Перейти до змісту

Зовнішнє утеплення багатоповерхівки


Ukrainec

Рекомендовані повідомлення

Поговоримо? 

Хто? Де? Коли? який ехфект "до", який "після"?

3352.jpg

 

5-й поверх багатоповерхівки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 98
  • Створено
  • Остання відповідь

Два роки тому утеплився пінопластом 10 см. Обійшлось десь у 18 тис грн. У нас автономне опалення тому ефект дуже відчутний - тепер виставляю значно меншу температуру опалення. Влітку в квартирі значно комфортніше ніж до утеплення. Містком холоду виявились віконні отвори - вікна якісні а от через стіну холод проходить. Коло вікон лише сантиметр пінопласту - більше змоги не було поставити, бо буде на вікна заходити. Ми утеплились стояком крім 1 та 2 поверху, хоч потрібно було б утеплятись всім.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Варто буде запитати в сусідів через пару років.

Взагалі по правильному необхідно утепляти весь будинок, попередньо провівши теплоаудит та замінити при потребі віконні пакети, усі бажаючі мають встановити системи кондиціонування перед утепленням.

Недаремно кредити на утеплення багатоповерхівок дають тільки ОСББ.

Крім того, навколо проємів має бути утеплено мінеральною ватою шириною в 2 товщини утеплювача, кожні 3 поверха мають розділятися по периметру поясом з МВ.

Шви утеплювача не припустимі в кутах проємів. Критичні точки, в яких з часом можуть утворюватись тріщини в штукатурці, що пришвидшує руйнування системи утеплення.

Крім того, після приклеювання утеплювача сухими сумішами кріпити дюбелями дозволяється через 4 доби (у нас це рідко можна побачити). Клей піна прискорює процес, але це тільки для ППС.

Не весь ППС підходить для влаштування систем утеплення "мокрим" методом.

Кому цікаво, пишіть в приват.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 час назад, Venom сказал:

...

Кому цікаво, пишіть в приват.

А яке  Ви відношення маєте до утеплення і чого в приват? Тож спеціально створили тему, щоб ділитися враженнями, ідеями і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На рахунок «клаптикового індивідуального» утеплення.

Зовнішнє утеплення  в багатоквартирних будинках у нас з’явилось відносно не давно і, дійсно, корисних відгуків тих хто так утеплився «клаптиково» майже не реально знайти. Ну і мало хто заглядав під те утеплення  і дивився що там робиться через пару років.

Експерти кажуть, що вже доведено, що «клаптикове» утеплення не ефективне!!! Останній раз, коли консультувалась з підрядником на рахунок «клаптикового» утеплення, мені навели простий приклад, як для дівчат :rolleyes: якщо, наприклад, стіна з 1 по 9 поверх зимою промерзла вся, а я утеплю лише кусочок свого 5-о поверху, то і під моїм утепленням вона буде промерзла, і холодна. Це як, уявіть що Вам дуже холодно зимою: Ви промерзли від голови до ніг, а Вам зав’язали лише шарф на шию і від того Вам тепло точно не стане.

Ну і ще кажуть, що якби там не герметизували зверху шов, всякими козирками, клеями і т.д. але якщо над вами промокла не утеплена стіна зверху (наприклад на 6-7 поверсі) – то і ваша буде волога…

Тому, спеціалісти рекомендують утеплюватись якщо не цілим будинком, то хоча би «стояком», тобто цілу стіну від підвалу до даху – тільки тоді буде позитивний ефект.

На моє запитання: «А що ж мені робити, якщо сусіди не хочуть з тих чи інших причин утеплятися», порекомендували краще нічого не робити (в плані «клаптикового утеплення»), оскільки витрачаються не малі гроші, а очікуваного ефекту не буде…

Так говорять підрядники, що офіційно займаються утепленням. В принципі, начитавшись кучу статтей в  мережі – фактично дійшла аналогічного висновку….

Шабашникам – пофіг (в більшості випадків). Хочеш утеплення - плати гроші. Майже ніяких рекомендацій не дають і про наслідки не розповідають. А там і стіни можуть руйнуватися  і грибок (кому цікаво, вбийте в пошуку «клаптикове утеплення», є багато інформації на цю тему).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На рахунок кредитів. 

