року в одної співробітниці дивним чином ЗНИКЛА з того порталу відправлена заповнена декларація, після заповнення якої на пошту навіть прийшло підтвердження навіть, якраз під перевірку з НАЗК, геморою було...).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Уявіть, що ви можете відвідати найближчий приватний медичний центр у своєму житловому районі та отримати там якісну консультацію безоплатно. Це більше не фантазія, а реальність - Pavlo Kovtonyuk.

Існує міф, що приватним медзакладам ніколи не буде цікаво співпрацювати з державою. Бо начебто тарифи оплати послуг, за якими НСЗУ перераховує кошти за обслуговування пацієнтів, дуже низькі та невигідні для приватного сектору.

Що ж, на сьогодні вже 12 приватних закладів та лікарів-підприємців приєднались до 1-ї хвилі підписання договорів з НСЗУ. Ще кілька десятків подали заяви в кінці липня. Це демонструє, що у приватного сектору нарешті з'явилася довіра до державних органів у сфері охорони здоров'я та вони готові співпрацювати. Для пацієнтів це можливість обрати лікаря в приватному закладі та отримувати там послуги первинної меддопомоги абсолютно безоплатно. Так само, як у комунальних медзакладах.

Зазвичай приватні медзаклади заробляють на візитах: в кінці кожного відвідування пацієнту дають чек з отриманими послугами. НСЗУ натомість пропонує запозичену в Європі "капітацію" - абонплату за кожного пацієнта, якого "веде" сімейний лікар.

Тобто заклад отримуватиме щомісячний дохід за кожного пацієнта, який підписав декларацію з їхніми лікарями, незалежно від того, чи відвідують пацієнти лікарню, чи ні. При цьому пацієнт розповідає родичам, колегам, друзям про те, де підписав декларацію, відповідно про клініку дізнається більше людей без жодних додаткових витрат на рекламу з їхнього боку.

Для нас дуже цінною є довіра приватних медзакладів і їхня участь у реформі. Наша співпраця ілюструє справжню декомунізацію в медицині, адже ми позбавляємося хворого совка і приносимо здорові ринкові відносини. Розвиваємо конкуренцію за пацієнта, яка стає поштовхом для поліпшення якості медичних послуг в усіх українських медзакладах, незалежно від форми власності.

Чим більше пацієнти задоволені якістю обслуговування, тим більше їх звертається до медзакладу і тим більшим є фінансування. Так працює принцип “гроші йдуть за пацієнтом”.

Міністерство охорони здоров'я України і НСЗУ Національна служба здоров'я України на чолі з Oleg Petrenko докладуть всіх зусиль для того, щоб виправдати довіру і максимально розвинути систему охорони здоров'я, яка ефективно працюватиме для пацієнтів, медзакладів, держави та бізнесу.

Докладніше читайте в колонці Павла Ковтонюка для УП.Життя: https://goo.gl/8mbTD9 і інтерв'ю Олега Петренка https://goo.gl/vQCrd9

Світлина від Уляна Супрун.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доступних ліків тепер більше!

Затверджено новий перелік препаратів, які можна отримати за програмою “Доступні ліки” на 100% безоплатно або доплативши невелику різницю.

До нового переліку увійшов 261 препарат від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми - хвороб, які вбивають українців найбільше. З них на 12 препаратів більше тих, за які взагалі не потрібно доплачувати - їх повністю відшкодовує держава за кошти платників податків. Всього безоплатних препаратів 59.

Раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 було безоплатних. + 22 нових препарати у новому реєстрі!

До списку безоплатних ліків входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній.

Для прикладу, щоб потрапити до нового переліку препаратів, що на 100% відшкодовуються за кошти держбюджету, компанія КРКА (Словенія) знизила ціну майже на 72%. Ціни знизили також компанії Orion (Фінляндія) та AstraZeneca (Швеція).

В середньому ціни на препарати програми знизилися майже на 7%. Детальніше про оновлений реєстр можна почитати на сайті Міністерство охорони здоров'я України - https://goo.gl/pUanoE

Мільйони українців щомісяця отримують ліки безоплатно чи із суттєвими знижками. А це означає, що мільйони людей регулярно мають можливість вживати ліки проти хронічних хвороб, жити здоровіше та якісніше. Програма зростає, зміцнюється довіра до неї виробників і пацієнтів. Ми всі разом робимо її успішною - уряд, управлінці на місцях, пацієнти, лікарі та бізнес.

