Перейти до змісту

Цукор


romaxa11

Рекомендовані повідомлення

Темка назріла вже давно, але реальне усвідомлення проблеми заставило старого вуйка замість лягти спати замутити нову темку. Як ви мабуть здогадались тема буде стосуватись цукру, але не тільки його, але й кожного вас персонально, оскільки цукор є одним з найголовніших чинників, що впливає на ваше здоров'я і життя.

Ви мабуть чули про шкідливість холестирину? Ну що він забиває судини, утворюються тромби, а далі проблеми з серцево-судинною системою, мозговою діяльністю і т.д. Це твердження дало поштовх до потужного розвитку харчової промисловості в сегменті знежирених і "дуже корисних" продуктів. За цим розвитком стояли потужні гроші, що через ЗМІ формували правильну думку: "їж все окрім продуктів з холестирином, холестирин вбиває і т.д." В цьому гаморі не можна було почути голос науковця-медика, який в минулому столітті емпірично довів, що вбиває далеко не холестирин. Здорова судина має гладенькі внутрішні стінки, крізь неї вільно рухаються частинки крові і жиру, але пошкодження судинка в певних місцях втрачає еластичність і гладкість, стає рапатою і починає затримувати великі частинки жиру, утворюються тромби, судинки відмирають. Першопричина - пошкоджена судина, але нам рекомендують боротись з наслідком: не їж жирного, не буде тромбів.

А судинку руйнує цукор. Для прикладу, діабет - це порушення цукрового балансу, що спричиняє до відмирання окремих областей тіла, некрозів і іншого. І це тільки  одна з проблем ним створених.

В медіа також проскакує тоненьким лейт-мотивом про шкоду цукру, в переміжку з рекламою кока-коли, пепсі, рошенок, баунті і інших цікавих продуктів. Створюється фон несерйозності і вторинності цукрової шкоди. Якщо розібратись, то відсотків 80% харчової галузі тримається на цукрі чи у якості потужного консерванта, підсилювача смаку чи в якості солодкого наповнювача. Все що вам смакує скоріш за все буде мати цукор, навіть якщо й топовий смак буде солоний чи перчений. Величезний вміст цукру в кетчупі, майонезі, чіпсах, в купі всяких снеків, приправ, я не кажу вже про "солодке". В Бедрьонці купив молоко 3,2% жирності, щоб випити з вівсяною булочкою. Я прифігів - вміст цукру 11 грам на 250мл горнятко молока. 1 літра "справжнього заводського молока високої якості" має 45 грам цукру - це така нормальна гірка. І хоча цукру прямо не чути, але він формує привабливий присмак, плюс не дає молоку киснути. А скільки цукру в 100% соці, а в нектарі, а в "солодкій воді"? Коли ви вичавлюєте кетчуп чи майонез на кусок шашлика чи сосиску - ви посипаєте його двома-трьома ложками цукру. Ви прикидуєте скільки набігає за день? І вас ще не турбує тиск, сердечко, важкість рухів і т.д.? Короче нас труять, виживуть не всі, але краще в цій війні бути обізнаним. Не всі пишуть про наявність цукру, є купу обхідних назв, як от глюкоза, цукрові замінники (що по факту ще страшніші по дії), якісь маркування. Не всюди пишуть про цукор. В сосиках була невеличка кількість, в смачному молоці, сметанці - просто мусить бути. Фабричні технології консервації, пастеризації вбивають природні смаки, тому й додають цукор. Цукор, сіль, спеції подразнюють смакові сосочки на язику і посилають в мозок імпульси щастя від смаку. Це наркотик. Спробуйте з'їсти лише однин чупсик Прінглс -рука потягнеться за ще декількома, бо мозок не може встояти при такому хімічному букеті.

Багато хто з зайвою вагою любить говорити про поганий обмін речовин. Навіть приймаючи в калоріях мало їжі людина не може похудати. Це все цукор. Калорійність їжі вторинна. Ви можете з'їсти 3 кг гречки і не поправитесь, чи пів висівкового хліба, але вип'єте літерку соку літечком і привіт 2 кг.

