Перейти до змісту

Ошо, всі за і проти


HWman

Рекомендовані повідомлення

5255090431.jpg

Якось по волі випадку наткнувся на одну з робіт цього індуса, ознайомився, і трохи прибалдів, деякі речі, котрі він висвітлює мені дуже близькі, таке дивне відчуття коли проникаюсь його словами, ніби пригадую дуже старий спогад з дитинства...

Хто читав? Що думаете?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 61
  • Створено
  • Остання відповідь
7 часов назад, HWman сказал:

Якось по волі випадку наткнувся на одну з робіт цього індуса, ознайомився, і трохи прибалдів, деякі речі, котрі він висвітлює мені дуже близькі, таке дивне відчуття коли проникаюсь його словами, ніби пригадую дуже старий спогад з дитинства...

Хто читав? Що думаете?

 

Вирішуєте Ви самі. Якщо для Вас це близько і відчуваєте, що це те що подобається слухайте, аналізуйте, пробуйте. Тільки пам'ятайте про голову. Не сприймайте все як істинну, постійно переконуйтесь у тому що говорять.

 

Можете ще послухати Роберта Адамса, Садгуру, Абрахама Хікса.

 

1 час назад, AnimaNoir сказал:

Он отстаивал свободу сексуальных отношений, далі не читав.

Такого я не читав.

Але якщо одні речі з його вуст Вам подобаються, то слухайте їх, а інші ігноруйте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Cherman сказал:

Религиовед А. С. Тимощук и историк И. В. Федотова отмечали, что о медитативных лагерях Ошо, которые были устроены в различных частях Индии, «часто рассказывали» как о местах «где можно поучаствовать в оргиях и побаловаться наркотиками»

 

Я таке чув не тільки про нього. Можливо, там всюди так, просто не афішують.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, Кирило сказано:

Можливо, там всюди так, просто не афішують.

в більшості сект оргії та секс не є чимось аморальним.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, Кирило сказал:

Вирішуєте Ви самі. Якщо для Вас це близько і відчуваєте, що це те що подобається слухайте, аналізуйте, пробуйте. Тільки пам'ятайте про голову. Не сприймайте все як істинну, постійно переконуйтесь у тому що говорять.

Звісно не все про що він говорить є істинною, часом деякі речі взагалі викликають протиріччя, але все ж дещо мені є близьким по духу.
 

Так, про Ошо пишуть всяке, але якщо почитати його книги... Мені абсолютно все рівно культ Ошо, які були передачі і що писали і пишуть в інтернеті, проте у його книгах таки є щось.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 часов назад, HWman сказал:

Звісно не все про що він говорить є істинною, часом деякі речі взагалі викликають протиріччя, але все ж дещо мені є близьким по духу.
 

Так, про Ошо пишуть всяке, але якщо почитати його книги... Мені абсолютно все рівно культ Ошо, які були передачі і що писали і пишуть в інтернеті, проте у його книгах таки є щось.

 

Є. Я згідний. Те що мені подобається те я і слухаю. А що говорять про нього та йому подібний мені байдуже. Інформація сумнівна та й не цікава для мене.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якось натрапив випадково на якусь з його книг(у адіоформаті на ютубі), перемотав шматками і натрапив на момент де Ошо балакає що мораль це фігня, забудьте про мораль, спочатку подумав що це якийсь гон, секти-шмєкти, але все ж цікавість взяла своє - прослухав повністю і тут, добрий шмат з того, про що він балакає, здається не те щоб істинною, а таким очевидним, я все свідоме життя відчував це, вже було змирився з думкою що один своїх судженнях, а тут виявляється що далеко не один.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 часов назад, Zeuss сказал:

Він балакає?? Є десь запис його лекцій? Дуже сомніваюсь..

Наприклад:

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 28.09.2017 at 11:31, HWman сказано:

Так, про Ошо пишуть всяке, але якщо почитати його книги... Мені абсолютно все рівно культ Ошо, які були передачі і що писали і пишуть в інтернеті, проте у його книгах таки є щось.

зараз я заміню в тексті 2-3 слова і все стане ясно :)

 

On 28.09.2017 at 11:31, HWman сказано:

Так, про Олега Ляшко пишуть всяке, але якщо почитати послухати його виступи... Мені абсолютно все рівно культ Олега Ляшко, які були передачі і що писали і пишуть в інтернеті, проте у його виступах таки є щось.

 

Якось отак я все це бачу. Популізм. Говоримо те, що хочуть чути.  Зомбують люд. НЛП. і т.д.

Ну і бабло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трохи забавно виглядає коли ви критикуете того, кого не читали. Він не дає готових відповідей, часом говорить протиріччями, я думаю, що він таким чином дає простору читачу, щоб дійти самостійно до правильної відповіді/розкриття теми. Ошо сам казав що не приймайте його слова за істинну а тим більше створюйте з нього ідола, тому що це зарання неправильна дорога.


