Перейти до змісту

Котел. Муки вобору


Рекомендовані повідомлення

Якщо @Lexx_Giant  не проти, то скористаюсь цією темою.

Отже, цікавлять практичні думки та висновки по котлу BAXI ECO COMPACT 240 i 

Дякую!

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 146
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

3 часа назад, kayot сказал:

Якщо @Lexx_Giant  не проти, то скористаюсь цією темою.

Отже, цікавлять практичні думки та висновки по котлу BAXI ECO COMPACT 240 i 

Дякую!

Поспілкуйся з @dimon18, толковий хлоп, все порадить. Дати номерок?

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 30.06.2017 at 21:53, Unknown сказал:

А можна детальнішу інформацію? 

Цікавить пиклад з цифрами орієнтованими. 

50% вода а решту опалення? Як орієнтовно вирахували термін окупності? 

Ви повинны розумыти що для розрухунку термыну окупносты потрыбно знати багато чинникыв ( на скільки бойлер, скільки людей користується, скільки джерел розбору води) тому сорі, але це тільки приблизні показники, Вам точно ніхто не порахує. Однозначно будете використовувати на 30-40% меньше газу, от і рахуйте скільки Ви його використовуєте, віднімайте вартість від вартості бойлера косвенника (6000- 7000 грн) от і буде термін окупності. А от як порахувати комфорт який будете мати прикористуванні бойлером - не знаю.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 30.06.2017 at 16:48, Lexx_Giant сказал:

Взяв Вosch Gaz 6000 W. 16 кГрн з трубою.

Майстер, що встановлював опалення встановить і візьме всю систему на обслуговування. 

 

З.І. Дякую всім хто висловлював свою думку в цій темі. Вдалося зекономити.)

 

а можна телефон майстра? Ми з такими співпрацюєм.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, kayot сказал:

Якщо @Lexx_Giant  не проти, то скористаюсь цією темою.

Отже, цікавлять практичні думки та висновки по котлу BAXI ECO COMPACT 240 i 

Дякую!

бюджетний! працювати буде, сервіс є!

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

28 хвилин тому, dimon18 сказано:

бюджетний! працювати буде, сервіс є!

привіт. думаю про заміну котла.
на 100м2 +20теплої підлоги.
зараз стоїть ось це
8r6iCWjHT20.jpg
хотілось би залишити його як твердопаливний і додати газовий.
чи варте воно того? та який газовий ви б порекомендували брати?
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Dima4s сказал:

привіт. думаю про заміну котла.
на 100м2 +20теплої підлоги.
зараз стоїть ось це
8r6iCWjHT20.jpg
хотілось би залишити його як твердопаливний і додати газовий.
чи варте воно того? та який газовий ви б порекомендували брати?
 

нажаль Ваша картинка мені не відкривається. я думаю варто, є натхнення кинули дрова в топку, і будинок теплий і Ви нагрілися безплатно, а коли немає здоровя, включили газовий, і є Вам щастя...бо одними дровами далеко не заїдеш, і на одному газі також дорого, тому таке поєднання чудове рішення!

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, dimon18 сказано:

нажаль Ваша картинка мені не відкривається. я думаю варто, є натхнення кинули дрова в топку, і будинок теплий і Ви нагрілися безплатно, а коли немає здоровя, включили газовий, і є Вам щастя...бо одними дровами далеко не заїдеш, і на одному газі також дорого, тому таке поєднання чудове рішення!

http://prntscr.com/fr8467
можливо так відкриє картинку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

29 минут назад, Dima4s сказал:

http://prntscr.com/fr8467
можливо так відкриє картинку

ну можете спробувати, але ... старенький троха

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, dimon18 сказано:

ну можете спробувати, але ... старенький троха

Дякую за відповідь!
Що на рахунок газового котла? Який би  порадили в моїй ситуації, яка ціна з встановленням? Щоб я розумів на яку суму орієнутватись.
Котел повинен бути навісним, щоб повісити його над старим на той же комин. Але таким щоб потягнув нагрів системи з великою кількістю води. так як батареї чугунні. І так розумію- низько температурний. старий я ніколи не грів більше 50 градусів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 час назад, Dima4s сказал:

Дякую за відповідь!
Що на рахунок газового котла? Який би  порадили в моїй ситуації, яка ціна з встановленням? Щоб я розумів на яку суму орієнутватись.
Котел повинен бути навісним, щоб повісити його над старим на той же комин. Але таким щоб потягнув нагрів системи з великою кількістю води. так як батареї чугунні. І так розумію- низько температурний. старий я ніколи не грів більше 50 градусів.

