Перейти до змісту

Чи доцільно купувати 4К (UHD)


vaz75

Рекомендовані повідомлення

4K брати з прицілом на майбутнє. І хороших діагоналей.

Ну і для такого контенту треба зовнішній накопичувач доволі суттєвих розмірів, або домашній медіацентр тире сховище.

 

Маю 4к 55. Споживаю контент 1080. Серіали, фільми та ж формула. Гостям включаю проморолики)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 204
  • Створено
  • Остання відповідь
1 час назад, Zeuss сказал:

для такого контенту треба зовнішній накопичувач доволі суттєвих розмірів, або домашній медіацентр тире сховище

Ну так накопичувач 2х2 метри :) Навіщо накопичувати, якщо з'являється контент на супутнику? Ну якщо супутника немає тоді... печалька :( Але зараз якщо немає супутника, то особливо і HD не треба з такою якістю зображення у кабелі і Т2 без HD то туфта.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згідний з дописувачами на рахунок необхідності діагоналі овер 50". Додам тільки, що дійсно цікавих iptv каналів з якістю навіть fhd не так вже й багато (не кажучи вже про 4к).

Особисто я наразі дивлюсь хіба що geographic і різні nat geo в hd і, впринципі, задоволений. Навмисно чекати, щоб скачати щось в 4к - дууже рідко практикую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 часов назад, igorgame сказал:

Ну так накопичувач 2х2 метри :) Навіщо накопичувати, якщо з'являється контент на супутнику? Ну якщо супутника немає тоді... печалька :( Але зараз якщо немає супутника, то особливо і HD не треба з такою якістю зображення у кабелі і Т2 без HD то туфта.

 

Уяви собі що є люди які взагалі не споживають ефірне мовлення. А серіали і передачі (яких мінімум) разом з фільмами вантажаться в медіацентр, з звуком і вот етім вот всєм)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 11 місяців потому...

Апну тему ! Для тих, хто ще в роздумах.

Маю самсунг 43" з розширенням 4К. Вже досить давненько маю, але тільки зараз дійшли руки провести експеримент. Суть експерименту - порівняти картинку 1080Р і 4К.

Отже, скачав один і той же фільм "Хроники хищных городов" в якості 1080Р і  4K  і скачав мульт "Як приборкати дракона" ремукс і теж   і почергово запускав їх трьома різними плеєрами, спочатку в одній якості, потім в іншій. Стояв перед екраном за 1,5 м і спеціально втикав придивлявся щоб розпізнати відмінності. І що можу сказати, я ніби не сліпий,але не побачив на око чим 4К виграв перед 1080Р ! Ну не побачив ! Я навіть хотів видивитись той бонус, але уви ! Ні в мультові, ні в фільмі я не просто не помітив якогось виграшу в картинці в 4К перед 1080Р, мало того, в обох випадках мені картинка в 4К була більш темнішою чи тьмянішою ніж 1080Р ! Якби це було на одній якійсь стрічці, то можна було б зробити припущення, що це особливості використаних налаштувань певним релізером-рипувальником. Але ж порівнював 2 абсолютно різних варіанти, і роблені явно різними людьми, і в обох випадках один і той же ефект висновок - 4К виглядає темнішою за 1080Р !

 

Отже, я нікого не відмовляю від придбання 4К телевізора, і в жодному разі не переконую що 4К формат не вартий уваги, ні - ні !! Просто констатую факт свого експерименту - що на такій діагоналі я на око не помітив якогось виграшу в якості/чіткості/красивості картинки в 4К форматі, все ! А далі хай кожен дивиться сам і робить свої висновки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минут назад, SergLutsk сказал:

Апну тему ! Для тих, хто ще в роздумах.

Маю самсунг 43" з розширенням 4К. Вже досить давненько маю, але тільки зараз дійшли руки провести експеримент. Суть експерименту - порівняти картинку 1080Р і 4К.

На такій діагоналі різниці напевно особо й не буде видно

Маю 65" 4К, перед цим також був 65" Full HD

Спеціально не порівнював, але різницю видно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Настроював тюнер 4К на Самсунгу 55,теж 4К.Так канали 4 К і НД різняться капітально.Багато настройок,там через сам тюнер,а в ньому ще через андроїд,але результат хороший.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 годин тому, WebTraveller сказано:

На такій діагоналі різниці напевно особо й не буде видно

Може й так. І це також інформація для роздумів тим хто мучається з вибором.

