Перейти до змісту

Націоналізація ПриватБанку


seolutsk

Рекомендовані повідомлення

4 хвилин тому, Sh_Ok сказано:

по пенсію - до держави, в садочок - до держави, декретні - до держави, обіди в школі- до держави, дороги - до держави..

Ем.. а є альтернатива?

Особливо стосовно пенсій та декретів.

У нас ще немає незалежних пенсійних фондів, які б гарантували хоча б щось.

Гроші є кому брати - не проблема .А от гарантій - болт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 643
  • Створено
  • Остання відповідь

Очень коротко.

Ситуацию могут усугубить только лемминги. Если народ бросится к банкоматам (а часть точно бросится) нас хорошо тряханёт. Ситуация подконтрольна. Всем, кто писал о временной администрации в ПБ - большой привет. Национализация - это не экспроприация. Это сложная система договоренностей и взаимных уступок. 
Я уверен, что ПБ прекрасно бы справился с структурными изменениями до 2018, как и было запланировано. Но решили таки оружие у Игоря Валерьевич забрать. Не рисковать.
В целом, с ИВК сняли головную боль и он выторговал себе большое блюдо вкусных плюшек к кофе.
То, что ПБ был неплатежеспособен - откровенное вранье. Банк был прибылен, просто существующая структура его обязательств не устраивала МВФ и, заодно, НБУ. В чем есть рациональное зерно - ПБ был не только финансовым, но и политическим инструментом и по мановению руки ИВК мог стать таким токсичным для нашей власти и финсистемы, что "ой". Кто же позволит сосредоточить такую власть в частных руках.
Дырка по инсайдерским кредитам (кредиты, которые выдаются связанным с ПБ лицам) была, это правда. Но Приват не просто банк, а ФПГ. Было бы странно, что участники ФПГ кредитуются в другом месте. 
Да, недовыполнение резервирования было и, как правильно сказала Гонтарева, правила одни для всех. Но, ИМХО, не в том была основная причина.
Национализировали не просто банк, забрали механизм влияния на политическую ситуацию в стране. Забрали экономический рычаг. Несомненно, это способствует укреплению вертикали президентской власти.

Последствия?

1. Кратковременные колебания курса, попытки валютных спекуляций.
2. Паническая атака леммингов (не осуждаю, могу понять по человечески) на депозиты и банкоматы.
3. Постепенное превращение одного из самых инновационных банков Европы в подобие Ощада.
4. Инфляция.
5. Падение доверия к банковской системе.
6. Ухудшение инвестиционного климата.
7. Более плотная зависимость от решений и помощи МВФ.

Для обычного клиента я не вижу никаких последствий, кроме постепенного ухудшения качества обслуживания. Не вижу никаких оснований для паники, разрыва депо-договоров, обнуления счетов. Все остается, как прежде. Кстати, на сейчас все работает и работает хорошо.

Лично я внимательно присмотрюсь к реинкарнациям Привата на рынке. Думаю, запасной вариант готов и мы вскоре увидим взлет какой-нибудь малоизвестной установы. А если учесть, что у Привата высокая степень диверсификации рисков достигалась обособленностью юрлиц, то многие инновации уйдут вместе с ними.

Мы и наши компании были с Приватом со дня основания. Мы видели как он рос, мужал и развивался.
Спасибо ему за все, что было сделано. Не все было безоблачно, были косяки, были накладки и претензии, но по результату ПБ - это лучшее финучереждение в Украине. думаю, что меня многие поддержат.

Рано или поздно все истории заканчиваются.
Но начинаются новые.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шо там з проходженням платежів на картки ПБ? З урахуванням входження тимчасової адміністрації (знаю, це зовсім не її компетенція, але з "мавпою Уггі" можливо все).

 

15622055_10154818461413064_2611222808592

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нормально все ходить, юрікам на один день призупинили, завтра все обіцяють в звичайному режимі
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, Harddriver сказано:

Шо там з проходженням платежів на картки ПБ? З урахуванням входження тимчасової адміністрації (знаю, це зовсім не її компетенція, але в нашій країні чудес можливо все.

 

 

 

 

 

там немає Тимчасової адміністрації

друге, для картинок є тема про фотожаби

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коломоййський зараз стане наступне своє дєтіщє лілєяти :)

Варто йому сказати десь у ЗМІ, що тепер мій новий банк називається "Бла-Бла-Банк", як одразу і з уже націоналізованого Привата почнеться такий відтік грошей....

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Порошенко прокоментував націоналізацію Приватбанку

 
Сьогоднi, 10:48 3коментувати
 Facebook10
 Twitter
 Вконтакті0
 Google+0
 Однокласники1

 

Президент України Петро Порошенко заявив, що в основі рішення щодо приватизації Приватбанку лежить порятунок банку та гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

За словами Порошенка, проблеми Приватбанку накопичувалися роками, а в умовах війни та економічної кризи вони ще більше загострилися.