Якось я раніше пробував переварювати Ошо, але видно не дозрів ще тоді закинув на першій аудіокнизі, і зараз розумію, що багато втратив.

 

Звісно читати чи ні, приймати за істинну чи за брєд - справа кожного.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ошо маніпулює різними поняттями і багато речей дає розмазано. Він дає кашу зварену з різних філософських напрямків,приправлену власними домислами і критикою  інших релігійних і філософських лідерів. В цій каші важко розібратись навіть йому самому,тому він і каже,що кожен в його словах повинен знайти істину самостійно. Що не зовсім правильно і не в традиціях східних філософських шкіл,де знання передавались точними від вчителя до учня тисячоліттями.
 Як для того,щоб здригнутись від думки,що життя насправді не таке,яким нам його підносять,то нормально. Але для більш глибокого пізнання суті  і  сенсу життя замало. 
   Це як "Алхімік" Коельо. Для обивателів це круть,а для тих,хто в темі - попса.  

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, zaHARE сказал:

 Як для того,щоб здригнутись від думки,що життя насправді не таке,яким нам його підносять,то нормально. Але для більш глибокого пізнання суті  і  сенсу життя замало.

А Ви думаете це так необхідно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я, особисто слухаю Ошо не за для того щоб отримати відповіді на питання, скоріше я розділяю деякі його судження.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 час назад, HWman сказал:

А Ви думаете це так необхідно?

 Тим людина й відрізняється від тварини))).

Тільки людина задається питаннями : Хто я? Який сенс життя? Як влаштований всесвіт? Чому все саме так,а не інакше? і т.д.  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 часов назад, zaHARE сказал:

 Тим людина й відрізняється від тварини))).

Тільки людина задається питаннями : Хто я? Який сенс життя? Як влаштований всесвіт? Чому все саме так,а не інакше? і т.д.  

Сам Ошо каже, що він не дає готових відповідей, хоча і балакає на ці тематики.

Не знаю як хто, але я зав'язав з пошуками відповідей на багато питань, дивно, і відповіді мене самі почали знаходити, як би це парадоксально не звучало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, HWman сказал:

Сам Ошо каже, що він не дає готових відповідей, хоча і балакає на ці тематики.

Не знаю як хто, але я зав'язав з пошуками відповідей на багато питань, дивно, і відповіді мене самі почали знаходити, як би це парадоксально не звучало.

  Він не дає,бо він не знає.То який сенс його читати/слухати?  Йому приставлено титул Бхагаван. Бхагаван означає-найвищий аспект Абсолютної істини. Тобто джерело всього,в тому числі і знання.  Тож ніякий він і не  Бхагаван.

  Відповіді нам надходять рівно такі,які ми здатні прийняти.Тобто чим вище планка нашої свідомості,тим з вищих щаблів/рівнів надходять знання.Доки ми не дійдемо власне до Самого Бхагавана-Абсолютної істини. 

 Якось так це приблизно працює.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, zaHARE сказал:

  Він не дає,бо він не знає.То який сенс його читати/слухати?  Йому приставлено титул Бхагаван. Бхагаван означає-найвищий аспект Абсолютної істини. Тобто джерело всього,в тому числі і знання.  Тож ніякий він і не  Бхагаван.

 

Наскільки знаю, Будда теж вів подібну полеміку та взагалі ухилявся від глобальних питань про глобальну Істину. Отож з цієї точки зору і Будда також взагалі ніхто, особливо з його незрозумілими словами "Якщо зустрінете Будду то вбийте його" :lol: 

Хоча по буддизму якшо ти досяг рівня ніхто - ти такі досяг просвітлення ;)

Власне сам не є прихильником ні Ошо ні буддизму, але якщо комусь це помагає, це має право на життя. А говорити про абсолютну Істину - означає забирати право вибору в інших, що є на мою думку найбільшим гріхом на який здатна людина . Саме так починалися усі війни, адже чиясь правда завжди була більш істинною чим у інших, фашизм у чистому прояві. Ну але це так, просто роздуми...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 04.10.2017 в 09:43, zaHARE сказал:

Він не дає,бо він не знає.

Можливо, а може знає але не дає? Сам Ошо стверджує, що не все можна висловити за допомогою слів, тим більше слова можна по різному тлумачити(при бажанні), а це дає їжу тим хто хоче нажитись на чужих словах.

 

У любому випадку, час все покаже, система поглядів на світ змінюється на протязі всього життя ;) . 

