Перейти до змісту

Підключення світла


WebTraveller

Рекомендовані повідомлення

Епопея вже другий рік триває. Будівництво майже завершено, світла немає.

 

Боратин, новий масив.

Говорять потрібно робити кооператив, тоді будуть ставити трансформатор. Сусідів поки тільки два.

Все це, припустимо, добре. Можна й кооператив зробити. АЛЕ, озвучують сумму підключення від 500 тищ. А зараз говорять що сума може дойти і до мільйона-півтора.

За що такі космічні суми???? Шо за така документація на 400 тищ?

На масиві 25 ділянок. Лінія 10-ка йде на границі масиву, вести далеко не потрібно.

Збоку стоїть старий сільський транформатор.

 

Транформатор на 400 кВа коштує біля 85 тищ. Це на 25 діляток по 16 квт. Більше ніж треба...

За що ще як мінімум 400 тищ? Хто на цьому стільки заробляє і куди звертатись за адекватними поясненнями

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Основне питання як правильно з юридичної точки зору на них "наїхати".

З чого починати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Завжди думав, що то надавачу послуг цікаво отримати більше клієнтів, тому й самі повинні все робити, щоб якнайшвидше підключити людям послугу і дерти гроші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, WebTraveller сказано:

Основне питання як правильно з юридичної точки зору на них "наїхати".

З чого починати?

Думаю що ніяк, це НКРЄ підвищила тарифи на приєднання. Так і казали знайомі з обленерго, що приватний будинок буде обходитись у 70 -150 тис., багатоповерхівка або промислова споруда 1,5 -2 млн. Ось тут трохи писали, але це "голі" тарифи, за стовпи та дроти - можуть ще нарахувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підвищили на нестандартне під"єднання.

А це якщо більше 160 кіловат чи більше якоїсь там відстані до мереж.

 

По тій же ссилці:

Цитата

Що змінилось?

Постановою підвищено вартість нестандартного приєднання потужністю від 160 до 5 МВт (5000 кВт) у декілька разів – по різному в залежності від енергопостачальної компанії. Крім того, відокремлені вартість приєднання потужності, та вартість будівельних робіт.Источник: http://biz.censor.net.ua/r3020000

 

За що платити навіть 70-150 тищ незрозуміло. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І далі:

Цитата

Що таке стандартне приєднання?

Стандартне приєднання – підключення до мереж нового об'єкта потужністю до 160 кВт, яке знаходиться від точки підключення до мереж не далі, ніж 300 метрів по прямій та не потребує встановлення нового трансформаторного обладнання для зміни напруги.Источник: http://biz.censor.net.ua/r3020000

 

Навіть якщо потребує встановлення нового трансформатора. Трансформатор коштує 85 тищ грн на весь масив з 25-ти ділянок. За що платити мільйон? За якусь бумажку? Чи за якийсь проект, який намалюють на основі стандартного за день-два

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, WebTraveller сказано:

Навіть якщо потребує встановлення нового трансформатора. Трансформатор коштує 85 тищ грн на весь масив з 25-ти ділянок. За що платити мільйон? За якусь бумажку? Чи за якийсь проект, який намалюють на основі стандартного за день-два

Знайомий на Рованцях будується схожа ситуація була, епопея триває з осені, робить підрядник а не обленерго, з масиву в них є 14 бажаючих підключатися з одного обійшлося в районі 2 т.$, трансформатор, опори, кабельна лінія, лічильник, підключення, але навіть при оплаті останього платежу вже 2 чи 3 місяць чекають підключення

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, Gendruk сказал:

Знайомий на Рованцях будується схожа ситуація була, епопея триває з осені, робить підрядник а не обленерго, з масиву в них є 14 бажаючих підключатися з одного обійшлося в районі 2 т.$, трансформатор, опори, кабельна лінія, лічильник, підключення, але навіть при оплаті останього платежу вже 2 чи 3 місяць чекають підключення

Добре шо є аж 14 бажаючих.

