Перейти до змісту

Відсутність соображалки у "наступного" покоління


vampirich

Рекомендовані повідомлення

Одразу уточню - наступне покоління, конкретно у моєму випадку, це люди 20-28 років

Все частіше стикаюся з тим що у цього покоління зовсім відсутнє вміння "соображати", провести якийсь аналіз ситуації, вловити причинно-наслідковий зв"язок і т д

Вони як зубрілки в інститутах - матеріал виучать без проблем, але не розуміють що він значить

Особливо яскраво бачу це у своїх робочих моментах, та у різних знайомих, в яких теж є працівники такого віку.

Ці працівники чудово справляються з тими задачами, які їм пояснили як виконувати. а тільки хоч якийсь крок десь вправо-вліво одразу губляться і "я не знаю що робити"

Немає спроб проаналізувати ситуацію, спробувати придумати чи здогадатися, як з неї можна вийти.. одразу ступор

Одне діло, якщо за рішення є якась відповідальність, і є боязнь зробити щось не так, а це просто відсутність навіть спроб придумати рішення

Геть як програми, які працюють лише по закладеному у них алгоритму.

Особисто я у свого "студента" помічника вже пів року намагаюся розшевелити здатність думати, розбираємо кожну ситуацію, вчу задумуватися над кожним словом в тексті і робити з цього висновки, аналізувати чого так вийшло... але поки що безрезультатно

Чому така різниця? можливо через те, що ми з самого дитинства постійно щось придумували і експерементували, (карбід порох і т д :))?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 82
  • Створено
  • Остання відповідь

Спочатку берете на роботу "чоловіків до 30 років", а потім дивуєтесь, що в них чогось такого немає, що є в чоловіків у 40 років.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може це не у віці і поколінні проблема, а у тому що, така специфіка відбору на вакансію ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

проблема у тому, що у мене "до 30" те було.

якщо були якісь граблі - я їх намагався виправити, часом налажавши так, що робив іще гірше :)

але я пробував вникнути в проблеми і їх вирішити

а ці - не хочуть/не можуть

p.s. до 30 років це не моя вимога

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, alexvvv сказано:

Може це не у віці і поколінні проблема, а у тому що, така специфіка відбору на вакансію ?

на різних вакансіях одинкаова проблема. як у бухгалтерів, так і в менеджерів ЗЕД, продавців та айтішників

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, vampirich сказано:

p.s. до 30 років це не моя вимога

Це якась вікова дискримінація! Тобто людина досягнувши на цій посаді 30 - вибуває?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, alexvvv сказано:

Це якась вікова дискримінація! Тобто людина досягнувши на цій посаді 30 - вибуває?

до 30 - це не моя вимога, і це навіть не я написав. почитайте вище :)

я не займаюся підбором персоналу

і мова не про вік, а про відсутність вміння думати у людей певного віку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як казав мені один викладач при спілкуванні на схожу тему:

"Проблема наших вищих закладів в тому, що вони готують не інженерів, а відразу головних інженерів":D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

55 хвилин тому, vampirich сказано:

Одразу уточню - наступне покоління, конкретно у моєму випадку, це люди 20-28 років

Показати прихований контент  

Все частіше стикаюся з тим що у цього покоління зовсім відсутнє вміння "соображати", провести якийсь аналіз ситуації, вловити причинно-наслідковий зв"язок і т д

Вони як зубрілки в інститутах - матеріал виучать без проблем, але не розуміють що він значить

Особливо яскраво бачу це у своїх робочих моментах, та у різних знайомих, в яких теж є працівники такого віку.

Ці працівники чудово справляються з тими задачами, які їм пояснили як виконувати. а тільки хоч якийсь крок десь вправо-вліво одразу губляться і "я не знаю що робити"

Немає спроб проаналізувати ситуацію, спробувати придумати чи здогадатися, як з неї можна вийти.. одразу ступор

Одне діло, якщо за рішення є якась відповідальність, і є боязнь зробити щось не так, а це просто відсутність навіть спроб придумати рішення

Геть як програми, які працюють лише по закладеному у них алгоритму.

