Перейти до змісту

За зарплату в конверті тепер штрафуватимуть на 320 тис. грн


seolutsk

Рекомендовані повідомлення

30 хвилин тому, yu2007 сказано:

 

ну так ми ж про автомийника, до чого базарники

 

і я про те, що зарплати, які вказані на викладеному тобою скріні, далеко не всі є "білі" і пухнасті

 

 

базарників я навів до відома (ну, щоб дехто не плакався). а для автомийника (точніше, на кого вона зареєстрована), то ЄП буде до 640 грн.

 

зарплати, наведені мною, це пропозиції роботодавців на сайті работа.юа для НЕКВАЛІФІКОВАНОЇ праці. і я не доводив, що вони "білі й пухнасті", це лише приклад того, що 1600 грн. це не пропозиція найманому працівнику за НЕВКАЛІФІКОВАНУ працю у Луцьку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 97
  • Створено
  • Остання відповідь
10 хвилин тому, rl72 сказано:

базарників я навів до відома (ну, щоб дехто не плакався). а для автомийника (точніше, на кого вона зареєстрована), то ЄП буде до 640 грн.

 

зарплати, наведені мною, це пропозиції роботодавців на сайті работа.юа для НЕКВАЛІФІКОВАНОЇ праці. і я не доводив, що вони "білі й пухнасті", це лише приклад того, що 1600 грн. це не пропозиція найманому працівнику за НЕВКАЛІФІКОВАНУ працю у Луцьку

 

Я не крутий бізнесмен, я маю можливість спостерігати, аналізувати і порівнювати. Економіка як і природа має свої, ні від кого незалежні закони. Якщо ти їх дотримуєшся - отримуєш Сингапур, якщо зневажаєш - лнр-днр. Успішні моделі всі втіленні в життя і успішно функціонують, розвиваються. Наша економічна модель - "намбиночьпротянутьдаденьпродєржатся" не несе в собі жодних сенсів окрім дерибану.

Підвищувати офіційні зарплати, пенсії і податки потрібно на рості, а не на спаді - бо це прискорює спад. неофіційні зарплати регулює ринок, який точно знає за що платити айтішнику 15 000грн, а касиру 4000грн, бо я не дуже в це вникаю. Ринок це знає краще. Краще за мене, тебе, гройсманівпорошенків і інших. І коли сюди втручатись економіка відключається даючи можливість народу розібратись з недолугими керівниками і оживає вже в нових реаліях, але вільна і з надією на майбутнє.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

rl72, ти або прикидуєшся, або не в курсі, тому я спробую на загал прояснити ситуацію.

В реальній економіці з збалансованим платіжним балансом і жостким контролем за емісією грошей з часом починають діяти дуже чітки і збалансовані правила, що в подальшому формуються навіть в закони.

Наша економіка нереальна внаслідок нереальних дій влади. Влада тупо друкує гроші. Їй пофіг скільки реально податку сплачується з бізнесу. Все що не вистачить надрукують. Тільки є ньюанс - інфляція і різке знецінення гривні. Що робить влада - правильно - головне завдання мінімізувати кількість гривні шляхом підвищення податків, тарифів на енергетику. Це частково призупиняє інфляцію тупо через те, що в народу немає зайвої гривні щоб купити бакси. Виходить ілюзія стабільності, а насправді повна імітація економіки, зубожіння і деградація суспільства. Ти в мене щось запитуєш натякаючи на податки реальної економіки, а я не можу тобі в цих самих рамках відповісти спираючись на нашу. Її просто немає в дуже широкому сенсі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Назва теми не правильна - за недопуск до перевірки ;)

Сподобався коммент в інтернеті:

"За такі штрафи і не гріх пристрелити інспектора на місці буде."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, romaxa11 сказано:

rl72, ти або прикидуєшся, або не в курсі, тому я спробую на загал прояснити ситуацію.

В реальній економіці з збалансованим платіжним балансом і жостким контролем за емісією грошей з часом починають діяти дуже чітки і збалансовані правила, що в подальшому формуються навіть в закони.

Наша економіка нереальна внаслідок нереальних дій влади. Влада тупо друкує гроші. Їй пофіг скільки реально податку сплачується з бізнесу. Все що не вистачить надрукують. Тільки є ньюанс - інфляція і різке знецінення гривні. Що робить влада - правильно - головне завдання мінімізувати кількість гривні шляхом підвищення податків, тарифів на енергетику. Це частково призупиняє інфляцію тупо через те, що в народу немає зайвої гривні щоб купити бакси. Виходить ілюзія стабільності, а насправді повна імітація економіки, зубожіння і деградація суспільства. Ти в мене щось запитуєш натякаючи на податки реальної економіки, а я не можу тобі в цих самих рамках відповісти спираючись на нашу. Її просто немає в дуже широкому сенсі.