P.S. певно зі сторони складається враження, що я з Ошо роблю культ, хоча мені так не здається, часом деякі його слова не приймаю в серйоз, а деякими проникаюсь.... Але готових відповідей точно не намагаюсь знайти, скоріше цікаво, що там той індус такого набубнів в минулому столітті. Слухати його цікаво, і поки що я не вважаю що наситився ним.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 час назад, Fagot сказал:

 

Наскільки знаю, Будда теж вів подібну полеміку та взагалі ухилявся від глобальних питань про глобальну Істину. Отож з цієї точки зору і Будда також взагалі ніхто, особливо з його незрозумілими словами "Якщо зустрінете Будду то вбийте його" :lol: 

Хоча по буддизму якшо ти досяг рівня ніхто - ти такі досяг просвітлення ;)

Власне сам не є прихильником ні Ошо ні буддизму, але якщо комусь це помагає, це має право на життя. А говорити про абсолютну Істину - означає забирати право вибору в інших, що є на мою думку найбільшим гріхом на який здатна людина . Саме так починалися усі війни, адже чиясь правда завжди була більш істинною чим у інших, фашизм у чистому прояві. Ну але це так, просто роздуми...

        В Будди була місія припинити безглузді жертовні вбивства тварин.Тому він багато в чому вводив свідомо людей в оману. Кожна аватара приходить з визначеною місією. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я і не думав шо ведична культура настільки захаращена, зі сторони вона здавалась самобутньою та цілісною, а тут виявляється що вони навіть до Будди дібрались :lol:. Доречі вирішив зайти десь почитати про цю логічну нісенітницю, зайшов на якійсь ведичний сайт - а там вискакує вікно яке не можна ніяким чином прибрати крім того щоб натиснути кнопку в якій я погоджуюсь що сповідую культуру йоги(що звичайно не є істинною), навіть у такій дрібниці нема ніякого вибору, або закривай вікно або погоджуйся що ти йог))) Люди, що з вами не так???  Хватить вже ділити світ на свою правду і все інше неправильне, або чим ви взагалі кращі за будь-якіх сектантів-фанатиків з 90-х. Чесно був набагато кращої думки про ведизм поки не стикнувся з деякими представниками, ну і тут теж саме... В мене шок. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

45 минут назад, Fagot сказал:

Я і не думав шо ведична культура настільки захаращена, зі сторони вона здавалась самобутньою та цілісною, а тут виявляється що вони навіть до Будди дібрались :lol:. Доречі вирішив зайти десь почитати про цю логічну нісенітницю, зайшов на якійсь ведичний сайт - а там вискакує вікно яке не можна ніяким чином прибрати крім того щоб натиснути кнопку в якій я погоджуюсь що сповідую культуру йоги(що звичайно не є істинною), навіть у такій дрібниці нема ніякого вибору, або закривай вікно або погоджуйся що ти йог))) Люди, що з вами не так???  Хватить вже ділити світ на свою правду і все інше неправильне, або чим ви взагалі кращі за будь-якіх сектантів-фанатиків з 90-х. Чесно був набагато кращої думки про ведизм поки не стикнувся з деякими представниками, ну і тут теж саме... В мене шок. 

   Знаю про кого ти говориш,я сам на днях  здибав його сайт і теж був здивований цим спливаючим вікном.Це типу  запит чи ти добре подумав і розумієш куди заходиш(типу  " так мені 18 років")))).То його сайт і його правила.Власне можес сам його запитати для чого він це зробив і впевненний він це чітко аргументує.Бо там викладено деякі речі,які непідготовлена людина може сприйняти неправильно,мабуть звідси і попередження,що треба бути в темі. І визнаю,що дядько там досить доступно говорить про цікаві речі. 
    А "деякі представники" існують всюди. Якщо людина себе кимось називає або причисляє до якоїсь релігії,філософії,групи,нації тощо,то не факт,що вона такою є. Існують критерії по яким можна зрозуміти чи  являється людина тою,за кого себе видає.Я це кажу всім- вивчайте  спочатку предмет,а потім шукайте істинного представника цього  предмету.  У всіх писаннях світу описані якості істинних  служителів. Якщо це знати,то чітко можна відрізнити святого від самозванця.Завжди можна натрапити на фанатика(як правило це люди,які мають поверхневі знання,тому продовжують ділити все на чорне і біле).

Я вже не кажу,що у ведичне зараз лізуть усі.Це модно.В Москві навіть роблять ведичні ремонти))).  
   Такий зараз час ,друже,що треба трохи  попрацювати в пошуках істини. Не стидайся запитати в того,хто ,принаймні,намагається цьому слідувати. 

А стосовно Будди і вед,то все чітко.Ми приймаємо Будду як одне з незсчисленних втілень Бога,який прийшов з відповідною місією. Парадокс,але Будда якраз доводив,що Бога нема.)))


    

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...