Перейти до змісту

Система природної вентиляції в будинку


FOX

Рекомендовані повідомлення

22 годин тому, kayot сказано:

На рахунок літа: щільність, тобто вага повітря в квартирі та на вулиці вирівнюється, тому таке розуміння, як природня тяга, може бути взагалі відсутня.

насправді все простіше описується - тяга залежить від різниці зовнішньої і внутрішньої температур і висоти каналу.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 52
  • Створено
  • Остання відповідь
21 годин тому, biathlonfan сказано:

Влітку з вентиляцією проблем немає. Відкрив вікна і квартира провітрюються. Проблема в тому, що дує з вентиляційного каналу.

може бути причина в будові оголовків групи вентканалів. Було таке, що оголовок виходив перед цегляною стійкою плити-накриття і вітер, дуючи в ту стійку, забивав у вентканал.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@biathlonfan @kayot ви якось розмовляєте про одне і те ж, але різними мовами.

@biathlonfan правильно каже, що якщо не дати притоку повітря (відкрита кватирка, вентканал над батареями тощо), то витяжний вентилятор буде створювати зону низького тиску в квартирі і повітря для потоку буде братися зі всіх щілин (нещільностей вікон, вхідних дверей, витяжки кухні, тощо), @kayot тиж як жариш рибу відкриваєш вікно на кухні в режимі вентиляції, правда?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@biathlonfan каже, що клапан хворотній ставиться для того, щоб з ваної вентиляціїї не задувало в кімнати. В мене, як я не поставив хворотній клапан в ваній з вентиляціїї дуло, і в ваній був дубар, незважаючи на підігрів підлоги.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кожна квартира по потребі в природній вентиляції різніі: в когось є газова колонка, а когось немає, а потреби в свіжому повітрі різні. Але зрозуміло одне: взимку, якщо постійно ганяти по квартирі свіже повітря, ніякого опалення не вистачить. Тому процес провітрювання треба регулювати в залежності від потреби.

В мене, в 3 кімнатній квартирі, 3 незалежних вентканали: у ваній кімнаті (стоїть вентилятор зі зворотнім клапаном, тут найчастіше видуває з каналу), в туалеті, що біля кухні (тут стоїть вентилятор без клапана) і кухня (тут витяжний зонт і пралельно решітка зі зворотнім клапаном від витяжки). В кожній кімнаті (крім кухні) стоять провітрювачі під вікнами, але будівельниками зроблені так, що неможливо до них дістатися відкрити\закрити, а при відкритому стані з них дуже по ногам сквозить, тому вони в закритому стані.

На кухні створки вікон дуже великі, тому при режимі провітрювання втрати тепла колосальні, кухня охолоджується в моменті.

В зимку логіка вентиляції наступна

1. Періодичне провітрювання кімнат проводиться класичним чином: відкпиваються в провітрювальний режим і вмикаються оба витяжних вентилятори. Потік від вікон до вентканалів. Втрата тепла, що ж поробиш.

2. Прийняття душу. Вмикається вентилятор в ваній. Потік йде від витяжки в туалеті до витяжки ваної через коридор.Середні втрати тепла.

3. Сходив кіт в туалет ( :) ) вмикається витяжка в туалеті. Потік йде з витяжного каналу кухні в туалет. Найменші втрати тепла, бо короткий шлях.

4. Незначне готування (1-2 камфорки, чи мультиварка, чи духовка). Вмикається витяка на кухні. Потік йде з туалету в кухню. Незначна втрата тепла, бо короткий шлях.

5. Значне готування (значний запах, багато пари). Відкривається вікно в кухні в режим провітрювання, вмикається витяжка, а за потреби і в туалеті. Потік повітря йде від вікна в кухні у витяжи кухні і туалету.

Коли ніяких клапанів не стояло, то з витяжок постійно сквозило, при чому дууууже.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

36 минут назад, vaz75 сказал:

@biathlonfan @kayot ви якось розмовляєте про одне і те ж, але різними мовами.

@biathlonfan правильно каже, що якщо не дати притоку повітря (відкрита кватирка, вентканал над батареями тощо), то витяжний вентилятор буде створювати зону низького тиску в квартирі і повітря для потоку буде братися зі всіх щілин (нещільностей вікон, вхідних дверей, витяжки кухні, тощо), @kayot тиж як жариш рибу відкриваєш вікно на кухні в режимі вентиляції, правда?

Ні, якраз закриваю в куні, а відкриваю в кімнаті дальній.

А в кухні завжди на мікро.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 хвилин тому, biathlonfan сказано:

Думаю, що в цьому причина зворотної тяги, бо в мене влітку в квартирі набагато прохолодніше ніж на вулиці.

так і є :) І це найпростіше (!) і найдешевше (!) лікується тільки встановленням на вентотвір того вентканалу, в якому часто літом є зворотня тяга, вентрешітки, в якій є можливість повністю закрити вентотвір. Наприклад, вентс МВ 100 Р. АЛЕ! Заборонено таке робити на кухні, де плита газова, і в паливній, якщо котел димохідний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, kayot сказал:

Ні, якраз закриваю в куні, а відкриваю в кімнаті дальній.

А в кухні завжди на мікро.

 

Тоді ясно, чого в тебе в кімнаті холодно :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, vaz75 сказано:

Кожна квартира по потребі в природній вентиляції різніі: в когось є газова колонка, а когось немає, а потреби в свіжому повітрі різні.

при згорянні куба газу треба приблизно 10 кубів повітря.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хотіти мати природню вентиляцію без притоку - це теж саме що бажати мати водопостачання, зробивши лише каналізацію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

28 хвилин тому, vaz75 сказано:

Кожна квартира по потребі в природній вентиляції різніі: в когось є газова колонка, а когось немає, а потреби в свіжому повітрі різні.

