Перейти до змісту

Котел. Муки вобору


Рекомендовані повідомлення

Всім привіт.

Є частина будинку, приблизно 70 кв.м, на 18 квадратах тепла підлога, також буде встановлено 5 батарей тип 22, 500/1000.

Порадьте парапетний котел.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 146
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

колись у мене стояв газовий вінницький двухконтурний на 16Квт  він енергонезалежний не потрібно ставити вентилятор на забір повітря, уже сама система у мене по старинці із уклонами але є насос на прокачку то він працював дуже непогано і економно, тоді було 70м.кв. але я брав на перспективу на 160 квадратів. Рекомендую. http://barmash.com.ua/shop/kotli-gazovi/

     

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зара багато хто з майстрів радять конденсаційні котли.

Конкретно цей.http://bosch-kotel.com.ua/produktsiya/gazovye-kotly/kondensatsionnye-kotly/bosch-condens-3000-w

Просто 28 кіловат.. ну.. і ціна мене реально напрягає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Lexx_Giant сказано:

і ціна мене реально напрягає.

так дійсно ціна ого го.....

від 18ти тис. найдешевші, ще є варіант подумати про твердопаливні, паралельно із газовим у мене стоїть котел Попова (типу піролізний), але для малих будинків до 120кв.м. він занадто сильний (

 

тут на борді є тема

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На даний час нема можливості встановити твердопаливний. Потрібна котельня і димохід.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене BAXI Main 5 24 F сезон відпрацював нарікань немає. Працює в схожому режимі тепла підлога + батареї.

 

Якщо є гроші на конденсаційний котел то вартого його брати.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені Бош Конденс 3000 з трубою і установкою віддають за 950 ойро. 

Дорого канєш.. Просто п..ц як дорого, але кажуть, що є зміст його брати. Економний дуже, особливо в енергозберігаючому режимі.

Тому і питаю, мож хтось є тут з майстрів.. то б порадив.. варто чи ні.. чи брати попереднє покоління і не паритись.

Від попереднього покоління відмовляють.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ФОКС... Яка в тебе площа і скільки газу в кубах бере твій Баксі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ця зима була не показовою. Не було нормального утеплення ні стін, ні стелі.

Площа 90 квадратів: 40-45 тепла підлога, на решту площі - 2 батареї тип 22.

При температурі 19-20 в приміщенні, в самий холодний місяць витрата газу була в районі 300-330 кубів. Температура теплоносія (води) була до 40 градусів.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хороші по ходу показники. 

В мене 2 котла. Площа десь 180 квадратів 2 окремих приміщення, утеплення було зовнішнє.. з одної строни дах був частково відкритий..((

+ колонка + 2 плитки і 1 духовка.

Витрата була в районі 600-650 кубів. 1 котел Данко простенький, другий AVB з автоматикою Хоневіл 1985 року випуску.))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, Lexx_Giant сказано:

Мені Бош Конденс 3000 з трубою і установкою віддають за 950 ойро. 

Дорого канєш.. Просто п..ц як дорого, але кажуть, що є зміст його брати. Економний дуже, особливо в енергозберігаючому режимі.

Тому і питаю, мож хтось є тут з майстрів.. то б порадив.. варто чи ні.. чи брати попереднє покоління і не паритись.

Від попереднього покоління відмовляють.

Мені один майстер таке казав: конденсаційний варто брати коли опалення низькотемпературне, це тепла підлога (зараз і теплі стіни роблять), великі батареї і відповідно нормальне утеплення. Саме тоді він найбільш ефективний у порівнянні із котлами старого типу. Також казав, що краще взяти італійця ніж Бош - значно менша ціна а працюють так само. 

У мене зараз стоїть Бош попереднього покоління, купував у 2008 році, досі працює але буває, що відключається, потрібно перезавантажувати.

