Перейти до змісту

Луцьктепло і комісія. Скарга на низьку температуру теплоносія.


fotlav

Рекомендовані повідомлення

Перепрошую форумчан за дещо сумбур в назві теми. 

Суть питання полягає в тому що в квартирі відсутня комфортна температура з причини ледь теплих батарей.

В луцьктеплі сказали що поломок в котельні чи на теплотрасі не має, і порадили викликати комісію на місце.

 

Так от хтось можливо вже мав справу з подібною ситуацією, як потрібно діяти з тією комісією щоб вирішити справу, можливо якісь перерахунки за оплату що вимагати і т.д.

Буду вдячний за любу інформацію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо менше 16 здається то можна відшкодовувати, іто, на кожен градус здається чи то 5 чи 10% від сумми. А повністю платит не треба, якщо температура менше 10 чи 11 градусів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це в теорії. На практиці для фіксації повинні кожен день приходити заміряти температуру в приміщенні і складати акт. Моя тітка з цим колись зіткнулась. В кімнаті 15-16, в них по замірах 20-21 і все гуд. Не працює в нас ця система в реалії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Opel75 сказал:

 В кімнаті 15-16, в них по замірах 20-21 і все гуд. Не працює в нас ця система в реалії.

Я щось не розумію, в них термометр бреше, чи по хитрому міряють (біля радіатора)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, fotlav сказал:

Перепрошую форумчан за дещо сумбур в назві теми. 

Суть питання полягає в тому що в квартирі відсутня комфортна температура з причини ледь теплих батарей.

В луцьктеплі сказали що поломок в котельні чи на теплотрасі не має, і порадили викликати комісію на місце.

 

Так от хтось можливо вже мав справу з подібною ситуацією, як потрібно діяти з тією комісією щоб вирішити справу, можливо якісь перерахунки за оплату що вимагати і т.д.

Буду вдячний за любу інформацію.

взагалі розберіться спочатку що вас цікавить і що ви зібрались міряти - температура в квартирі чи температуру теплоносія? це різні речі

нормативною вважається температура: внутрішні кімнати не менше +18, наріжні кімнати не менше+20

температуру теплоносія задає котельня - відповідно до температури зовнішнього повітря

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, SergeyS сказал:

Я щось не розумію, в них термометр бреше, чи по хитрому міряють (біля радіатора)?

власник квартири на комісії так само присутній і думаю може прослідкувати ці моменти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі вважаю що міряти температуру в кімнаті- дурня повна. Якщо у вас вікна дерев'яні з часів Хрущова- то комунальники обсолютно не винні що не взмозі прогріти квартиру по якій сквозняки. А може ви провітрювали квартиру з відкритими навстіж  вікнами перед приходом комісії?  Логічно міряти темлоносій. У мене в квартирі для прикладу в батареях +43, і в квартирі +23. При цьому пластикові вікна постійно на мікропровітрюванні. Логічно і правильно, як в цивілізованому світі, міряти кількість тепла яку споживає ваше помешкання, тоді питання утеплення\енергозбереження - це ваша зацікавленість, а не головняк комунальників.
А от з гарячою водою в мене  цілковита жоп@. Іноді ванну напускаєш чисто "гарячою" водою, а в результаті вона виявлеється м'яко кажучи холоднуватою. Із крана де мала би бути гаряча вода тіче +37 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, SergeyS сказано:

У мене в квартирі для прикладу в батареях +43, і в квартирі +23

У мене теплоносій +38 а в кімнаті +20, панельний не утеплений будинок, 2-й поверх, вікна дерев'яні всі щілини заклеєні папером, на вулиці сьогодні +2.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Opel75 то ж розжуй людині нормально, як розрулювати, в тебе ж є досвід, сюдячи з цього 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже хитрожопо міряють. Виймає чоловік ртутний термометр з нагрудної кишені. Ставить на поличку шафи і через три хвилини знімають покази ) . І відкрито кажуть, що їх "не *бе", в них по термометру норма. Те, що твій термометр показує +15 їм по**й. Твій термометр бреше, це "ширпотрєб", а їхній повіренний і еталонний.