А в мене на всьому масиві я добудовуюсь і ще один сусід починає

 

І 2 тищі доларів це не так багато. Навіть якщо все є наявності то підключення 1кВт 3 фази коштує вроді 2500 грн.

Якщо на будинок брати хоча б 10 кВт, то це вже 25 тищ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Причому суму від 500 тищ мені озвучували ще 2 роки назад, як тільки починав будуватись. Так шо підвищення тарифів НКРЄ тут ні до чого

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені більше повезло. в Кульчині другий масив 200 ділянок орієнтовно як роздавали відразу взяли гроші на світло (правда трохи вкрали й не хватило :D) зате є 2 трансформатора і частина ліній.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, Gendruk сказал:

Мені більше повезло. в Кульчині другий масив 200 ділянок орієнтовно як роздавали відразу взяли гроші на світло (правда трохи вкрали й не хватило :D) зате є 2 трансформатора і частина ліній.

Так мені не роздавали)) я купив в тьотки, якій дали безкоштовно.

Причому купував, думаючи шо все є збоку. І світло і все інше. Трансформатор метрів 80 від моєї ділянки.

А потім, як виявилось, він до нового масиву відношення не має і підключати від нього не хочуть

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 хвилин тому, WebTraveller сказано:

Підвищили на нестандартне під"єднання.

На нестандартне - підвищили в 10 разів (в середньому), а на стандартне також підвищили - "всього" в 3-4 рази.

Сама плата за під'єднання - це приблизно 10тис.грн. за кожен кіловат приєднаної потужності (нестандартне під'єднання).

Якщо треба ставити трансформатор - то це вже нестандартне приєднання до електромереж.

Тепер щодо самої плати за приєднання. Стандартно дається 3кВт на домогосподарство, на 25 членів кооперативу - відповідно 75кВт, тобто плата за приєднання такого кооперативу - це вже біля 750тис.грн. До "пакращення" ця складова вартості проведення електроенергії на масив була б майже в 10 разів менша.

Крім плати за приєднання до мереж, потрібно ще поставити стовпи, розвести дроти, і т.д. - і це також немало (плюс відкати, які закладають в ціну). Тому й називали цифру в 500тис. два роки тому - тепер має бути більше мільйона.

 

41 хвилин тому, serega сказано:

Завжди думав, що то надавачу послуг цікаво отримати більше клієнтів, тому й самі повинні все робити, щоб якнайшвидше підключити людям послугу і дерти гроші.

Що ж надавачу послуг цікавіше - взяти гроші в еквіваленті послуги за багато років наперед, а потім знову брати гроші за послугу протягом багатьох років?

Спробуємо порахувати. Стандартне приєднання для приватного сектора - 5кВт х 4тис.грн./кВт = 20 000грн. (приблизно). Плюс стовпи, дроти, лічильники, проект - ще 20-50тис.грн. За місяць ВОЕ може "заробити" 50-70тис.грн. з витратами 5-10тис.грн.

При середньомісячному споживанні 200кВт, виручка обленерго буде біля 250грн., і витрат гривень так на 200.

Тому при під'єднанні, ВОЕ бере "абонплату" за 100 років наперед.

Ну, і само собою вже не перший рік поширюється інформація, що обленерго хочуть брати щомісячну абонплату за приєднання, незалежно від споживання (схоже як з газом).

Проведу таку аналогію. Колись підключався до Датагруп (ДомТелеком) аж за 1.20грн, і щомісячною абонплатою 50грн. за 10 Мбіт. Зараз можу підключитись до ВестНет за 1200грн. (а далі абонплата мін.190грн./100Мб), або Укртелеком, або щось екзотичне по радіоканалу. Це називається - відсутність конкуренції.

 

... зате @WebTraveller тепер задумається про альтернативні джерела енергії - сонце, вітер...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 хвилин тому, WebTraveller сказано:

Так мені не роздавали)) я купив в тьотки, якій дали безкоштовно.

