Перейти до змісту

Смазка велосипедной цепи парафином — за и против


HWman

Рекомендовані повідомлення

173519102016.jpg
 

"Смазывание цепи на велосипеде напоминает непричастным людям какой-то фетиш — катальцы покупают дорогие велосмазки и спорят об их достоинствах, тогда как, казалось бы, вопрос плёвый — главное, чтобы не скрипело.

Но в «смазочном вопросе» некоторые велосипедисты идут еще дальше — ищут нетрадиционные пути смазывания, от пушечного сала до тефлонового порошка, но самым популярным материалом среди «альтернативщиков» является парафин..."


http://kotovski.net/smazka-velosipednoy-tsepi-parafinom-za-i-protiv/

Да будет холивар (с)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
32 минуты назад, romanc сказал:

Главное теперь не катать по говнам и пыли

 

або зовсім не катати

 

взагалі ідея з парафіном це брєд бо воно сипеться практично зразу і потім ще треба відмити цеп від парафіну. Ресурс не буде більший , а те що він чистий буде це поняття відносне. Простіше купити нормальне мастило, правильно змазувати і вчасно чистити. для чистоти експерименту один раз можна спробувати але почувши відгуки тих хто катав то нічого хорошого в тому нема особливо для МТВ де стихія грунти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 минут назад, romanc сказал:

Хорошие отзывы от шоссеров.

 

ну тут вище варили для МТВ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 28.04.2017 at 08:01, sanbOK сказал:

взагалі ідея з парафіном це брєд бо воно сипеться практично зразу і потім ще треба відмити цеп від парафіну. Ресурс не буде більший , а те що він чистий буде це поняття відносне. Простіше купити нормальне мастило, правильно змазувати і вчасно чистити. для чистоти експерименту один раз можна спробувати але почувши відгуки тих хто катав то нічого хорошого в тому нема особливо для МТВ де стихія грунти

Консерватизм це нормально, але ті хто пробують щось нове, вони як правило, і змінюють світ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минуты назад, HWman сказал:

Консерватизм це нормально, але ті хто пробують щось нове, вони як правило, і змінюють світ.

 

в мене достатньо нестандартного на велі щоб ще це пробувати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заливаючи парафіном вибираються більшість зазорів, а також застиглий наліпший на ланках парафін гасить шум, про те в особливо навантажених зонах парафін практично відразу відлущується і тертя в шийках пінів відбувається насухо, а так як між боковими частинами ланок дистанція залита, то шуму не змащеного ланцюга ніби немає, але знос відбувається капітальний. 

А якщо ще на додачу з таким ланцюгом "помісити ще бруд", то взагалі! Мул з абразивом який міститься в калюжі це така сво... який собі знайде шпарину як потрапити в ланку, а звідтіля його хрен чим вимиєш якщо ланцюг в парафіні. 

Тому проварюючи ланцюг в парафіні  можна лише позбутися шелесту на лиш відносно довший час "міжпроварювального" періоду, але аж ніяк не подовжити його ресурс.

Мастило, крім змащення має ще здатність розтікатися по поверхні,  навіть поширюючись у вертикальному напрямку. Ця властивість забезпечує його потрапляння знову і знову у найбільш навантажені ділянки. Застиглий парафін такої властивості немає.

;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, Itzamna сказал:

Тепер чисто теорія - чи можна повторно варити в використовуваному парафіні...в мене ж ціла сковородка :)

 

ні, його тільки тепер треба їсти. повторно використовувати нізя

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Свечки можно сделать.

А почему этот вопрос возник, он загрязнился или стал не такой как прежде? Можно профильтровать растопленный

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Ітак, питання до тих, хто пробував - який з цього всього можна зробити висновок, варіант має право на життя чи все дійсно так погано, як кажуть?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, HWman сказал:

Ітак, питання до тих, хто пробував - який з цього всього можна зробити висновок, варіант має право на життя чи все дійсно так погано, як кажуть?

Я пробував, через 10км. почався сильний шелест і гемор з виварюваням, короче зовсім мені не сподобалося, мажу знову маслом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, HWman сказал:

Ітак, питання до тих, хто пробував - який з цього всього можна зробити висновок, варіант має право на життя чи все дійсно так погано, як кажуть?

Варив 3 рази підряд з очисткою цепа від бруду і т.д. не сподобалось падає КПД педалювання + те що писали що вистачає на 100км і більше не правда, спеціально зняв одне звено цепа і заглянув що там робиться - сухо парафіну нуль,голий мелал.
+ варіння в тому що у суху погоду до цепки нічого не липне і пісок не набивається! Це суто мої спостереження.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 13.07.2017 at 19:22, Саня94 сказал:

Варив 3 рази підряд з очисткою цепа від бруду і т.д. не сподобалось падає КПД педалювання + те що писали що вистачає на 100км і більше не правда, спеціально зняв одне звено цепа і заглянув що там робиться - сухо парафіну нуль,голий мелал.
+ варіння в тому що у суху погоду до цепки нічого не липне і пісок не набивається! Це суто мої спостереження.

У мене десь через сотню км після мастила з'являється скрип, котрий інколи терплю ще пару сотень кілометрів, тому що лінь змазувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Itzamna схоже Ви освоїли техніку виварювання цепу у парафіні, може детальніше поділитесь? Наприклад, як чистити цеп перед виварюванням, як варити і всіляке таке.

14277865115285-e1437379245606.jpg 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Тут є парафін за адекватною ціною. Є бажаючі скооперуватися для здійснення замовлення?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, Wrath сказал:

Тут є парафін за адекватною ціною. Є бажаючі скооперуватися для здійснення замовлення?

Можу продати такий самий у Луцьку 50 грн за 1 кг

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 16.07.2017 at 18:03, Itzamna сказал:

Сковородка є, залишок парафіну тоже - можу свою разом з твоєю зварити, будеш мати свій досвід.

Сильно багато рухів треба зробити, я вже по старому, мастилом кожні 100 км, жартую, змазую лише тоді, коли мене скрип реально починає діставати :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

підніму темку, хто що, як?

бо шосер пішов на полку, шось пукан мене замучив і пересів на серйознішу техніку, тут теж тре обслужити цепик, тому діліться враженнями....

мо хто що нове накатав

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...