Я для спору брав повірений термометр в метрології плюс пірометр. Отак і бодалися. Хто кого.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Opel75 сказано:

Дуже хитрожопо міряють. Виймає чоловік ртутний термометр з нагрудної кишені. Ставить на поличку шафи і через три хвилини знімають покази ) . І відкрито кажуть, що їх "не *бе", в них по термометру норма. Те, що твій термометр показує +15 їм по**й. Твій термометр бреше, це "ширпотрєб", а їхній повіренний і еталонний.

Я для спору брав повірений термометр в метрології плюс пірометр. Отак і бодалися. Хто кого.

Відео реєстрація може допомогти? Хоча краще руки повідбивати за такі фокуси.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Opel75 сказал:

Дуже хитрожопо міряють. Виймає чоловік ртутний термометр з нагрудної кишені. Ставить на поличку шафи і через три хвилини знімають покази ) . І відкрито кажуть, що їх "не *бе", в них по термометру норма. Те, що твій термометр показує +15 їм по**й. Твій термометр бреше, це "ширпотрєб", а їхній повіренний і еталонний.

Я для спору брав повірений термометр в метрології плюс пірометр. Отак і бодалися. Хто кого.

що ви розказуєте? заміри проводяться електронним термометром, який коштує відповідно не малих грошей і кожен рік проходить держповірку і має похибку в десяту градуса, не говорячи про ртутний термометр який на базарі коштує 20грн. і має похибку +- градус,  

 

і жекі ніколи не були під керівництвом луцьктепла, жекі підчиняються департаменту жкг, а ті в свою чергу міській раді, так і луцьктепло є власністю міської ради

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в нас проблема в тому, що за наші гроші гріють вулицю, тільки от квартири не гріють.

Тому більшість мерзне, але справно платить луцьк тепало (це стосується всієї країни), якщо по нормальному то ставили б міні котельні в районах (де є централізоване опалення), і не треба буде витрачатись на транспорт води, яка по дорозі охолоджується купу разів. а ці бойлерні "догріву" з таким не спарвляються.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 часов назад, MACCEN сказал:

в нас проблема в тому, що за наші гроші гріють вулицю, тільки от квартири не гріють.

Тому більшість мерзне, але справно платить луцьк тепало (це стосується всієї країни), якщо по нормальному то ставили б міні котельні в районах (де є централізоване опалення), і не треба буде витрачатись на транспорт води, яка по дорозі охолоджується купу разів. а ці бойлерні "догріву" з таким не спарвляються.

бойлерні теплоносій не догрівають, на бойлерних стоїть бойлер для нагріву та подачі гарячої води до будинків(не плутати з теплоносієм на опалення) 

також там стоять насоси для підвищення тиску холодної води та гарячої води

якраз по луцьку є декілька мінікотелень які дають опалення на масив з 3-5 невеликих будинків, це в основному центр міста, так ось вони вважаються навпаки не рентабельними та і опалюють вони гірше, оскільки в них зовсім інший температурний режим подачі теплоносія, краще та вигідніше палитись від великої котельні,  і ще й плюс до того не переживаєш, що десь там під боком може "рванути" газова установка

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Sashapetrash що ви розказуєте? Пофіг чим міряти, якщо міряти через *опу. Повірене-неповірене, похибка-не похибка, ви читаєте що вам пишуть як саме міряють? Людина з цим стикалась особисто. Чи багато вирішує інструментальна похибка в 1 градус, якщо ширпотрєб показує +15, людина відчуває що холодно, а електронний повірений ртутний, хз чи струшений (побутові ртутні для замірів температури тіла треба струшувати перед використанням) показує що все пучком, що людина має дома ходити в шортах і в майці? Вийнятий з нагрудної кишені термометр яку матиме власну температуру? Певно таку яка в чоловіка в нагрудній кишені, навряд ця кишеня - кишеня пальто чи куртки, певно внутрішня, ближче до тіла. Тож я не здивуюсь якщо термометр показав +28. Чи показник теплової інерції там настільки низький, що показує зміну власної температури  моментально?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 часа назад, Sashapetrash сказал:

