Перейти до змісту

Про термопасту. (знову) :)


Рекомендовані повідомлення

Правильно намазана термопаста, навіть коли вона висохла, все одно проводить тепло, а от коли був порушений прижим із висохлою термопастою, тоді температури будуть рости і значно - так відбувається у процесорах інтел.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 72
  • Створено
  • Остання відповідь
28 хвилин тому, alexvvv сказано:
33 хвилин тому, MaestroA сказано:

Цікавить мене давно одне питання: чому вендори (як мінімум в лептопах) так безмірно ляпають термопасту на кристал, що остання аж розтікається на половину площі всього модуля?

фотки є?

1.

IMG_20161227_190801152_HDR.jpg

2.

IMG_20150701_190026.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@MaestroA це терможвачка.  Термоінтерфейс такий. І він ,зазвичай, йде готовими "квадратиками". при зборці, ніхто його підганяти не буде, там конвейєр.  Вони йдуть потоком - хляп і далі поїхав. 

Щодо пасти - така ж історія. Шприц підніс - лийнув і далі. Десь більше, десь менше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По цих фотках видно, що термопасту наносять не на кристал, а на всю поверхню радіатора на якомусь конвеєрі, а тоді він накладається на кристал.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хтось колись казав, а чому б одразу виробникам не наносити "рідкий метал" на кристал під кришку процесора?

Ну, ціни це не зробить АЖ якої, тим паче на ТОП-ові проци ,цін яких одразу овер 400-500 у.о.

 

Я також розумію, конвеєр і 1000000 штук.. Заколупаються мазати. А так капнув каку і все.

 

Грамотний скальп навіть досвідчені працівники СЦ не відрізняють ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, Zheny@ сказано:

це терможвачка.

на відеочіпі - так, знаю

 

9 хвилин тому, Zheny@ сказано:

Щодо пасти - така ж історія. Шприц підніс - лийнув і далі. Десь більше, десь менше.

Невже не має можливості, щоб якийсь робот/машина робили це правильно (максимально ефективно)?

 

10 хвилин тому, alexvvv сказано:

По цих фотках видно, що термопасту наносять не на кристал, а на всю поверхню радіатора на якомусь конвеєрі, а тоді він накладається на кристал.

По першому фото - так. (Мої фото різних ноутів з інтервалом рік.) На другому фото, думаю, що на кристал і то якось так:

12 хвилин тому, Zheny@ сказано:

Шприц підніс - лийнув і далі.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи потрібно цю терможвачку на відеочіпі змінювати на термопасту?

У моєму ноуті цей термоквадратик не "втиснутий", і радіаторна пластина до кристала відеочіпа не прилягає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, host1303 сказано:

Чи потрібно цю терможвачку на відеочіпі змінювати на термопасту?

 

1 хвилина тому, host1303 сказано:

радіаторна пластина до кристала відеочіпа не прилягає.

сам і відповів :)

та "жвачка" є різної товщини.

Задля передачі тепла (якраз таки) можна використати гарно розкатану фольгу. Товсту.

Мав досвід. Діє. Але обережно, щоб нічого не коротнуло. Розмір повинен бути тютєлька в тютєльку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Zheny@ сказано:

гарно розкатана фольга

між радіатором і кристалом? а чому не термопасту?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, host1303 сказано:

між радіатором і кристалом? а чому не термопасту?

між радіатором і кристалом може бути паста. При умові, що вони один до одного щільно прилягають.

Якщо є хоча б 0,5мм "зазор" - жвачка.

Фольгу можна використати між кришкою проца і радіатором.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А такі  Arctic MX-2,  Thermal Grizzly тестували ?

В мене паста закінчилась хочу купити , певно Thermal Grizzly буде перебор :lol:

Колись зустрічав в комплекті з материнками MSI були адаптери для встановлення охолодження напряму на кристал процесора.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, stoleyourjet сказано:

В мене паста закінчилась хочу купити

Вищезгаданої вистачить цілком.

немає сенсу переплачувати

(тести одного старого гарячого процесора)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

55 хвилин тому, Cherman сказано:

В мене, пІсля замІни КПТ-8 на Zalman ZM-STG2, на двох ноутах і системнику, температура впала, орієнтовно на 5-12 °С.

Цікаво звідки кпт-8 там взялася?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, alexvvv сказано:

Цікаво звідки кпт-8 там взялася?

"Мода" на людську пасту прийшла відносно недавно.

Та й дістати (в свій час) людську пасту було проблемно. От і мазали майонезом типу КПТ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згадую часи, коли користувався КПТошками, то встановлення кулера відбувалося не відразу, а по певній технології. Через те що вона густа то і справді найкращим способом її нанесення вважалося якомога тонше розмазування лезом від бритви по всій поверхні кришки процесора чи кристалу. Об"ємне нанесення в центр, як собі дозволяють власники сучасних термопаст лише погіршувало теплопровідність. 

Зараз МХ-4 видавлюю 5 невеличкими каплями, експериментально дійшов, що для мене це найкращий спосіб нанесення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 годин тому, Oli сказано:
Показати прихований контент

 

1457638265193850882.png

 

Hide

 

Тут біла речовина схожа не на термопасту, а на крем якийсь

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

UPD

Ще з тих часів я звик притирати поверхні з пастою, якщо є така можливість. Тобто притиснув кулер і певний час соваєш його туди-сюди по поверхні процесора витискуючи надлишки термопасти. Ефект завжди давав свої позитивні результати не залежно від пасти, крім рідкого металу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я розводив присохлу кпт-8 силіконовою змазкою - ставало набагато краще.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
On 14.02.2017 at 11:39, MaestroA сказано:

На цю тему цікава свіжа стаття. Здивувало наступне:

Цитувати

Core i7-7700K

Layer%202.png

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, MaestroA сказано:

Здивувало наступне:

І чим воно тебе так здивувало?

Мене абсолютно не здивувало.. 7° - нормально, Не так і багато, насправді. (може погано читав, але не зрозуміло що було між кришкою процесора та підошвою радіатора!)

Цілком логічно, що рідкий метал чи інший грамотний тепло-інтерфейс в промислових масштабах ніхто наносити не буде.

та й випускається "клокерський" проц не для критичних навантажень, а в міру, яку він може безпроблемно працювати.

Завжди є множник, вище якого не пригнеш, і вольтаж, вище якого залазити не рекомендується і т.д.

Відповідальність  за Всі маніпуляції клокер бере на себе, без претензій до виробника.

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Ukrainec сказано:

Різниця 17°С...

я про максимальну. З рештою сенс же в роботі під навантаженням.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Zheny@ некоректно зрівнювати максимальну температуру на двох графіках, того як в нижньому там розгон більше. Порівнювати варто на однаковій частоті, а там різниця досить суттєва.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...