В мене в практиці був дуже скандальний для забудовника випадок, коли в людей зимою тупо тух котел десь в 3-4 ночі. Як виявилось, власник робив наступне.
Квартира однокімнатна. + мала дитина, що тільки повзає. Власники відповідно страшно бояться протягів і закривають всі вікна і щілини - вентрешітка в кухні була заклеєна скотчем, бо "з неї сильно дуло". На ніч двері в кухню закривають, вікна закривають ("бо мороз"), вентрешітка заклеєна. Котел димохідний - вночі тухне. Рахую об'єм кухні - десь 30 кубів, точно не пам'ятаю. Споживання газу - нехай 2,8 куби/годину (взяв цифри для Вайлант атмо тек 24). Виходить що для нормального (читай економного) згорання газу треба не менше 28 кубів повітря на годину. Тобто відбувалось наступне - котел випалював кисень повітря кухні настільки наскільки міг і за кілька годин без притоку повітря тупо виключався.
Рекомендував встановити як мінімум віконні провітрювачі на кухні, а на балконі (вихід з кухні) тримати хоч одне вікно на провітрюванні. 
Власники були дуже здивовані, що треба вміти правильно експлуатувати димохідний котел, про що я їм м'яко натякав. Не знаю нажаль чим все закінчилось - чи прислухались власники, чи змінили своє ставлення до ситуації.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Dream класика жанра. Постійно закриті двері до кухні все б вирішили, і з дитиною, і з протягами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, biathlonfan сказано:

Для котла в мене стоять провітрювачі. Без них Волиньгаз не робить пуск газу. А при приготуанні їжі на газовій плиті відкриваю вікно на мікро

робить. треба тільки аргументовано пояснити. Площа щілини, що утворюється при відкриванні стулки вікна на провітрювання, значно більша площі щілини в віконному провітрювачі.
Колись волиньгаз не робив пуск газу коли: 1) не було дверей в кухню; 2) не було плити газової в кухні. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, vaz75 сказано:

@Dream класика жанра. Постійно закриті двері до кухні все б вирішили, і з дитиною, і з протягами.

ніхто не хоче змінювати свій узвичаєний побут, виробляти якісь нові звички... 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, Dream сказал:

Колись волиньгаз не робив пуск газу коли: 1) не було дверей в кухню; 

А зараз робить?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, vaz75 сказано:

А зараз робить?

вже роки зо два не чув такого, щоб не давали газ через відсутність дверей в новобудовах без внутрішнього ремонту :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, biathlonfan сказано:

В мене зробили пуск і без плити і без дверей. А ще казал що на кухні заборонено ставити витяжку.

https://104.ua/ua/safety/id/elektrovitjazhka-mozhe-buti-nebezpechnoju-21431

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як варіант витяжка з рециркуляцію, просто для очищення повітря, але хз на скільки вона ефективна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, biathlonfan сказано:

А ще казал що на кухні заборонено ставити витяжку.

Просто на кухні - в прииииинципі не заборонено, але і не бажано. Завжди має бути можливість природного видалення небезпечних газів від плити газової. А от в кухнях-паливних з димохідним котлом заборонено тільки витяжку:

Цитувати

6.5. У будинках, які обладнані приладами і апаратами з відводом продуктів згорання в димоходи, забороняється влаштування витяжної вентиляції з штучним спонуканням.

©Правила безпеки систем газопостачання

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, Dream сказал:

Завжди має бути можливість природного видалення небезпечних газів від плити газової.

Стикався коли-небудь на практиці щоб на кухні взагалі не було вентканалу? В мене на кухні немає :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, nickel сказал:

Стикався коли-небудь на практиці щоб на кухні взагалі не було вентканалу? В мене на кухні немає :(

напевно був насквізний канал з кухні у вану\туалет, в там уже вент. канал. Бачив таке у хрущівках.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, vaz75 сказал:

напевно був насквізний канал з кухні у вану\туалет, в там уже вент. канал. Бачив таке у хрущівках.

Цегляна 9-поверхівка, перший поверх. Там де в людей кухня і вентканали, в мене кімната для сміттєвого баку. Де в людей кімнати, в мене кухня. Але так і було: з кухні в ванну, з ванної в туалет. Чи так було завжди не знаю, але в технічній документації так і вказано.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, nickel сказано:

Стикався коли-небудь на практиці щоб на кухні взагалі не було вентканалу? В мене на кухні немає :(

так. В старих власних будинках часто. В новобудовах підказую як правильно зробити, бо часто в проекті всі нюанси не передбачені.

Можеш з цього поводу не сильно напрягатись - в нормативці допускається за певних умов таке в старих будинках:
 

Цитувати

6.29      В існуючих житлових будинках допускається установка газових плит:
-   в приміщеннях кухонь висотою не менше 2,2 м та об'ємом не менше зазначеного в 6.28 (для ПГ-4 - більше 15 м3) при відсутності вентиляційного каналу та неможливості використання   у   якості   такого   каналу   димоходів,   але   при   наявності   в приміщенні  вікна  з  кватиркою  (фрамугою)  у  верхній  частині  вікна  або конструкції жалюзійного типу;
....

© ДБН Газопостачання

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 минуты назад, Dream сказал:

Можеш з цього поводу не сильно напрягатись - в нормативці допускається за певних умов таке в старих будинках:

Ну як не напрягатися. Я ж не за дбн-и переживаю, а за вентиляцію.

В принципі проблему вирішив: вивів витяжку напряму надвір, туди ж вивів з ванної вентилятор. А туалет залишив на природній вентиляції.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...