що ви розказуєте? заміри проводяться електронним термометром, який коштує відповідно не малих грошей і кожен рік проходить держповірку і має похибку в десяту градуса, не говорячи про ртутний термометр

Одне діло теорія, інша - практика. Як має бути ми всі знаєм, а як є бачим і ох*****

Стикнешся в реаліі (я про те як і чим вони міряють) тоді напишеш.

 

П.С. Вища технічна, інженер приладобудівник. Про метрологію і точні прилади знаю не з потолка.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 21.01.2017 at 12:35, Dima4s сказано:

Що означає "комфортна" температура?

 

On 21.01.2017 at 14:32, Sashapetrash сказано:

взагалі розберіться спочатку що вас цікавить і що ви зібрались міряти - температура в квартирі чи температуру теплоносія? це різні речі

 

я вам відверто скажу що до цього часу в мене навіть кімнатних термометрів не було, по причині своєї непотрібності, так як постійно тепло а іноді і гаряче було.

Ще раз по відчуттях мене постійно влаштовувала температура, але вже минулого опалювального сезону відчув що щось вже не те, ну а цього це вже просто піпець, на батареях білизна за два дня висохнути не може.

Ну але якщо цікавлять цифри, правда вчора купив тільки термометр, 17 -17.5 градусів, але це вже коли зараз нуль на дворі.

P.S. Знову ж таки, ще раз повторюсь, розумію що зараз більшість скаже що це майже норма, і чого тобі мов потрібно, але мені є з чим порівнювати, це не та температура яка була попередні роки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо по темі (перший пост).

Який поверх, подача зверху чи з-підвалу?

Спочатку заміряти т-ру труб прямоі і обратки. Якщо т-ра в межах 46 на подачі і вище - проблеми в самій батареі.

Якщо на подачі нижче 46 - знайти подаючу трубу (наприклад, в підвалі, якщо подача знизу) заміряти на ній. Якщо на роздатці більше 55 - значить втрати по сусідам. Пройтись по стяку по поверхам. Реально достатньо через поверх. Записувати т-ри, визначаючи втрати по кожній квартирі по стояку. Зараз є хитрожопі, які реалізовують підігрів підлог і т.д., іноді умудряються ставити кран на байпас (бо вони перші на подачі і ім жаааарко, зменшуючи цим протік теплоносія через весь стояк).

Якщо на роздатці низька т-ра - увага на елеватор.

Оптимально попросити персонально (думаю за пару коп) толкового спеца з жеку (з любого жеку - спеців достатньо), щоб встановив фактичну причину недогріву (навіть неофіційно).

І вже виходячи з фактів обирати напрямок руху.

Причин може бути валом від банального засору батареі на якомусь поверсі до напр. з нашого елеватора при чистці дістали куски плінтусів і памперс які хз як туди попали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 минут назад, fotlav сказал:

Ну але якщо цікавлять цифри, правда вчора купив тільки термометр, 17 -17.5 градусів, але це вже коли зараз нуль на дворі.

А як в сусідів? Всіх все влаштовує?

Така т-ра в усіх кімнатах?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Opel75 сказано:

А як в сусідів? Всіх все влаштовує?

майже всіх опитав що знаходяться знизу по стояку, і деяких які живуть в інших квартирах,

так у всіх прохолодно, на питання чому не скаржаться?, відповіді, а що ми зробимо, а це напевно газ економлять, в мене немає часу цим займатися, а в мене субсидії, а мені і так добре тільки я три пари речей одягну і т.д.

10 хвилин тому, Opel75 сказано:

Така т-ра в усіх кімнатах?

так у всіх.

