Перейти до змісту

Права споживача при обміні товару по гарантії


Skorpio76

Рекомендовані повідомлення

Потрібна порада фахового юриста щодо ситуації

Під час розгляду мого звернення з приводу гарантійного випадку по придбаному гаджету магазин фактично визнав факт істотного недоліка і запропонував обмін (є запис на документі з печаткою), але абсолютного такого гаджета немає в наявності (були такої ж торгової марки, але з іншими технічними характеристикамии, і були гаджети з такими ж характеристиками, але інших товарних марок), а при обміні на інший безапеляційно вимагають доплати різниці в ціні. Я вважаю, що маю право отримати гаджет належної якості аналогічних технічних характеристик без доплат навіть якщо він іншої торгової марки.

Тому прошу допомогти з юридичним трактуванням таких понять ЗУ Про захист прав споживачів:

-          «…..такий же товар або на аналогічний……» (ст. 8, п.1)

-          «на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації)» (ст. 8, п.7)

 

Детальніше про ситуацію нижче

(усе не розписую, оскільки, ймовірно форум читає і протилежна сторона)

Спойлер

 

 

1. На початку грудня 2017 року було придбано гаджет. В останніх числа грудня 2017 року він вийшов з ладу. 30.12.17 здано в магазин по гарантії. В документах по прийому прописали орієнтовний строк виконання ремонту 30 днів. Я не погодився на строк більший, ніж передбачений законом 14 днів і не підписав. Дали документ, який не має чіткої назви (типу внутрішній їх документ на такі випадки - квитанція про прийом – так можна назвати цей документ). Кілька днів тому зателефонували і сказали прийти вибрати інший гаджет.

2. В магазині такого ж гаджета не виявилося в наявності. Такий же гаджет, єдиний є в іншому магазині цієї ж мережі в іншому місті України. В цей час набігли інші люди (не можу сказати, що це були представники магазину) і почали наганяти страху на рахунок ймовірно поганих характеристик його). Працівник магазину запропонував вибрати інший гаджет з наявних в магазині з доплатою з мого боку. Я доплачувати відмовився, посилаючись на ЗУ Про захист прав споживачів ст. 8, п.1 і п. 7

стаття 8. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

п. 7. Під час заміни товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться.

3. На документі, по якому здавався на гарантію гаджет зроблена помітка «Підлягає обміну по гарантії на таку саму модель, або аналогічну з доплатою на вибір клієнта»  і є печатка магазину

 

Ймовірні варіанти розвитку ситуації бачу такі:

А) 40% - той, що є в іншому магазині не у Луцьку  виявиться нормальним і його привезуть та поміняють. – оптимальний, що б завершити цю історію

Б) 60 % - буде проданий, або якась інша причина і мене поставлять перед фактом необхідності доплати при обміні на новий іншої торгової марки, з якою я незгідний. Доведеться звертатися в структуру захисту прав споживачів, якщо зі сторони магазину не буде розуміння ситуації

В) розірвання договору – теж варіант, але гаджет мені потрібен, доведеться купувати в іншому магазині


 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, vaz75 сказано:

а грошима забрати не варіант?

варіант, але покупка була здійснена гаджета з досить непоганими характеристиками за дуже привабливою ціною.

такий варіант за співвідношення ціна/тех. характеристики знайти буде важко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, Skorpio76 сказано:

варіант, але покупка була здійснена гаджета з досить непоганими характеристиками за дуже привабливою ціною.

такий варіант за співвідношення ціна/тех. характеристики знайти буде важко.

Якщо товару такого немає, то забирайте гроші, якщо подібний товар, але іншою ціною, то доплачуєте різницю або вам різницю повертають.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, bormotuha сказано:

Якщо товару такого немає, то забирайте гроші, якщо подібний товар, але іншою ціною, то доплачуєте різницю або вам різницю повертають.

дякую, я це сам добре розумію. В Законі немає чіткого трактування поняття "аналогічна марка". От і проблема.

Доплачувати різницю немає можливості. Гаджет в принципі потрібен

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

58 хвилин тому, Skorpio76 сказано:

дякую, я це сам добре розумію. В Законі немає чіткого трактування поняття "аналогічна марка". От і проблема.

Доплачувати різницю немає можливості. Гаджет в принципі потрібен

 

Була у мене ситуація з Розеткою, купив фена, за три місяці перестало одне з положень тепплого повітря, по гарантії повернув. Відповіли, що товара такого немає, я сказав щоб аналогічний дали, почали морозитись, що типу різні накладні чи ще щось і тому повернули гроші. За тиждень дзвонять з Розетки і пропонують такий же фен, але на 100 грн дорожче, я відмовився і написав відгук, що їх менеджери добре працюють, щоб обміняти, так товару немає, а як купити, так будь-ласка, по дорожчій ціні. На наступний день дзонить представник Розетки і пропонує такий же фен по старій ціні, лише оплатити доставку, я погодився, так як у магазинах Луцька ціна десь на 80-100 грн дорожче.