Головна дієта - повна відмова від цукру. Так, ніфіга собі? А цукерки, морозиво, соки, солодка кава, тістечка, тортики, випічка, кетчупи, майонези, салати. Та нафіга тоді жити?

Відмовившись від прямого споживання цукру ви отримуєте купу бонусів - нормалізація ваги тіла - зайва вага просто зникає з кожним днем, ви можете робити собі тости з висівкового хліба і не поправлятись, настрій піднятий, ви не відчуватимете втоми, важкості, ваші зуби відновляться за деякий час, шкіра стане кращою, ви з кожнем днем ставатимете здоровішим і все менше хотітимете щось поцукрувати. Ви відкриєте для себе, що сирники з ізюмом просто нереально смачні і солодкі, ви навчитеся робити пастелу, власне морозиво і купу цікавих десертів, але ви ними будете кайфувати не вбиваючи себе.

 

Цукор для мозку - наркотик. Миш на цукор присіла сильніше ніж на кокаїн. Шкідливість Макдональса не тільки в трансжирах, а в колосальній кількості цукру, яка є в практично всій продукції від соусів, до булочок. макфлурі настільки солодке, що після нього дуже солодкий сік сприймається як мінеральна вода.

 

Ви їсте цукор і не поправляєтесь і виглядаєте здоровими? Навряд чи вам повезло, ви можете бути навіть дуже худими, але внутрішні органи в вісцеральному жирі, який накопичується дякуючи цукру.

 

Можемо дискутувати, але в мене задача стояла дати посил. Коли відмовитесь на пару днів-тиждень відчуєте про що я кажу.

 

п.с. Харчова галузь готує фронт робіт для медичної галузі, яка героїчно лікує жертв харчової без вказання першопричини. при цьому конопля, марихуанна - це заборонені наркотики, зло. А цукор? Дай цукровану пюрешку немовляті, чи цукорочку дитинці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 116
  • Створено
  • Остання відповідь

Вроді тема більше мужиків стосується, коли жінка набирає жир не так страшно, особливо якщо в правильних місцях )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

цукор біла смерть

потрохи вивожу його з свого раціону, але від нього важко відмовитись))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мы все умрем?)))

Сахар-фруктоза-сахароза-молочный сахар-глюкоза- энергия. Надо тратить ее столько, сколько съедаешь.

А вот сахарозаменители типа аспартама, думаю, здоровья не добавляют

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Незнаю

Дід прожив 90 років, а в чай стільки цукру кидав, шо він аж густий був.

Вареннячка різні полюбляв, а там цукру теж нємєрянно.

Бабі вже 85. Ніколи в солодкому собі не відмовляла.

Раніше люди жили і не парились, а тепер наслухаються "вчених" і різних "дієт" і всьо, можна лягати і зразу вмирати, бо того не можна їсти, а того не можна пити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Передивився фільм, справді дуже цікаво. Заставляє задуматись, буду зменшувати кількість цукру в раціоні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, fisherman friend сказано:

Передивився фільм, справді дуже цікаво. Заставляє задуматись, буду зменшувати кількість цукру в раціоні.

Зменшувати якраз дуже важко, бо суть цукру в тому, що завжди буде важко втриматись від ще одного смаколика. Відмовитись потрібно як від сигарет, чи горілки. Цукрова залежність повністю зникає за пару тижнів і проходячи крізь вітрини з солодощами в супермаркетах вони вже не вставляють  зовсім.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Десь читав що для подолання якоїсь привички потрібно - 3 тижня. По темі скажу що свого часу відмовився від солодких напоїв і чай, каву п'ю лише без цукру, скінув декілька кілограм і смак напоїв відкрився по-новому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитувати

Десь читав що для подолання якоїсь привички потрібно - 3 тижня. По темі скажу що свого часу відмовився від солодких напоїв і чай, каву п'ю лише без цукру, скінув декілька кілограм і смак напоїв відкрився по-новому.

