Перейти до змісту

Lego Technic моделювання, моторизація


romaxa11

Рекомендовані повідомлення

Оце недавно присів я на ту штуку. Так сталось що на ОЛХ купив порівняно найдешевше в світі набір 9398 - Краулер 4х4 - афігенний джип з двома диференціалами на кожний міст,  понижуючими редукторами на кожному колесі і унікальною прохідністю. Плюс повна моторизація з дистанційним керуванням. Оті всі рухомі шестерні просто запали в душу. І вирішив зайнятись моделюванням з моторизацією. Штука при сьогоднішньому курсі недешева, але має сенс, якщо підростають діти, щоб це все з ними вивчати, вникати і розвиватись.

Сам по собі конструктор Лего не має великого сенсу, зовсім іншого рівня він набуває коли ви вмонтовуєте електромотори і він оживає, відпрацьовує ходовою нерівності подушки, перевалюється на амортизаторах, підкручує колеса диференціалами. В мене до цього була вже сервісмашинка і один з кранів, але без моторизації вони стояли і пилились. В цій темі готовий ділитись досвідом і проектами на які націлений.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для початку  ви маєте визначитись з напрямком. Я б виділив жосткий оффроуд (це моє) (4х4, 6х6, 8х8, 10х10), баггі (оффроуд на високих швидкостях дякуючи баггі-моторам) - адська штука, спорткари, звичайні автомобілі з феноменальною деталізацією. Далі йде всяка спецтехніка: крани, сервістраки, лавети. Також підкласом йдуть гусеничні ТЗ: танки, крани, екскаватори. Ще є невеличкий клас авіабудування, що недуже цікавий через це, що можелі не можуть літати через специфіку пластикового конструктора і оце зараз появиться кораблебудування, що також під питанням, бо фіг знати чи можна його вводу опускати (інструкція забороняє).

Танки виглядають офігенно, але їх прохідність під питанням, бо пластикові траки досить сильно проскользуют по поверхні, хоча на піску, снігу і глині певно що валять. між танками і оффроудом різниця невеличка - порядка 600грн на якісний ремкомплект для гусениць.

Я зараз вчуся, то вибрав на старт  Baja Trophy Truck

 

Наборчик небідовий і ресурсу тягне дофіга, але хочиться конструювати щось схоже, можливо навіть покращувати. Зараз в Lego нова модна фішка SBrick - кікстартівський проект, що став успішним - дозволяє керувати машинкою при допомозі смартфону, причому дуже якісно і комфортно і необмеженою кількістю вузлів. Ціна цього пристрою біля 55 баксів. ну і до нього пасує легівська акумуляторна батарейка, яка з зарядкою потягне біля 100 баксів. Я поки не готовий на такі видатки. наступний рік покаже)

Головне в цьому всьому моделюванні - база запчастин. Її набирати можна по різному, купуючи нові речі, чи б/у, чи конкретно деталі - що мабуть найдорожче, але коли стоїть питання купляти весь набір за 1000+ чи одну детальку з нього за 100, можна вибрати й останній метод. Через девальвацію гривні і низьку купівельну спроможність реальна продажна ціна б/у наборів зараз найнижча в світі. Але й тут є певні застереження, бо прифронтова зона любить за безцінь (2000грн) викладати речі вартістю в 200-300 баксів, шукаючи лохів для предоплати. Але деколи везе і справді можна дуже дешево придбати гарний набір (-30-50% реальної вартості нового). Боятись купляти беу неварто - це лего і більшість деталей неймовірно живучі.  Можна обережніше з моторами і то лише баггі моторами - оскільки їх ставлять напряму на колеса, то вони витримують страшне навантаження і пластикові шестерні просто стираються. Я розглядав варіант купівлі б/у такого мотора, але попустився, бо новий дуже дорого - раритет, а б/у просто так не продають - добряче поюзаний. Всі решта мотори переважно ставлять через диференціал, головне реальне призначення якого запобігати зносу деталей, але й зменшувати крутний момент мотору.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще одне, дехто може поржати з такого оффроуда в порівнянні з RC класом - реальних, навіть бензинових іграшок всюдиходів. Це різні речі. Лего це універсальний матеріал для створення різноманітних моделей, в той час як RC - це тільки можливість тюну однієї. Ну і кайф формувати власну систему ходової, коробки передач, карданних передач, а не збирати гроші на вже готові японські.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чим унікальний набір 9398 (його вже не випускають, ціна нового 250-300 баксів)- один поворотний сервомотор - прайс нового - 890 грн, два L-мотори - 560грн, пульт д/у - 300грн, приймач д/у - 500грн, батарейний блок - 200грн - це тільки електроніка 2800грн, а пацанчик його продав за 2600 в ідеальному стані. Такі речі будь-де від 4000грн з руками і то не завжди знайдеш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще трошки продовжу. До унікальних моторів, які відразу стають базою для моделювання і моторизації ще можна віднести 42030 екскаватор з чотирьма моторами: серво-поворотним, XL, L, M і двома пультами управління. В нього вже є редукційні ступиці, що річ важко замінна в сучасному оффроуді.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, romaxa11 said:

-25-30% від найдешевшої ціни що знайдеш на ебеї чи аллегро

Я ж то думаю, чому це ти раптом підтримуєш торговельні зв'язки з окупантом  (жартую :) )

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, yu2007 сказано:

Я ж то думаю, чому це ти раптом підтримуєш торговельні зв'язки з окупантом  (жартую :) )

 

Ніфіга не вийшло). Виявилось що ці речі набагато швидше і якісніше можна доставити з США, Німеччини, Британії чи іншої країни Європи.