 

П.С. Збрехав - у мене котел Vaillent. Чогось про бош думаю - певно стіралку потрібно почистити. :)

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Lexx_Giant в мене віссманн (звичайний газовий). Можу розказати і наочно показати всі плюси і мінуси даного котла а, також, про труднощі з якими стикнетеся при комбінуванні батареї/теплі підлоги. Якщо цівить - в ПП.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не треба конденсаційного, бо опалення гібридне (ТП+батареї). Зайві витрачені кошти за невикористану технологію. Роз'яснюю. Як сказав @sergkots принцип конденсації працює лише на низьких температурах теплоносія до 40град (тобто лише при опаленні лише теплою підлогою, надалі ТП). Оскільки в тебе комбіноване опалення, то теплоносій ти будеш завжди прогрівати вище 40 град (щоб батареї гріли) а вже підмішувальна система ТП буде опускати температуру теплоносія ТП нижче 40 град (для комфорту). Тому твій котел завжди буде працювати як неконденсаційний.

З пинципом розібралися.

Тепер оскільки немає окремого димоходу, треба брати турбований (тобто з вентилятором наддувуЮ де труба має канал для впуску повітря і викидання вілпрацьованих газів.

Я мав досвід використання лише турбокотлів.

Тепер про марку. В мене на квартирі стояв німецький Vaillant TurboTec, у сусіда нижче стояв Saunier Duval , а у сусідів вище Vissman. Так от витрати газу у нас були приблизно однакові, а от шумність різна, мій найшумніший (як запалювання, так і триходовий клапан добре так гарчав при перемиканні з опалення на гарячу воду. Найтихіший був Saunier Duval, майже не чути роботи. По надійності ні в мене ні в сусідів за 5-ть років проблем не було. Але внаслідок жорсткої води і не зважаючи на магнітний фільтр на вході води в котел (це розводняк :) ) з часом теплообмінник певно зменшив січення (я не розбирав так і продав квартиру) і часу на приготування гарячої воду треба було все більше і поток треба було зменшувати.

А ще я винаймав квартиру, де встановлював новий український двоконтурний турбо котел , не пам'ятаю марки. Ну його нах...

Якби зараз, я брав би Saunier Duval,

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 часов назад, vaz75 сказал:

Оскільки в тебе комбіноване опалення, то теплоносій ти будеш завжди прогрівати вище 40 град (щоб батареї гріли) а вже підмішувальна система ТП буде опускати температуру теплоносія ТП нижче 40 град (для комфорту). Тому твій котел завжди буде працювати як неконденсаційний.

В мене схожа, як і в Лекса, схема - ТП + батареї, теплоносій вище 40 градусів не грів.

Але для такої схеми треба правильно підібрати розмір батарей.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, FOX сказал:

В мене схожа, як і в Лекса, схема - ТП + батареї, теплоносій вище 40 градусів не грів.

Але для такої схеми треба правильно підібрати розмір батарей.

Я й не сумніваюся. Правильно організована система опалення при правильно утепленому будинку і системи вентиляції (рекуперації), а ще не "спеколюбиві" мешканці будинку дозволяє не нагрівати теплоносій овер 40 град.

На все має бути розрахунок, імхо. Якщо економія газу перекриє різницю вартості влаштування низькотемпературного опалення порівняно зі звичайним, то "овчинка виділки варта".

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 час назад, Lexx_Giant сказал:

 

Просто 28 кіловат.. ну.. і ціна мене реально напрягає.

Нафіга тобі аж 28 квт? Грубий розрахунок 1 квт на 10 кв.м. тобто 10кВт теоретично на 70 м.кв. вистачить :)

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

34 хвилин тому, vaz75 сказано:

Нафіга тобі аж 28 квт? Грубий розрахунок 1 квт на 10 кв.м. тобто 10кВт теоретично на 70 м.кв. вистачить :)

Якщо тільки на опалення - то 10кВт на 70кв.м вистачить "з головою", якщо потрібно двоконтурний (з підігрівом води) - то рекомендують вже 24кВт. А в хорошого сучасного котла ккд високий і при низькому навантаженні.