Зараз багато банків почали «створювати і пропихати» якісь свої власні програми по енергозбереженню. Про них нічого не можу сказати. Я вивчала лише державну програму (ту що в 2016 році видавали ощадбанк і ургазбанк). Реально вона була дуже вигідна для тих, хто мав на меті просто отримати суттєву знижку в розмірі майже 30%. https://www.oschadbank.ua/ua/private/loans/oschad_home/

Суть така (без детальних подробиць і цифр): якщо вартість утеплення 10 тис.грн., умовно 5% Ви витрачали на оформлення кредиту і перший платіж по кредиту (500 грн.), держава відшкодовувала 35% (3,5 тис.грн.). Виходить витрати на утеплення - 7,0 тис.грн. (30% - чиста знижка), при умові дострокового погашення кредиту відразу після отримання відшкодування.  Реально схема працювала і навіть в цьому році (ще місяць тому)! Перевірено на знайомих ;)

Ще великий плюс цього кредиту, що якщо немає державного фінансування – то кредити просто не дають. Тобто, якщо ти вже взяв кредит - то типу гарантовано отримаєш відшкодування. У всіх 4-ьох випадках оформлення кредиту за вище описаною схемою, про які я точно знаю :), на суми від 7 до 40 тис.грн., державне відшкодування реально приходило в перший місяць оформлення кредиту.

Багато фірм продавців матеріалів /підрядників «пристосувались» під державну програму і досить часто «пропонують» самі або погоджуються на «пропозицію коригування» вартості матеріалів в більшу сторону…. Думаю не варто пояснювати для чого…

Місяць тому ці кредити фіз.особам давали, тиждень тому – вже ні. Якщо когось цікавить такий кредит - потрібно телефонувати в банки і перепитувати коли знову почнуть давати. Але будьте уважні – бо умови надання кредиту - міняються!!! І не факт що коли знову дадуть фінансування – вони не зміняться в гіршу сторону. Кожен раз бажано підрахувати все наперед.

Ще один варіант виходу із ситуації, коли одні мешканці хочуть кредит, а інші готові платити відразу:

знаю реальний випадок з минулого року, коли мешканці одного п’ятиповерхового під’їзду захотіли утеплити зовнішню стіну, зібралися 5 власників квартир, пішли в ощад, по оформляли кожен на себе кредит на придбання матеріалів на утеплення (кожен на свою площу утеплення), потім найняли шабашників які утеплили їм стіну ну і відповідно заплатили їм готівкою лише за роботу.  А потім зі своїм кредитом що хто хоче, те і робить (хтось погашає відразу, а хтось «розтягує це задоволення»).

Доречі ціни суто за роботу зараз коливаються від 100 до 150 грн. за 1 кв.м.

Про ОСББ пізніше напишу )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 часа назад, sergkots сказал:

Два роки тому утеплився пінопластом 10 см. Обійшлось десь у 18 тис грн.

А яка була площа утеплення, ну і відповідно вартість кв.м. Яки розцінки були на вікна ну і в кінці кінців хто утепляв  :) ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 минуты назад, natalka) сказал:

А яке  Ви відношення маєте до утеплення і чого в приват? Тож спеціально створили тему, щоб ділитися враженнями, ідеями і т.д.

 

Особисто я до утеплення ніякого відношення не маю. Представляю одне підприємство, яке займається будівельними матеріалами в нашому регіоні. Але це вже реклама, яка, наскільки мені відомо, заборонена на борді. Безкоштовно заборонена. Тому й в приват, якщо виникають якісь запитання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, natalka) сказано:

А яка була площа утеплення, ну і відповідно вартість кв.м. Яки розцінки були на вікна ну і в кінці кінців хто утепляв  :) ?