Особисто я у свого "студента" помічника вже пів року намагаюся розшевелити здатність думати, розбираємо кожну ситуацію, вчу задумуватися над кожним словом в тексті і робити з цього висновки, аналізувати чого так вийшло... але поки що безрезультатно

Hide  

Чому така різниця? можливо через те, що ми з самого дитинства постійно щось придумували і експерементували, (карбід порох і т д :))?

я не погоджусь, що це проблема "покоління". Тупа безініціативна вата була завжди, у всі роки. І за Совка, і в перехідний етап, і зара. Пам'ятаєш совковське гасло "Кадри рєшают фсьо!"? Так отож :) Це теж виплило з такого бачення проблеми "покоління" :)

 

Швидше просто зара ти почав це бачити, і зара тебе вже це почало діставати :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ініціатива наказуєма, це мене життя вже не раз вчило. Тому багато хто і менжується коли все йде не по течії ((

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, Ha3aP сказано:

Ініціатива наказуєма, це мене життя вже не раз вчило.

Це безумовно!  і не обговорюється.

Але суть якраз не в тому, а відсутності бажання прояву тієї ж ініціативи, і навіть не ініціативи, а вловити суть роботи!

Взагалі Суть!

Підтримую автора.

 

В мене ситуація на роботі із "трошки старшими". Тобто кому уже трохи так за 50. В них геть відсутнє бажання розвиватися і осягати щось нове.

"а раніше так не було!" "А ми такого не робили" і точно так само крок вліво вправо - все - ступор!

 

Ну, якщо із молодшими ясно (відсутність бажання вчитися, читати, бо ми читали, бо заставляли, ми добивалися, бо не було у вільному доступі)  Ми ковтали інформацію яка була малодоступна. зараз же, інфи просто вагон, і її бери - не хочу, от вони і не хочуть. Інформація (корисна) для них буденна справа.  То із старшими я не можу пояснити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Zheny@ сказал:

В мене ситуація на роботі із "трошки старшими". Тобто кому уже трохи так за 50.

В них геть відсутнє бажання розвиватися і осягати щось нове.

Нагадало теперішній кіпіш з Е-деклараціями, багато кому із старших, що працюють на державних роботах довелося зблизитись з компами та інтернетом, трохи почитати але впевнений, що відпаде потреба - відпаде і бажання, ніхто заради кількох днів "позору" осягати нове не візьметься.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Как вовремя мне стукнуло 29☺

Причина скорее всего в нашей системе образования. К сожалению в школе не учат думать, в школе учат запоминать. Почти то же универах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, Zheny@ сказано:

Це безумовно!  і не обговорюється.

Але суть якраз не в тому, а відсутності бажання прояву тієї ж ініціативи, і навіть не ініціативи, а вловити суть роботи!

Взагалі Суть!

Підтримую автора.

 

В мене ситуація на роботі із "трошки старшими". Тобто кому уже трохи так за 50. В них геть відсутнє бажання розвиватися і осягати щось нове.

"а раніше так не було!" "А ми такого не робили" і точно так само крок вліво вправо - все - ступор!

 

Ну, якщо із молодшими ясно (відсутність бажання вчитися, читати, бо ми читали, бо заставляли, ми добивалися, бо не було у вільному доступі)  Ми ковтали інформацію яка була малодоступна. зараз же, інфи просто вагон, і її бери - не хочу, от вони і не хочуть. Інформація (корисна) для них буденна справа.  То із старшими я не можу пояснити.

Взагальному я теж підтримаю, але все то індивідуально і без прив"язки по роках шо ти і підтвержуєш. 30 років ніразу не показник того як працює людина. Я багато робіт поміняв, різних людей бачив!

Є начальство яке неприймає жодних рішень, дає м"яч, а ти ... вперед короче )) Ти ведеш м"яч і якщо все добре то добре, як тільки зальот - ти крайній завжди бо воно рішення не приймало! І шо би ти не робив будиш крайній, ось тобі і ініціатива. Краще тишком переседіти, покивати головою і плевсти по течії. Бо пробувати пояснювати шо яблуко зелене, а не червоне безтолку. Керувати не вміють, не всі звичайно, але в більшості. Риба гниє з голови.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Таки хочу повторитися, доступність такої кількості інформації - не дозволяє сприймати інформацію, як щось необхідне і корисне.

