Перейти до змісту

СССР - що це і як там було


jack74

Рекомендовані повідомлення

9 часов назад, yu2007 сказал:

15 разів на море за 15 років, і справжні адідаси, і ікра вагонами

Дивлюсь вам ікра спокою не дає :) Про вагони класно - це як по сучасному навчились все перекручувати :) А хто ж винний, що у когось такі родичи, що могли таке привезти, або дістати? Все з ніг на голову перевернули :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 461
  • Створено
  • Остання відповідь

Не можна сприймати СРСР однобоко. В ньому було багато позитиву і негативу, хоча останнього все ж більше. Але з позитиву хочу відмітити те, що держава серйозно займалася вихованням і розвитком дітей та молоді. Студент\школяр по закінченню митарства 100% був забезпечений робочим місцем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 minutes ago, vaz75 said:

Студент\школяр по закінченню митарства 100% був забезпечений робочим місцем.

 

Щодо студентів тут треба уточнити, що існували так звані розподіли. І студент нє волєн був вибирати де він хоче працювати: в Луцьку чи в Москві. Йому пропонували вибір: в Камінь-Каширську чи в Ханти-Мансійському автономному окрузі ... Це що б не було ілюзій, що отримав ти диплом і де захотів там тобі і дали роботу ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 minutes ago, phantom said:

 

Не хотів дядька обідити :). Просто хотів дізнатися чи це справді з власного досвіду?

Тобто ти повіриш, якщо я скажу "з власного"?)) Синку, не ображайся, але такий розумний і начитаний вікіпєдік як ти може скористатися гуглом і дізнатися, звідки взялася фраза про відсутність секса в ссср. Бо якби в тебе в ті часи секс вже був, ти б не питав.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, phantom сказал:

 

Щодо студентів тут треба уточнити, що існували так звані розподіли. І студент нє волєн був вибирати де він хоче працювати: в Луцьку чи в Москві. Йому пропонували вибір: в Камінь-Каширську чи в Ханти-Мансійському автономному окрузі ... Це що б не було ілюзій, що отримав ти диплом і де захотів там тобі і дали роботу ...

То один з негативних факторів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 minutes ago, yu2007 said:

Тобто ти повіриш, якщо я скажу "з власного"?)) Синку, не ображайся, але такий розумний і начитаний вікіпєдік як ти може скористатися гуглом і дізнатися, звідки взялася фраза про відсутність секса в ссср. Бо якби в тебе в ті часи секс вже був, ти б не питав.

 

 

А чому б і не повірити? Судячи з того які треновані в дядька руки - сексу в СРСР дійсно не було :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 minutes ago, phantom said:

 

А чому б і не повірити? Судячи з того які треновані в дядька руки - сексу в СРСР дійсно не було :)

Нєєє, трочити я почав вже за незалежної України. 

П.С. От так буває читаєш людину, думаєш що хлопець нормальний, а потім фраза-дві і розумієш, що він геєрас :( Мама з татом хоч знають?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 minutes ago, yu2007 said:

Нєєє, трочити я почав вже за незалежної України. 

П.С. От так буває читаєш людину, думаєш що хлопець нормальний, а потім фраза-дві і розумієш, що він геєрас :( Мама з татом хоч знають?

 

Дядько феєрить :) ! Нєушто згадав молодость :) ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, phantom сказано:

 

Щодо студентів тут треба уточнити, що існували так звані розподіли. І студент нє волєн був вибирати де він хоче працювати: в Луцьку чи в Москві. Йому пропонували вибір: в Камінь-Каширську чи в Ханти-Мансійському автономному окрузі ... Це що б не було ілюзій, що отримав ти диплом і де захотів там тобі і дали роботу ...

часто густо те робоче місце було на все життя. мої свекри з захопленням розповідають, що при союзі як пішов на завод працювати, то пропрацював там до самої пенсії.

для мене це звучить як повільне самовбивство. ціле життя! стабільна зарплата. без будь якої перспективи. без будь якого розвитку і зросту. без можливості забезпечити кращий рівень життя родині. хочеш більше- працюй на трьох роботах.. а якщо зараз попрацювати на трьох роботах? даю гарантію, теж краще стане жити. 

