Перейти до змісту

Зовнішнє утеплення багатоповерхівки


Ukrainec

Рекомендовані повідомлення

1 година тому, kushmiruk сказано:

Тобто, якщо утеплювати будинок (моє ОСББ має на меті зробити утеплення пінопластом), для максимального ефекту треба робити товщину піноласту в 25см?

Думали про 10см...

60 см цегляної стіни (червона + силікатна цегла) приблизно = 10...15см пінопласту

Якщо є зайві гроші  то є сенс утеплюватись 120мм чи 150мм щоб напевне. Все впирається в економічний розрахунок, просто колись десь давно якийсь економіст видав, що ефект капіталовкладень від тих +20...+50мм не значний ніж від перших 100мм.

Але будь хто має розуміти, що чим товще шар утеплювача тим ефективніше зберігається тепло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 98
  • Створено
  • Остання відповідь
6 годин тому, Venom сказано:

Якої саме фурнітури немає в нас?

Дюбелів не бачив, щоб 20 см пінопласту прикріпити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 годин тому, sergkots сказано:

Вже є. А в нас на базарі як?

Напевно теж є, бо коли я ще роздумував між 100 і 150 то  майстри казали що без проблем можуть повісити те і те. 

Все ж зупинився на 100ці

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Ukrainec сказано:

Напевно теж є, бо коли я ще роздумував між 100 і 150 то в майстри казали що без проблем можуть повісити те і те. 

Все ж зупинився на 100ці

Коли я утеплювався було лише на 100 мм. Запити ростуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, sergkots сказано:

Коли я утеплювався було лише на 100 мм

Певно що це було до нашої ери

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Oli сказано:

@Ukrainec

 

мо вони на клей садили?

 

 

Яка різниця, якщо матеріал: зовнішня поверхня абсорбує вологу восени, а взимку циклічні замерзання-розмерзання роблять з силікатною цеглою своє діло. І чим більша глибина промерзання, тим агресивніші процеси

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 годин тому, Ukrainec сказано:

Є ще сусіди які утеплили стіну пінопластом з середини, от це я дійсно переживаю щоб чого погано не сталося з несучою стіною. Те що вони з грибами постійно "борються" це мене мало хвилює, а ось руйнування конструкції зовнішньої стіни з силікатної цегли через циклічне замерзання-розмерзання мене насторожує. 

Не робіть ні в якому разі такого в багатоповерхівці!

 

Яка ваша думка по поводу утеплення зсередини неопалюванної, заскленої лоджії?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Позитивна, якщо утеплення відбуватиметься по технології "вентильованого фасаду"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Ukrainec сказано:

Позитивна, якщо утеплення відбуватиметься по технології "вентильованого фасаду"

 

Я зробив собі сам, так:

1. Обрешітка, поміж нею пінопласт, стики запінені.

2. Пароізоляція.

3. Контрообрешітка.

4. Дерев'яна вагонка.

 

Добре, не добре?

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, SΩLΩMΩN сказано:

 

Я зробив собі сам, так:

1. Обрешітка, поміж нею пінопласт, стики запінені.

2. Пароізоляція.

3. Контрообрешітка.

4. Дерев'яна вагонка.

 

Добре, не добре?

Я не експерт з систем утеплення, але ніби гідроізоляція має ще бути. Та й мінімально-допустимі проміжки для вентиляції мають бути витримані.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на сусідній ділянці, будинок з піноблоків (35 см), обкладали цеглою, з проміжком між піноблоком і цеглою в 5 см. 

я дивувався, чому нема ні пінопласту, ні мінвати, сказали, що й так вистачить

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, rl72 сказано:

на сусідній ділянці, будинок з піноблоків (35 см), обкладали цеглою, з проміжком між піноблоком і цеглою в 5 см. 