Із появою інтернету ми шукали ВСЕ. Ми шукали порнуху! :)  А тепер, вона нас шукає... і знаходить,  навіть якщо ми й проти.

Ех були часи 14400 і "только бы не дисконнект!" (олдфагам привіт!)

 

Ми сиділи в біблітеках, і читальному залі, бо книжка одна на всю бібліотеку ,і взяти додому її не можна було!

А тепер - відксерив, пофоткав на телефон, на телефон, Карл!  Та що там - з інета скачав готове!

Вони звикли, що все готове, ніхто не шукає вирішення.  Да я півночі буду сидіти над вирішенням проблеми, перечитаю десятки профільних тредів на форумах. Але доб'юся свого. Зроблю.

А тут 15 хв посидів над проблемою і все, каже, не знаю. Не можу, неможливо вирішити.

Я просидів  майже 1,5 години. І вирішив. І маю досвіду вагон. наступного разу я це вирішив за 5 хв.

 

Таки да, можливо так і є, ми їздили в інший кінець міста купити мінерального добрива (селітри), щоб потім зробити бомбочку чи "ракетку". Чарівне слово "карбід"!

А зараз купили петарду і все!

ех...

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, Zheny@ сказано:

А тут 15 хв посидів над проблемою і все, каже, не знаю. Не можу, неможливо вирішити.

угу. і до другої сторінки гугла навіть не доходять

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, vampirich сказано:

і до другої сторінки гугла навіть не доходять

Якщо знайду - зроблю скріншот :)

 

Не знайду.

 

Фраза звучала: "Сутки поиска в гугле - результата не дали"

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 14.03.2017 at 10:41, vampirich сказано:

наступне покоління, конкретно у моєму випадку, це люди 20-28 років

Ровесники Лермонтова - наступне покоління ТС'а? о_О

 

Печально я гляжу на наше поколенье!
Его грядущее — иль пусто, иль темно,
Меж тем, под бременем познанья и сомненья,
В бездействии состарится оно.
Богаты мы, едва из колыбели,
Ошибками отцов и поздним их умом,
И жизнь уж нас томит, как ровный путь без цели,
Как пир на празднике чужом.
К добру и злу постыдно равнодушны,
В начале поприща мы вянем без борьбы;
Перед опасностью позорно-малодушны,
И перед властию — презренные рабы.
Так тощий плод, до времени созрелый,
Ни вкуса нашего не радуя, ни глаз,
Висит между цветов, пришлец осиротелый,
И час их красоты — его паденья час!
Мы иссушили ум наукою бесплодной,
Тая завистливо от ближних и друзей
Надежды лучшие и голос благородный
Неверием осмеянных страстей.
Едва касались мы до чаши наслажденья,
Но юных сил мы тем не сберегли;
Из каждой радости, бояся пресыщенья,
Мы лучший сок навеки извлекли.
Мечты поэзии, создания искусства
Восторгом сладостным наш ум не шевелят;
Мы жадно бережем в груди остаток чувства —
Зарытый скупостью и бесполезный клад.
И ненавидим мы, и любим мы случайно,
Ничем не жертвуя ни злобе, ни любви,
И царствует в душе какой-то холод тайный,
Когда огонь кипит в крови.
И предков скучны нам роскошные забавы,
Их добросовестный, ребяческий разврат;
И к гробу мы спешим без счастья и без славы,
Глядя насмешливо назад.
Толпой угрюмою и скоро позабытой
Над миром мы пройдем без шума и следа,
Не бросивши векам ни мысли плодовитой,
Ни гением начатого труда.
И прах наш, с строгостью судьи и гражданина,
Потомок оскорбит презрительным стихом,
Насмешкой горькою обманутого сына
Над промотавшимся отцом.

 

Колись давно, спочатку в ліцеї, потім в інституті, щось схоже ми регулярно чули від викладачів - "попередній потік був набагато сильнішим, з року в рік все гірше"... і не знали наші викладачі, що вони повторюють слова тисячолітної давнини...

