Перейти до змісту

Система природної вентиляції в будинку


FOX

Рекомендовані повідомлення

Поділіться власним досвідом, або літературою(статтями), як краще, бюджетно, організувати вентиляцію в будинку. З чого почати і до чого прагнути?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 52
  • Створено
  • Остання відповідь

FOX вибачте за оффтоп

але ви нічого не наплутали в назві теми, можливо не природної, а приточної 

бо з природних вентиляцій будинку є тільки відкрита форточка, окремий канал в димоході ну і ще різні непередбачені дірки.

Хоча я можливо не правий і профі щось підкажуть, буду уважно слідкувати за темою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 часов назад, fotlav сказал:

FOX вибачте за оффтоп

але ви нічого не наплутали в назві теми, можливо не природної, а приточної 

Можливо і наплутав. Російською звучить так - "естественная вентиляция".

14 часа назад, RojkFV сказал:

Раджу це почитати.

Дякую! Перечитав тему. Декілька моментів прояснилося.

Тепер заглядаюся в сторону системи вентиляції з рекуператором.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Із сучасними щільнми вікнами та дверима, термін "природня вентиляція" змінює дещо своє значення!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, Іщук Юра сказал:

А з чого побудований будинок і чим утеплений ?

Газоблок D400 40см. Ще не утеплений і поки думаю, чи варто утеплятися.

Підкажіть по рекуператорах, на що дивитися при їх виборі? Виробники, моделі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як на мене то рекуператор звісно добре, але дорого і електрику їсть постійно, я б шукав шляхи природню вентиляцію зробити, а рекуператор завжди встигнете поставити, якщо буде не комфортно, по отепленню так само думаю спочатку опалення зробіть, зробіть тепловізійне обстеження а тоді вже дивіться "варто чи ні" бо в тих пінопластах і т.д. нічого особливо хорошого немає. Якщо по опаленню якість питання то зможу підказати, пишіть в Лічку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, kayot сказано:

 

Із сучасними щільнми вікнами та дверима

 

 +1

 

був стикнувся з такою проблемою,

 

відразу звернувся до фірми що ставила, насверлили спец.провітрювачів зверху і все

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Іщук Юра сказал:

Як на мене то рекуператор звісно добре, але дорого і електрику їсть постійно, я б шукав шляхи природню вентиляцію зробити, а рекуператор завжди встигнете поставити, якщо буде не комфортно, по отепленню так само думаю спочатку опалення зробіть, зробіть тепловізійне обстеження а тоді вже дивіться "варто чи ні" бо в тих пінопластах і т.д. нічого особливо хорошого немає. Якщо по опаленню якість питання то зможу підказати, пишіть в Лічку

Якраз поки, ще немає ніякого внутрішнього оздоблення, хочу закласти комунікації для системи вентиляції.

 

А в чому, проблема з електрикою?

Пример монтажа Вентс ПР 150

Якщо за такою схемою робити то споживачі електрики тільки два вентилятора і все. І на скільки розумію вони постійно не мають працювати.

Чи я знову щось в термінах наплутав і ми говоримо про різні речі? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та немає проблем з електрикою, це чудова схема як на мене, просто я прихильник всього максимально простого і не залежного ні від чого. Я ні в якому разу не хочу сказати що примусова вентиляція це погано, навпаки чудово що ви про вентиляцію думаєте завчасно, бо це дуже важливо. Я опаленням займаюсь і дуже часто стикаюсь що люди утепляуться а вентиляцію не роблять взагалі, а це грибки, цвіль, запотівання і т.д, одним словом жах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але я не добре розуміюсь в вентиляції, тому нічого радити не буду, самому цікаво розібратись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Природна вентиляція має лише одну перевагу - це те, що вона не споживає зовсім електроенергії! Але ...! 1. Вона є абсолютно неконтрольованою, якщо зимою приток повітря буде надмірним внаслідок значної різниці температур всередині і зовні будинку, то в міжсезоння він буде мінімальним і недостатнім, літом же можна без проблем повідкривати всі вікна, що теж не завжди добре... 2. Взимку така вентиляція виносить дуже багато тепла з будинку, тому майже завжди ми стараємось максимально закрити всі дірки в хаті, щоб холод не йшов, відповідно і притоку повітря нема, а звідси купа нюансів починається!

