Перейти до змісту

Хто зараз що читає / прочитав


t0rik

Рекомендовані повідомлення

"Чорний ворон" В. Шкляра.

Для мене цей твір знаходиться в одному ряду із Забужко "Музей покинутих секретів" і "Століттям" Лиса.

І відчуття напрочуд схожі - біль і туга за тим, що втрачено, за тим, чого ніяк не зміниш, за цвітом нації, за її гордістю.

Як вище писав Толік, все описано дещо однобоко - партизани хороші, червоні - погані. Але на війні по-іншому і не буває - явно перебуваючи на стороні козаків-гайдамаків, автор має ті ж почуття до їх ворогів, і важко його в цьому звинуватити.

Напрочуд боляче, що на сьогодні наша історія має так багато білих плям. Це можна сказати і про описані автором роки, і про велику світову війну та національну визвольну війну в її межах і після неї. Швидше за все, йдеться мова не про невідомі сторінки, а про маніпулювання фактами і про бажання їх приховати.

Мої батьки, наприклад, вірять розповідям про партизанів УПА, як про вбивць і я не можу переконати їх в протилежному.

Я ж завжди пам"ятатиму стареньку бабцю з УПА, котра приходила до нас на відкритий урок історії і розповідала про те, що її заарештували лише за те, що співала з подругами українських пісень. Вона назвала свою дочку Калиною і це ім"я для мене по особливому тепло звучить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 1,5 тис
  • Створено
  • Остання відповідь

2 дні тому закінчила Л.Н. Толстой "Анна Каренина". Одна з улюблених книжок взагалі. Про неї не буду писати, її потрібно прочитати. Стільки сюжетних ліній, такі проблеми висвітлені, просто геніально. Наразі читаю "Поющие в терновнике" Маккалоу Коли.

ось тут анотація

Зараз у мене знову один з періодів коли багато і запійно читаю. Наступною будет або Гюго "Отверженные" або ж "Петр I" Н. Толстого...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бляха муха,парадокс,я, имея возможность свободного доступа ко всем книгам, которые имеются в наличии в библиотеках Луцка, почему то предпочитаю книги детства и молодости.Вчера в надцатый раз перечитал "Долину кукол". Жаклин Сюзанн, странно, но чем то этот роман мне похож на "Театральный роман (Записки покойника)" Булгакова... С каждым годом, и с каждым очередным прочтением,открывается что то новое, вроде и буквы те самые, но смысл меняется...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читаю зараз новий роман Харукі Муракамі "1Q84 (Тысяча Невестьсот Восемьдесят Четыре".

Прочитав половину першого тому, цікаво і захоплююче. Хоч я і давній прихильник його творчості, але здається , він себе повторює. Подібна схема , як в попередніх творах.

Але остаточний висновок зроблю, коли прочитаю всі три томи роману. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

О в полку прихильників Муракамі прибуло. :ok2:

Олеся, пора створювати клюб :smile3:

getto, є така теорія, що геніальні твори написані так, що з глибиною сприйняття (ну або віком) відкриваєш для себе слідуючі прошарки (слої, рос) закладені автором. І визначений список творів, які закарбувались в пам'яті, можна перечитувати раз в 10 років (в кожного по різному) як нові.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я знову відстаю від "мейнстріму" - тільки вчора дочитав "Залишенця" (Чорного Ворона) Шкляра :)

Щодо Шевченківської премії складно сказати - для цього як мінімум треба перечитати інших претендентів :)

Книжка досить цікава, не можу сказати, що вона мене вразила чи там перевернула уявлення про щось, але річ добротна. Цікавий сюжет, грамотно вписана історія, трохи "лірики", трохи "бойовика" - все в міру, без надлишку. Є поділ на "наших" і "німців", але не сказав би, що він аж надто пропагандистський.

Загалом вийшла досить якісна українська "класична" література, дійсно чимось перегукується з "Століттям Якова".