чесно скажу, не раджу ставити нові котли до чугунних батарей, максимум справляться до 100 л води в системі, але ще не основна біда, з чугуніно прийде капец теплообміннику, тому, краще міняйте все, бо потратите гроші на котел, 2-3 роки і будете міняти

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 хвилин тому, dimon18 сказано:

чесно скажу, не раджу ставити нові котли до чугунних батарей, максимум справляться до 100 л води в системі, але ще не основна біда, з чугуніно прийде капец теплообміннику, тому, краще міняйте все, бо потратите гроші на котел, 2-3 роки і будете міняти

такий собі глухий кут. для тт котла треба багато води, а для газового - мало ... о_О
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 часов назад, Dima4s сказал:

такий собі глухий кут. для тт котла треба багато води, а для газового - мало ... о_О
 

для твердопаливного краще ставити гідрострілку або буферну ємність, тому що наблишок енергії.... а от газовий наоборот чим меньше води, тим ефективніший, тому як є...

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене кум надлишком енергії в опалювальний сезон 120 літровий бойлер гріє.)

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Lexx_Giant сказано:

В мене кум надлишком енергії в опалювальний сезон 120 літровий бойлер гріє.)

Воно то так.. в мене також є бойлер на 100 з змієвиком в середині(який поки не використовується), та коли ремонти зроблені, трощити стіни зовсім не прикольно)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 03.07.2017 at 23:06, dimon18 сказано:

я думаю варто, є натхнення кинули дрова в топку, і будинок теплий і Ви нагрілися безплатно, а коли немає здоровя, включили газовий, і є Вам щастя...бо одними дровами далеко не заїдеш, і на одному газі також дорого, тому таке поєднання чудове рішення!

 

On 05.07.2017 at 00:33, dimon18 сказано:

чесно скажу, не раджу ставити нові котли до чугунних батарей, максимум справляться до 100 л води в системі, але ще не основна біда, з чугуніно прийде капец теплообміннику, тому, краще міняйте все, бо потратите гроші на котел, 2-3 роки і будете міняти

 

On 05.07.2017 at 01:04, Dima4s сказано:

такий собі глухий кут. для тт котла треба багато води, а для газового - мало ... о_О

 

зараз дуже близько зустрівся з такою ситуацією.

є невеликий будинок, водяне опалення, стара самоточна система з чавунними батареями і товстими трубами подачі води (50-60-80мм). стоїть старий твердопаливний КЧМ зі встановленим газовим пальником. газу "жере" дуже багато - наприклад, в березні спалено 7куб.м на кожен квадратний метр загальної площі, з температурою +12..+16 в кімнатах.

логічно, що потрібно щось змінювати. але бюджет - обмежений. спроба обігріти дровами - успішна, тому перша думка - залишити КЧМ на дрова, і додати газовий котел для підтримання комфортної температури (адже в морозні ночі не будеш щодвігодини вставати, щоб дров підкинути).

 

розпочались опитування знайомих, знайомих знайомих, спеціалістів-установщиків, продавців, викурювання форумів.

в даній ситуації найпростіший метод підвищити ккд КЧМ на газі - встановити в топку надцять жаростійких цеглин. так роблять вже багато років, але все ж з т.з. безпеки - не найкращий варіант, і газом все-одно дорожче, ніж дровами.

в тещі років біля 10 років стоїть житомирський котел на старій системі опалення - ремонтувалась електроніка, теплообмінник ні, працює і досі (простий атмосферний димохідний котел, з відкритим розширювальним бачком).

в брата стоїть парапетний Проскурів - також біля 10 років, але нова система опалення, з новими стальними радіаторами.

тому консультантів слухав, враховуючи досвід тещі й брата.

і таки підібрав консультанта, який мені підійшов :)

отож, порадили мені простий БАРський котел - працює з насосом і без (тобто, розрахований на великий об'єм теплоносія і самоточні системи), а від Тепловеста і його аналогів відмовляли - бо котли нового покоління не розраховані на великий об'єм води, і без кардинальної переробки системи опалення (заміни труб і батарей) їх ресурс невеликий.

а до котла - бойлер. для душу, чи набрати ванну - доцільно використовувати газ, а от для мийки на кухні - краще маленький бойлер, який монтується під мийку.

Тепловест - 12-14тис.грн., бойлер - умовно 100дол., Бар (і аналоги типу Атон, Проскурів, Данко, ...) - 5-6тис.грн.

після збору всіх думок - без заміни системи опалення, з мінімальними затратами часу й коштів - таки вирішено поставити простий парапетний котел і бойлер. після цього випадково зустрівся ще з одним майстром, який займається монтажами - він підтвердив правильність ходу думок ))

ага, а вода в бойлер буде надходити через контур ГВП котла.