Хоча, з іншої сторони, для повної чистоти експерименту треба було б ставити поряд 2 телевізора, один з екраном 1080р і на ньому запустити фільм 1080р, а поряд другий телевізор тої ж марки і серії але з екраном 4К і на ньому той же фільм в 4К форматі. От це був би ідеально чистий експеримент :)  Але можливий скоріше за все тільки в магазині...  Бо ж зовсім не факт, що мій телевізор за рахунок матриці 4К фільми і в 1080р теж показує гарніше, ніж показував би 1080р телевізор... хз

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 часов назад, SergLutsk сказал:

А далі хай кожен дивиться сам і робить свої висновки

Якщо апарат зі Smart то порівняй картинку з YouTube 4K HDR і 1080р і все відразу проясниться :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, ForZa сказано:

Якщо апарат зі Smart то порівняй картинку з YouTube 4K HDR і 1080р і все відразу проясниться :)

Порівняв, і нічого не прояснилось ! Гарний ролік, знятий в 4К HDR, виглядає суперськи, і я в ньому переключаю розширення на 1080р, перемотую назад, дивлюсь ще раз, не бачу ніякої помітної на око різниці. Ще раз включаю 4К, ще раз перемотую, знову не бачу ! Включаю інший ролік, повторюю маніпуляції, передивляюсь одні і ті ж самі кадри по кілька разів то з одним розширенням, то з іншим, і ніякої різниці не бачу ! Що ж ви там бачите ?! Я ніби на зір не жаліюсь, бачу добре, але самообманом займатись не хочу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

один мінус який би не був крутий телевізор, зараз стільки всякого шлаку що немає у що вечерком заліпнути (я не кажу про якісь там фільми старі).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 21.04.2019 в 19:55, SergLutsk сказал:

Вже досить давненько маю

Яка модель можна взнати? От в мене наприклад не можна перемкнути з HD на UHD 4К як і навпаки під час перегляду. Телевізор сприймає формат у залежності від прийому сигналу. Є відео HD - він його відтворює, є 4К то його, а у самому телевізорі формати змінити не можу, як це у вас відбувається, щось дуже дивно. В мене теж Samsung 43' 4К 2018 року і різниця у якості зображення відчутна! Навіть пробував на телефон знімати і HD і 4K і на телевізорі відмінність картинки дуже помітна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, MACCEN сказал:

зараз стільки всякого шлаку що немає у що вечерком заліпнути

На супутнику завжди є що вибрати!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а ви впевнені що дивились 4К ? те що сам фільм 4К не означає що ви дійсно дивитесь 4К ... я теж на моніторі дивлюсь фільми 4К але в 1080 ... простими словами - ви впевнені що сам ТВ переключався в 4К і 1080 при перегляді фільму ? може він в вас все показує в 1080 або в 4К (розтягуючи) .. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, igorgame сказано:

Яка модель можна взнати?

Якщо не помиляюсь, то здається KU6000, чи щось таке. Я мав на увазі що перемикав в самому ютубі формат роліка з 4К на 1080р і назад.

12 годин тому, dj_design сказано:

ви впевнені що сам ТВ переключався в 4К і 1080 при перегляді фільму ?

Ну власне кажучи ні, як я можу це перевірити ? В самому телевізорі здається і немає таких налаштувань як вибір режиму роботи матриці. Наскільки я розумію роботу телевізора, то він автоматично розтягує скормлений йому файл до розміру екрану. Тобто, грубо кажучи, якщо підсунеш йому файл 720р, то він його розкладе на всі свої пікселі матриці 4К, заповнивши сусідні пікселі недостатньої інформації подібними кольорами то найближчих, ну якось так. А якщо скормиш йому 4К файл, то йому нічого дозаповняти і розтягувати не доведеться, а просто всі пікселі стануть по своїх місцях матриці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 22.04.2019 at 21:35, dj_design сказано:

а ви впевнені що дивились 4К ? те що сам фільм 4К не означає що ви дійсно дивитесь 4К ... я теж на моніторі дивлюсь фільми 4К але в 1080 ... простими словами - ви впевнені що сам ТВ переключався в 4К і 1080 при перегляді фільму ? може він в вас все показує в 1080 або в 4К (розтягуючи) .. 

То я так і не зрозумів, я думав ви розвинете свою ідею і доведете до якогось логічного завершення. То ж проясніть, як можна впевнитись що тв переключився на 4К і як ви в цьому переконуєтесь ? А то ви гіпотезу висунули, а завершення немає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, SergLutsk сказал:

То ж проясніть, як можна впевнитись що тв переключився на 4К і як ви в цьому переконуєтесь ?