 Якщо магазин зацікавлений у клієнтах, то на поступки, можливо, піде. У всякому разі, просіть знижку, навіть у Фокстроті мені декілька разів знижку робили, говоріть, що у конкурентів дешевше. Удачі!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

МІняв колись на початку 2000-х телефона.

Вибрав таку ж модель. А вона, на момент обміну - подешевшала. То на різницю вибрав ще якихось ніштяків.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Магазин в даному випадку правий, якщо на обмін вибираєш дорожчий апарат, то доплачуєш, якщо дешевший, то частину коштів повернуть або товаром.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну це типу купив опеля 2.0 тді, щей по акції. Шось поламалось з вини виробника то поміняйте мені на мерседеса 2.0 тді, бо ж опелів вже таких немає))) бренд грає роль:-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо так потрібен гаджет, і така солодка ціна- то чому не дати в ремонт  на 30днів по гароантії? 

 Можу точно сказати, що сам ремонт займає один деь,а 29 днів це жоставка,узгодження, перевірка, різні бумажулі  та доставка назад.

Ремонт зазвичай роблять дуже якісно  і надійно.

Ну і цікаво,що жто за гаджет такий, чи варто за нього так перейматись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Nokian сказано:

Якщо так потрібен гаджет, і така солодка ціна- то чому не дати в ремонт  на 30днів по гароантії? 

 Можу точно сказати, що сам ремонт займає один деь,а 29 днів це жоставка,узгодження, перевірка, різні бумажулі  та доставка назад.

Ремонт зазвичай роблять дуже якісно  і надійно.

Ну і цікаво,що жто за гаджет такий, чи варто за нього так перейматись.

Сам магазин визнав - ремонт не можливий/не доцільний.

А з іншого боку чи багато знайдеться покупців які поміж ремонтованим і новим оберуть ремонтований?

По темі: в чергове перечитав ЗУ Про захист прав споживачів. "Загвоздка" в трактуванні категорії "аналогічний".

Якщо говорити про морально/емоційний бік справи - маємо випадок прояву ризику - з мого боку я несу витрати часу, нервів і т.д. займаючись проблемою обміну, яка в ідеальному випадку не мала б бути. Магазин має нести зі свого боку належні витрати, оскільки у продаж допустив товари з високим ризиком критичних поломок (менеджер магазину ще при прийомці на гарантію сказав, що швидше за все буде обмін, такі гаджети як -правило не ремонтують).

Повторюю - це морально-емоційний бік справи.

Мене цікавить саме юридичний. Можливо у якомусь підзаконному акті (наприклад постанова КМУ) це питання уточнене

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, Skorpio76 сказано:

А з іншого боку чи багато знайдеться покупців які поміж ремонтованим і новим оберуть ремонтований?

Це так, більшість покупців страшенно бояться ремонтованого телефону.Між тим найкраз  зроблений по гарантії телефон є більш надійним, ніж  проданий просто з заводу.

Якщо буде цікаво, поясню. Поки можете мені повірити  на слово, як людині , котра продає телефони 17 років.

А зюридичної точки  , наші закони прописані нечітко, їхможна тлумачити і в одну ,і вдругу сторону.

Це зроблено СПЕЦІАЛЬНО,щоб в судових справах вигравав той, хто має більше грошей.

Саме багатії контролювали таке написання законів.Ясно ,що в своїх інтересах.

Тому просто варто визначитись, чи варта шкурка вичинки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, Nokian сказано:

Це так, більшість покупців страшенно бояться ремонтованого телефону.Між тим найкраз  зроблений по гарантії телефон є більш надійним, ніж  проданий просто з заводу.

Якщо буде цікаво, поясню. Поки можете мені повірити  на слово, як людині , котра продає телефони 17 років.

А зюридичної точки  , наші закони прописані нечітко, їхможна тлумачити і в одну ,і вдругу сторону.

Це зроблено СПЕЦІАЛЬНО,щоб в судових справах вигравав той, хто має більше грошей.

Саме багатії контролювали таке написання законів.Ясно ,що в своїх інтересах.

Тому просто варто визначитись, чи варта шкурка вичинки.

Інколи потрачений час на читання ЗУ Про захист прав споживачів може забезпечити уникнення багатьох неприємностей.