 

Тепер про рекуператор. якщо кому буде цікаво, звертайтесь, можу продемонструвати свій (зібраний приватним підприємством в Києві, думаю зможу з ними домовитись за гарну ціну в районі 6-7 тис.грн. без вентиляторів).

 

Про мою систему вентиляції (не зовсім просту, але і не чорт-зна яку вимудрену) можете прочитати в темі  "Грунтовий повітряний теплообмінник, проект буде реалізовано в   с. Боратин Луцького р-ну", дивіться посилання вище по темі.

 

Якщо хочеться геть просто, то робіть витяжки у ванних кімнатах і ставте приточні клапани за радіаторами опалення на 1-му поверсі, можливо десь в коридорі, тоді холодне повітря нагріватиметься від радіатора і не буде морозити Ваші ноги!:)

 

Є ще трохи дорожчий варіант рекуператори типу "все в одному", а саме рекуператор "Прана", чи аналоги. Не скажу, що це супер ефективно. але загалом непогана штука, мав можливість робити тепловізійні обстеження на об"єктах де вони були встановлені.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую, дуже цінна інформація. А що ви скажете за будинки "дихаючі" з саману, соломи, дерева, які взагалі не потребують вентиляції додаткової, як мене запевняли деякі будівельники, ніколи не обстежували ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

31 минуту назад, energoaydut сказал:

Тепер про рекуператор. якщо кому буде цікаво, звертайтесь, можу продемонструвати свій (зібраний приватним підприємством в Києві, думаю зможу з ними домовитись за гарну ціну в районі 6-7 тис.грн. без вентиляторів).

А які в нього характеристики?

Надибав цікавий варіант Electrolux EPVS-200, що можете сказати на рахунок нього?

 

І питання по принциповій схемі вентиляції. Подача повітря відбувається в спальнях/вітальнях, а забір - в санвузлі і в кухні? Як на першому так і на другому поверсі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 минут назад, Іщук Юра сказал:

 

Дякую, дуже цінна інформація. А що ви скажете за будинки "дихаючі" з саману, соломи, дерева, які взагалі не потребують вентиляції додаткової, як мене запевняли деякі будівельники, ніколи не обстежували ?

 

Цитата

 Будинки з так званих екоматеріалів обстежувати не доводилось,  на моєму житловому масиві один чоловік збудував будинок із дубових дров! на глиняному розчині, коли він вселиться можливо зайду в гості, обстежу, тоді розповім, що там цікавого! "Дихаючі стіни" - це видумка маркетологів! Будинок має "дихати" через систему вентиляції, а не через стіни!!! Термін "Дихаюча стіна" означає не те, що через неї може здійснюватись провітрювання будинку, а те, що вона має високу паропроникність! При сучасних вимогах до комфорту будинків, а саме наявність в будинку ванних кімнат, душових кабін, сушки для одягу, кухонні плити і раковини для митя, та інших "мокрих зон", так звана  "Дихаюча стіна" - це швидше недолік ніж плюс матеріалу, адже при недостатній вентиляції зайва волога з будинку буде йти в стіну, там конденсуватиметься і тим самим знижувати теплоізолюючі властивості матеріалу, ну і якщо ми говоримо про природні матеріали, то через перезволоження там може з"являтись грибок, гниль і т.д.  Ну і швидше за все при так званій "еко стіні" Ви всерівно всередині все покриєте лаками, фарбами, грунтовками, шпатлівками і т.д. і все "Еко" залишиться десь далеко під шаром стандартної в наш час будівельної хімії!!! Така моя думка.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 минут назад, FOX сказал:

,А які в нього характеристики?

Надибав цікавий варіант Electrolux EPVS-200, що можете сказати на рахунок нього?

 

І питання по принциповій схемі вентиляції. Подача повітря відбувається в спальнях/вітальнях, а забір - в санвузлі і в кухні? Як на першому так і на другому поверсі?

