Перейти до змісту

Як стати інтернет провайдером?


Рекомендовані повідомлення

Час від часу находить на мене думка, а не стати мені інтернет провайдером?

Роздавати інтернет по радіо мережі наностейшен і інші.

Або брати радіоканалом а роздавати по оптиці.

Дуже багато сіл біля Луцька без інета, багато робіт можу робити сам.

Чи це дурна затія і не морочити собі голову,

замучать різного роду дозволами і т.д.

Хтось займався або займається цим, не беру до уваги мегапровайдерів таких як датагруп і інших.

Буду вдячний за будь яку пораду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

39 minutes ago, @leg said:

Дуже багато сіл біля Луцька без інета, багато робіт можу робити сам.

 

Поки ти думаєш - хтось уже робить. Не знаю як стосовно сіл навколо Луцька, але знаю що деякі інтернет-провайдери уже заходять в поліські села :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

особисто сам чекаю 4G, якщо все буде добре то підсилювач і нащо мені платити більше за послуги і обладнання провайдера?

зараз і 3Г нормально тягне, що правда нечасто буваю за містом тому і трафіку вистачає

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4G вже є по всій Білорусії, швидкість класна, та стабільність теж, але провід як на мене надійніше чим будь-що по повітрю.

 

Так як в нашій країні ті, хто хочуть щось зробити людям з толком це ласий шамток для корупціонерів, тому думаю вас задавлять ще на стадії збору потрібних паперів

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, @leg сказал:

 

Час від часу находить на мене думка, а не стати мені інтернет провайдером?

Роздавати інтернет по радіо мережі наностейшен і інші.

Або брати радіоканалом а роздавати по оптиці.

Дуже багато сіл біля Луцька без інета, багато робіт можу робити сам.

Чи це дурна затія і не морочити собі голову,

замучать різного роду дозволами і т.д.

Хтось займався або займається цим, не беру до уваги мегапровайдерів таких як датагруп і інших.

Буду вдячний за будь яку пораду.

 

Поки ти думаєш, інші вже роблять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, @leg сказано:

а не стати мені інтернет провайдером?

Сам сказав.

2) А ти хоч уявляєш скільки потрібно грошей?

3) Скільки потрібно дозволів і т.д.

4) сам - ти можеш сусідам втіхаря роздавати свої 100мбіт.

7 годин тому, @leg сказано:

брати радіоканалом а роздавати по оптиці

сумно.

7 годин тому, @leg сказано:

Роздавати інтернет по радіо мережі наностейшен і інші.

до травня поробить, може до вересня. А там дощі-грози зроблять свою справу .

А окрім прокладання мереж є ще й обслуговування.

Хтось має приймати замовлення, обробляти і т.д.

 

Вже один там десь колись намагався роздавати інет.. і де він?

все це гарно до перших серйозних проблем.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 годин тому, Zheny@ сказано:

А ти хоч уявляєш скільки потрібно грошей?

А може ТС - мільйонер?

 

15 годин тому, Zheny@ сказано:

все це гарно до перших серйозних проблем

Проблеми можна вирішувати на початковій стадії, ще поки вони не стали серйозними.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, nickel сказано:

Волинські оптичні мережі почалися з одного чувака, якщо не помиляюся.

Не буду сперечатися. Але явно за ним хтось стояв. Купити паяльну станцію для оптики трошки коштує...

Кабель не такий і дорогий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, Zheny@ сказал:

Не буду сперечатися. Але явно за ним хтось стояв. Купити паяльну станцію для оптики трошки коштує...

Кабель не такий і дорогий.

Чувак живе на Дубнівській і протягнув собі чиюсь оптику. Почав роздавати на Дубнівській в приватному секторі, потім таким же макаром масштабував у інших районах (околицях) міста. Принаймні на цьому етапі йому паяльна станція не треба, оптику йому прокладали великі провайдери. Як зараз не знаю. Але з теперішнім покриттям, він може собі паяльну станцію дозволити. В крайньому разі в кредит.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 годин тому, Zheny@ сказано:

Вже один там десь колись намагався роздавати інет.. і де він?

все це гарно до перших серйозних проблем.

 

 Не знаю про кого ти, але я також знаю одного який колись намагався, тепер сидить(( Колись тут про нього писали,фігура відома,була,роздавав вродь у Рожищах колись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, westboiuu сказано:

він не за інтернет сидить а за кардшарінг

А,о! і ви знаєте.Нічого не стверджую,але точно знаю,що він також  роздавав і в нього були проблеми,мож ви і більше знаєте за шо він там "вліп",тут не спорю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, nickel сказано:

Чувак живе на Дубнівській і протягнув собі чиюсь оптику. Почав роздавати на Дубнівській в приватному секторі, потім таким же макаром масштабував у інших районах (околицях) міста. Принаймні на цьому етапі йому паяльна станція не треба, оптику йому прокладали великі провайдери. Як зараз не знаю. Але з теперішнім покриттям, він може собі паяльну станцію дозволити. В крайньому разі в кредит.