 

щодо відмінностей між "простими котлами" (бар, атон, ...) та "новими котлами" (бош, вайлант, арістон, тепловест, ...). перші - примітивніші, але й по факту живучіші в старих системах, частіше ламаються (хоча тут - як кому поталанить), другі - економніші трохи (але не на десятки відсотків!), комфортніші, якщо настроєні, краще інтегруються в "розумний дім", надійніші, але, кажуть, дорожчі в обслуговуванні, вимагають встановлення фільтрів і на воду, і на газ, працюють тільки з насосом (це для мене жирний "мінус" до надійності системи опалення).

але будь-який котел має оптимальний режим роботи. якщо правильно підібрати котел і забезпечити йому оптимальний режим - ккд котла "нижчого покоління" може бути вищий за ккд котла "вищого" покоління в тих же умовах.

ідеальний варіант - це коли є твердопаливний котел з теплоакумулятором і насосом, але це вже інша тема ))

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

58 хвилин тому, rrid сказано:

розпочались опитування знайомих, знайомих знайомих, спеціалістів-установщиків, продавців, викурювання форумів.

в даній ситуації найпростіший метод підвищити ккд КЧМ на газі - встановити в топку надцять жаростійких цеглин. так роблять вже багато років, але все ж з т.з. безпеки - не найкращий варіант

 в нас стоїть заслонка на димоході. я її прикриваю трохи щоб не тягло так все в комин.

чому саме парапетний а не димохідний на підлогу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@rrid

3 годин тому, rrid сказано:

другі - економніші трохи (але не на десятки відсотків!)

Все вірно. Беретта економніша за КЧМ не на десятки, на сотні відсотків. Замість 800 кубів - 300. 8 років у користуванні, одна поломка, дві чистки теплообмінника, політ нормальний.

В загальному хід думок вроді й вірний, але впирається в "консультанта", який підійшов тобі за параметрами "навіщо платити більше". 

Щодо підвищення ККД цеглинами в топці - теплоенергетики всього світу хочуть випити за це, але не можуть, бо валяються під столом.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 годин тому, Dima4s сказано:

чому саме парапетний а не димохідний на підлогу?

якщо коротко - то щоб НЕ робити це:

 

15 годин тому, Dima4s сказано:

стоїть заслонка на димоході. я її прикриваю трохи щоб не тягло так все в комин

 

вибраний парапетний котел з установкою на підлогу. мотиви були такі: 1) котел через парапет забирає повітря надворі, і відпрацьовані гази також виводяться назовні, тут апріорі неможливі проблеми з тягою (ну дуже рідко буває, що такий котел задуває), як бонус - не потрібно щороку робити акт перевірки тяги в димоході; 2) місце установки - хотілось "втулити" під вікно на кухні, щоб нікому не заважав, і щоб був легкий доступ (бонус - контур ГВП на мінімальній віддалі від ванни).

 

парапети мені подобаються :) колись нав'язав батькам установку газового конвектора (придбавши їм його), вони спробували один сезон, на другий сезон самі ще докупили конвектора. і це найзручніший і найбюджетніший варіант - саме газові конвектори з парапетом. проста й дешева інсталяція, обслуговування не потребують взагалі, і за багато років в батьків була тільки одна "поломка" - влітку раз павук заліз в пальник, і "закупорив". звісно, є й недоліки - додаткові труби треба протягнути ("естетика страждає"), і біля встановленого робочого конвектора сильно підсихає підлога - можуть з'явитись щілини 1..3мм, між найближчими дошками.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, difoto сказано:

Беретта економніша за КЧМ не на десятки, на сотні відсотків.

не знаю, наскільки коректно порівнювати такі речі - газовий котел з твердопаливним, якщо останній взагалі не був призначений для роботи на газі???

я порівнював котли з автоматикою, де, якщо відкинути конденсаційні котли, різниця "поколінь" зводиться до того, що одні мають автоматичний (електричний) запал для розпалювання котла, а другі - мають "факелок", який горить постійно, поки котел включений. і "автоматика" в перших - це електронна плата з датчиками, в других - організована простіше, і не вимагає підключення електроенергії. до чого тут КЧМ - хз...

 

13 годин тому, difoto сказано:

В загальному хід думок вроді й вірний, але впирається в "консультанта", який підійшов тобі за параметрами "навіщо платити більше". 

а в чому проблема?