Цікавили такі штуки:

301150896228_1.jpg

редуктор колеса зі змінним крутним моментом. До його появи ліпили таку громіздку конструкцію:

12778369787_DISPLAY.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

шассі для баггі баджа склав. Передні ведучі, на задні колеса по два мотори. Рве як дурна, від бічного удару в стіну відвалилась тяга.

800x450.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Склав я цього монстра. Сьогодні трохи покатав з колегами по Порт-Сіті. Прікольно коли старт починається з прокрутів, бо все ж шассі позашляхове, для грунту і плитка не найкращий варіант для такого моменту. Ось трошки фоток.

Показати прихований контент  

 

DSC_0070.JPGDSC_0071.JPGDSC_0072.JPGDSC_0073.JPGDSC_0074.JPG

Hide  
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене є від краулера і екскаватора, тільки я їх вимив і просушував. Чотири Л-мотори на задню вісь, там потужність просто відчувається, на плитці постійні заноси і дрифти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Конструкцию сам разрабатывал?

Посмотрел модели новые модели от лего - жесть)) Мк3-почти 4000 деталей и 5 кг веса. Но китайцы не дремлют, уже копии во всю продают. Как качество Lepin, не в курсе?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я поки проробляю вже готові шассі від топів, щоб вникнути в загальну тенденцію і проаналізувати що краще для мене. Мені вистачило компонентів скласти шассі Баггі Баджі від одного з топів саморобок - Madoca 1977. До речі, він і Шамана склав, це його. На рахунок китаю. Питання досить важливе. Бо ціна на це все не тільки в порівнянні а просто реально дешева. наприклад я продав весь свій китай за 600грн, а там був повністю зібраний трековий грузовик-аналог Лего і ціла купа різноманітних технік-аналог детальок, що вистачить на купу модельок. Але я це все продав і радий. Якщо проаналізувати всі думки на цю тематику, то в підсумку отримаємо: якщо ви тільки збираєте модельки для "полички" - поставив і забув - то китай ще конкурує з Лего і то з натяжкою, якби не останні моделі Lepin. Для моторизації однозначно Лего і тільки Лего - тут немає варіантів. Просто коли ви робите модель на 1500 тисячі детальок з різноманітним перехресним скріпленням а у вас в середині є якась гамно-деталька, яка завалить всю роботу - так ніхто не ризикує. Іншими словами Лего - це професійна інженерна система для створення умовно дитячик гаджетів.

До Шамана в мене не вистачає ще з половини ричагів рульових тяг, половини рульових ступиць. Хотілось докупити, тільки у нас практично немає. Є один магазин з космічними цінами на окремі детальки, який я не розглядаю, бо ціна неадекват. З Німеччини можна було пригнати. Там ніби все нормально, але транспорт від 6 євро + 6 євро документальне оформлення відсутності ВАТа (ПДВ) + ще якась страховка і досить незрозумілий алгоритм транспортування з приходом на укрпошту. Короче якось не дає оптимізму ну і на виході отримуємо вартість детальки набагато вищу і вже співрозмірну з нашим неадекватом.

Це я про сайт Bricklink.

Натомість з ебеєм в мене гарно вийшло з купівльою одного набору. Зареєструвався на MEEST Germany, проплатив, дав їх адресу, жодних напрягів, пдв і т.д. Прийшло в Україну величезною коробкою 30х40х60 - оплата 200грн. Але якщо транспортувати через них, то на Bricklink додає пдв.

 

 

Цитувати

Триальная модель Авторос Шаман от китайцев от 205 долл.

ІМХО, гроші на вітер)

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не дивіться на коробку з лего технік, як на кінцеву мету - це всього навсього ресурс деталей і виходити потрібно з цього. Ось за 20хв зробили радіокерованого волліподібного робоорганізма) Ганяє собі, розвертається. З часом будемо танка якогось робити. Помаленьки скуплятесь техніками і за пару років отримаєте значну базу для моделювання. А далі Mindstorm і поєднання його з Technic для вищого рівня робототехніки. Це ж не зовсім іграшки.

IMG_8189.JPG

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, romanc сказано:

качество Lepin

 

для дітей саме то, доволі доступно, можна часто поповнювати колекцію!!!  

 

різниця лише в принті, місцями темно...  але відрізнити можуть лише діти овер 29+

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, romaxa11 сказано:

Mindstorm

 

зараз такі в КА ШАГ  займаються, вчать дітей...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Oli сказано:

 

для дітей саме то, доволі доступно, можна часто поповнювати колекцію!!!  

 

різниця лише в принті, місцями темно...  але відрізнити можуть лише діти овер 29+

 Якщо ви на ту радість поставите мотори, відразу відчуєте люфти і похибки форми, що вилізуть в скрежет, скрипіння, ну і шестерні можуть тупо розлетітись. Якщо не моторизувати, тут ви праві, функціонал однаковий - припадати пилюкою.

А якщо задатись ціллю виховати інженериків, і потрошку купляти невеличкі набори, то на 10-12 років у вашого сина буде вже значна база детальок, а тоді мотори, д/у і вперед.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, romaxa11 сказано:

Якщо не моторизувати, тут ви праві, функціонал однаковий - припадати пилюкою.

 

тут то так. якість в лего краща

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я собирал с малым первые наборы копий техника от bela, их есть несколько больших, крутилось с трудом. потом покупал оригинал, сын сказал, что очень отличаются, хотя и в нем колеса отпадают и вылетают оси. 

Посмотрел видео сравнения наборов порше каррера лего vs лепин, пока качество не для моторизации.

По миндсторму в Шаге ответили, что это небольшая часть курса, в котором изучают всё, компьютеры и т.д.

В Украине потихоньку продвигают бесплатные кружки Лего, если найдутся преподаватели, обращайтесь к ІВАНУ ШИХАТ-САРКІСОВУ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...