А щось солодке їсте? А то виходить ви так взагалі без цукру? Ромаха якби про смалолики каже, а повний бан на цукор, якось занадто ради-кально ))

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цукру споживаємо мало, варення їмо дуже мало. Солодка вода (живчик) дітям лише на свято. Цукерки на свято і час від часу так їмо, стараюсь трохи замінювати сухофруктами. Реальну залежність від солодкого бачу в старшої дочки - дійсно, що "крутить" її без цукерки, але це ще й вік такий.

Я не думаю, що потрібно геть кардинально відмовлятись від солодкого - потрібне розумне споживання. Цукор це глюкоза - швидка енергія, часом потрібно. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, romaxa11 сказано:

Цукрова залежність повністю зникає за пару тижнів і проходячи крізь вітрини з солодощами в супермаркетах вони вже не вставляють  зовсім.

Я так від пива відвик. Не пив пару місяців, і тепер навіть і не тягне. А раніше любив кілька разів на тиждень відірватися під пивко із рибкою або кальмарами. Із цукром звичайно важче, чай зелений п'ю без цукру, але інколи все ж хочеться якогось печива, чи цукерочку, чи тортик. Головне не зловживати, я вважаю, а трохи інколи для настрою щось солодке можна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, snouden сказано:

А щось солодке їсте? А то виходить ви так взагалі без цукру? Ромаха якби про смалолики каже, а повний бан на цукор, якось занадто ради-кально ))

 

Споживаю страви де є цукор (сирна запіканка, наліснікі), мед, солодкі фрукти. Радикально не відмовляюсь бо після фізичних навантажень деколи потрібно швидко відновити енергію. 

 Пробував обходитись майже без вуглеводів( стакан крупи на день), немає настрою і голова не варить. Воно того не варте:D

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Блііін, це ж треба так... Сиджу собі, вечеряю, Борду читаю, вже до десерта дійшов, і тут Ромаха зі своїм "цукром" :(. Але мені сьогодні можна, я в лікарні лежу :).

 

 

IMG_2017-07-20_000919_HDR.jpg

IMG_2017-07-20_220148_HDR.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 доктор! Что мне делать, чтобы жить долго, долго. 
— Бросить пить, курить, общаться с женщинами... не есть сахар :)
- Доктор, а зачем мне такая жизнь?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не вживаю чистого цукру вже 11 місяців. Цукровмісні продукти також звів до мінімуму. Результат не відчув, можливо через те, що ще молодий. Але збавити з цукром підказав один лікар. Цукор чи як це назвати, одним словом те солодке, що потрібно організму, отримую через фрукти, натуральний мед, сухофрукти. Цукерок/печива не їм, бо не люблю, тут мені легше)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рома чого ти до майонезу в цій темі докулупався? Цукру в ньому кіт наплакав - 0,6 грама на 100 грам продукту. В чіпсах ще менше - 0,2 грама на 100, а 100 грам чіпсів ще не кожен зможе з'істи. Гугл гарно видає таку інформацію по запиту "сахар в майонезе", "сахар в чипсах". Якщо сумніваєшся в цих цифрах, то в молоці він показує 5 грам цукру на 100 грам молока, тобто приблизно те саме, що Бедронка на твоєму молоці написала. Не сперечаюся, що ці продукти не варто їсти та ще й у великих кількостях, але явно не через цукор. Та й взагалі тебе щось кидає в такі крайнощі, то води не менше 3 літрів в день, то повна відмова від цукру, то відмова від щеплень. На пранічне харчування переходь вже чи що. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я трохи сумбурно сформулював ідеї, але від цього суть не міняється. Хтось від цукру обростає жиром, хтось залишається худим, але жиром затягує внутрішні органи. Це вісцеральний жир від якого одні проблеми з здоров'ям. Ви можете з цим легковажити, але чи варто легковажити з дітьми? В моїх племінників зуби в страшному стані - їм можна і шоколад їсти, і запивати колою - це ж діти. Діабет вражає не всіх, але коли вражає, то мало не покажеться. Це і виразки, і ампутації черкз повністю уражену судинну систему. Інсульти викошують далеко не старих і не жирних. В мого знайомого взагалі зайвої ваги не було - практично близьнюк Боярського, але мав тиск вище 200. Скільки людей вважають свою зайву вагу особливістю поганого обміну речовин? І при цьому потрошки їдять цукор і повніють далі звинувачуючи погану генетику.