Для чого ви його купували, щоб дослідження проводити 4К чи ні? Вам кажу, що навіть контент з торента у 4К скачати і подивитись - якість у рази відрізняється! Переключити на формат у ручну не можна, він відтворює ту здатність, що отримує на вході. В мене наприклад вискакує маленьке меню у куточку і пише роздільну здатність сигналу 1080i або 4096 (4К). Є ще фітча, що наприклад HD підтягує до якості UHD системними прогами, таке було у 3D ТБ, що навіть з HD робив 3D, не так якісно звісно але проц працював і це було помітно. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, SergLutsk сказал:

То я так і не зрозумів, я думав ви розвинете свою ідею і доведете до якогось логічного завершення. То ж проясніть, як можна впевнитись що тв переключився на 4К і як ви в цьому переконуєтесь ? А то ви гіпотезу висунули, а завершення немає.

я не знаю вашого ТВ ... шукайте інструкцію або дивіться в інеті яким чином включити (якщо він автоматом не переключає) або подивитись (має показати що 4К або 1080р) в настройках чи просто інформаційне поле ....

в кожного ТВ по різному ... ну і контент відповідно треба правильний а не просто з Ютуба ... фільм або кліп в 4к з флешки або ноута (якщо з ноута то кабель має підтримувати 4К (HDMI-High-Speed або HDMI-Premium High-Speed))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, igorgame сказано:

Для чого ви його купували, щоб дослідження проводити 4К чи ні? Вам кажу, що навіть контент з торента у 4К скачати і подивитись - якість у рази відрізняється! Переключити на формат у ручну не можна, він відтворює ту здатність, що отримує на вході. В мене наприклад вискакує маленьке меню у куточку і пише роздільну здатність сигналу 1080i або 4096 (4К). Є ще фітча, що наприклад HD підтягує до якості UHD системними прогами, таке було у 3D ТБ, що навіть з HD робив 3D, не так якісно звісно але проц працював і це було помітно. 

Ні, експеримент я проводив заради спортивного інтересу, не більше. Телевізор в мене вже 1,5 роки, а до таких "досліджень" тільки зараз знайшовся час. Ну і я навіть скачав контент з торента у 4К і абсолютно не помітив разючої відмінності від якісного 1080Р. Не те що б в рази відмінність була !

1 година тому, dj_design сказано:

я не знаю вашого ТВ ... шукайте інструкцію або дивіться в інеті яким чином включити (якщо він автоматом не переключає) або подивитись (має показати що 4К або 1080р) в настройках чи просто інформаційне поле ....

в кожного ТВ по різному ... ну і контент відповідно треба правильний а не просто з Ютуба ... фільм або кліп в 4к з флешки або ноута (якщо з ноута то кабель має підтримувати 4К (HDMI-High-Speed або HDMI-Premium High-Speed))

Так, в мене також спливає інформаційне поле при запуску файла, в я кому відображається роздільна здатність відтворюваного формату. І я запускаю повноційнний "правильний контент, а не просто з ютуба", файли розміром 40-60 Гб і з відповідною роздільною здатністю. І гадаю телевізор автоматично перемикається на відображення саме в режимі 4К. Запускаю з швидкісної юсб 3.0 флешки або з зовнішнього 3.0 вінта, як коли.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 часов назад, SergLutsk сказал:

у 4К і абсолютно не помітив разючої відмінності від якісного 1080Р

Ну навіть не знаю що вам відповісти бо якість має відрізнятись і суттєво!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, в теорії ніби має відрізнятись, згоден. А от на практиці - я спеціально і провів експеримент із двома версіями одного і того ж фільму і почерговим їх запуском, але уви...  Можливо відмінність буде помітнішою на діагоналях 50+, а от на моїх 43" я, як не намагався, але особливого виграшу не помітив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 хвилин тому, SergLutsk сказано:

Так, в теорії ніби має відрізнятись, згоден. А от на практиці - я спеціально і провів експеримент із двома версіями одного і того ж фільму і почерговим їх запуском, але уви...  Можливо відмінність буде помітнішою на діагоналях 50+, а от на моїх 43" я, як не намагався, але особливого виграшу не помітив.

фотки є для порівняння?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Місяць назад купив Панасонік 43" 4К. Запускав різні тестові відео з ютюба, при відтворенні через wi-fi відео 4К програвало без проблем, а файли 4К 60 фпс час від часу притормажували. Через LAN проблем не було. Отже, роздільна здатність різна на всі 100%. Різниця в картинці помітна, але треба правильно налаштовувати телевізор, особливо помітно, коли режим виставлений "динамічний".

П.С. може хтось скине ссилку на канали в 4к? Хоча б для тестування. Максимум, що знайшов 1080р.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...