Якщо ви вже знаєте про “Доступні ліки” - переконайтеся, що ваші знайомі та рідні також знайомі з програмою та за потреби можуть скористатися.

Якщо ви чуєте про неї вперше, обов’язково почитайте тут https://goo.gl/pA2r4V та тут http://liky.gov.ua.

Поділіться цією інформацією!

Volodymyr Groysman Oleksandr Saenko Роман Ілик

Світлина від Уляна Супрун.
 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

член клубу

 

 

Про медицину в регионах. Как звонок на горячую линию меняет врача

  • 3 години тому
  •  
  •  Давайте я вам расскажу про медицину в регионах.

Сразу замечу, что я всеми конечностями поддерживаю медицинскую реформу, не заостряя при этом внимание на личности Супрун.

Ничего не предвещало беды. Позавчера вечером с супругой решили выйти в магазин за мороженкой. Уже на выходе с подъезда я поскользнулся на своем же шлепке и неудачно слетел с последней ступеньки. Громкий хруст и помутнение в глазах. О даа, я счастливчик по жизни. Моментально опухает сустав на ноге, адская боль и я понимаю, что моему голеностопу опять п%здец, как и пять лет назад.

Скорую вызвали по стационарному. Бригада с недовольными фейсами приехала через 19 минут после вызова. Мне наложили грязную шину, замотали бинтами и предложили самому залезть в машину. Окей, ноу проблем. Перед отъездом укололи какой-то анальгетик и мы направились в районную больницу. Привезли в покой, записали данные и направили на рентген. Тут мне довелось лицезреть очередной недовольный фейс медсестры, которой было впадлу открыть лифт для человека с шиной на ноге. Завезя меня на порог кабинета, медсестра пошла шептаться со "специалистом" в другую комнату. Прошло пять минут и тут раздается фраза "вы че, еще не залезли на стол?". "Ну ох*еть, подумал я", ведь до аппарата было метров 7, а меня тупо бросили в коляске прям на выходе.

Профессионалы помогли мне кое-как залезть на стол, после чего врач делала снимки в разных положениях. Прошло пятнадцать минут и в кабинете уже собрался консилиум, который не мог разобрать результаты рентгена. Потом какой-то лысый хрен одним глазом глянул на снимок и сказал, что все нормально, пусть едет домой. Меня спустили на лифте, сняли шину и сказали, что я могу "ИДТИ ДОМОЙ". Окончательные результаты будут готовы завтра в обед, а если будет беспокоить нога, то нужно придти на прием в поликлинику. Мы закупились лекарствами и поехали обратно.

На следующий день теща побежала в больницу, чтобы забрать мои снимки для возможного прохождения КТ. И тут начинается самое интересное. Из этих е6аных специалистов никто не додумался перед рентгеном снять с меня шину, чтобы сделать качественные снимки. И в момент, когда теща пришла в кабинет, ей выдают "ой, знаете, снимки очень плохие, ничего не видно из-за шины на ноге. там наверно перелом сустава, давайте он пойдет в поликлинику и сделает новые". В состоянии болевого шока я даже не подумал об этом, ну а для "профессионалов", видимо, это уже вошло в привычку.

Окей, без проблем. Сегодня утром собрались и поехали с женой в злополучную поликлинику на рентген. В регистратуре мы объяснили ситуацию, сказав, что у нас есть направление из ЦРБ и нам надо на прием. Нам дали только талончик на прием к терапевту и сказали, что больше ничего не нужно. Не подозревая, я допрыгал до второго этажа на одной ноге и занял очередь в необходимый кабинет. Просидев полчаса я зашел в помещение и объяснил "доктору" ситуацию. Но он тут же мне выдает, что не будет меня принимать, так как я не принес временную больничную карту. Я объяснил, что девочка в регистратуре даже не заикнулась об этом и предложил, чтобы медсестра, которая помогает доктору в кабинете, прям тут ее оформила и внесла мои данные. А в ответ я слышу "нет, спускайся в регистратуру". Ч вновь объясняю, что у меня проблемы с ногой и мне попросту тяжело подниматься и спускаться по ступенькам, так как я просто прыгаю с одной на другую. И слышу второй аргумент от "врача": "да мне все равно, я не собираюсь идти в регистратуру вместо тебя. допрыгаешь как-нибудь".