зайдіть в центр зайнятості. море вакансій. випускники не підуть. мало платять. за союзу випускників не питали, мало їм чи багато. і тим випускникам в голову не приходило, що то може бути мало.

 

зараз спілкуюся по роботі з багатьма молодими хлопцями. Покоління України. їм по 20-25.

вони встигли побувати за кордоном. вони самостійно навчилися на себе заробляти.  навчилися відповідальності за себе та за свою родину. і їм не потрібні ніякі партійні вказівки і скерування.

мені дуже подобається один вислів: хто хоче- шукає можливості, хто не хоче- шукає виправдання.

все залежить від людини. що за союзу, що зараз.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 minutes ago, phantom said:

 

Дядько феєрить :) ! Нєушто згадав молодость :) ?

Тю, ти спитав, я відповів. Думаю, не напишу правду чи змовчу, знову побіжиш модераторам скаржитися, щоб мене забанили. 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, vaz75 сказано:

держава серйозно займалася вихованням і розвитком дітей та молоді

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, yu2007 said:

Тю, ти спитав, я відповів. Думаю, не напишу правду чи змовчу, знову побіжиш модераторам скаржитися, щоб мене забанили. 

 

 

 

Так я ж не проти. Ти прикольний дєд! Карочє, піши іщьо :)

 

P.S.: Не порушуй правила - і ніхто не буде скаржитися :). Ти ж за правову державу? Правильно?

 

P.S. 2:: До речі: не модераторам, а адмінам :)! Різниця є!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 хвилин тому, phantom сказано:

Ти прикольний дєд!

 Дєд??? я би не сказав...

 

@yu2007  то ми ж з тобою якось пересікались?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, igorgame сказано:

або дістати?

 

оце те, про що я казав. Дістати. А не вільно купити в магазині.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Когось тут дивує що люди працюють все життя за станком, і без перспектив якби для себе, я вам відкрию таємницю не всі пруться стаити начальниками, не всім це цікаво, комусь цікаво і комфортно отримувати те що в нього зараз є, і просто робити свою роботу, тому порівнювати таке недоцільно.

 

З свого досвіду скажу більшість тих зелених після універу не хочуть працювати взагалі, скільки би їм не дав зарплати, хоть сто тис баксів в місцяь, бо вони ліниві жопи не хочуть ні вчитись ні працювати, а хочуть вже їздити на бентлі.

 

У всі часи були амбітні та хітрожопі, які хотіли менше працювати та отримувати більше.

 

І спеціалісти колись теж їздили за кордон, за досвідом і так далі, але то були дійсно специ кращі з кращих, бо кого небудь не засилати за кордон, тому рівняти зараз не потрібно, зараз студенти мають гугл і то не хочуть потратити час розібратись та навчитись, колись за знаннями ходити треба було в бібліотеку, шукати друзів та знайомих які раніше в чомусь потрібному для тебе розібрались, зараз інформації тьма, але лєнь знайти прочитати та примінити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, MACCEN сказано:

спеціалісти колись теж їздили за кордон, за досвідом і так далі

 

5 хвилин тому, MACCEN сказано:

зараз студенти мають гугл і то не хочуть потратити час розібратись та навчитись

 

5 хвилин тому, MACCEN сказано:

зараз інформації тьма

 

 

подивіться скільки ютуберів зараз навколо...  зайдеш на той ютуб, і станок сам зможеш скласти та багато, багато іншого...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 часов назад, SunSeth сказал:

Це коли було? При сссрі?

 

Це було кінець 80-х, початок 90-х, якраз як розвалювався Союз.