Інколи досвід успішного відстоювання своїх інтересів у недорогих справах можна успішно використовувати у захисті своїх інтересів у більш дорожчих спорах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 минуты назад, Skorpio76 сказал:

Інколи потрачений час на читання ЗУ Про захист прав споживачів може забезпечити уникнення багатьох неприємностей.

Інколи досвід успішного відстоювання своїх інтересів у недорогих справах можна успішно використовувати у захисті своїх інтересів у більш дорожчих спорах.

Ну так в законі все прописано, навіть твій випадок і ти це знаєш, раз читав і цитував тут 8 статтю:

"Під час заміни товару з недоліками на такий же товар іншої марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості перерахунок вартості товару з недоліками у разі підвищення ціни провадиться виходячи з його вартості на час обміну, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості на час купівлі."

Твоя хотєлка в даному випадку вимагає більше ніж пропонує цей закон.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, nickel сказано:

Ну так в законі все прописано, навіть твій випадок і ти це знаєш, раз читав і цитував тут 8 статтю:

"Під час заміни товару з недоліками на такий же товар іншої марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості перерахунок вартості товару з недоліками у разі підвищення ціни провадиться виходячи з його вартості на час обміну, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості на час купівлі."

Твоя хотєлка в даному випадку вимагає більше ніж пропонує цей закон.

Чекай, а чому ти не цитуєш початок цього пункту с.8?

" Під час заміни товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться. "

Тут перерахунок як такий не передбачений. Я купив товар середнього рівня.

Надайте мені аналогічний середнього рівня товар і відновіть той стан, який був. Я за доступну мені суму придбав потрібний мені товар. Не з моєї вини він не придатний до користування.

Ще раз повторюю - розділ, у якому створена тема "Юрисдикція". Тому морально-емоційний бік питання упускається.

Маєте що сказати по суті поняття "товар АНАЛОІЧНОЇ МАРКИ" - буду вдячний.

Дякую за розуміння.

 

P.S. Не юристи порадили певні цікаві варіанти дій. Є певна реакція магазину.  Чекатиму.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 минуты назад, Skorpio76 сказал:

Чекай, а чому ти не цитуєш початок цього пункту с.8?

" Під час заміни товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться. "

Бо людською мовою, це обмін Нокії 3310 на Нокію 3310. Ти сам відмовився від цього варіанту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, nickel сказано:

Бо людською мовою, це обмін Нокії 3310 на Нокію 3310. Ти сам відмовився від цього варіанту.

Людською мовою я хочу саме варіант обміну Нокії 3310 на Нокію 3310. Але магазин каже, що Нокій 3310 у них вже немає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Skorpio76 сказано:

Людською мовою я хочу саме варіант обміну Нокії 3310 на Нокію 3310. Але магазин каже, що Нокій 3310 у них вже немає.

Грошима забрати не вигідно зараз?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, Skorpio76 сказал:

Людською мовою я хочу саме варіант обміну Нокії 3310 на Нокію 3310. Але магазин каже, що Нокій 3310 у них вже немає.

1, Ти ж писав що є у іншому місті.

2, В такому випадку ти можеш:

- повернути собі гроші

- вибрати інший апарат

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, la20 сказано:

Грошима забрати не вигідно зараз?

Не вигідно. Був розпродаж. Ціна за такі характеристики була  хороша. Аналоги на 1 к дорожчі. Зараз різниця через зростання цін на аналоги і ціною у чеку (саме такого зараз немає, то немає з чим порівняти) ще нецікавіша.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, nickel сказано:

1, Ти ж писав що є у іншому місті.

2, В такому випадку ти можеш:

- повернути собі гроші

- вибрати інший апарат

як і прогнозували працівники магазину, той що у іншому місці виявився дефектним і уціненим

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, Skorpio76 сказал:

як і прогнозували працівники магазину, той що у іншому місці виявився дефектним і уціненим

Тоді твій вибір трохи вужчий

4 минуты назад, nickel сказал:

1, Ти ж писав що є у іншому місті.

2, В такому випадку ти можеш:

- повернути собі гроші

- вибрати інший апарат

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Окей, закриваю тему. Є певні здвижки зі сторони магазину. Якщо не вирішиться позитивно - налаштований повернути кошти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, Skorpio76 сказал:

Окей, закриваю тему. Є певні здвижки зі сторони магазину. Якщо не вирішиться позитивно - налаштований повернути кошти.

Ти ж не новачок, повинен знати, що на Борді так робити не ввічливо. Такі теми закриваються після закриття питання і короткого опису як вирішив/вирішилося питання. Люди витрачали свій час щоб тобі щось порадити, прояви крапельку ввічливості в їхню сторону.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...