"Виникла пряма загроза як самому банку, так і всій банківській системі України…Відтак очевидно, що єдиним способом зберегти банк і таким чином забезпечити збереження коштів його клієнтів є його перехід у власність держави…Саме тому протягом останніх годин Рада національної безпеки і оборони, Національний банк, Кабінет Міністрів та Міністерство фінансів ухвалили всі юридично-формальні рішення для переходу Приватбанку у повну державну власність. І саме ці рішення і врятували і банк, і банківську систему", - наголосив президент.

Він також наголосив, що старі власники Приватбанку визнали необхідність та доцільність екстраординарного кроку та цілком підтримують перехід фінустанови у власність держави.

Порошенко додав, що для управління банком вже найнято нову високопрофесійну групу фахівців, до формування якої долучився в тому числі і Європейський банк реконструкції та розвитку.

"Але в цілому ніхто не повинен постраждати від зміни власника. Рішення про перехід банку у власність та управління держави ми прийняли саме для того, щоб кожен клієнт був захищений, і жоден з них не постраждав. А гроші – щоб опинилися у більшій безпеці, ніж будь-коли", - зазначив він.

Президент наголосив, що держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам Приватбанку недоторканість і цілісність їхніх грошей.

Раніше повідомлялося, що Приватбанк 

вирішив на один день призупинити обслуговування клієнтів юридичних осіб.

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що повної після націоналізації Приватбанку його планують продати.

Нагадаємо, на засіданні в неділю, 18 грудня, Кабінет міністрів підтримав пропозицію Національного банку України (НБУ) і Ради фінансової стабільності про перехід Приватбанку 100% власність держави.

Новим головою правління банку стане колишній міністр фінансів Олександр Шлапак.

Також перший заступник голови правління Приватбанку Олег Гороховський заявив, що рішення про передачу банку у власність держави прийнято, щоб "виконати всі свої зобов'язання перед клієнтами".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Zheny@ сказал:

Коломоййський зараз стане наступне своє дєтіщє лілєяти :)

Варто йому сказати десь у ЗМІ, що тепер мій новий банк називається "Бла-Бла-Банк", як одразу і з уже націоналізованого Привата почнеться такий відтік грошей....

 

 

Відток почався ще 1 грудня, а зараз набере колосальних маштабів і без всяких заяв Коломойського.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 минут назад, rl72 сказал:

Очень коротко.

Ситуацию могут усугубить только лемминги. Если народ бросится к банкоматам (а часть точно бросится) нас хорошо тряханёт. Ситуация подконтрольна. Всем, кто писал о временной администрации в ПБ - большой привет. Национализация - это не экспроприация. Это сложная система договоренностей и взаимных уступок. 
Я уверен, что ПБ прекрасно бы справился с структурными изменениями до 2018, как и было запланировано. Но решили таки оружие у Игоря Валерьевич забрать. Не рисковать.
В целом, с ИВК сняли головную боль и он выторговал себе большое блюдо вкусных плюшек к кофе.
То, что ПБ был неплатежеспособен - откровенное вранье. Банк был прибылен, просто существующая структура его обязательств не устраивала МВФ и, заодно, НБУ. В чем есть рациональное зерно - ПБ был не только финансовым, но и политическим инструментом и по мановению руки ИВК мог стать таким токсичным для нашей власти и финсистемы, что "ой". Кто же позволит сосредоточить такую власть в частных руках.
Дырка по инсайдерским кредитам (кредиты, которые выдаются связанным с ПБ лицам) была, это правда. Но Приват не просто банк, а ФПГ. Было бы странно, что участники ФПГ кредитуются в другом месте. 
Да, недовыполнение резервирования было и, как правильно сказала Гонтарева, правила одни для всех. Но, ИМХО, не в том была основная причина.
Национализировали не просто банк, забрали механизм влияния на политическую ситуацию в стране. Забрали экономический рычаг. Несомненно, это способствует укреплению вертикали президентской власти.

Последствия?

1. Кратковременные колебания курса, попытки валютных спекуляций.
2. Паническая атака леммингов (не осуждаю, могу понять по человечески) на депозиты и банкоматы.
3. Постепенное превращение одного из самых инновационных банков Европы в подобие Ощада.
4. Инфляция.
5. Падение доверия к банковской системе.
6. Ухудшение инвестиционного климата.
7. Более плотная зависимость от решений и помощи МВФ.