Я допрыгал со второго этажа на первый в регистратуру. Стоя в очереди я набрал супругу и попросил, чтобы она позвонила на горячую линию в МОЗ и оставила жалобу на этих полупокеров в халатах, которые себя браво величают "врачами" (на специалистов в рентген-кабинете и на терапевта). Наше обращение зарегистрировали и сказали, что в ближайшее время с этими людьми разберутся. На первом этаже я оформил карту, допрыгал на второй и занял очередь на новые снимки. Просидев в очереди около часа я наконец-то попал в кабинет, после чего мне пришлось еще минут 40 дожидаться результатов. Получив новые снимки на руки и направился в тот самый кабинет, где меня уже встречал совершенно другой человек. Вежливый и обходительный врач, который сразу же поинтересовался о моем самочувствии и о том, как мне удается прыгать по ступенькам с этажа на этаж. О ЧУДО, КАК ЖЕ МЕНЯЕТ ВРАЧА ЗВОНОК НА ГОРЯЧУЮ ЛИНИЮ МОЗ.

Посмотрев снимки "доктор" выдает мне конечный диагноз: "кости целы, лишь ушиб сустава" и тут же пишет, что я повредил правую ногу. Я делаю комплимент врачу и говорю, что он даже не заметил, что у меня повреждена левая. И в ответ слышу "аа, ну да, не заметил".

К чему я все это написал? К тому, что местные полупокеры всячески тормозят и саботируют реформы, внедренные правительством, не желая меняться в лучшую сторону.

Хамство, наплевательское отношение и совок в бошке — главная проблема среди региональных чинуш.

Подведем итог: мороженьку мы так и не съели и ближайшие недели у меня постельный режим

p.s. Чтобы вы понимали весь пиздец ситуации. фото сделано в день травмы. Сейчас отечность спала примерно на треть, но примерно с такой херней врач заставил меня прыгать по ступенькам

5b6b192c4a94a.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

39 хвилин тому, rl72 сказано:

Посмотрев снимки "доктор" выдает мне конечный диагноз: "кости целы, лишь ушиб сустава" и тут же пишет, что я повредил правую ногу. Я делаю комплимент врачу и говорю, что он даже не заметил, что у меня повреждена левая. И в ответ слышу "аа, ну да, не заметил".

Якби ж то дзвінок в МОЗ ще і розуму і навиків додавав....
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Dima4s сказано:

Якби ж то дзвінок в МОЗ ще і розуму і навиків додавав....
 

 

ну, можливо, від отриманої 3,14здюліни трохи розгубилась людина :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 6 місяців потому...

#Забава_Норвегия_медицина
Как тут у нас действует система, которую делает Супрун в Украине?

1. Я приехала в Осло жить постоянно.

2. Мне выдали карточку резидента, поставили в гос.систему и назначили мне семейного врача-терапевта (фастлеге по-ихнему).

3. Так как я сначала никого не выбирала, то мне "дали" врача просто по месту моей прописки, исходя из наличия свободных мест. У доктора может быть до 2500 пациентов, это максимум.

4. В Норвегии есть сайт, на котором сведения обо всех врачах, работающих в стране. И отзывы на них, и рейтинг. В Украине это похоже на док.юа или хелси.ми. Только в Норвегии не публикуют фото врачей, в отличие от украинских сайтов.

5. Я из интереса почитала отзывы, они разные. Бывают отзывы, что врач недостаточно внимателен, или у него был бардак на столе, потому пациент поставил ему в рейтинге "единицу".

6. Мы пошли знакомиться с моим новым семейным врачом. Претензий к нему не было, однако я решила посклочничать и поварить воду. На всі гроші. Сказала "ему придется делать мне гинекологический осмотр, а он вон какой молодой красавец! Неее, хочу старенького. И чтобы был чистокровный норвежец, а не серб".

7. Так как мой муж меня любит, он не сказал - дорогая, ты ебанулась. А просто кивнул и занял очередь к ближайшему достижимому в районе норвежцу. Там можно фильтровать врачей по месту проживания, как и на украинском хелси.ми.

8. Врача нам "дали" через пару месяцев, когда у него освободилось место. Это все в открытом доступе, видно, что ты, к примеру, у него 7-й в очереди желающих. Когда кто-то уедет в другой район или перейдет к другому врачу - пожалуйста, вам придет сообщение.

