Перейти до змісту

СССР - що це і як там було


jack74

Рекомендовані повідомлення

Щойно, Cherman сказано:

Ти не рівняй азіатів з таджиками та узбеками.:)

Воно то так. Але я гадаю, що цивілізація до них прийшла б і без совка.

В совок цивілізація до речі з Америки прийшла - піндоси перші заводи будували і креслення давали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 461
  • Створено
  • Остання відповідь

Совок не лише свої республіки піднімав, але до чого тут це?

Те, що хтось там зара серед тих брудних і смердячих таджиків і узбеків сумує за совком - нічого дивного. По-перше, вони нічого кращого не бачили, то про що ж їм ще сумувати. Хоча в часи совка вони не особо прагнули "оцивілізовуватись", в більшості своїй були брудним бидлом і плювати їм було на "образ савєцкава чєлавєка". Так що оті одиниці серед них, котрим вдалось трішки "оцивілізуватись", от вони тепер і сумують серед того стада зара.

А по-друге - тут он серед нас валом народу, котрі сумують за Совком, що ж про тих казати :)

 

Крім того нагадаю, тема не про теперішніх "ностальгірующіх", а про тодішню країну - про СССР.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, в кацапів фішка тяга до уравніловки - генетична. Може середньоазіатам й дійсно перепала якась користь, але це сумнівно...

Напевно тільки вірмени дійсно виграли від срср, бо якби не "старший брат" їх дійсно турки могли повністю вирізати, плюс всі сусіди їх не люблять давно. І в них не було такої русифікації, як я розумію вони там доволі сильно розвивали свою культуру при срср. Це ще пов'язано з тим що знову ж таки, імперці більше бачили загрозу в європейських народах, таких як українців чи литовці.

Ну а зараз це чисто російська маріонетка (навіть не як Білорусь, а типу Абхазії чи ДНР), "держава" кордони якої обороняють російські ФСБшники :) Про що можна далі говорити...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Hemingue тобі перерахувати на пальцях країни, в яких немає примусового призову в армію? А як тобі такий факт, що біля 90% американців так чи інакше задіяні у волонтерстві? Так шо чувак, ти з своїми ідеями від європейців відрізняєшся просто кардинально, сідай, двійка. Бо думати лише за себе навчив як раз совок в чистому вигляді. А за інших дбають, що в Європі, що у нас - успішні люди, які чхали на той совок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 хвилин тому, Hemingue сказано:

Англія, Америка, Німеччина, Японія, Австралія, і багато, багато,

Дурік, це пальці однієї руки. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 13.05.2017 at 20:53, Alexasha сказал:

Если речь о СССР, не соглашусь. При том, что в те времена я не был адептом советской власти, сейчас понимаю, что тот строй был лучше уже потому, что страну уважали и в ней был порядок, в сравнении с современностью, также социальная справедливость. 

Зная, что будут интересующиеся, заранее напишу, что как русский, так и украинский языки я учил в школе этого города и никому никогда не приходило в голову решать вопросы исходя из того, кто на каком языке говорит.

Строй был лучше, говоришь?
 

"Есть только ДВА возможных способа наличия цивилизационных ништяков
- Население платит
- Население отрабатывает
Других вариантов нет, потому что материализация ништяков из пустоты - противоречит законам этой Вселенной.
СССР отличался от капитализма в том, что в нем был принят принцип трудовых армий.
Как в армии, солдат получает денежное довольствие, которого хватает только на сигареты, а все остальное ему выдают не деньгами, а натурой.
То есть в налоги уходило практически все заработанное.
Вернуть взад ту систему трудовых армий легко.
Средняя зарплата тогда была около 150 рублей, рыночная цена на кило свинины - 5 рублей. Итого зарплата на 30 кило. Свинина сейчас 200 рублей, то есть назначить тебе зарплату в 6.000 рублей.
За отказ от работы на такие деньги, т.е. дезертирство из трудовой армии - срок за тунеядство. Будешь лес валить для бесплатных квартир и дорог.
За попытки заработать каким-нибудь "бузинессом" - срок, вплоть до расстрела.
Чтоб ты не подох от голода на такое довольствие - тебе дадут еду в магазине. По госценам.  В очень интересном ассортименте.  И то, для большинства ассортимента должен будешь стоять в очереди. На морозе по два часа. За синей птицей.  А то вас, любителей халявы, слишком до хера, на всех не хватает.
А чтобы ты голым и босым не ходил - страна тебе даст доступное тебе по цене обмундирование.  Фасона "п-ц в лунную ночь". Синие трусы до колен - наиболее стильный атрибут гардероба.
Кстати, о смартфонах забудь. На телефон-раскладушку образца 10 летней давности будешь копить года два.  А потом хвастаться перед знакомыми. Компьютеры, LCD телевизоры... а тем более машины - только сверхблатным, либо передовикам северной шабашки.
И в отпуск ты поедешь не в Турцию с Таиландом. И даже не в Сочи с Анапой - потому что туда блат охеренный нужен.  А поедешь ты по путевке в профилакторий "Светлый путь", в соседний колхоз, где из всех развлечений только бухло и местные девки.  За последних тебе деревенские морду набьют, так что особо не радуйся.  Но зато тебе квартиру бесплатно дадут. После очереди. На ипенях.
И медицина будет бесплатная, правда херовая, и образование, и даже дороги средней паршивости.
И заметь - НИКАКИХ НАЛОГОВ.  Не то, что в загнивающих Европе и США.
А может не будешь ипсти всем мозги и уедешь таки наконец в Северную Корею? Там до сих пор именно такое щастье." (с) 

