Перейти до змісту

правда про ІТ курси України


Віталька

Рекомендовані повідомлення

1 минуту назад, Віталька сказал:

 

найкраща порада для початківця

 

Не факт. Дивись, дуже тяжко визначити, які там люди в компанії і на який проект тебе поставлять. Єдиний варіант слідкувати за соціалками цікавих чуваків і навіть на менші гроші іти до них.

Банально. Айч-ер пише, треба там, умовно, реакт, вью, ангуляр, ембер на фронт (з витікаючими системами збірки, інструментами по типізації, серверсайд рендером, я хз шо там ше... препроцесінг і постпробробка css), або хороший бек-енд стек з го, нодою, рельсами, растом і всім отим трендовим... в ентерпрайзі джавою (знову ж таки не легасі) або шарпом і т.д. бд там веселі якісь, наприклад skylla чи колонкові. І ти такий проходиш співбесіду.... і кліпаєш формочки на jQ, пишеш на вордпресі і ліпиш корзини в опенкарті. 

Так, ти будеш ніндзя в тих технологіях, але захочеш більших грошей підеш на співбесіду в хіпстерський стартап і тебе там засміють, заплюють обізвуть дибілом і чого сюди прийшов) 

Чсв впало, депресія, розуміння шо шото не так і алкоголь)

 

P.S мобільну розробку не беремо, так якось все купи тримається. Хоча знову ж нетіви з фронтових фреймворків, котліни і всяке таке.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 62
  • Створено
  • Остання відповідь
56 minutes ago, Zeuss said:

Банально. Айч-ер пише, треба там, умовно, реакт, вью, ангуляр, ембер на фронт (з витікаючими системами збірки, інструментами по типізації, серверсайд рендером, я хз шо там ше... препроцесінг і постпробробка css), або хороший бек-енд стек з го, нодою, рельсами, растом і всім отим трендовим... в ентерпрайзі джавою (знову ж таки не легасі) або шарпом і т.д. бд там веселі якісь, наприклад skylla чи колонкові. І ти такий проходиш співбесіду.... і кліпаєш формочки на jQ, пишеш на вордпресі і ліпиш корзини в опенкарті. 

 

 

Нагадало

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, yu2007 сказано:

Нагадало

Причому дійсно класний спеціаліст може це все адекватно пояснити нормальною мовою. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Zeuss сказано:

треба там, умовно, реакт, вью, ангуляр, ембер на фронт

ага, початківцю на 5к грн ставки ? ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, Віталька сказал:

ага, початківцю на 5к грн ставки ? ))

 

Всі хто платать за курси хочуть в у.о стільки. В Україні) Віддалено, шоб в трусах по квартирі ходити) Постфактум з бонусами, оплатою конференцій і сексі викладачки анлійської мови))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, Віталька сказано:

 

найкраща порада для початківця

 

Можна піти іншим шляхом: в денний час вкалувати на заводі/валяти ваньку в універі, вечірком пілити якийсь цікавий  проект на гітхаб, заробляючи собі портфоліо і репутацію. Типу якогось чергового фреймворка чи CMSки. Попутно визубрюючи усі вбудовані можливості мови програмування (чи стандартну бібліотеку) + найзатребуваніші популярні бібліотеки та концепції.

Раніше до універа говнокодив на РНР, HTML, CSS та вордпресі. Потім 4 роки займався гуманітарною єресю і політологією. Зараз вже говнокодю на пайтоні, нарешті зрозумів суть ООП, з легкістю можу пересісти на LUA чи на іншу подібну інтерпретовану мову. Почав писати простеньку гру з нуля на PyGame. Якщо раніше, років 5-6 тому на GameMaker потрібні дії (наприклад обертання об'єкта-зображення відносно положення курсора в декартовій системі координат) виконувалися кількома клацаннями на кнопочки, то зараз вручну доводиться писати формули для обрахування куту між векторами. Хочеться повернутись в минуле, коли я ще ходив в середню школу і вмазати собі добряче по обличчю книжечкою по тригонометрії та лінійній алгебрі :)  Коли будуть діти, то найкращого прикладу пояснення застосування такої математики не знайти.

Більше того, гадаю, що тру-прогер має паралельно ознайомлюватись з основами алгоритмів у програмуванні та при розв'язуванні задач. Як раз восени хочу сісти за такий курс на Прометеусі, оскільки вже за це літо закінчив курс по пайтону. За щастя маю, що у мене зараз стільки вільного часу і живу в такі роки, коли від асортименту курсів на edx.org та прометеусі можна просто завалитись.