9. Есть особо популярные терапевты, они как голливудские звезды. К ним, примером, очередь желающих может быть полторы тысячи человек. Ну их в баню.

10. Менять терапевта можно не чаще двух раз в год, чтобы не провоцировать дуракаваляние и массовые перебежки.

11. В Норвегии легче с выбором терапевтов, потому что они все! по умолчанию! пользуются доказательными методами медицины, прописывают лекарства по протоколу и боже упаси от советов гомеопатии, антипрививок, иглоукалывания или поставить свечку в ближайшей церкви.

12. Всю эту ересь вы можете купить здесь в частной конторе за дохренища денег (хотя не знаю, можно ли и там). А государство поддерживает только эффективную доказательную медицину мирового уровня. Поэтому посоветуй вам фастлеге гомеопатию, имунномодуляторы или выпиши антибиотики без анализа крови, "на всякий случай", его вздрючат анально и отберут лицензию. Финита ля.

13. В Украине с этим пока плохо, согласна. Но если вы будете не в фейсбучике ныть, а о каждом враче прописавшем вам гомеопатию или арбидол, сообщать в МОЗ, то пройдет год и жить станет веселее, зуб даю.

14. К терапевту тут можно записаться а) по интернету на сайте, б) по телефону, позвонив в его регистратуру. Принимают всех. Просто если вы сказали, что у вас на спине прыщ, то предложат прийти на недельке, а если хрипите в трубку и говорите, что трындец, синусит, бронхит и как бы не воспаление легких, то запишут на завтра. Ну или пару раз нам находили запись прям на сегодня. Зависит от загрузки врача.
За прошлый год мы были у врача раз семь и ни разу, ни разу не возникло проблем с ожиданием или невозможностью пробиться. Хотя у него 2000 пациентов на районе.

15. Ваш слот у терапевта - 15 минут. Как показала практика, за это время вполне реально (вы не поверите!) рассказать суть проблемы, при этом врач будет не отлипать от компьютера и вносить все данные в вашу историю, потом получить осмотр прямо в кабинете, к примеру, сдать пап-тест, получить направление и сходить в лабораторию (тут же за стенкой), чтобы сдать кровь из вены.

16. А иногда и успеть вернуться (врач уже смотрит результаты анализа у себя на экране!), услышать - высоковат сахар, давайте-ка еще посмотрим за последние три месяца и получить второй результат, не отходя от кассы.

17. Как это реально сделать за пятнадцать минут? Реально. Честно говоря, я заранее делаю список вопросов, потому что использую ОДИН поход к врачу сразу чтобы продлить мои таблетки, сказать, что хочу сдать общий анализ крови и на сахар, сдать пап-тест и показать родинку, все ли с ней в порядке, не стоит ли мне беспокоиться.

Л., который работает переводчиком, скороговоркой задает вопросы, посматривая в список, лежащий перед ним. Все ок.
Таким образом хитрые мы платим 20 евро за визит и сразу получаем консультацию по неврологии, гинекологии и эндокринологии.

18. Что делать вам, если для вас критерий хорошего врача это неторопливо поговорить за жизнь и за политику - честно, не знаю.
Наверное, вам в таких условиях будет плохо. Еще и арбидол не выписывают, убийцы.

19. Терапевт тут - специалист широкого профиля. Каким и должен быть терапевт. Он оценивает ваше состояние и делает первичные назначения. В том случае, если его квалификации не хватает либо же вы пришли в очень плохом состоянии, он вас направляет ("по компьютеру") к специалисту узкого профиля.
К примеру, если надо вскрыть абсцесс, то этим тут занимается терапевт (сюрприз!). А если вы принесли с собой оторванную ногу (шутка), он скажет - батенька, так вам пора к хирургу, сейчас запишу.

20. На руки вам не выдается никаких результатов анализов либо рецептов. Все это считается делом врача, вы просто получаете от него сообщение "с вашими анализами все ок!" Или "мне не нравится уровень триглицеридов, в следующий раз поговорим о вашем питании!"

Рецепт на лекарства просто попадает в общую систему и становится доступным в базе данных аптек. Так что вы приходите в аптеку, показываете удостоверение личности и вам говорят, глядя в компьютер "здрасте, Оксана! Что, закончились таблетки от мигрени?" В любой аптеке страны.