Характеристик не знаю, бо ще не встановлював, фото можете знайти в темі:

 https://board.lutsk.ua/topic/204267-грунтовий-повітряний-теплообмінник-що-буде-реалізований-в-с-боратин/

 

Нічого сказати про цю модель не можу. бо не використовував її і на об"єктах обстеження не зустрічав

 

Відповіді по принциповій схемі вентиляції тут:

https://board.lutsk.ua/topic/204267-грунтовий-повітряний-теплообмінник-що-буде-реалізований-в-с-боратин/?page=6

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, energoaydut сказал:

 

Я їздив в один деревяний будинок і там в ванній була вентиляція зроблена але хазяї казали що ніколи її не вмикали, це дуже складне питання, я взагальному з вами згідний, але потрібно враховувати властивості матеріалів ( наприклад на глині впринципі не може зявитись не грибок не цвіль,й глина як і дерево поглинає лишню вологу і віддає коли її не вистачає - в цьому її основний плюс для здоров'я ), буде дуже цікаво як ви обстежили декілька екобудинків, але мабуть вони не будуть готові за це платити оскільки зазвичай вони дуже теплі, а в літку холодні і їх зазвичай нічого не турбує оскільки тепловтрати 1-3КВт/год навіть в найбільші морози.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По суті питання природньої бюджетної:

Якщо розгядається будинок, то:

1. інерційний дефлектор

2. вікна на мікро в найвіддаленіших кімнатах

Якщо квартира:

1. сотка вент в канал ванні

2. аналогічне як в попередньому варіанті

Якщо примусову для певних кімнат будинку, наголошую ...певних кімнат, то український варіант припливно-витяжної установки з двома перекресними рекуператорами з пластика. Плюс витяжні венти в с/в та вікна на мікро.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, kayot сказал:

По суті питання природньої бюджетної:

Якщо розгядається будинок, то:

1. інерційний дефлектор

2. вікна на мікро в найвіддаленіших кімнатах

Якщо квартира:

1. сотка вент в канал ванні

2. аналогічне як в попередньому варіанті

Якщо примусову для певних кімнат будинку, наголошую ...певних кімнат, то український варіант припливно-витяжної установки з двома перекресними рекуператорами з пластика. Плюс витяжні венти в с/в та вікна на мікро.

 

Коротко і по суті, думаю дуже цінна інфа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, FOX сказано:

І питання по принциповій схемі вентиляції. Подача повітря відбувається в спальнях/вітальнях, а забір - в санвузлі і в кухні? Як на першому так і на другому поверсі?

По природній вентиляції.

Ключове - напрямок руху повітря в будинку має відбуватись від "чистих" приміщень до "забруднених", тобто з житлових кімнат до кухні і санвузла. Звідси наступне:
1. Влаштувати приток повітря в житлових кімнатах і кухні.
1.1. Найпростіше - відкрити стулку вікна в режим провітрювання (ручка під 45 градусів).
1.2. Трохи дорожче і безпечніше для одноповерхових будинків - встановити віконні провітрювачі, але модель вибирати відповідно до ширини стулки вікна і таку, щоб треба було зробити якнайдовші і найширші щілини в стулці.
1.3. Встановити стінові провітрювачі над батареями - суть тупо труба "сотка" з пелюстковим клапаном в приміщенні.

2. Розміри вентканалів в санвузлі і в кухні мають бути не менше 140*140мм, або Ф150мм.
2.1. Розмір вентотвору у цегляний вентканал має бути не менше ніж 140*210мм. При такій площі отвору при нормальній природній тязі канал буде давати повітрообмін в районі 90-100 м3/год, що більш ніж достатньо для домашніх умов.
2.2. Якщо є бажання крім природньої вентиляції мати також механічну, наприклад, поставити в санвузлі стіновий вентилятор, то вентилятор має бути таким що не перешкоджає проходженню повітря через нього у виключеному стані.
2.3. По кухні ідеальним є влаштування двох вентканалів 140х270мм - один для природньої витяжки, другий - для зонта витяжного. По зонту - не можна завужувати повітропровід від зонта.