 

А ІТ курси в приміщенні - не знаю, не пробував. Чув, що в академії шаг дійсно можна чомусь навчитись. Аналогічно згадав, як проходив стажування в 10 класі в ІнтернетДевелс, то можу сказати що за той час, що я там сидів і пробував щось кодити на друпалі в мене дійсно почало щось виходити, але суть та прикол друпалу я так і не зрозумів. Хоча згодом зрозумів, шо wordpress ще гірша хрінь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 часов назад, fenmix сказал:

Почав писати простеньку гру з нуля на PyGame.

Після цього рекомендую подивитись в сторону Unity / Unreal Engine. Як показує практика, писати код на готовому двіжку набагато ефективніше і перспективніше, ніж самому винаходити велосипед, який, швидше за все, "нікуди не поїде".

 

А, ну, і welcome to GameDev Community :).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 13.08.2017 at 14:41, Віталька сказано:

по Луцьку шукають усіх, навіть якщо ти разок прочитав, що таке <html> візьмуть та обучать,  ще й 5к+ в місяць давати будуть.

Цікавлюсь для себе, оскільки незнаю що і як в цій галузі, і знайомих нажаль теж тут немає, а бажання є......сайти не писав, після універа робив трохи програмок на делфі, недавно почав проходити онлайн курси по пайтону (sololearn),.... де набратись практичного досвіду ? який мінімальний набір знань потрібно ?  є десь вакансії ? так, питання може і смішні але мамо що маємо... (про себе  - сис. адмін, 30р))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, Carlsson сказал:

який мінімальний набір знань потрібно ?

Відкриваєш вакансії на work.ua чи аналогічному ресурсі по тому напрямку, який тебе цікавить, і читаєш вимоги до кандидата-джуніора. От тобі і мінімальний набір знань, які треба здобувати.  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ага, тільки сьогоднішні джуни, як мідли років 3-5 тому

тільки не іди на фрі ланс.... можеш також щастя пошукати тут, або якщо вкрай - іди в девелси (але я тобі цього не говорив)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 hours ago, Carlsson said:

Цікавлюсь для себе, оскільки незнаю що і як в цій галузі, і знайомих нажаль теж тут немає, а бажання є......сайти не писав, після універа робив трохи програмок на делфі, недавно почав проходити онлайн курси по пайтону (sololearn),.... де

Для початку в будь якому випадку необхідно визначитися з напрямком: бекенд для програмування, фронтенд для задротства, дизайн для творчості, seo/smm – якщо немає нічого з попередніх навичок :)

Далі бачу два варіанти:
1) для лінивих і пустивших корені – не роблячи різких рухів і "адмінячи", штудіюєш обраний напрямок. За пів року, маючи елементарне розуміння чим ти будеш займатися і якісь там навички – шукаєш роботу по новій спеціальності для початківця. Зарплата буде приблизно така ж, так що особливо нічим не ризикуєш;
2) для активних і швидких на підйом – їдеш у Львів/Київ, знімаєш житло, записуєшся на курси в нормальній школі. Якщо не лантух то хтось з викладачів тебе помітить обов'язково і забере на продвинуті безкоштовні курси при якісь крутій великій конторі а може і на стажування відразу по закінченню навчання.

Обидва варіанти вимагають високого рівня самоорганізації, що в мене не дуже в'яжеться з посадою "адміна" бо це переважно люди, які все знають, мало що вміють і не хочуть нічьо робити. Тут все в твоїх руках і лише власні зусилля зможуть привести до цілі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

питання обрати напрямок вводить в ступор :blink:    ,   із вищенаведеного списку бекенд - вроді це воно. Довчу ті курси по пайтону (відразу ще якісь вчити?) , для практики напишу кілька програмок  спростити свою роботу,  і буду щось думати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що мішає штудіювати основи і зразу писати якусь годноту?

Вибір пітонки в сьогодняшніх реаліях досить дивний. Якщо ми не говоримо про мл. В вебі джанга стрелила в 2005. Досить повчальний і дещо веселий був виступ на одній з конференцій розробника модної касти. Це не означає, що любий проект дійде до такого трафіку як в модній касті, але...

 

Крім запропонованого Соромітником варіанту, є ще варіант вклинитись в спільноту по вузькій темі, яка тебе дійсно цікавить. Зараз з цим проблем немає ніяких - телеграм, слак, діскорд. Не задрачувати колектив тупими питаннями, а вникати в суть проблеми других людей і пробувати її відтворити в себе. Там реальні затики на реальних проектах, вирішення яких піднімає скіл. Плюс ще в тому, що зазвичай там тусять егоїстичні чсв-шніки, але якщо у тебе проблема, яку ти можеш описати, створити її модель десь в пісочниці, тобі однозначно допоможуть.

До чого я веду, в любому ком'юніті завжди не хватає толкових розробників, яких можна підсмикнути на горящий проект. А це робота і знову ж скіли.