Точної площі вже не пам'ятаю - близько 60 м2. Утепляли шабашники, знайду записи викладу тут - не раджу з ними мати справу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Того року мені і сусіду утепляли два верхніх поверхи пінопластом 10 см. Зимою у кімнатах в яких зовнішня стіна була утеплена, було значно тепліше ніж у інших кімнатах без утеплення стін. Сусідів також питався чи тепліше їм, відповіли однозначно і хочуть цього літа утеплити другу частину квартири.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

50 хвилин тому, natalka) сказано:

(кому цікаво, вбийте в пошуку «клаптикове утеплення», є багато інформації на цю тему)

мені стало цікаво, погуглив, нічого конкретного не знайшов, деякі аргументи просто смішні, більше схоже на загон в ОСББ. жодного реального прикладу - типу "от в тому будинку за такою-то адресою 2-3-5-10-20 років тому утеплили одну квартиру в багатоповерхівці, то тепер там і утеплення відвалилось, і кусок стіни утепленої, і будинок став аварійний" - жодного такого прикладу не знайшов.

єдине, що страждає - це естетика (плюс в окремих випадках - порушуються правила протипожежних розривів утеплювача).

а щодо неякісних робіт - то наслідки неякісних робіт однаково негативні, незалежно від того, чи порушення допущені при утепленні цілого будинку, чи при утепленні окремої квартири.

згідний з тим, що жильці не мають формального права утепляти квартири ззовні без згоди співвласників цілого будинку - бо зовнішні стіни, які оточують конкретну квартиру, перебувають у спільній власності всіх співвласників будинку.

можливо, десь я і помиляюсь трохи, але таке в мене склалось враження, на мій хлопський розум.

 

 

п.с. багатоповерхівка сестри приймала участь в програмі по енергозбереженню - 35% за рахунок держбюджету, 35% з міського, мешканцям-співвласникам залишалось заплатити тільки 30% вартості утеплення. сестра там член правління ОСББ, і попросила подивитись кошторис, бо щось їй здалось трохи дорого платити з квартири, зважаючи на компенсацію. сказав їй подивитись лінійні розміри будівлі, площу утеплення, поділити загальну суму кошторису на загальну площу утеплення, а тоді передзвонити до "шабашників" з оголошень в газеті. в результаті - кошторис роздутий в понад 3 рази, і навіть з урахуванням компенсацій від держави - економії 0,0 порівняно з шабашниками.

голова ОСББ не стала добиватись зниження кошторису, вона просто декільком обуреним мешканцям дала знижку (звісно, за рахунок тих, хто не обурювався, хто промовчав чи кому було просто по-барабану, чи не хотів псувати стосунки, чи ще з якихось інших міркувань), і роботи були виконані, кошти перераховані. причому, роботи були виконані похабно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Теж свого часу читав багато різних статейок на предмет клаптикового утеплення. Але позаминулого року у зв"язку колективною необхідністю взяв в руки пірометр (який до речі ще досі не повернув власнику :)) і пройшовся по всіх квартирах підїзду при -15на дворі. Так ось в 2 квартирах де зовнішня стіна була утеплена клапниково, температури їх поверхнь з середини будівлі відрізнялася на 9...11 градусів в порівнні з  аналоінчними, але без утеплення.

Другий міф з як би "вологісттю" зруйнувався після того як сусід утеплив стіну, північну до речі, то через 3 тижні в них повністтю висохли і повідставали шпалери. До цього як і в мене (хоч в мене і південна) зовнішння стіна як би на дотик була волога цілу зиму і пересихала лише влітку.

Ще одна квартира на 9-му поверсі з мешканцями якої я мав постійні конфлікти на рахунок подачі теплоносія (бо саме я регулюю подачу на підїзд) минулого року утеплилася і за минулий сезон жодних скарг від них не поступало.

Хоч я теж був до цього "скептично-начитано-налаштований", але зваживиши всі практичні "за"  і "проти" таки наважився на утеплення.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На рахунок міфів. Повторюсь, ефект від утеплення квартири є, але про недоліки необхідно буде запитувати в сусідів через кілька років.

Питання друге, що скажуть власники утеплених квартир, якщо таки через певний час ОСББ вирішить утеплитися комплексно? Чи будуть вони згідні платити за комплексне утеплення будинку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Venom сказано:

На рахунок міфів. Повторюсь, ефект від утеплення квартири є, але про недоліки необхідно буде запитувати в сусідів через кілька років.