 

добре, хоч не написав, що платити податки не треба, бо чиновники їх тупо сп#zдять

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, san4ez1 сказано:

А те що банки лопаються як бульбашки не заважає?Куди реально покласти ті збереження, щоб їх потім забрати і мати якись профіт?Ще й інфляція все зіжре...

 

Так не обов'язково банк. Існує така річ, як недержавні пенсійні фонди. Причому, такий фонд, за законом, не може лопнути (збанкрутувати). Тільки може бути приєднаним до іншого. Правда, на відміну від банківських депозитів, тут немає гарантованої дохідності - тільки інвестиційний дохід (котрий може бути, в тому числі і від'ємним в короткотерміновій перспективі).

 

P.S. Сам відкладаю в такий спосіб (як додатковий до депозитів). Конкретний НПФ називати не буду, щоб не виглядало як реклама.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, Savage сказано:

Держава вже 25 років най*бує людей, забираючи гроші в пенсійний фонд, а не кладучи їх на персональний рахунок людини, що їх відчисляє. І чомусь це тебе не турбує...

Це вимушена міра.

Твої (умовно) батьки пенсію отримують з яких грошей?  Правильно. От саме з тих 3200.

Бо вони ще за часів не існуючого СРСР працювали, а тоді не було персональних пенсійних рахунків.

А де держава має взяти гроші на утримання пенсіонерів, кому зараз 60 / 70 + ??

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 хвилин тому, Mihas сказано:

Конкретний НПФ називати не буду, щоб не виглядало як реклама.

А мені цікаво .Чув про такі, але не знаю назви жодного.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Точно можна сказати, що підвищення МЗП у пропонованому вигляді:

— збільшить доходи працівників бюджетного сектора, які на сьогодні отримують менш як 3200 грн. Таких налічується наразі близько одного мільйона, і для них це — майже безперечний плюс. Однак при цьому нівелюється різниця в оплаті нижчих розрядів тарифної сітки, отже, низові та відповідальні працівники бюджетних установ отримуватимуть однакову зарплату за дуже різну роботу;

— збільшить надходження до бюджету та позабюджетних фондів. Планується зібрати додатково 28 млрд грн. Але "зібрати" означає відібрати у когось, а саме — у тих підприємців, які сьогодні або сплачують менші зарплати, або приховують справжні виплати. Тож постраждають бізнес і частина працівників — у тих випадках, коли додатковий податок буде перекладено на них (про інші наслідки цього див. нижче); — зменшить кількість претендентів на субсидії передусім за рахунок тих, хто сьогодні офіційно отримує мінімальну зарплату, а решту

— "в конверті". Якщо раніше працівники були зацікавлені отримати "білу" зарплату хоча б для того, аби мати документи, щоб пред'явити банку при одержанні кредиту чи іноземному консульству при отриманні візи, то зараз чимало працівників, навпаки, просять роботодавців не виплачувати офіційно, оскільки кредити і зарубіжні поїдки для них неактуальні, а важливіше отримати субсидію на комунальні послуги. Боротьба з таким дрібним шахрайством є, ймовірно, єдиним безумовним позитивом рішення про підвищення МЗП, хоча "простим людям" від цього аспекту тільки гірше.

 

Про решту можливих наслідків можна наразі лише здогадуватися, бо жодних ґрунтовних досліджень на цю тему не було. Це погано саме по собі, оскільки є продовженням волюнтаристських традицій минулого і йде врозріз із цивілізованою практикою (до якої ми вже почали було звикати після Революції гідності), згідно з якою такі важливі системні рішення мають прийматися виключно після належного експертного обговорення з урахуванням оцінки наслідків їх прийняття. Непрозорий підхід уряду в цьому питанні підриває довіру з боку суспільства і підвищує ризик помилок. Така практика є неприйнятною, особливо щодо пропозицій, які вкрай важко коригувати та переглядати, зважаючи на великий політичний резонанс. Зокрема, це рішення містить багато ризиків, які роблять його принаймні дуже неоднозначним за своїми наслідками. На рівні мікроекономіки насамперед встановлення МЗП, а тим більше підвищення її вдвічі є насильством над ринком праці. І, як будь-яке інше насильство над ринком, воно зрештою шкодить економіці — це визнають економісти в усьому світі, але, на жаль, ілюзії наразі беруть гору. 

...