 

8 часов назад, yu2007 сказал:

Для уникнення плутанини (байок про приставки і польські шмотки) пропоную встановити в цій темі віковий ценз і відписуватись лише тим, в кого вже був секс до 1991 року )))))))

 

Я родився в 1975 році, перший секс мав в 1989 році. А польські шмотки можна було купити в нас, поляки вже в кінці 80-х возили (з 1987 року, коли відкрився Варшавський базар) до нас жвачки, сигарети (пам'ятаю мінтолові були "Зефір"), шмотки всякі, джинси, варьонки... Якраз тоді зародився Варшавський ринок...Ще їздили на "атомку", в Кузнєцовск, там також нелегально торгували шмотками з Польщі...Ось знайшов в неті згадки про той період:

 

Цитата

Розвитку організованої злочинності як в обласному центрі Волині, так і в інших містах регіону сприяло сусідство Волині з Польщею, наявність не так далеко від Луцька державного кордону. Бо, можливо, якби не кордон неподалік, у Луцьку не було б саме такого Варшавського ринку, де і поляки, і українці торгували привезеним з Польщі крамом.

– Знаю у Луцьку групу людей, процвітання яких розпочалося десь так у році 1987-му – саме з відкриттям «варшавки», – говорив років з двадцять тому тоді начальник головного «антибандитського» відділу управління із боротьби з організованою злочинністю волинської міліції, ще підполковник, фактично один із співавторів цього твору Олександр Сохацький. – Причому вони – не перекупники, а ті, хто брав з перекупників данину за вхід на ринок та за право там торгувати. І коштувало це право від десяти радянських карбованців до п’ятдесяти. Уже тоді на ринку сформувалися угруповання з різними функціями. Хтось крав сумки, пролазячи під прилавками. Хтось виривав речі у поляків просто з рук і передавав їх по ланцюжку – якомога далі, до того свого подільника, якого продавець не бачить. Самі ж поляки демонстрували потенційному покупцеві речі суто по одній штуці, при цьому міцно учепившись за цю річ обома руками! У поле зору рекетирів-початківців не міг не потрапити кооперативний рух. А 1989-й ознаменувався початком масових ігор у наперстки та вибиванням грошей з неугодних (зокрема і з наперсточників, які не хотіли сплачувати данину) у лісі поблизу Гаразджі.

 

Так що ніяких байок.

 

8 часов назад, rl72 сказал:

знаєш, таких, кому не повезло, була абсолютна більшість

 

Абсолютно згоден. Про протилежне я ніде не говорив.

 

7 часов назад, lanima сказал:

і я побачу наскільки вистачить любого ностальгуючого і хвалячого СССР.

 

Свєта, якби в роті росли гриби... Я не ностальгую, а розповідаю про своє життя в СРСР, не про весь Союз (з голодоморами війнами і гулагами), не про твоє дитинство, не про тих, кому було тоді погано... Я повідав про своє дитинство. І так, це був для МЕНЕ добрий час. Я не говорю, що зараз він гірший, я не можу порівнювати, тому що дитинство безтурботне по суті своєму, а зараз сім'я, відповідальність, стреси, політика, рішаєш як врятувати світ :)... Кожен відрізок життя має свої плюси і мінуси. Можливо, якщо б на радянський союз припала моя зрілість, я б писав по іншому. Але все одно, більшість старших людей, які живуть зараз і колись жили в СРСР відгукуються про Союз добре, і як ти кажеш ностальгуюче (говорю про той Союз, в якому жив я, як ти говориш - пізній Союз)...Люди були тоді проще, дружніші і ближчі один до одного...

 

7 часов назад, lanima сказал:

перш ніж жалітися, як тепер фігово живеться.

 

Ні разу не жаліюся. Я рахую, що мені і моїй сім'ї і тепер дуже добре живеться, не дивлячись ні на що.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Zheny@ сказал:

Дістати. А не вільно купити в магазині

Повумнічай ще :) Мова про той час, а тоді так і було і так всі ТОДІ жили і ми тут згадуємо, то що не так?!

У більшості, хто тут зараз згадує, дітьми були і це їм купляли-діставали батьки, а тут починають слюною бризгати і когось винуватити, що одні так жили, а інші по другому?! Ну це піпець просто!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Юріч сказано:

 

 

 

Ні разу не жаліюся. Я рахую, що мені і моїй сім'ї і тепер дуже добре живеться, не дивлячись ні на що.