Источник: http://for-ua.info/viewtopic.php?f=2&t=48141


http://for-ua.info/viewtopic.php?p=1784410#p1784410

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 08.07.2017 at 10:31, Hemingue сказал:

якщо кожен буде думати про себе аби краще жити той країна краще жити буде

як вже реально за*бали такі гандони, які живуть по твоєму принципу. Ви п*дари тільки за себе й думаєте, скрізь, їхав їхав, став, кинув машину, на інших похєр, бо за себе думає, йшов йшов , викинув пляшку, нахєр до смітника нести, бо за себе думає. Не домовишся загодя про оплату (бо ж останній раз нормально взяв) то здере три шкури, бо він бля*ь жити краще хоче. Людиною треба бути, а не тільки за себе думати, чуєш ти, припарок

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всяким ХемінГуям не зле було б мову вивчити, а то читати їхні пости, як пінопластом по склу.

Про смислове наповнення я взагалі мовчу. Тим паче (якщо вірити даті народження в профілі) про СеРеСеРу вонЕ знає лише з "колискових", що йому співали батьки чи бабусі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 6 місяців потому...

Бліііін!!.... Тільки що випадково натрапив, і спогади навалились :) Хто згадає, той зрозуміє :) 

РАДІОКОНСТРУКТОРИ! ДОСТУПНІ ВСІМ ДИТЯЧІ (і не дитячі) РАДІОКОНСТРУКТОРИ! :) І Храм - магазин "Юний технік" на Радянській :) 

Спойлер

 

5a6858e592ac0_5.thumb.jpg.97b06c0ed8fa02ce152837710859e9c2.jpg

Це радіоприймач "Мальчиш"

Спойлер

5a685934e0af9_1.thumb.jpg.a67eb30536089e0c2e759e86aa6cf56a.jpg

5a685937d4d9f_2.thumb.jpg.c9823201a8a94f163cc0757cb1364225.jpg

 

Радіоприймач "Юность"

Спойлер

5a6859d6c0b90_2.thumb.jpg.6809b40b6daeafbe10a469a211a9d7b0.jpg

 

Радіоприймач "Электрон-М"

5a685b09e21d7_-.thumb.jpg.af7840cea66a8e1e89aaea18c59a66da.jpg

 

Переговорний пристрій "Старт"

5a685b939f69a_.jpg.6e3d4f428c31b515542cc58165a39716.jpg

 

Радіоконструктор-навушники "Солинг"

5a685c0681185_.thumb.jpg.d52a5b00b372a78aac672282cd6b85b8.jpg

 

Радіоконструктор годинник "Электроника" (в мене ще й досі десь робочі валялись :))

5a685d6d66035_.jpg.0b4bbf5c6265437580c4c5e69247475f.jpg

Спойлер

elektronika2_7.thumb.jpg.dcedfa5d2d4ec4105aec3836e3f60c45.jpg

 

Світломузика "Веселка"

5a685e7ecc82e_.thumb.jpg.53e1c94452e424fd0387599f39a5672d.jpg

 

і це лише декілька, я згадав (на очі втрапили в пошуку) з тих, що сам паяв :) 

 

А зара, нажаль, таких не знайдеш... Вірніше за розумні доступні гроші, щоб дитині купувати для розвитку. Як щось дешеве, то повна єрунда китайська, а якщо щось більш-менш толкове, то коштує дорожче, ніж готовий зібраний аналогічний пристрій...