 

17 годин тому, Lexx_Giant сказано:

Від попереднього покоління відмовляють.

Та немає вже такої аж великої різниці між "останнім" і "передостаннім" поколінням - різниця буде в декілька відсотків, та й то не завжди (залежно від умов експлуатації).

Хороші знайомі наполегливо рекомендують (мені) брати ужгородський Тепловест. По ціні й функціональності - він на рівні Арістонів по 400-500дол. Аргумент - "поставив собі, рекомендував куму і кум собі поставив, поставив зятю. 5-6 років тому, все працює".

"Останнє покоління" - це ще й плата за маркетинг та власне слова "останнє покоління", економія палива буде на відсотки, а не на десятки відсотків.

Умовно - якщо поставити Арістон чи Тепловест за 500дол., який за рік спалить газу 1800 куб.м, тобто десь на 500дол., і поставити Бош за 1000дол., який в кращому випадку спалить на 200-300куб.м менше - то термін окупності буде 500:(300*6.879/26)= 6 років (це в кращому випадку, в гіршому - ніколи). Як не крути, але за 6 років "топка" і теплообмінник будь-якого, навіть найостаннішого покоління знижують ккд, і через 6 років краще просто замінити котла на нового, ніж тішитись тим, що добротна річ нарешті окупилась. звісно, все  - імхо.

 

ліричний відступ. маю не одних знайомих, які жаліються, що після заміни старого котла на нового, витрата газу майже не зменшилась. після уточнюючих запитань виявляється, що внесені зміни в систему опалення - в зроблену раніше добудову перенесли ванну, зробили там теплу підлогу (раніше опалення взагалі не було, була холодна веранда), доставили насос, і завдяки кращій циркуляції стало тепло "в самій дальній кімнаті". тобто, тепловтрати будівлі підвищили одночасно з заміною котла, і жаліються, що "немає економії" :)

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

48 минут назад, rrid сказал:

Хороші знайомі наполегливо рекомендують (мені) брати ужгородський Тепловест. По ціні й функціональності - він на рівні Арістонів по 400-500дол. Аргумент - "поставив собі, рекомендував куму і кум собі поставив, поставив зятю. 5-6 років тому, все працює".

О, нагадав, Тепловест в мене стояв останнім. Витрата газу була вищою ніж у Вайленті, але то суб'єктивно, оскільки різні квартири, різні регіони, труби, батареї, тощо. Але є дуже для мене важливий фактор - надійність. Бо достатньо, щоб котел одного прекрасного дня наіпнувся в 20 градусний мороз. В мне потікла якась прокладочка, на кухні вилилося близько відра води. Але нащастя то було влітку, а не зимою, і я був вдома. Прокладку мені міняли овер тиждень, я навіть забив на гарантію, щоб швидше було. А уяви, що це зимою сталося. А Вайлент працює вже 9 років безремонтно.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, vaz75 сказано:

В мне потікла якась прокладочка, на кухні вилилося близько відра води. Але нащастя то було влітку, а не зимою, і я був вдома. Прокладку мені міняли овер тиждень, я навіть забив на гарантію, щоб швидше було. А уяви, що це зимою сталося. А Вайлент працює вже 9 років безремонтно.

на жаль, як Мерседесів не придумали, які б не ламалися протягом хоча б гарантійного терміну, так і з Вайлантами - кому як повезе. в брата газовий "Проскурів" трудиться без ремонтів років 10, а в мене є твердопаливний КЧМ 50-х років досі в робочому стані ;) мінімум в трьох знайомих стоять двоконтурні Тепловести - не чув, щоб хоч раз ремонтували щось за ті 5-6 років.

Не тільки у Атона чи Арістона є сервісні центри, але й у Боша та Вайланта.

І надійність котлів варіюється навіть в межах модельного ряду в кожного виробника.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...