от якби з всіх кому роздавали взяли по 5-10 т.грн. то тепер не було б проблем

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, rrid сказал:

Крім плати за приєднання до мереж, потрібно ще поставити стовпи, розвести дроти, і т.д. - і це також немало (плюс відкати, які закладають в ціну). Тому й називали цифру в 500тис. два роки тому - тепер має бути більше мільйона.

 

Лінія 10-ка йде по границі масиву.

Старий трансформатор стоїть в 5-ти метрах від цієї лінії. 

Так що ніяких стовпів/дротів там непотрібно))

 

Транформатор на 400 кВт 85 тищ. А далі бабло комусь в карман йде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Схожа ситуація.

В любомльському районі в одному селі, там де батьки мої виросли, я отримав ділянку 2 роки назад.

Масив теж новий, комунікацій не було.

Один чувак з Києва, в якого там батьки народились, теж отримав там ділянку. 

За те що йому дали її, він згодився поставити трансформатор. На 50 ділянок йому це обійшлось 160!!! тищ грн. Це в минулому році здається робилося.

Звідки в нас такі космічні цифри? Одна ж країна, навіть та ж сама область.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

57 минут назад, S30 сказал:

Хлопаки, розглядайте альтернативку, бо цей дибілізм надовго.

 

Альтернативка зчичайно круто.

Але не вистачить її на будинок при нашій погоді, особливо в зимовий період. Взяти навіть весну цьогорічну. Сонце не так часто з"являлось.

Тобто сонячних панелей з теоретичною потужністю 10Квт на будинок мало.

Тим більше проведення газу я не планував. Одна електроплитка буде тягнути стільки шо не вистачить панелей.

А станція на 10 кВт з акамуляторами буде коштувати біля 20 тищ у.є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво яка хата у начальника/відповідального нашого обленерго і який в нього на масиві трансформатор?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Боратин до районного відноситься. То вони такі ціни деруть.

Ну але ясно шо без обл. там не обходиться

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, WebTraveller сказано:

Боратин до районного відноситься. То вони такі ціни деруть.

Ну але ясно шо без обл. там не обходиться

В мене(права сторона)-$1500.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

48 минут назад, AnryABC сказал:

В мене(права сторона)-$1500.

То не Москвіча кооперативи там?

1500 за підключення то небагато

То не мільйон-два))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, WebTraveller сказано:

То не Москвіча кооперативи там?

1500 за підключення то небагато

То не мільйон-два))

Ні,не його.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 23.05.2017 at 13:17, WebTraveller сказал:

На масиві 25 ділянок. Лінія 10-ка йде на границі масиву, вести далеко не потрібно.

Збоку стоїть старий сільський транформатор.

 

Транформатор на 400 кВа коштує біля 85 тищ. Це на 25 діляток по 16 квт. Більше ніж треба...

чіста тех. питання - а від трансформатора до 100500 25 ділянок по вайфаю піде? чи як? Ой, то ж тіко дві поки ділянки..

значить два стовпа ;)

в тебе одна альтернатива - будь настоящім індєйцем бандеровцем - прокопай траншею від себе до старого сільского транса, вложи кабель і... лампочка Ільїча! профіт!!!

несогласних, з претензіями - тупо отстрєлюй!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 часов назад, volker78 сказал:

чіста тех. питання - а від трансформатора до 100500 25 ділянок по вайфаю піде? чи як? Ой, то ж тіко дві поки ділянки..

значить два стовпа ;)

в тебе одна альтернатива - будь настоящім індєйцем бандеровцем - прокопай траншею від себе до старого сільского транса, вложи кабель і... лампочка Ільїча! профіт!!!

несогласних, з претензіями - тупо отстрєлюй!

Тобто ти рахуєш шо 900 тищ буде коштувати поставити десяток стовпів до ділянок? Брєд.

І нафіга їх там ставити зараз коли там ніхто навіть не збирається будуватися. Будуть люди починати вони й оплатять стовпи до них.

І ти десь бачив, шо при встановленні нового транформатора десь на новому масиві зразу проводять світло до кожної ділянки??

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...