першим моїм консультантом був знайомий, який нав'язував мені Тепловест, як оптимальне бюджетне рішення, бо в нього стоїть такий, він радив своїм кумам-родичам, вони його послухались, котли стоять і працюють як слід (ттт). але. через рік чи два після установки нового котла, він переробив повністю систему опалення - викинув старий чавуній, і поставив нові сталеві радіатори й поліпропіленові труби (міняв і ставив труби-радіатори, до речі, він сам). але2. декілька років тОму я змусив цього знайомого перевести опалення приміщення площею понад 3000кв.м на твердопаливний котел. причому, там стояли два газових котла по 100кВт (чи по 150? вже точно не пам'ятаю), а твердопаливний котел був один, на 100 кВт (зате піролізний ;) ). знайомий не хотів цього робити, але, використовуючи свій "адмінресурс", я переконав його запустити твердопаливний котел в режимі підігріву води, а газовий - в режимі догріву, для економії газу. він послухався, почався опалювальний сезон, був запущений спочатку тільки твердопаливний котел, а потім... газові котли так і не включались до весни. щоправда, температура в офісних приміщеннях знизилась до 15-16 градусів в найбільші морози, але цей знайомий, відповідальний за опалення цього приміщення, вирішив, що тих декілька днів протягом зими зі скаргами від декількох незадоволених, не варті того геморою з "розконсервуванням" газових котлів, бо бачив що Калвіс  справляється. було й продовження історії - докупили таки другого такого ж котла, котли тепер працюють по черзі (а тижня два на рік - одночасно, в найбільші морози), газова труба так і стоїть запломбована. але3. цей же знайомий має на іншому об'єкті два газових котла Іммергаз, і питома витрата газу там більша, ніж на іншому приміщенні з Атонами, і знайомий цього пояснити поки не може...

і було багато людей, "в темі" і далеких від неї, були й такі, що "поміняли котел на новий, а витрати виросли", але в якийсь момент думка в мене вже сформувалась, і, о чудо, співпала з думкою одного з фахівців, але це таке ж "чудо", як і те, що і серед "фахівців" є шарлатани, які говорять шаблонами.

можу продовжувати, але сенс?

 

14 годин тому, difoto сказано:

Щодо підвищення ККД цеглинами в топці - теплоенергетики всього світу хочуть випити за це, але не можуть, бо валяються під столом.

швидше, очікую побачити таку реакцію теплоенергетиків на фразу "переведення деревини з дров в пелети підвищує теплотворну здатність целюлози (вуглецю)" ;) або на те, що

бо в КЧМ'і стандартний газовий пальник гріє в основному повітря, а полум'я в основному не доторкається до стінок котла, які власне виконують роль теплообмінника. якщо додати цеглини - то полум'я нагріває цю вогнетривку цеглу, яка, на відміну від нагрітого повітря, не вилітає в димохід, а продовжує випромінювати тепло в стінки котла (причому температура цегли значно вища від температури повітря, не кажучи вже про теплоємність). секрет в безпосередньому контакті, і збереженні теплової енергії.

ще може бути, що

14 годин тому, difoto сказано:

теплоенергетики всього світу хочуть випити за це, але не можуть, бо валяються під столом

із-за того, що їм на Луцькій борді написали, що тепловтрати об'єкта в цілому не зменшаться, якщо утеплити тільки частину поверхні цього об'єкта ;)

 

п.с. при переведенні КЧМ в нормальний режим роботи (тобто з газу назад на дрова) - мені порадили загільзувати димохід, бо температура димових газів стане значно вищою...

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 03.07.2017 at 19:17, dimon18 сказано:

що для розрухунку термыну окупносты потрыбно знати багато чинникыв ( на скільки бойлер, скільки людей користується, скільки джерел розбору води) тому сорі, але це тільки приблизні показники, Вам точно ніхто не порахує. Однозначно будете використовувати на 30-40% меньше газу, от і рахуйте скільки Ви його використовуєте, віднімайте вартість від вартості бойлера косвенника (6000- 7000 грн) от і буде термін окупності.

максимальні витрати газу з газовою колонкою в мене були біля 30куб.м/міс.

40% - це біля 10куб.м/міс, що становить біля 70грн./міс.

тобто окупність - біля 100 місяців?

чи ККД газового котла на гарячу воду суттєво (в рази) нижчий, ніж газової колонки?

 

так і не зрозумів, звідки береться економія саме по газу на 30-40% :(

з електрикою ясно - при ккд газової колонки 80%, якщо я спалював 30куб.м, мені потрібно було б 250кВт електроенергії (ккд 95%) для підігріву такої ж кількості води на таку ж температуру, що по грошах дорожче на електриці на 200-220грн. по сьогоднішніх тарифах, тому ванну вигідніше напускати через газову колонку, ніж через електробойлер.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Хто може порадити толкового майстра по газовим котлам. В хаті (~70 кв.м.) потрібно замінити котел (двуконтурний, навісний, димоходний ), який купувати по параметрам - не розбираюсь, тому і потрібен спеціаліст.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
On 13.08.2017 at 18:00, Юріч сказано:

Хто може порадити толкового майстра по газовим котлам. В хаті (~70 кв.м.) потрібно замінити котел (двуконтурний, навісний, димоходний ), який купувати по параметрам - не розбираюсь, тому і потрібен спеціаліст.

знайшов кого?:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...