Тепер питання з верикозом? А його купа навіть в молодих спортивних дівчат. А цилюліт? Його відкладання на струнких молодих дівчатках? Поганий обмін?)))

Поговоріть про раціон знайомих в кого погані зуби, чи часто лікуються. Будете здивовані. Два тижні як я обмежив цукор, а зуби виглядають зовсім по іншому. Я відчуваю як вони відновлюються.

 

Я сам досить важко качаюсь в спортзалі, відсутність цукру якраз і допомагає краще адаптуватись до навантажень. Стаєш менш в'ялим, і навпаки - більше енергії. 2-2,5 години силового і деколи кардіо без цукру і жодного спортпіту.

Їжі в якій немає цукру вдосталь. Висівкові хліби і булочки, частина молочки, м'ясо, яйця, фрукти без соків, овочі, зелень, горішки, в малих кількостях мед, ізюм, сухофрукти. Коли перестаєте закидатись цукром, то страви по новому смакують. Готуєте сирники без цукру, даєте трощки ізюму і вам солодко, деколи занадто. 3-4 ізюминки дають навіть надлишкову солодкість, а раніше я крім солодкого сирника ще й давав сметану з купою цукру. Мене просто не вставляють шоколадки, тістечка і тортики. Півупаковки згущеного молочка лежить собі нікому не потрібна, а раніше вона топталась до двох днів.

п.с. Короче то не мука а кайф відчувати свій організм по новому. Не втрачайте час також. І не жартуйте з дітьми. Ви будете в шоці як без будь-яких зусиль вага вертатиметься в норму.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, romaxa11 сказал:

Це вісцеральний жир від якого одні проблеми з здоров'ям.

Не від жиру проблеми, а від його надлишку. В мого товариша ріст >2 метрів, в юнацькому віці у нього були проблеми з здоров'ям (опущені нирки) саме через дефіцит вісцерального жиру. Аж поки не одружився і не поправився на домашніх харчах.

Сам по собі цукор ніяк не впливає на зуби, а от бактерії в ротовій порожнині, які харчуються цукром... В опшем гігієна роту важливіша ніж відмова від цукру. В відновлення зубів вірю так само як і в регенерацію ампутованих кінцівок.

Я не знаю як інші, але я мало споживаю продуктів з твого фільму, тому вважаю проблему надуманою. Прокручую в голові свій раціон одруженого українця і розумію, що до 40 ложок цукру мені ще дуже далеко, а проблеми з надлишком вісцерального жиру таки є, але не через цукор, а через жирну їжу, малорухливий спосіб життя і т.д.

А ти ще той гурман, я в 40років не знаю, що таке макфлурі, а сметана з цукром до солодких сирників - знаєш толк в ізвращєніях. ;)

По фільму також багато зауважень. Такий самий маркетинг як і реклама кока-коли. Вот я красівий, побритий, причесаний і не їм цукру, а почав їсти цукор і я вже некрасівий, небритий і непричесаний, але виглядаю погано виключно через вживання цукру. Маніпуляція не більше. Цікавіше хто оплатив її.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, nickel сказано:

В мого товариша ріст >2 метрів, в юнацькому віці у нього були проблеми з здоров'ям (опущені нирки) саме через дефіцит вісцерального жиру. Аж поки не одружився і не поправився на домашніх харчах.

Та то в нього від здорового сєкасу все налагодилося. Або зганявся за дівками, а одружився і все гут. :D

А то складається враження, що його до одруження дома не кормили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зуби є складовою частиною організму. Цукор консервант, якого бактерії обходять десятою дорогою. В колі бактерій немає, навпаки, думаю вона потужно знезаражує рот, шоколад з цукром також дуже довго не псується і не гниє. То про які чудо бактерії ти говориш? Навпаки все знезаражується, тільки зуби чогось вражає карієс, вони тупо розкладаються. Тобто на археологічних древніх черепах зуби не згнили, а тут зубам капєц, блін, в чому ж фокус. Нові бактерії? 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...