 

 

ми всі родом з СССР. але ми там не жили дорослими. ми не мали дорослих проблем. і наші діти через двадцять років теж розказуватимуть, як добре їм жилося) або погано.

все залежить від особистого сприйняття. і від того наскільки батьки постараються, щоб дитина мала дитинство.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Напевне,, треба змінювати назву теми, бо сама "задумка", яку вкладав jack74 створюючи її, трохи не  відповідає написаному на 6 сторінках:D

On 31.03.2017 at 16:42, jack74 сказано:

От нехай в цій темі і збираються отакі "відеоілюстрації" тієї епохи....

Але, раз пішла така "пиятика", то"вставлю " і я свої п'ять копійок)))

Жили добре;

1) Партійна номенклатура( читай-Партійна номенклатура, скор. Партноменклатура — у вузькому формально-правовому значенні — назва керівних посад у політичній партії (як правило, в першу чергу мається на увазі комуністичній партії), адміністрації, економіці та суспільстві.

2)Ті, хто мав доступ до ресурсу- зовніш торг, бази, і таке інше. 

3) Ті , хто знав чарівне магічне" я від Петра Перовича"

4) Моряки торгівельного флоту( Привезенні з рейсу всілякі "шмототкі", аудіо-відео техніка, цигарки, окуляри, ЖУВАЧКИ. які підпільно могли розпродатись за певний кошт)

5) Перекупники( в народі-бариги), зараз-бізнесмени.

5) Ті, хто, як писали вище, "крутився", "шустрив", ну і таке інше за смаком:D

Я, дитина військового, тому, скаржитись на ті часи особливо не маю приводу,. Чого старше покоління, часом, "ностальгує" за тими роками? Покоління виховувалось в часи ілюзорної, але стабільності. А це, як не крути, мотиватор не поганий порівняно з тим "бардаком", які спостерігається останні років з 10( глибше не беру, було становлення України як держави). Не всім з мого покоління, вдалося впіймати леді Фортуну за філейну частину, і більш-менш пристосуватись до нового способу життя, чи то, так-би мовити, виживання. Тому і ностальгують. згадуючи і ковбасу по 2.20, і горілку по 3.62, і " тошнотики"( пиріжки з лівером, рисом, картоплею і повидлом яблучним).Не ображайтесь на  покоління. яке, часом ностальгує, кожний за своїм, зрозумійте їх. І які відео-ролики про тамтешнє життя не викладай, нинішньому поколінню не зрозуміти яка то офігенна штука пиріжок за 5 копійок, :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 hours ago, Oli said:

 Дєд??? я би не сказав...

 

@yu2007  то ми ж з тобою якось пересікались?

Тсс. Не руйнуй еротичні фантазії фантома. Бач як він збуджується на чоловіків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, yu2007 said:

Тсс. Не руйнуй еротичні фантазії фантома. Бач як він збуджується на чоловіків.

 

Любий, ти як завжди правий :) !

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 hours ago, bublik007 said:

 Чого старше покоління, часом, "ностальгує" за тими роками? Покоління виховувалось в часи ілюзорної, але стабільності.

 

З розповідей очевидців знаю що при Союзі найкраще жилося в часи Брєжнєва. Про життя при іших керівниках вони згадують не дуже добре. Один чоловік казав мені, що за Хрущова в магазини в селі привозили хліб з кукурудзи. Їсти його було якось можна, хоча смак і був дивним, але на наступний день він ставав твердим як цеглина. Вкусити його було вже не реально. За часи Сталіна взагалі жахи розповідають. Саме тоді в селі з'явилися трудодні. Людина приходила в колгосп на роботу і її заставляли там прцювати безкоштовно. Тобто замість того що б в кінці місяця отримати зарплату вона отримувала запис про те що відпрацювала певну кількість днів. Люди які пройшли через це потім казали, що при Брєжнєву вони живуть як при комунізмі ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@yu2007 @phantom хлопці, тут цікава розмова. Будете обмінюватись надалі сексуальними фантазіями - забаню.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...