Перейти до змісту

Яке правильне охолодження комп'ютера ???


Рекомендовані повідомлення

Щойно, Zheny@ сказано:

тому ти й даєш відповіді на подібні питання, а не задаєш їх.

Потрібно взнати, бо може й ТС не варто перейматись дурницями? :blink:

 

Не задаю бо через це все пройшов свого часу і наразі в дома в мене "спить тигр" з 14-ма кулерами, який лише просинається і починає "гарчати" коли комфортна температура для його існування виходить за певні допустимі норми :) 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, sanbOK сказано:

Якщо в системі стоїть якийсь "гарчий" проц та відеокарта і їх постійно грузять то в першу чергу потрібно міняти охолодження на цих компонентах. На корпус ліпити 80мм кулери без управління це нерозумно в плані того, що шуму буде більше ніж ефективності, а шум там не із-за обертів а із-за вібрації, яку вони створюють. В вашому випадку достатньо буде проточного охолодження де спереду буде якийсь 120мм кулем на 800 об/хв та на задній стінці 80-90 мм тихохідний кулер також на 800 об/хв (ну може 900 об/хв). 

 

Тільки от я одного не знайшов, яка температура цього всього причандалля і для чого наліплено кулерів на бокову кришку?

 

Потрібно робити все в комплексі, бо по закону збереження енергії тепло нікуди не дінеться. Якщо тепло буде накопичуватися в середині корпусу то температура компонентів не відразу, але з часом все одно досягне критичних значень, як наслідок перегрів: мінімум нестабільна робота, максимум вихід з ладу компонентів.

Тому тепло має належно відводитись з корпусу не залежно від встановленої СО на самих гарячих компонентах. 

 

Тут лише одне, якщо температура компонентів навіть припустімо в закритому боксі не досягає критичних значень, то навіщо цим заморочуватись? 

  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Ukrainec сказал:

Тут лише одне, якщо температура компонентів навіть припустімо в закритому боксі не досягає критичних значень, то навіщо цим заморочуватись? 

 

 

Так от і я пробую зрозуміти чи то ТС щось начитався в інтернетах про кількість та направленість кулерів чи то справді там перегріви. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, yuraa сказал:

upload6008.jpg

Підтримую. Бокову стінку зняти і немає проблем. Пилюки правда насмокче.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене колись була дурна ідея вирізати з дрібної стальної сітки вставку на всю площу бокової кришку корпусу, але потім купив нормальний корпус і забув про цю ідею :) 

Дууууже хороший варіант!  
Hide  
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, youman91 сказано:

Бокову стінку зняти і немає проблем. Пилюки правда насмокче.

Неправда. З закритою стінкою пилюки завжди більше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Zheny@ сказано:

Неправда. З закритою стінкою пилюки завжди більше.

все залежить від кількості пилюки в хаті і потоку потоку повітря в системнику

і пофіг чи закрито чи відкрито - є потік - буде пилюка

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

є потік - буде пилюка

то ясно. Я кажу, що не стільки її буде, як при закритій кришці.  Це вже я перевірив сам.

2-3 місяці закрита кришка - одна кількість пилюки (візуально) і так само 2-3 при відкритій - візуально менше.

Хоча я його тепер пилососом проходжуся раз на місяць.

А ще - велику роль відіграєнаявність тварюки в хаті, яка має шерсть. Кіт, собака. при закритій кришці радіатор процесора забитий пухом!

 

P_20160609_233139.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

52 хвилин тому, Zheny@ сказано:

то ясно. Я кажу, що не стільки її буде, як при закритій кришці.  Це вже я перевірив сам.

2-3 місяці закрита кришка - одна кількість пилюки (візуально) і так само 2-3 при відкритій - візуально менше.

при відкритій кришці багато повітря які протягують вентилятор БЖ і задній просто проходять короткий шлях і зразу викидаються на зовні - тому і менше пилюки

але і менше охолодження

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Zevs_Isver сказано:

але і менше охолодження

Кращий доступ повітря. Чому менше?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Zheny@ сказано:

Кращий доступ повітря. Чому менше?

потік менший там де треба :(

 

треба охолоджувати там де гріється

а не хапнути повітря збоку корпусу і зразу його видути назовні

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Багато чинників.  Відяха активна / пасивна. Кулер проца стоковий чи башня. Конструкція корпуса і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Zheny@ сказано:

Багато чинників.  Відяха активна / пасивна. Кулер проца стоковий чи башня. Конструкція корпуса і т.д.

угу,

але загальні принципи схожі - потрібен потік в потрібних місцях, а я ми його організуємо - це вже питання підходу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щоб не насмоктувало пилюки треба встановлювати фільтра. В нормальних корпусах навпроти кулерів на вдув вони вже предбачені виробником, але як правило їх не достатньо для повноцінного захисту, бо через певний час вони забиваються і пропускна задатність їх знижується, і видувні куллери починають засмоктувати повітря де інде через решту отворів в корпусі по шляху найменшого спротиву. Тому раджу на всі зовнішні отвори встановлювати фільтри наприклад з грубого поролону (мочалки такі продаються), і / або жіночих капронових колготок. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Системник не перегрівається. Взяв його з під сервера. Куллер Nocta.Zelman. Термопаста раз в рік міняється. Час від часу можу запустити Star Craft 2.(таке розташування куллерів з 2013р). Працюює все ок. (Win10 x64.Core I3.,8Гб 1333мгц.,Asus GTX 550 ti.) Але я хочу покращити повітротрообмін.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доречі, коли знімаю передню морду, посадочного місця для куллера немає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 хвилин тому, Aleks_lutsk сказано:

Системник не перегрівається. Взяв його з під сервера. Куллер Nocta.Zelman. Термопаста раз в рік міняється. Час від часу можу запустити Star Craft 2.(таке розташування куллерів з 2013р). Працюює все ок. (Win10 x64.Core I3.,8Гб 1333мгц.,Asus GTX 550 ti.) Але я хочу покращити повітротрообмін.

Якщо комп не перегрівається, то повітрообмін вже є нормальним, чи я щось не так розумію?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, alexvvv сказано:

Якщо комп не перегрівається, то повітрообмін вже є нормальним, чи я щось не так розумію?

Ну розумієш, для того щоб переміститися з пункту А в пункт Б достатньо звичайного автомобіля, але інколи так буває, що цього недостатньо тому на цей автомобіль починають чипляти антикрило voron clas, титанові диски, молдинг і болотніки з написом Sparco ;) та інше.

Воно то ні на що не впливає, але просто НАДА бо спиться спокійніше :D 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ось зробив нормально ! Побігав в Сall of Duty . Температура більш як 65 град, не піднімалася, постійно 64-65. Завтра поміняю напрямок потоку куллера який дує в системний блок (на відео карту), на видув.

20170124_231212.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Фото на тему правильного охолодження:

Охолодження чіпсету  

IMG_20170125_212635.jpgIMG_20170125_212937.jpg

Hide  

:) 

 

допоки не знайду/зроблю кріплення на улюблену башту

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Extream Colling Ready!

 

Thermalright TY-143 (TR-TY-143) - 140мм 600-2500об

+
Cooler Master - Blade Master 120 - 120мм, 600-2000об.

 

Noctua NH-D14 

 

 IMG_20170221_184559.jpgIMG_20170221_190613.jpgIMG_20170221_190634.jpg.1b26c0a7fe32c58585669dfba251fc6d.jpg

Hide  
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...