я дивувався, чому нема ні пінопласту, ні мінвати, сказали, що й так вистачить

Ну знаєш, інколи буває, що оркестр грає настільки наскільки є грошей. :)

 

Я ж писав, що я теж не всі стіни утеплюю якраз по фінансовій причині

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну знаєш, інколи буває, що оркестр грає настільки наскільки є грошей. [emoji4]
 
Я ж писав, що я теж не всі стіни утеплюю якраз по фінансовій причині

Так там питання не у фінансовій причині, вони вважають, що 35 см піноблок+5см повітряна подушка+цегла буде достатньо
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

51 хвилин тому, rl72 сказано:


Так там питання не у фінансовій причині, вони вважають, що 35 см піноблок+5см повітряна подушка+цегла буде достатньо

 

Може за екологію люди думають. А ще утеплювачем не все так просто. Крім того цегла на фасаді однозначно має прослужити довше ніж утеплювач. Крім того всередині може бути гіпсокартон і там теж буде повітряна подушка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, rl72 сказано:

на сусідній ділянці, будинок з піноблоків (35 см), обкладали цеглою, з проміжком між піноблоком і цеглою в 5 см. 

я дивувався, чому нема ні пінопласту, ні мінвати, сказали, що й так вистачить

Потрібно щоб повітря не рухалось, а при такому проміжку будуть відбуватись конвективні процеси. У склопакетах є теж гранична товщина проміжку повітря після якої починаються конвективні процеси і відповідно значно більші тепловтрати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 07.06.2017 at 15:22, rrid сказал:

мені стало цікаво, погуглив, нічого конкретного не знайшов, деякі аргументи просто смішні, більше схоже на загон в ОСББ. жодного реального прикладу - типу "от в тому будинку за такою-то адресою 2-3-5-10-20 років тому утеплили одну квартиру в багатоповерхівці, то тепер там і утеплення відвалилось, і кусок стіни утепленої, і будинок став аварійний" - жодного такого прикладу не знайшов.

...

і не  знайдете поки що. Я про це написала - утеплення багатоквартирних будинків почалося масово відносно недавно. Один з підрядників, розказував що бачив що там робиться - не знаю як :)

 

І взагалі, я нікого не переконую. Я тільки написала те що почула поспілкувавшись з виконавцями робіт. Сама вагаюсь. Але остання розмова трохи похитнула моє бажання самостійно утеплитися...

Тут, бажано щоб в тему зайшов якийсь хороший :) будівельник і не тільки теоретик а й практик і дав нам реальні поради.

 

В 07.06.2017 at 15:22, rrid сказал:

...

п.с. багатоповерхівка сестри приймала участь в програмі по енергозбереженню - 35% за рахунок держбюджету, 35% з міського, мешканцям-співвласникам залишалось заплатити тільки 30% вартості утеплення. сестра там член правління ОСББ, і попросила подивитись кошторис, бо щось їй здалось трохи дорого платити з квартири, зважаючи на компенсацію. сказав їй подивитись лінійні розміри будівлі, площу утеплення, поділити загальну суму кошторису на загальну площу утеплення, а тоді передзвонити до "шабашників" з оголошень в газеті. в результаті - кошторис роздутий в понад 3 рази, і навіть з урахуванням компенсацій від держави - економії 0,0 порівняно з шабашниками.

голова ОСББ не стала добиватись зниження кошторису, вона просто декільком обуреним мешканцям дала знижку (звісно, за рахунок тих, хто не обурювався, хто промовчав чи кому було просто по-барабану, чи не хотів псувати стосунки, чи ще з якихось інших міркувань), і роботи були виконані, кошти перераховані. причому, роботи були виконані похабно.

 

Про ОСББ Ви майже все написали що я хотіла... але я ще таки допишу пару речень ) ....

P.S. А голова ОСББ Вашої сестри випадково не Сабатюк?

Ну і якщо можна озвучте таки підрядника, який похабно утепляє...

і Сергій (sergkotsобіцяв контакти дати кого не рекомендує.  Чекаєм 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і

25 хвилин тому, natalka) сказано:

і не  знайдете поки що. Я про це написала - утеплення багатоквартирних будинків почалося масово відносно недавно. Один з підрядників, розказував що бачив що там робиться - не знаю як :)

 

І взагалі, я нікого не переконую. Я тільки написала те що почула поспілкувавшись з виконавцями робіт. Сама вагаюсь. Але остання розмова трохи похитнула моє бажання самостійно утеплитися...