 

Знання гіта, вміння розгорнути інструменти і проект у себе на локальній машині і заточка під вузьконапрвлену тему завжди прокормить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, Соромітник сказано:

це переважно люди, які все знають, мало що вміють і не хочуть нічьо робити.

прямо в ціль  ))) +1

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 хвилин тому, Zeuss сказано:

Вибір пітонки в сьогодняшніх реаліях досить дивний.

не згідний з тобою, да і статистика також

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Віталька сказал:

не згідний з тобою, да і статистика також

 

Дійсно, опитування посеред читачів журналу, яке видається через друк, дуже репрезентативне, ага)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, Соромітник сказано:

Тут все в твоїх руках і лише власні зусилля зможуть привести до цілі.

це стосується будь-якої професії

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

44 minutes ago, alexvvv said:

це стосується будь-якої професії

Це треба читати так як написано – в зв'язці з попереднім реченням.
І це ніфіга не працює на держслужбі, в українській освіті і ще купі галузей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 часов назад, Соромітник сказал:

Обидва варіанти вимагають високого рівня самоорганізації, що в мене не дуже в'яжеться з посадою "адміна" бо це переважно люди, які все знають, мало що вміють і не хочуть нічьо робити. Тут все в твоїх руках і лише власні зусилля зможуть привести до цілі.

 

 

Це якійсь архаізм напевно або ти говориш про енікеїв :) Наразі адміни не просто так само потрібні як і програмісти, але й ця робота вимагає того ж рівня самоорганізації для освоєння необхідних знань. Тут тобі і широкий спектр спеціалізацій на вибір, і зарплати того ж рівня шо і у розробників. І попит на спеціалістів цього напрямку зростає, тому якщо є цікавість саме в цій спеціалізації вона точно така ж необхідна та оцінена як і інші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

38 хвилин тому, Fagot сказано:

 

Це якійсь архаізм напевно або ти говориш про енікеїв :) Наразі адміни не просто так само потрібні як і програмісти, але й ця робота вимагає того ж рівня самоорганізації для освоєння необхідних знань. Тут тобі і широкий спектр спеціалізацій на вибір, і зарплати того ж рівня шо і у розробників. І попит на спеціалістів цього напрямку зростає, тому якщо є цікавість саме в цій спеціалізації вона точно така ж необхідна та оцінена як і інші.

енікейщики також потрібні 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Fagot сказал:

 

Це якійсь архаізм напевно або ти говориш про енікеїв :) Наразі адміни не просто так само потрібні як і програмісти, але й ця робота вимагає того ж рівня самоорганізації для освоєння необхідних знань. Тут тобі і широкий спектр спеціалізацій на вибір, і зарплати того ж рівня шо і у розробників. І попит на спеціалістів цього напрямку зростає, тому якщо є цікавість саме в цій спеціалізації вона точно така ж необхідна та оцінена як і інші.

 

Цікао мені подивитись на вакансії сисадміна "стандартного" з зарплатою ~4к у.о. До прикладу в професійному середовищі реакту така зарплата навіть від місцевих іт компаній проскакує два рази на тиждень. А я особливо не слідкую за цим.

Точно того самого рівня що і у розробників?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, Zeuss сказано:

 

Дійсно, опитування посеред читачів журналу, яке видається через друк, дуже репрезентативне, ага)

Не доречно, бо:

Цитувати

При розрахунку рейтингу IEEE Spectrum враховується 12 метрик, отриманих від 10 різних джерел. В основі методу закладена оцінка результатів пошуку за запитом «{назва мови} programming» на різних сайтах. Враховано число матеріалів, які видаються в пошуковій видачі Google (як при побудові рейтингу TIOBE), параметри популярності пошукових запитів через Google Trends (як в рейтингу PYPL), згадки в Twitter, число нових і активних репозиторіїв в GitHub, число питань в Stack Overflow, число публікацій на сайтах Reddit і Hacker News, вакансії на CareerBuilder і Dice, згадки в цифровому архіві журнальних статей і доповідей з конференцій IEEE Xplore Digital Library.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 минуту назад, sergkots сказал:

Не доречно, бо:

 

 

Це був легкий тролінг, якшо шо.

Вже всі хто хотів посміялись над цим рейтингом, включно з широковідомим в вузьких кругах підкастом Умпутуна. А на опен-неті навіть маленький срачик загорівся.

 

Взагалі, пишіть на тих мовах, які легко лягають на рішення конкретних задач, і не викликають анального зуду в освоєнні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

27 хвилин тому, Zeuss сказано:

Взагалі, пишіть на тих мовах, які легко лягають на рішення конкретних задач, і не викликають анального зуду в освоєнні.

Для початку пайтон значно краще ніж щось інше. Це ще й навик правильного, читабельного написання коду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...