Здесь сильно не понимают лишних бумажек. Все электронно.
Но если вы попросите, как я (контрол фрик), распечатать вам результаты анализов или рецепт, слегка удивятся, но, конечно же, распечатают.
Я так из интереса попросила распечатать свой рецепт на медицинский каннабис, теперь вот в рамке держу. Толку все равно от рецепта ноль.

21. ДВАДЦАТЬ ОДНО! )))

так в каком месте вы помирать от "супруновской реформы" собрались-то?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Volyniaka

сам уже звертався до лікарні до сімейного? схоже на те, що ти написав?

бо в мене похід у 2-гу міську зайняв біля 2х годин, з яких 20 хв. я чекав під кабінетом, хоча мав талон на певний час, потім туди потрапив. виявилося, що декларації з лікарем недостатньо, треба карту.

ок, пішов в реєстратуру. там прочекав (не стояв черзі, а саме чекав), поки отримав на руки паперову амб. карту. потім ще знову прочекав 30-40 хв. під кабінетом лікаря, бо знову була черга.

а, і ще - поцікався про з/п лікарів в Норвегії

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Saddy сказано:

@Volyniaka

сам уже звертався до лікарні до сімейного?

 

Одного разу. Зайняло хвилин 15 (щоправда й питання було дрібничковим), перед тим записався по телефону.

ЗІ. Про зарплати не варто... Я не бачив у нас жодного лікаря-жебрака... Ну і Норвегія одна з найдорожчих країн світу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Volyniaka сказал:

Я не бачив у нас жодного лікаря-жебрака...

ти під лінійку Сидора усіх не міряй.

мені нічого доводити не потрібно, просто для себе поцікався, які зарплати в медичній галузі, а ще краще заїдь в район чи село і глянь як живуть ті лікарі -нежебраки.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...

Сайт Національна служба здоров'я України (НСЗУ) 

Цитувати

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення. Діяльність НСЗУ спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров'я.

Основні завдання НСЗУ:

  • Реалізація державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (програма медичних гарантій);
  • Виконання функцій замовника медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій;
  • Внесення на розгляд Міністра охорони здоров'я пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

 

Сайт візуалізованої аналітики ходу процесу "медреформи" -  "ВІДКРИТА МЕДРЕФОРМА - Проект на основі відкритих даних НСЗУ"

Цитувати

Медична реформа — це важлива і водночас складна тема. Легко заплутатись у тому, звідки бере гроші лікарня, на що їх витрачає, скільки пацієнтів зазвичай обслуговує один лікар та як відрізняється прогрес медреформи по регіонах. До того ж, реформа ще не завершилась. У 2019 році закінчується перший етап — реформування первинної ланки, сімейної медицини.

Щоб зрозуміти, які зміни відбулися в медичній сфері за два роки реформи, ми створили серію візуалізацій на основі відкритих даних. З чого все починалось?

10 жовтня 2017 Верховна Рада ухвалила закон, який дав старт медичній реформі. Головна його мета — змінити принципи фінансування охорони здоров’я. Відтоді лікарні та лікарі-підприємці отримують гроші за реально надані послуги — операції, аналізи та за пацієнтів, що підписали з ними декларації. Гроші йдуть до лікарень напряму, розподіляє їх Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Служба отримує гроші з державного бюджету і визначає, скільки потрібно платити за ті чи інші послуги. Вартість послуг пізніше затверджує Кабінет Міністрів.

Завдяки співпраці НСЗУ з Міністерством цифрової трансформації, дані щодо першого етапу медреформи відтепер стануть доступними кожному на веб-порталі відкритих даних. Завдяки цим даним і візуалізаціям на їхній основі ми можемо оцінити, як змінилась медицина від початку реформи.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@ferryman :) блаженний, мінус то за що, хоч поясни :D а то шось сернув вчергове, і побіг :D

ПиСи: та я бачу, воно у всіх темах насраломінусовало приступ черговий в тіла, певно... поспівчувати, певно, варто

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Який смисл тої реформи? Як платили зі своєї кишені, так і платимо далі.  Ніякої різниці..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В темі про покращення я писав, з безкоштовного копійочна глюкоза і пластир. Все інше за власний рахунок. І це в обласній дитячій. Чому мої податки не йдуть на лікування моєї дитини? Мало плачу? Видно зажралися деякі товарищі зверху. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 хвилин тому, weldermaster сказано:

Який смисл тої реформи? Як платили зі своєї кишені, так і платимо далі.  Ніякої різниці..