Поміряти і сказати температуру батарей немає самому можливості.

Тільки по відчуттях, коли просто тримати руку на батареях вона тепла, в незалежності чи це день чи ніч, чи на дворі до -20 чи так як зараз плюс. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, fotlav сказал:

майже всіх опитав що знаходяться знизу по стояку, і деяких які живуть в інших квартирах,

так у всіх прохолодно, на питання чому не скаржаться?, відповіді, а що ми зробимо, а це напевно газ економлять, в мене немає часу цим займатися, а в мене субсидії, а мені і так добре тільки я три пари речей одягну і т.д.

так у всіх.

Отого ми так погано живемо в поганій країні з поганим керівництвом - всім пох..., навіть якщо то його особисто стосується. *рукаліцо*

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Vadimm сказал:

@Sashapetrash що ви розказуєте? Пофіг чим міряти, якщо міряти через *опу. Повірене-неповірене, похибка-не похибка, ви читаєте що вам пишуть як саме міряють? Людина з цим стикалась особисто. Чи багато вирішує інструментальна похибка в 1 градус, якщо ширпотрєб показує +15, людина відчуває що холодно, а електронний повірений ртутний, хз чи струшений (побутові ртутні для замірів температури тіла треба струшувати перед використанням) показує що все пучком, що людина має дома ходити в шортах і в майці? Вийнятий з нагрудної кишені термометр яку матиме власну температуру? Певно таку яка в чоловіка в нагрудній кишені, навряд ця кишеня - кишеня пальто чи куртки, певно внутрішня, ближче до тіла. Тож я не здивуюсь якщо термометр показав +28. Чи показник теплової інерції там настільки низький, що показує зміну власної температури  моментально?

чи повірений чи неповірений якраз є різниця, так як і є різниця між купленим на базарі скляним термометром за 20грн і між цифровим за 1000-1500грн

я бачу який бред пишуть, представники луцьктепло так температуру не міряють і ще раз повторюю немає в них ртутних чи спиртових, скляних термометрів

заміри проводяться метр від підлоги та від опалювального приладу, хвилин 10 не менше, і тут вже немає різниці чи ти його із нагрудного карману чи так приніс, за 10хв він привикає будьте певним!! 

скоріше всього писали і я так думаю, мали на увазі що приходили з жеку та щось там міряли, так ось працівники жеку не мають повноважень проводити заміри температури внутрішнього повітря та фіксувати актом, для себе вони хай щось там міряють, а далі всі факти про якісну чи неякісну послугу фіксує представник луцьктепло, без його присутності, будь який акт претензії не береться до уваги

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

29 хвилин тому, Opel75 сказано:

Який поверх

4

29 хвилин тому, Opel75 сказано:

подача зверху чи з-підвалу

 

30 хвилин тому, Opel75 сказано:

Спочатку заміряти т-ру труб прямоі і обратки

це звичайна хрущовка з однотрубную системою опалення як я це розумію.

31 хвилин тому, Opel75 сказано:

Зараз є хитрожопі, які реалізовують підігрів підлог і т.д., іноді умудряються ставити кран на байпас

сусідка теж говорила що ЖЕКівці їй казали як можливу з причин

хоча особисто мені вони тільки про завоздушку труб втирали

34 хвилин тому, Opel75 сказано:

Оптимально попросити персонально , щоб встановив фактичну причину недогріву

тобто це можливо визначити щоб не ломитися в кожну квартиру і не перевіряти чи хто собі кинув теплу підлоги чи ще щось там намутив?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, fotlav сказал:

4

 

це звичайна хрущовка з однотрубную системою опалення як я це розумію.

сусідка теж говорила що ЖЕКівці їй казали як можливу з причин

хоча особисто мені вони тільки про завоздушку труб втирали

тобто це можливо визначити щоб не ломитися в кожну квартиру і не перевіряти чи хто собі кинув теплу підлоги чи ще щось там намутив?

адресу можна взнати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...