Тут, бажано щоб в тему зайшов якийсь хороший :) будівельник і не тільки теоретик а й практик і дав нам реальні поради.

 

Крім різного рівня "теоретиків" ви ні тут ні де інде ніц не знайдете, бо для того щоб порівняти потрібно не "хорошого будівельника", а провести наукове дослідження вченими якогось інституту. Для того щоб порівняти одне з одним потрібно вирівняти умови, наприклад на різних під"їздах одного будинку нанести клаптикове утеплення і повним шаром, потім зачекати кілька років і здерти їх обидва + ще купа факторів. Можливо і під суцільним шаром цілого підїзду те ж саме відбувається через кілька років? Він туди теж заглядав?

 Я більш ніж впевнений, що дослідження такого масштабу в нас в Україні не проводили знаючи рівень нашої освіти і науки.

Тому вірити в те що комусь десь здалося не знаючи за яких це було умов, я б не довіряв.  

 

Я теж як теоретик припукаю ці всі моменти, але як практик оцінюю більші переваги від утеплення ніж недоліки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На рахунок кредитів для ОСББ

По-перше існує державна програма кредитування - той самий ощадбанк, укргаз банк. https://www.oschadbank.ua/ua/business/loans/osbb/ На сайті є ще калькулятор там можна побачити прогнозні розрахунки щомісячних платжів і т.д.

Крім того, є ще  місцеві програми кредитування, зокрема від Луцької міської ради "відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами". Потрібно звернутись в міську раду за детальним роз'ясненням. Ось одне з останніх рішень http://lutskrada.gov.ua/prescription/pro-vidshkoduvannya-vidsotkovyh-stavok-za-zaluchenymy-kredytamy-11

Суть кредитування за двома програмами така: ОСББ бере державний кредит, отримує по ньому відшкодування (від 40 до 70%), а Луцька міська рада ще й відсотки по кредиту відшкодовує. Ну і вроді все добре - супер программа, про яку знає не так багато людей, і тут на перший план виходить голова ОСББ... 

 

На скільки мені відомо до 2017 року утеплялись лише (або більшість) ОСББ Сабатюк і Давидюка. Щоб Ви собі розуміли ці люди кожен є головами понад 12-ти ОСББ. Звичайно що вони не живуть в будинках які утеплюються і їм не зовсім цікава саме якість утеплення. Схема в основному одна і та ж сама. Один проект використовують майже під копірку для всіх будинків. На зборах, там де має прийматись рішення про утеплення уже озвучуються "їх підрядники і постачальники"... Альтернативні варіанти, як правило, не розглядаються... Я не кажу що у всіх так - але у тих що я спостеріала чи мені розповідали то саме так і робилось. Сума кредиту береться максимальна для конкретного будинку, а далі "проводяться підрахунки"... Тут, дійсно, важливо знати площу утеплення і середні розцінки по Луцьку на утеплення, щоб перевірити Голову ОСББ... А там дуууже цікаві цифри.

 

При утепленні через ОСББ, аналогічно, постачальники чи підрядники "коригують" ціну матеріалів і вартість робіт. Я ще можу зрозуміти, що якщо це все робиться в межах інтересів мешканців всього будинку - то й добре. Але якщо на цьому наживається лише одна людина, яка і відношення до того будинку майже немає - то це просто не припустимо!.

Але нажаль, багато людей далекі від розрахунків, кредитів, просто зайняті або не мають часу щоб розбиратись у всьому цьому - чим і користуються окремі особи...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 минут назад, Ukrainec сказал:

...

Я теж як теоретик припукаю ці всі моменти, але як практик оцінюю більші переваги від утеплення ніж недоліки

Практик в якій сфері?

Ну але ж чомусь всі масово стверджують що якщо утеплитись по стояку від підлоги до даху - то ефект в плані тепла набагато кращий ніж індивідуально (мова не про грибок і пошкодження стіни).  Ви хоч з цим погоджуєтесь?  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...