... збільшення безробіття майже невідворотне, причому особливо гостра ситуація може скластися у маленьких містечках, до того ж розташованих у депресивних регіонах, де сьогодні зарплата у півтори-дві тисячі гривень є доволі звичайною, і нема звідки збільшувати її вдвічі. Постраждають також численні фізичні особи-підприємці, особливо на другій групі спрощеної системи оподаткування (першу уряд усе ж таки частково вивів з-під удару): для всіх зростуть розміри ЄСВ, а для другої групи — і ставки податку. Отже, у фокусі удару опиниться малий і мікробізнес, який наразі забезпечує хоч якоюсь роботою жителів таких регіонів. Чимала частина таких підприємств ледь виживає, і для деяких із них підняття МЗП може теж стати останньою краплиною, яка або виведе підприємців на вулиці, або змусить їх закритися і самим податися на заробітки — в такому разі втрачатимуть роботу і ті, хто сьогодні отримує більше за МЗП. Хоча оцінювати масштаби такого ефекту в українській економіці непросто з огляду на великий тіньовий сектор, поведінку якого прогнозувати вкрай складно. Попередній досвід поведінки роботодавців свідчить про великий набір інструментів для скорочення витрат на оплату праці в подібних ситуаціях, а саме: переведення працівників на часткову зайнятість, переведення зайнятості у неформальну тощо.


Більше читайте тут: http://gazeta.dt.ua/macrolevel/pidvischennya-minimalnoyi-zarobitnoyi-plati-do-3200-grn-dopomoga-bidnim-chi-nasilstvo-nad-rinkom-praci-_.html
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Zheny@ сказано:

А мені цікаво .Чув про такі, але не знаю назви жодного.

 

 

Їх трохи є. Кілька з них можна знайти тут - http://www.acpo.com.ua

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 hours ago, Volyniaka said:

— зменшить кількість претендентів на субсидії передусім за рахунок тих, хто сьогодні офіційно отримує мінімальну зарплату, а решту— "в конверті". Якщо раніше працівники були зацікавлені отримати "білу" зарплату хоча б для того, аби мати документи, щоб пред'явити банку при одержанні кредиту чи іноземному консульству при отриманні візи, то зараз чимало працівників, навпаки, просять роботодавців не виплачувати офіційно, оскільки кредити і зарубіжні поїдки для них неактуальні, а важливіше отримати субсидію на комунальні послуги. Боротьба з таким дрібним шахрайством є, ймовірно, єдиним безумовним позитивом рішення про підвищення МЗП, хоча "простим людям" від цього аспекту тільки гірше. 

 

Чув що безробітним при оформленні субсидії нараховують "віртуальний" дохід в одну чи дві мінімалки. Якщо це правда, то для працівника якогось сенсу приховувати зарплату  - не має. Звичайно якщо вона не перевищує мінімалку ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 minutes ago, phantom said:

 

Чув що безробітним при оформленні субсидії нараховують "віртуальний" дохід в одну чи дві мінімалки. Якщо це правда, то для працівника якогось сенсу приховувати зарплату  - не має. Звичайно якщо вона не перевищує мінімалку ...

Теж чув. Дві мінімалки, але не зарплати, а прожиткового. А він поки лишиться незмінним, на відміну від зарплати 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наприклад - простіша схема напевно, 5% платить роботодавець, та 3% платить працівник

8% податок на доходи, будь де заробив (шабашка чи ще там щось), заплатив 8% і спиш спокійно.

 

От і все, а тут якось з одної крайності кидають в іншу, і доречі у великих підприємств як правило вся зарплата біла, тому вони такі штрафи й виставляють (бо та вся ілагархія недобита має велики підрприємства, давить мєлкоту як може).

 

Всеодно всі гроші вертаються, будуть люди більше купувати, будуть більше виробляти, значить більше податків і так далі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо дві людини вирішили вничку щось замутити, ніхто їм помішати не зможе. Як визначити різницю між зарплатою в конверті і мінімальною зарплатою плюс дружня допомога для сім'ї з власного прибутку підприємця? Яку таку няшку дає держава працівнику, щоб він хотів отримувати на руки реально менше зароблених грошей і платити більше податку державі? Який в тому сенс? От в Штатах ти отримуєш страховку, круту кредитну історію і маєш значно більше фінансових і оздоровчих можливостей ніж нелегал. А що наш працівник? Ви задумайтесь над цим, а не хавайте штампи чиновників, які вже й по землі розучились ходити.