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, jack74 сказал:

Бліііін!!.... Тільки що випадково натрапив, і спогади навалились :) Хто згадає, той зрозуміє :) 

РАДІОКОНСТРУКТОРИ! ДОСТУПНІ ВСІМ ДИТЯЧІ (і не дитячі) РАДІОКОНСТРУКТОРИ! :) І Храм - магазин "Юний технік" на Радянській :) 

 

 

  Показать контент

 

 

 

  Показать контент

 

 

  Показать контент

 

 

Світломузика "Веселка"

5a685e7ecc82e_.thumb.jpg.53e1c94452e424fd0387599f39a5672d.jpg

 

і це лише декілька, я згадав (на очі втрапили в пошуку) з тих, що сам паяв :) 

 

А зара, нажаль, таких не знайдеш... Вірніше за розумні доступні гроші, щоб дитині купувати для розвитку. Як щось дешеве, то повна єрунда китайська, а якщо щось більш-менш толкове, то коштує дорожче, ніж готовий зібраний аналогічний пристрій...

Також вечорами сидів над подібною світломузикою. В парі з Маяк-232 цей конструктор пахав дуже довго.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

наприклад, по-швидкому знайшов:

радіоконструктор приймача "Мальчиш", котрий вище я виклав", коштував 8 рублів

Спойлер

5a68ab95810df_.jpg.f2a366f7e24f616b3fe6e1dc14fb3590.jpg5a68ab999afd2__.jpg.d77aec9cab38ca5eedf7bc47895e02f5.jpg

8 рублів - це елементарно можна було назбирати, "економлячи" на шкільних обідах, нпр, чи назбирати на день народження... Чи перевести тобі в морозиво чи в пірожне по 22коп? Чи в жуйки по 15коп.? А чи в пиво за 1руб.12коп. ;) 

 

простенький УНЧік за 6 рублів

Спойлер

5a689b3f74f40_.jpg.10c3b2336d6279b00602c595c501af53.jpg

 

З крутішого - програмуємий мікроконтролер, 24 рублі

Спойлер

elektron_m01.jpg.523db31d8a22c7625a22404c7c74e8c4.jpg

 

Його ось тут на відео чувак показує на 1:43хв. Там він свою колекцію показує, можеш сам подивитись. Там ще є ціна 7 рублів за рівненський сигналізатор музичний "Старт 7216" (на 7:37хв), кам'янець-подільський калібратор кварцевий 83-го року за 14руб. 40 коп. (на 10:18), підсилювач програвання магнітофона за 6 руб. 60 коп. (на 10:49хв), світлодіодний індикатор рівня за 6 руб. 20 коп. (на 12:20хв), якраз такий переговорний пристрій "Старт 7252", як я викладав вище, за 14 рублів, але це вже 91-й рік (на 15:31хв)... Достатньо цін?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, jack74 сказано:

Достатньо цін?

Я тільки зараз дізнався, що колись були такі конструктори. При союзі питання стояло не в ціні а у доступності.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, sergkots сказал:

Я тільки зараз дізнався, що колись були такі конструктори. При союзі питання стояло не в ціні а у доступності.

То значиться таке було бажання тебе розвивати! :) Валом такого було! Ну зате зараз ти молодець, Альтернативна енергетика рулить! :) Без образ!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, sergkots сказано:

При союзі питання стояло не в ціні а у доступності.

Що ти маєш на увазі під "доступністю"? Що треба було "діставати"? Та ну. Наприклад, всі, котрі я мав, купувались мною вільно в "Юному техніку" в основному. Ще деякі в "Екрані", що був на Лєніна навпроти "Сонечка". Іграшки круті можливо так, не завжди були доступні, а от такі набори для розвитку творчості та знань були завжди.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, ForZa сказано:

То значиться таке було бажання тебе розвивати! :) Валом такого було! Ну зате зараз ти молодець, Альтернативна енергетика рулить! :) Без образ!!!

 

5 хвилин тому, jack74 сказано:

Що ти маєш на увазі під "доступністю"? Що треба було "діставати"? Та ну. Наприклад, всі, котрі я мав, купувались мною вільно в "Юному техніку" в основному. Ще деякі в "Екрані", що був на Лєніна навпроти "Сонечка". Іграшки круті можливо так, не завжди були доступні, а от такі набори для розвитку творчості та знань були завжди.