Головний позитив: книжка відкриває ту сторінку історії України, яка є маловідомою, хоча події були відносно недавно. Можливо, для мене це навіть стане стимулом трохи вникнути в історію тих подій. Навряд чи буду перечитувати ще раз, але можу порекомендувати, думаю, втратою часу для більшості читачів не стане.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всеволод Нестайко "Тореадори з Васюківки" :ok:

Чудова книга, сподіваюсь, Вам сподобалась, я її , здвється, знаю напам"ять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 дні тому закінчила Л.Н. Толстой "Анна Каренина". Одна з улюблених книжок взагалі. Про неї не буду писати, її потрібно прочитати. Стільки сюжетних ліній, такі проблеми висвітлені, просто геніально. Наразі читаю "Поющие в терновнике" Маккалоу Коли.

ось тут анотація

Зараз у мене знову один з періодів коли багато і запійно читаю. Наступною будет або Гюго "Отверженные" або ж "Петр I" Н. Толстого...

Після "Анны Карениной" "Поющие в терновнике"? Не марнуйте часу, хочете щось про кохання, - рекомендую "Чалыкушу - птичка певчая" Решат Нури Гюнтекін

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Після "Анны Карениной" "Поющие в терновнике"? Не марнуйте часу, хочете щось про кохання, - рекомендую "Чалыкушу - птичка певчая" Решат Нури Гюнтекін

хто Ви, о вєлікій гуру? :sq_ye:

просвітіть нас, неграмотних, а то ми тут уже на 16 сторінок намарнували))

і хто такий Решат НурИ Гюнтекін

(такого автора, як Решат НурІ Гюнтекін знаю)

п.с. а чому після "Анни Кареніної" не можна читати "Поющие в терновнике"?

п.п.с. а що Ваш нік означає, 13 - то, сподіваюсь не рочків?

якщо рочків, то можете мені не відповідати))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Переглянула останні пости і так захотілось улюбленого: і Булгакова (саме "Театральний роман" не читала), і Муракамі, і Толстого... Недавно дочитала "Острови в океані" Хемінгуея. Люблю його стиль: лаконічність, неспішність у розгортанні сюжету. Три частини роману - як різні сторони життя - то сонячні, теплі, то сповнені болем і втратами. І море, так багато моря... (Мені цього літа його дуже бракує, то я "добирала" собі вражень та емоцій:) )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бляха муха,парадокс,я, имея возможность свободного доступа ко всем книгам, которые имеются в наличии в библиотеках Луцка, почему то предпочитаю книги детства и молодости.Вчера в надцатый раз перечитал "Долину кукол". Жаклин Сюзанн, странно, но чем то этот роман мне похож на "Театральный роман (Записки покойника)" Булгакова... С каждым годом, и с каждым очередным прочтением,открывается что то новое, вроде и буквы те самые, но смысл меняется...

getto, є така теорія, що геніальні твори написані так, що з глибиною сприйняття (ну або віком) відкриваєш для себе слідуючі прошарки (слої, рос) закладені автором. І визначений список творів, які закарбувались в пам'яті, можна перечитувати раз в 10 років (в кожного по різному) як нові.

Згідна, але мірила геніальності у кожного свої. Про що свідчить і цей топік. Для мене, наприклад, Асадов, Дюма, Пікуль, перечитані ще в юності, склали враження, але бажання повертатись до них нема. А згадані Жаклін Сюзанн, як і М. Мітчелл, взагалі були разові, чи то пак, канікулярні, для відпочинку мозку.

Якось пару років тому студентська подруга попросила в мене Асадова, захотіла перечитати, ми обоє сильно захоплювались ним колись. Я дала мовчки, а отримала назад з тими ж коментарями, що були у мене в думках. Пора Асадова для нас минула...

Що не скажеш, наприклад, про Булгакова, Ільфа і Пєтрова, для мене таки невичерпне джерело.