Я не їм вафлі, але коли побачив серед стелажа повністю заваленого гамнорошеном одненьку пачечку вафельок Світоч, я не стримався і купив. Не хочу я щоб все було "барига".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давно вже є рецепт від зарплат в конверті - перекладіть обов'язок по сплаті податків з підприємця на працівника! Виплатив зарплату 4000 грн, в електронному вигляді дав звіт про таку зарплату в такого то працівника, все - далі обов'язок людини заплатити податки із заробленого. Але ж ні - потрібно так законом закрутити, щоб можна було прийти й ще штрафом "полюбити" в усіх позиціях. Ще й крім того бояться, що люди почнуть незадоволення виказувати за податки і пенсію почнуть вираховувати - а вона геть не на користь простих людей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, halcogen сказано:

Це нічого не поміняє. Якщо працівник сам заплатить налоги з тих 4000 грн і побачить що чистими йому вийде 2000 грн, то він на вас працювати не буде. Або ви будете йому платити від 6000 грн грязними. Від перестановки додатків сумма не міняється. Тут просто не треба бути хітрожопим, а працювати по закону, який би він не був

Якраз міняється. Простота для роботодавця + відповідальність працівника будуть геть іншого порядку. Суму в 4000 привів для прикладу, звісно при такому розкладі працівники не будуть працювати за таку зарплату, зараз також працівник обходиться роботодавцю в значно більшу суму ніж розмір зарплати + несе відповідальність за сплату податків за працівника. 

Такий підхід пропонували вже давно - але політикам та податківцям він не вигідний. Політикам не цікаво щоб люди почали задавати питання куди діваються їх податки. В системі, що тепер, таких питань немає - більшість просто не знає про нарахування на зарплату і навіть ті, що знають не стикаються з таким фактом щомісяця, відповідно питань не виникає. Для податківців цікаві відносини, що дозволяють штрафувати та знаходити більше приводів для цього. Роботодавець один, гроші точно має, з працівника можна й нічого не отримати - відповідно їм цікавіше, щоб відповідальність була на підприємцю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

може хтось просвітить, чув не одноразово що всі підприємці  в Луцьку (може не всі, хто зна), якось врегулювали зарплати всім працівникам, так щоб не було текучки кадрів сильної, якось чув що багато хто може платити своїм працівникам більше, але дотримуються "середньої" по місту, на скільки це може бути брехня?

 

Теоритично я думаю якщо підприємець в змозі плати всім наприклад по 20 тис грн., хоть прибиральниці то чому б ні, чи його осудять інші підприємці, навіщо він таке робить, всі кадри до нього йдуть?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

39 хвилин тому, morpeat сказано:

Усі знайомі масово йдуть в тінь, і люди працюють. Платити такі податки з зарплат, то без працівників останешся.

і потім якісні дороги вимагають?

а через років 40, якщо доживуть, будуть жалітися на маленьку пенсію....

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, morpeat сказано:

до теї пенсії ще дожити треба. Краще жити добре поки э сили а не думати про пенсію. Мені особисто мізерної пенсії нетреба я собі відкладу краще якщо доживу.

дороги також не треба?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 minutes ago, Zevs_Isver said:

дороги також не треба?

Знову ти за своє.

за дороги платять ті, хто купує паливо на заправках (на відміну від велосипедистів :) )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 хвилин тому, yu2007 сказано:

Знову ти за своє.

за дороги платять ті, хто купує паливо на заправках (на відміну від велосипедистів :) )

як платять - такі і дороги

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

59 минут назад, Zevs_Isver сказал:

як платять - такі і дороги

в смислі ? платять за 10 літрів а заливають 100 ? Чи куда ? Дорожний збір надійно зафіксований в кожному літрі палива, як його можна платити якось не так ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

в смислі ? платять за 10 літрів а заливають 100 ? Чи куда ? Дорожний збір надійно зафіксований в кожному літрі палива, як його можна платити якось не так ?

мм, я не разу не експерт в фінансах, але мені знається що одного дорожнього збору точно не вистачить для фінансування доріг,

тобто дороги не тільки з дорожнього збору фінансуються, так само як і пенсійних фонд наповнюється з різних джерел

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 minutes ago, Zevs_Isver said:

наповнюється з різних джерел

Точно, нові тротуари і велодоріжки фінансуються з місцевого акциза на бухло і папіроси. 

Сам вживаєш? Палиш? Ну ото ж бо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, yu2007 сказано:

Точно, нові тротуари і велодоріжки фінансуються з місцевого акциза на бухло і папіроси. 

Сам вживаєш? Палиш? Ну ото ж бо.

не палю, вживаю узвар

то, напевно, через мене такі коряві велодоріжки в нас

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...