 

Певно у нас не було спеціалізованих магазинів (райцентр). Займався в гуртку юних техніків при союзі, це дійсно було і гуртків вистачало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, sergkots сказал:

Певно у нас не було спеціалізованих магазинів (райцентр)

Тут ти правий, мені купляли таке лише у Києві і Львові

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене старший брат завжди займався тою електронікою, гурток, паяльник, транзистори...)). А я все по спортивним секціям... Брат в другій половині 80-х років був головним діджеєм в 10-й школі, мав купу апаратури, і Маяки, і вертушку вищого класу, і колонки S-90, і світломузику (до речі наш батя колись її сам спаяв, сам блок управління, була крута світломузика на той час, всі кольори світились під музику, зелений - голос, синій - ударні, червоний - гітара чи клавішні...короче мигали не просто так... Мамка працювала тоді в тролейбусному депо, брату дядьки з гаража дали фари від тролейбусів, він їх в фанерний корпус і зробив дві стойки по три (червоний, зелений, синій) фари в кожній стойці). Ще в брата було купа різної світлотехніки для дискотеки. Зробив сам перший свій дзеркальний шар: купив глобус, купив купу дитячих калейдоскопів, повиймав з них продовгуваті дзеркальця, порізав їх на рівні квадратики, обклеїв ними глобус, потім той глобус на штирь і зробив основу з моторчиком і той глобус на штирю крутився навколо своєї осі. Світло на дзеркальний шар подавав звичайний фільмоскоп для діафільмів. Ще в нього була синя міліцейська мигалка (такі як на міліцейських бобіках стояли, йому наш дід, який працював тоді в центральному банку на складі, презентував. Також він з фотоапаратного спалаха зробив стробоскоп...довго мучився, помню, з якимись резисторами, вроді, щоб той якнайдовше працював, все підбирав, бо ті дуже грілися і виходили з ладу... Ще були "бєгущі вогні", тобто два таких продовгуваті корпуси (брат теж сам робив), в яких в ряд лампочки, десь по 30 лампочок в кожному, получались два таких по метру десь корпуса,  в яких лампочки і світло "бігало" туди сюди))... Може ще щось було, вже не пам'ятаю... І ось все те добро було в нашій однокімнатній квартирі на Карла-Маркса (наш дім де "фотографія", навпроти бувшого магазину "Динамо"), і я частенько, як дома нікого не було, все те включав і балдєв.... Думаю, не треба говорити, коли брат пішов в армію (в 1989-му), я в 14 років був самим крутим парнєм серед друзів і подружок :D, ми деколи зависали в мене під все те неподобство)). 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, Юріч сказано:

В мене старший брат завжди займався тою електронікою, гурток, паяльник, транзистори...)). А я все по спортивним секціям... Брат в другій половині 80-х років був головним діджеєм в 10-й школі, мав купу апаратури, і Маяки, і вертушку вищого класу, і колонки S-90, і світломузику (до речі наш батя колись її сам спаяв, сам блок управління, була крута світломузика на той час, всі кольори світились під музику, зелений - голос, синій - ударні, червоний - гітара чи клавішні...короче мигали не просто так... Мамка працювала тоді в тролейбусному депо, брату дядьки з гаража дали фари від тролейбусів, він їх в фанерний корпус і зробив дві стойки по три (червоний, зелений, синій) фари в кожній стойці). Ще в брата було купа різної світлотехніки для дискотеки. Зробив сам перший свій дзеркальний шар: купив глобус, купив купу дитячих калейдоскопів, повиймав з них продовгуваті дзеркальця, порізав їх на рівні квадратики, обклеїв ними глобус, потім той глобус на штирь і зробив основу з моторчиком і той глобус на штирю крутився навколо своєї осі. Світло на дзеркальний шар подавав звичайний фільмоскоп для діафільмів. Ще в нього була синя міліцейська мигалка (такі як на міліцейських бобіках стояли, йому наш дід, який працював тоді в центральному банку на складі, презентував. Також він з фотоапаратного спалаха зробив стробоскоп...довго мучився, помню, з якимись резисторами, вроді, щоб той якнайдовше працював, все підбирав, бо ті дуже грілися і виходили з ладу... Ще були "бєгущі вогні", тобто два таких продовгуваті корпуси (брат теж сам робив), в яких в ряд лампочки, десь по 30 лампочок в кожному, получались два таких по метру десь корпуса,  в яких лампочки і світло "бігало" туди сюди))... Може ще щось було, вже не пам'ятаю... І ось все те добро було в нашій однокімнатній квартирі на Карла-Маркса (наш дім де "фотографія", навпроти бувшого магазину "Динамо"), і я частенько, як дома нікого не було, все те включав і балдєв.... Думаю, не треба говорити, коли брат пішов в армію (в 1989-му), я в 14 років був самим крутим парнєм серед друзів і подружок :D, ми деколи зависали в мене під все те неподобство)). 

  Ото шо значить інтернета в людей не було))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...