А з інша подруга кайф ловить перечитуючи за дочкою Носова. До творів дитинства не поверталась, хоча сильно закарбувалась "Дикая собака динго" Фраєрман. До речі, Гєтто (як бібліотекарю) на замітку, автор є родичем нашого lumaxа. От, цікаво стало спробувати перечитати. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Після "Анны Карениной" "Поющие в терновнике"? Не марнуйте часу, хочете щось про кохання, - рекомендую "Чалыкушу - птичка певчая" Решат Нури Гюнтекін

хто Ви, о вєлікій гуру? :sq_ye:

просвітіть нас, неграмотних, а то ми тут уже на 16 сторінок намарнували))

і хто такий Решат НурИ Гюнтекін

(такого автора, як Решат НурІ Гюнтекін знаю)

п.с. а чому після "Анни Кареніної" не можна читати "Поющие в терновнике"?

п.п.с. а що Ваш нік означає, 13 - то, сподіваюсь не рочків?

якщо рочків, то можете мені не відповідати))

1.Ніхто не називав нікого "неграмотними", 2,Решат, звичайно, Нурі, дякую, 3, 13-не рочків, 4,"Поющие..." - попса, перепрошую, а не література.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1280.jpg

Все складывается удачно в жизни преуспевающего бизнесмена Берни Файна: стремительная карьера, счастливый брак, очаровательные дети. Но один поворот неумолимого колеса судьбы - и все бесповоротно меняется. Берни не сразу находит в себе силы

Початок видався скучноватим, а далі непоганенький роман для відпочинку. Читається легко! На пляжі мені пішов на УРА, а вдома вже дочитала

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Поющие..." - попса, перепрошую, а не література.

ГУ-РУ!ГУ-РУ!ГУ-РУ!ГУ-РУ!!

А "-птічька пєвчая" - це рокенрол, да, гуру???:sm142:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Поющие..." - попса, перепрошую, а не література.

ГУ-РУ!ГУ-РУ!ГУ-РУ!ГУ-РУ!!

А "-птічька пєвчая" - це рокенрол, да, гуру???:sm142:

Ну рокенрол - не рокенрол, але все краще за "Поющие в терновнике"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згідна, але мірила геніальності у кожного свої. Про що свідчить і цей топік...

+855. :ok2:

І це прекрасно, що в кожного свої мірила геніальності і своя призма бачення і оцінки. Інакше було б зовсім не цікаво :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нарешті прочитав "Алхіміка" Коельйо,шо сказать?Нема шо,а шуму то наробили.Для старшого шкільного віку потягне.

Зараз читаю оповідання та статті Толстого,"Залишенець.Чорний ворон" та Пікуля.Ще в якості "папси" прочитав Сумеречний и последний дозори.щоб кіно не дивитись.(така в мене манера одразу 3-4 книжки читати :) )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нарешті прочитав "Алхіміка" Коельйо,шо сказать?Нема шо,а шуму то наробили.Для старшого шкільного віку потягне.

Зараз читаю оповідання та статті Толстого,"Залишенець.Чорний ворон" та Пікуля.Ще в якості "папси" прочитав Сумеречний и последний дозори.щоб кіно не дивитись.(така в мене манера одразу 3-4 книжки читати :) )

Я в шкільні роки по 5-6 читала, але потім зрозуміла, що сюжети важкувато тримати в голові і перейшла на 2-3. Зараз читаю одну, але за 2-3 дні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я зараз читаю :

"Крещение

Повести и рассказы молодых писателей о современной армии"

прочитано вже 95%

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На протязі 2ох діб не зміг відірватися від

Ден Браун *Точка Обману*

Deception_point_rus.jpg

Роман-детектив.настільки захоплюючий, що читаєтоься на одному подиху.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На протязі 2ох діб не зміг відірватися від

Ден Браун *Точка Обману*

Deception_point_rus.jpg

Роман-детектив.настільки захоплюючий, що читаєтоься на одному подиху.

Я його ж "Ангели и демоны" прочитала за дві ночі, як на мене, навіть краще за "Точку обману", рекомендую :ok2:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колись дивився фільм, а от лише недавно випала нагода перечитати власне твір...

{936AE6CD-7445-4A90-85E8-42FD33BA41A1}Img100.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...