Перейти до змісту

Проблема на Windows 8.1


SergLutsk

Рекомендовані повідомлення

Привіт шановним форумчанам. Десь днів 3-4 тому виникла така собі цікава проблемка на компі. В будь-який невизначений момент часу комп (Windows 8.1) просто перестає реагувати ні на мишку ні на клавіатуру. Тобто виглядає так ніби він і не завис, а саме що не реагує на будь-які маніпуляції з мишкою чи клавою ! Хоча при цьому курсор миші може залишитись на екрані. Допомагає лише перезавантаження компа, після якого все працює нормально, але знову до такого чергового "відвалу" маніпуляторів. В логах вінди глянув, нічого немає на той момент, ніякої помилки. Таке може статися як через 10 хв роботи компа, так і через годину. При цьому ніяких специфічних програм не запущено, можу просто сидіти читати щось в браузері, і тут надумав перемкнути сторінку, а фіг там - вже нічого не реагує. Останнім часом нічого нового не ставив і не видаляв, обнов на вінду не встановлював. Є ідеї куда копати і на що глянути ? Чи тупо переставляти вінду ? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А мишка і клава не Wireless на одному приймачі?

Я б втикнув іншу миху і поспоглядав.

Вірус, як версія.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1) клава і миша дротові чи бездротові?

2) Якщо дротові, то USB чи PS/2

3) Якщо USB, спробуй включити в інше гніздо.

42 хвилин тому, vaz75 сказано:

Вірус, як версія.

має право на життя.

4) який антивірус.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні, миш і клава юсб, стоять вже давненько, все робоче. Та й навряд чи могли б 2 пристрої одночасно накритись, логічно ? Так що тут схоже проблема або в вінді (я б сказав 80%), або в залізі системника. Але не знаю куда копати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, SergLutsk сказано:

Так що тут схоже проблема або в вінді (я б сказав 80%),

можна відкинути поставивши іншу систему (на окремий вінт)

1 хвилина тому, SergLutsk сказано:

або в залізі системника.

 

попробуй рукою південний міст. Чи не ДУЖЕ гарячий.

На малюнку під №2  

1357783029-clip-52kb.jpg

Hide  
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Zheny@ я б першим ділом грішив би на гніздо юсб або на сам пристрій, якби не одночасно відвалювались обидва ! Антивір нод 7.0.302

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Zheny@ сказано:

попробуй рукою південний міст. Чи не ДУЖЕ гарячий.

На малюнку під №2

1357783029-clip-52kb.jpg

Hide

А AIDA64 не прокатить ?  Вона ніби температури показує нормальні. А хіба проблема з перегрівом не мала б залежати від часу роботи системи та навантаженості ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 хвилин тому, SergLutsk сказано:

А хіба проблема з перегрівом не мала б залежати від часу роботи системи та навантаженості ?

малаб. Але є одне але.

Якщо (тьфу-тьфу-тьфу) "відвалюється" південний міст, то в першу чергу буде висока температура, фактично одразу після включення.

 

Я б спробував обережно зняти радіатор і замінити термопасту під ним. Ну і "наліпити" на радіатор маленького вентилятора.

 

Але все це варто перевірити, поставивши іншу систему. 7-ку, наприклад.

Що за мамка?

 

36 хвилин тому, SergLutsk сказано:

А AIDA64 не прокатить ? 

Як і більшість програм, які "вміють" читати температуру, вона не покаже достовірної.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як реагує HDD ? скільки років HDD ??? в мене була схожа проблема, під час такого зависання, я побачив , що HDD взагалі ніяк не реагує. Не міг зрозуміти в чому причина, так іяк HDD ніби і не вбитий, замінив sata кабель і вже декілька місяців ніби все в нормі. Перший раз натрапив на гріх кабеля, зазвичай то проблема в зношених дисках була.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Zheny@  "помацав", температура ніби нормальна кругом.

Уви, термопасти не маю (як і навиків нею користуватись), так що навряд чи зможу провернути таку операцію.

Мамка Asus P5Q SE2

@charlie HDD як і всьому компу 7,5 років. Так що так, теоретично залізо вже може почати накриватись, хоча звичайно не хотілось би :)  На жорсткий диск певно грішив би в останню чергу і в принципі не перевіряв його стан. 

Таки да, образ вінди вже скачав і на флешку закинув, хоча ще морально не дозрів переставляти, може ще трохи погуглю, поспостерігаю, може ще хтось відпишеться про схожий діагноз

@charlie Що значить як реагує HDD ? Під час такого відключення маніпуляторів я нічого не можу зробити, а після перезавантаження все нормально працює і в логах нічого немає, по чому я маю оцінювати реакцію HDD ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@SergLutsk  вези компа - будемо розбиратися.

6 хвилин тому, SergLutsk сказано:

може ще хтось відпишеться про схожий діагноз

я подібних діагнозів можу розповісти .... :)

 

7 хвилин тому, SergLutsk сказано:

Мамка Asus P5Q SE2

проц який?

 

Якщо що - маю ксеончика хорошого. 4 ядра. 12м кеша.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитувати

HDD 7,5 років.

не завадило б перевірити, windows 8.1 чуттєвий до проблем с дисками. Якщо XP чи 7 зі скрипом щось там крутить, намагається зчитати, то 8,1 зазвичай  затухає повністю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

36 хвилин тому, SergLutsk сказано:

Під час такого відключення маніпуляторів я нічого не можу зробити

А якщо в цей момент вийняти клаву чи мишку і вставити знову?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Zheny@ сказано:

А якщо в цей момент вийняти клаву чи мишку і вставити знову?