а що, вона вже відбулась? От коли відбудеться, от тоді й будемо судити про смисл

 

2 хвилин тому, weldermaster сказано:

В темі про покращення я писав, з безкоштовного копійочна глюкоза і пластир. Все інше за власний рахунок. І це в обласній дитячій. Чому мої податки не йдуть на лікування моєї дитини? Мало плачу? Видно зажралися деякі товарищі зверху. 

:) ні, бо так було в нас завжди ще з часів Совка. А тепер хочуть змінити.

І поки не введуть страхову медицину - так і буде і далі.

 

Напр., який сенс лікарю видалити тобі за один раз все каміння з почки? Можна ж потім через якийсь час знову тебе чекати... Бо ХТО його може перевірити, чи проконтролювати, чи наказати... Ніхто. Так само, як і те, що він може тобі сказати "нормального знеболювального нема, можу дати анальгін"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 минут назад, jack74 сказал:

а що, вона вже відбулась? От коли відбудеться, от тоді й будемо судити про смисл

 

:) ні, бо так було в нас завжди ще з часів Совка. А тепер хочуть змінити.

І поки не введуть страхову медицину - так і буде і далі.

 

Напр., який сенс лікарю видалити тобі за один раз все каміння з почки? Можна ж потім через якийсь час знову тебе чекати... Бо ХТО його може перевірити, чи проконтролювати, чи наказати... Ніхто. Так само, як і те, що він може тобі сказати "нормального знеболювального нема, можу дати анальгін"

Ви може і потянете страхову, а бюджетники з пенсіонерами сядуть в лужу. Ладно, бєджетники, самі винні, ніхто їх силою не тягнув на копійочні зарплати. А з пенсіонерами що робити? В гроб?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

всі потягнуть. А коли хворієш - де знаходиш? Але коли це стається, то вже далеко не "страховий внесок" треба по сумі, а набагаааато більше!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В сусідній Польщі медичне страхування 9% від зарплати. Це в рік я маю заплатити 17280грн  (16000х0.09х12) для того щоб попасти до терапевта? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По-перше, ти до терапевта що, ходиш каву попити? Ти до терапевта йдеш, бо захворів. І терапевт не шаман, що тебе закляттям вилікує, а випише тобі лікування, оплачувати яке вже будеш не ти, а страхова. А основне, для чого є та страховка - це для серйозних випадків, коли тобі, напр, потрібно видалити каміння з нирки, і ти не біжиш шукати 20тис.грн., чи шунти в серце, і ти не думаєш, де взяти 100тис., чи ще важчі випадки...

По-друге, розміри страхових платежів по світі різні

Цитувати

У системах медичного страхування країн світу величина страхового внеску або податку коливається в межах від 1 до 15 % прибутку і залежить, як правило, від рівня останнього.

Внески працюючих і підприємців у фонди страхування складають відповідно: в Німеччині по 6,5 %, у Франції — 4,5 % та 13,45 %, в Нідерландах — 5,35 % та 13,51 %, в Бельгії 2,3 та 5,55 % від суми прибутку. Як правило, від внесків звільняються пенсіонери та особи з низьким заробітком. У більшості страхових систем пацієнт як доповнення до страхових внесків оплачує певну частину вартості медичної допомоги в момент її отримання, тобто застосовується принцип «участь у витратах».

У США медичне обслуговування здійснюється на платній основі, де 64 % американців купують поліси приватного медичного страхування, витрачаючи на це майже 10 % чистого прибутку. Обсяг медичної допомоги при приватному страхуванні залежить від розміру страхового внеску.

 

ПиСи: про страхову медицину гоу у відповідну тему

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, weldermaster said:

В сусідній Польщі медичне страхування 9% від зарплати. Це в рік я маю заплатити 17280грн  (16000х0.09х12) для того щоб попасти до терапевта? 

Додам ще, що в конкретно польському прикладі на прийом можеш попасти через декілька тижнів, а у випадку з вузькоспеціалізованим лікарем - декілька місяців. Це по держ страхуванню.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...