3. Вентканали мають бути виведені вище зони вітрового підпору. Про зону вітрового підпору можна прочитати у мене на фб.
3.1. На оголовки вентканалів якщо встановлювати дашки, то робити їх високими, широкими і зігнутими під кутом градусів 140-170. Для покращення тяги треба або збільшувати висоту каналу (тут різницю температур не згадую, хоча це важливо і про це вже вище писали), або можна спробувати поставити димохідний флюгер.

4. Бажано щоб вентканали на горищі і поверх даху були утеплені.

Ніби так. Здається усе ключове згадав.

Робіть спочатку НОРМАЛЬНУ ПРИРОДНЮ ВЕНТИЛЯЦІЮ і з розумом її експлуатуйте, а на механічну завжди встигнете гроші потратити.

Про димові канали, про приточно-витяжні системи то вже зовсім інші історії. :)

Перевіркою димовентканалів, їх обстеженням , налаштуванням механічних систем вентиляції (лінк на мій фб) займаюсь не перший рік і бачив всяке набудоване, і нареконструйоване, і намучене. :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://klivent.biz/ventilyaciya/pomeshhenij/ventilyaciya-kottedzha.html

тут є хороше відео, де дядько описує механізм природньої вентиляції для "інерційних" будинків.

 

Для себе зробив висновок: якщо у вас будинок-термос (наприклад сіп-панелі) - тоді без штучної системи вентиляції та рекуперації - не обійтись, інакше будуть грибки та цвіль по куткам і кладовкам, якби не старались.

Якщо ж ваш дім із цегли чи газоблока (без пінопласту!) - можна пробувати жити і без примусової вентиляції, головне дотримуватись декількох правил побудови вентканалів та періодичного провітрювання методом відкриття вікон, особливо якщо поєднати це із дорожчими але більш "дихаючими" ДЕРЕВ*ЯНИМИ євровікнами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, mrZED сказано:

Для себе зробив висновок: якщо у вас будинок-термос (наприклад сіп-панелі) - тоді без штучної системи вентиляції та рекуперації - не обійтись, інакше будуть грибки та цвіль по куткам і кладовкам, якби не старались.

не факт. можна просто трохи збільшити вентотвори у вентканали і привильно організувати приток повітря. Але щоб цвілі не було, то треба ще слідкувати за температурою в приміщенні і вологістю. В мене тої зими, як економили тепло, і в квартирі було 19-22 градусів, то зовнішній кут квартири і відкоси, шви в ванній (квартира кутова) цвіли. Цього року всю зиму 25 і нічого не цвіте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 минуты назад, biathlonfan сказал:

Не все так просто. В мене новобудова. Витяжка(не примусова) в кухні перетягує витяжку у ванній. Відкриваєш на мікропровітрювання вікна і все стає гуд. Але тоді в квартирі холодно. А влітку взагалі жесть. Не важливо чи відкриті вікна, витяжки хочуть витягують, хочуть навпаки дують в квартиру. Без будь-якої закономірності.

От ключеве слово-"вікна на мікро", без такої умови вентиляція витяжна не працює, щоб видалити повітря, треба щось подати. Раніше, приток повітря нормувався щілинами в дерев'яних вікнах.

На рахунок літа: щільність, тобто вага повітря в квартирі та на вулиці вирівнюється, тому таке розуміння, як природня тяга, може бути взагалі відсутня. Ось тому, я вказав для квартир соточку вентилятор. Нажаль такі наші реалії!!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 часа назад, biathlonfan сказал:

 

Дарма!

1. Клапаном у ванні, ви взагалі зупините природню тягу.

2. Якщо закриєте вікна та канал в кухні, то смерть всій ідеї вентиляції.

Я вже це питання практикую з 2007 року. І от все ж таки, якщо питання бюджету та більш мен вентиляціїї, то"

Якщо квартира:

1. сотка вент в канал ванні

2. аналогічне як в попередньому варіанті"

Є безліч ідей та варіанів, але я це все перевіряю на собі особисто.

Отже, за майже десяь років життя в квартирі з хоодною ванною, ні граму грика. Коли жарю рибу, то запах є на кухні, та частково в коридорі біля вхідних дверей, така особливість квартири. Буває що гості, які сидять в залі, навіть не знають, що я готую. І ніхто особливо не мерзне від протягів.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...