Чесно кажучи не пробував, але за великим рахунком - якщо і запрацюють, що це змінить ? Не буду ж я так робити кожного разу :)  Це точно буде прямий шлях вбити або мамку або юсб входи. Але заради цікавості наступного разу спробую. На диво чи заради підлості сьогодні за 2 години зранку було 3 відвали, а після полудня за цілий день - жодного. Так що поки експерименти відкладаються :)

А проц теж старенький вже - Е 8500

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я б все ж перевірив на беди HDD. Це може не мишка\клава виснути, а вінда, не може щось зчитати з вінта, наприклад. А може через деякий час подовбати вінт і працювати далі. Не пробував чекати, що буде далі? В мене мала стукала по ноуту і головка дряпнула диска в місті, де встановлено якісь бібліотеки Вінди, і коли доходило діло до цих бібліотек, вінда висла.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і вінт може бути, і міст,  і живлення, і що хочеш...

 

11 годин тому, SergLutsk сказано:

В будь-який невизначений момент часу комп (Windows 8.1) просто перестає реагувати ні на мишку ні на клавіатуру. Тобто виглядає так ніби він і не завис, а саме що не реагує на будь-які маніпуляції з мишкою чи клавою ! Хоча при цьому курсор миші може залишитись на екрані.

а що, коли комп зависає курсор має діватися? :)

Насамперед дійсно бажано переконатись, чи то комп висне, чи ЮСБ відвалюється. Тут можна двома варіантами.

1. Знайти клаву чи мишку PS2 і втикнути (але їх тикати ще ДО ввімкнення компа)

2. Поставити TeamViewer і коли комп завмре, спробувати підключитись до нього з іншого.

 

Нещодавно в моїх малих теж такий фокус стався, відвалювалась ЮСБ-клава, ЮСБ-миша... Враження було таке, що контролер ЮСБ помирає. Особо в причинах не ковирявся, в мене була  збережена "фотка" системи, відкатав з резервної копії і все знову запрацювало без проблем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, SergLutsk сказано:

якщо і запрацюють, що це змінить ?

побачити реакцію вінди / компа. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, SergLutsk сказано:

е точно буде прямий шлях вбити або мамку або юсб входи.

флешка теж вбиває? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Така сама проблема була на ноутбуці Lenovo z50-70 з Win 8.1 на борту, З'явилася не пам'ятаю коли, нічого не допомагало, ноут чистив, видаляв не потрібне, перевстановлюював драйвери - резульату 0. Причому цікава особливість була в тому, що всі порти USB вибивало(все, що підключено через USB інтрейфейс не сприймало), але вбудований тачпад і вбудована клавіатура працювала. 
Вирішив проблему перевстановленням ОС, після того все працює відмінно без глюків більше ніж 4 місяці.
Нічого в біосі не змінював, всередині ноута фізично також нічого не міняв.
В чому причина я не знаю, але думаю щось пов'язане програмно з Deamon Tools та програмами схожими до нього, які добавляють віртуальні диски та інше, а може й з проблемами режиму гібернації і т.п. В чому істина достеменно не відомо, але це з мого досвіду проблема софту, не залізяки.
Тобто спробуй перевстановити ОС, зберегти точку відновлення  на всяк випадок якщо знову з'явиться глюк, щоб потім не перевстановлювати усю ОС.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

50 хвилин тому, Tomson сказано:

Тобто спробуй перевстановити ОС

Так в нього ж поки незроозуміло, чи комп висне, чи просто ЮСБ відвалюються. Комп може підвисати з багатьох "залізних" причин, а тут перевстановлення ОС не допоможе (буде марна трата часу). Нехай спочатку переконається, висне чи ні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хоча ні, згадав, я ж кілька днів тому щоб перепрошити смарт на андроїді була потреба відключити в вінді перевірку цифрових підписів драйверів. Уви - така вимога успішної перепрошивки. Тоді ж встановлював драйвер для процесора Qualcomm. І ймовірно десь після тої процедури і почались "відвали"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 часов назад, SergLutsk сказал:

Хоча ні, згадав, я ж кілька днів тому щоб перепрошити смарт на андроїді була потреба відключити в вінді перевірку цифрових підписів драйверів. Уви - така вимога успішної перепрошивки. Тоді ж встановлював драйвер для процесора Qualcomm. І ймовірно десь після тої процедури і почались "відвали"

Доречі в ті моменти таож "шив" багато телефонів, соні, самсунги, леново.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ви перевірте чи комп намертво зависає чи тільки самі порти. При зависанні натисніть power на системнику. І чи почне виконувати завершення роботи...

2. Стикався з таким що деякі "хитрі" антивіруси доставляють ше Usb Filter(типу захист від перехоплювачів клавіатури)..треба глянути відомості про драйвер(які файли використовуються в диспетчері пристроїв). При цьому у мене самого в таких випадках звалювалися USb пристрої

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 дні користуюсь компом - поки жодного відвалу.

хз що то було, і чи чекати продовження, чи вже "перехворів"

On 03.05.2017 at 19:46, Witiok сказано:

А ви перевірте чи комп намертво зависає чи тільки самі порти. При зависанні натисніть power на системнику. І чи почне виконувати завершення роботи..

Не зовсім зрозумів, як це має працювати ? Наскільки я знаю під час роботи при короткому натисканні power на системнику нічого не відбувається, а при довгому - комп виключається і причому незалежно від того завис він намертво чи ні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 минуты назад, SergLutsk сказал:

Наскільки я знаю під час роботи при короткому натисканні power на системнику нічого не відбувається, а при довгому - комп виключається і причому незалежно від того завис він намертво чи ні

Ні, при короткому натисканні комп має піти в сон чи гібернацію, залежно що тут налаштовано sleep-mode-on-power-button-setting.png

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...