Питання друге, що скажуть власники утеплених квартир, якщо таки через певний час ОСББ вирішить утеплитися комплексно? Чи будуть вони згідні платити за комплексне утеплення будинку?

Свою долю в утепленні техповерху, міжсходових маршів і цоколю оплачу, не більше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Venom сказано:

ефект від утеплення квартири є, але про недоліки необхідно буде запитувати в сусідів через кілька років

є тисячі квартир, утеплених кілька років тому в індивідуальному порядку. щось сусіди мовчать?

на правах оф-топ - цікаво було б порівняти негативні наслідки від індивідуального утеплення з негативними наслідками від невключення опалення (в зимовий період) власниками пустуючих квартир з індивідуальним опаленням в заселених будинках.

13 годин тому, Venom сказано:

Недаремно кредити на утеплення багатоповерхівок дають тільки ОСББ

можливо, тому, що безпалєвно взяти хабар з сотні жильців в мільйон раз складніше, ніж з одного голови ОСББ? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, halcogen сказано:

Якщо коротко, утеплював свій приват. будинкок. 10 см пінопласт. Ефект так собі, по ціні ще буде довго відбиватися. Субсидія зводить нанівець саму  суть утеплення.

По приватному будинку є багато ньюансів, раджу перевірити взимку із тепловізором - дізнаєтесь багато цікавого де дівається тепло. Субсидія в сучасній формі велике зло - людям геть не цікаво економити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, halcogen сказано:

Тепловізором дивилися, сказали досить нормально.

Хм... Ззовні чи зсередини дивились? В будинку втрати можуть бути ще через підлогу та стелю.

Не агітую вкладати гроші, але хоча б для себе знати де ще утеплити - не вірю я, що субсидії вічні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 хвилин тому, halcogen сказано:

Якщо коротко, утеплював свій приват. будинкок. 10 см пінопласт. Ефект так собі, по ціні ще буде довго відбиватися. Субсидія зводить нанівець саму  суть утеплення.

Все залежить теж від будинку. Знайомий на Львіській хату зі шлакової суміші утеплив (товщина шлак.стіни  50см ), так каже що "гроші на вітер". вікна він ще до цього замінив. Це говорить, що і без утеплення стіни були досить енергоефективні і 10 см мало на що впливають.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

40 хвилин тому, halcogen сказано:

Якщо коротко, утеплював свій приват. будинкок. 10 см пінопласт. Ефект так собі, по ціні ще буде довго відбиватися. Субсидія зводить нанівець саму  суть утеплення.

яка площа будинку і яка витрата газу в середньому в зимовий місяць? і температура в кімнатах?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Європі норма 20 см на стіни і 30 см на дах. У нас фурнітури такої навіть немає. В будинку та квартирі ще вентиляція може добре тепло випускати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На Рованцях, інший знайомий між газоблоком і клінккером виклав 25см мінвати, між даховим поверхом теж багато, ледь не 50см.

Так 3 роки назад ми з ним розмовляли на цю тему, порівнювали платіжки, то в нього оплати за газ за всю зиму за весь будинок як  в мене за 2 місяці за централку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, sergkots сказано:

В Європі норма 20 см на стіни і 30 см на дах. У нас фурнітури такої навіть немає. В будинку та квартирі ще вентиляція може добре тепло випускати.

В наших географічних краях по "сухих" розрахунках в стінах 22...25 см утеплювача 0,4к.вт/м2 має бути. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, sergkots сказал:

В Європі норма 20 см на стіни і 30 см на дах. У нас фурнітури такої навіть немає. В будинку та квартирі ще вентиляція може добре тепло випускати.

Якої саме фурнітури немає в нас?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є ще сусіди які утеплили стіну пінопластом з середини, от це я дійсно переживаю щоб чого погано не сталося з несучою стіною. Те що вони з грибами постійно "борються" це мене мало хвилює, а ось руйнування конструкції зовнішньої стіни з силікатної цегли через циклічне замерзання-розмерзання мене насторожує. 

Не робіть ні в якому разі такого в багатоповерхівці!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто, якщо утеплювати будинок (моє ОСББ має на меті зробити утеплення пінопластом), для максимального ефекту треба робити товщину піноласту в 25см?

Думали про 10см...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...