 

Коли ТС належав ще до покоління "до 30", в рунетах вже були такі тексти:

1. Наша молодежь любит роскошь, она дурно воспитана, она насмехается над начальством и нисколько 
не уважает стариков. Наши нынешние дети стали тиранами, они не встают, когда в комнату входит
пожилой человек, перечат своим родителям. Попросту говоря, они очень плохие.
2. Я утратил всякие надежды относительно будущего нашей страны, если сегодняшняя молодежь
возьмет в свои руки бразды правления, ибо эта молодежь невыносима, невыдержанна, просто ужасна.
3. Наш мир достиг критической стадии. Дети больше не слушаются своих родителей. 
Видимо, конец мира уже не очень далек.
4. Эта молодежь растлена до глубины души. Молодые люди злокозненны и нерадивы. 
Они никогда не будут походить на молодежь былых времен. Молодое поколение сегодняшнего 
дня не сумеет сохранить нашу культуру.

Как вы думаете, что объединяет эти высказывания?
Кто мог быть их авторами и когда могли прозвучать такие речи?
Согласны ли вы с высказанными мнениями?
Поделитесь своими размышлениями на тему "отцов и детей". Приведите конкретные примеры из жизни.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 Лермонтов писав про "наше покоління" а не про "наступне"

і в Лермонтова і в тій цитаті з інтернетів розписано про моральні якості, виховання і т д, але аж ніяк про відсутність вміння думати чи "соображати"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, Zheny@ сказано:

Ми сиділи в біблітеках, і читальному залі, бо книжка одна на всю бібліотеку ,і взяти додому її не можна було!

А тепер - відксерив, пофоткав на телефон, на телефон, Карл!  Та що там - з інета скачав готове!

Зараз інформація не має такої цінності як раніше, бо вона легкодоступна, от як пише @vampirich  соображалка виходить на перше місце.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, alexvvv сказано:

Зараз інформація не має такої цінності як раніше, бо вона легкодоступна, от як пише @vampirich  соображала виходить на перше місце.

а я що написав, Із різницею, що соображалка не працює. Бо інфа  є а скласти вкупу - уже все - ступор канонічний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, vampirich сказано:

Лермонтов писав про "наше покоління" а не про "наступне"

і в Лермонтова і в тій цитаті з інтернетів розписано про моральні якості, виховання і т д, але аж ніяк про відсутність вміння думати чи "соображати"

в мене чомусь вимальовується знак рівності між поколінням "20-28", описаним @vampirich , і "нашим поколінням" Лермонтова, в першу чергу з третього й четвертого рядочка вищезгаданої поезії.

може, це завдяки вмінню бачити саме те, що хочеш побачити?

Лермонтов:

Печально я гляжу на наше поколенье!
Его грядущее — иль пусто, иль темно,
Меж тем, под бременем познанья и сомненья,
В бездействии состарится оно.

On 14.03.2017 at 10:41, vampirich сказано:

Вони як зубрілки в інститутах - матеріал виучать без проблем, але не розуміють що він значить

On 14.03.2017 at 10:49, vampirich сказано:

ці - не хочуть/не можуть

імхо, і @vampirich і Лермонтов говорять про те ж саме - місцями, звісно, трохи різними словами (звісно, епохи ж то різні) ;) тільки @vampirich вважає, що саме його покоління найкраще, а наступне вже лузери, а Лермонтов і себе в т.ч. відразу відніс до лузерів. суть же не в "наше" і "наступне" - а в тому, що раніше вода була мокріша, цукор солодший, сіль солоніша, дівчата гарніші, а горілка міцніше. Лермонтов вважає, що це все було до нього, а вампірич - що він все це ще застав.

але ж це просто конфлікт поколінь, відомий, кажуть, тищі років тому?

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, rrid сказано:

тільки @vampirich вважає, що саме його покоління найкраще, а наступне вже лузери,

вам би в політику... так гарно додумуєте за когось...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, Zheny@ сказано:

Ми сиділи в біблітеках, і читальному залі, бо книжка одна на всю бібліотеку ,і взяти додому її не можна було!

Отецкая нотация испорченным детям

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...