На цукровому. Почав з роздачі сусідам. Коли всі інші прохавали - купив у провайдера канал до себе. Ну а далі всі в курсі.

Але - чувак мав досить глибокі знання від моделі ОСІ до ФріБСД і т.п. плюс підприємницька жилка там огого :)

Ігорь, привет! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, yura-patriot сказано:

 Не знаю про кого ти, але я також знаю одного який колись намагався, тепер сидить(( Колись тут про нього писали,фігура відома,була,роздавав вродь у Рожищах колись.

Не Валентин звати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за поради, зроблю собі інет а там час покаже. 

Зараз живу в місті є нормальний інет, в майбутньому планую жити за містом там немає інтернета.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 hours ago, @leg said:

в майбутньому планую жити за містом там немає інтернета.

хіба то жизнь буде! ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хіба то жизнь буде! ))


Та я теж над цим задумуюсь зараз живу і жив що все близько 33, але весь час знімати житло квартирам замучило, будуєм невеличкий будинок біля міста.
Але звикну.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Займаюсь давно цим бізнесом і можу розказати "шопачьом". При умові, що не затролять :lol:

Про реєстрацію/легалізацію і т.д. можна почитати на профільному форумі провайдерів у відповідній гілці - https://local.com.ua/forum/forum/98-легализация/
Але реально я б не радив. На даний час вже просто пізно. Дуже багато гємору і відносно малий прибуток.

Років 5-10 тому ще можна було почати майже з нуля і вже наростити абонбазу, яка б дозволяла лишатись на плаву і якось розвиватись далі.

Зараз рентабельність цього бізнесу дуже серйозно впала. Почавши з кількох наностейшнів і бухти витухи далеко не заїдеш))

В проект треба вкладати мінімум десятки тисяч грн, а то й сотні. І займати абсолютно пусте місце, де за рік-два можна набрати кількасот абонів. Тоді буде якась перспектива. В противному випадку через рік-два там буде інший великий провайдер. Провайдери з кількістю абонів менше тисячі фактично приречені на раніше чи пізніше банкрутування/викуплення/поглинання. Є навіть думка, що перспективу мають лише провайдери від кількох тисяч абонів.

Цифри:

Беремо умовне величеньке село. Населення 1 тис. чол. Приблизна кількість домогосподарств 1000/3чол.= 330 будинків. Зважаючи на факт села, а не міста - максимальна проникність порядка 50-60% через 2-3 роки. 20%-40% в перший рік покриття. Оптимістично 330*0,3=100 абонів. Множимо на оптимістичну абонплату 150 грн = 15 тис.

Ніби й непогано. Тим більше, якщо взяти кілька таких сіл... Але насправді це копійки. Бо поточні витрати будуть з'їдати більшу частину прибутку, а стартові можуть так ніколи й не окупитись.

Радіомережа: стартові витрати на обладнання відносно невеликі. Але набагато проблематичніша і дорожча легалізація. Плюс радіочастоти регулярно дорожчають. Нелегально довго не напрацюєте, бо частотнагляд "нє дрємлєт")) Маючи певний досвід в цій сфері ще можна шукати лазєйкі і якось трохи протягнути. Але то тільки до пори й до часу.
Мережа (мідь/оптика): середній варіант і відносно життєздатний. Але треба вкластись грошенятами і мати поняття як це все робиться.
Оптика PON: актуально. Але дуже дорого. Реально дуже дорого. Ціни на PON-обладнаня можна глянути: http://gepon.com.ua/

Поточних витрат багато і різних. Відповідно багато писати і пояснювати.

 

Правовий аспект залежить від того що саме і як робити. Є ціла пачка різноманітних варіантів з різними і юридичними і фінансовами аспектами.
При знанні або кваліфікованих порадах насправді нічого страшного. Все посильно, все реально. Але по різному...

Якщо вже дуже чухаються руки, то можна взяти якийсь клієнтський радіоканал і нелегально включити десяток-другий сусідів (і мати собі на пиво ^_^) Як більш серйозний варіант - напроситись під чиєсь крило зі своєю фінансовою участю.
Але навіть самі провайдери сумно жартують над своїм бізнесом - https://local.com.ua/forum/topic/93562-мы-не-одни/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

VaID, Валентин, вітаю!

Цитувати

Провайдери з кількістю абонів менше тисячі фактично приречені на раніше чи пізніше банкрутування/викуплення/поглинання. Є навіть думка, що перспективу мають лише провайдери від кількох тисяч абонів.

Як спеціаліст, можливо ви в курсі ситуації навколо бувшого Візора, теперішнього Бест-Лінк LuxLink? А то є цікава інформація, непідтверджена. Не знаєте що там відбувається? Можна в приват. Мова йде саме за інтернет-кусок Візора (той який продали). І ще цікаво скільки приблизно там зараз юзерів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...