Для обычного клиента я не вижу никаких последствий, кроме постепенного ухудшения качества обслуживания. Не вижу никаких оснований для паники, разрыва депо-договоров, обнуления счетов. Все остается, как прежде. Кстати, на сейчас все работает и работает хорошо.

Лично я внимательно присмотрюсь к реинкарнациям Привата на рынке. Думаю, запасной вариант готов и мы вскоре увидим взлет какой-нибудь малоизвестной установы. А если учесть, что у Привата высокая степень диверсификации рисков достигалась обособленностью юрлиц, то многие инновации уйдут вместе с ними.

Мы и наши компании были с Приватом со дня основания. Мы видели как он рос, мужал и развивался.
Спасибо ему за все, что было сделано. Не все было безоблачно, были косяки, были накладки и претензии, но по результату ПБ - это лучшее финучереждение в Украине. думаю, что меня многие поддержат.

Рано или поздно все истории заканчиваются.
Но начинаются новые.

Якій інвестиційний клімат в Україні? Шо воно меле?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, seolutsk сказано:

Якій інвестиційний клімат в Україні? Шо воно меле?

 

так тобі легше стане?

Показати прихований контент  

Государство должно было влить в банк 148 млрд грн. денег налогоплательщиков. Т.е. вместо дорог и школ они должны пойти на покрывание грехов старого собственника. Собственник постоянно использовал банк для шантажа власти, гос-во вливало в банк, как в бездонную бочку, млрд гривен. А эти средства просто выводились через оффшоры. Общий объем выданных банком кредитов юрикам составляет 180 млрд грн. 90% этого портфеля — это «мертвые» деньги. Они выданы на родственные структуры и давно исчезли, залогов по этим кредитам нет. А если есть, то реально стоят гораздо меньше, чем в отчетности, хорошие активы постоянно подменялись на плохие и т.д. и т.д. 

Hide  
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, rl72 сказал:

 

так тобі легше стане?

Показати прихований контент

Государство должно было влить в банк 148 млрд грн. денег налогоплательщиков. Т.е. вместо дорог и школ они должны пойти на покрывание грехов старого собственника. Собственник постоянно использовал банк для шантажа власти, гос-во вливало в банк, как в бездонную бочку, млрд гривен. А эти средства просто выводились через оффшоры. Общий объем выданных банком кредитов юрикам составляет 180 млрд грн. 90% этого портфеля — это «мертвые» деньги. Они выданы на родственные структуры и давно исчезли, залогов по этим кредитам нет. А если есть, то реально стоят гораздо меньше, чем в отчетности, хорошие активы постоянно подменялись на плохие и т.д. и т.д. 

Hide

Можна подумати, що тиждень назад ПБ був ліквідний, і тут в один день в нього потрібно влити 148 лярдів. І типу ніхто не знав? Ага. "Какая неожиданость". Я про те, що в нас рівень економіки та ситуація на рівні Зімбабве і без ПБ - куча коррупції, схем виведення в офшори, олігархат і т.д., що в нас ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ НЕМАЄ ВЗАГАЛІ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну тепер мабуть і за Медіа імперію Коломойського візьмуться...?! :)  З Приватом теж так починалось, не вірили, спростовували...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прикольно буде проаналізувати готівковий рух коштів по картках і субсидії :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 хвилин тому, Zheny@ сказано:

Ем.. а є альтернатива?

Особливо стосовно пенсій та декретів.

У нас ще немає незалежних пенсійних фондів, які б гарантували хоча б щось.

Гроші є кому брати - не проблема .А от гарантій - болт.

мова не про це і взагалі - офтоп, просто шановний користувач пропонує цікавий варіант економічних відносин "я тобі, ти мені" і без регулятора. регулятор може й не ахті, але до незалежних фондів нам ще напевно не одне десятиліття рости. і біда не в тому що наші обранці нечисті на руку, біда в тім що ми таких обираємо і будемо обирати, доки в наших головах буде така модель "економіки". і швейцарських банків у нас не буде ніколи з цієї ж причини. і самим надійним банком буде трилітровий, закопаний серед картопельки. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

44 минуты назад, rl72 сказал:

 

там немає Тимчасової адміністрації

 

 

 

 

Ну майже немає ;)

 

Цитата

НБУ и ФГВФЛ определяют местонахождение активов Приватбанка


НБУ и ФГВФЛ определяют местонахождение активов Приватбанка

Более 100 представителей Национального банка и Фонда гарантирования вкладов сейчас находятся в офисе Приватбанка в Днепре и определяют местонахождение активов банка.

Об этом на брифинге заявила глава Национального банка Украины Валерия Гонтарева.

“Сейчас команда Национального банка и Фонда гарантирования вкладов, свыше 100 лиц, находится в Приватбанке в Днепре. И вся собственность, все программы, все программное обеспечение, все основные фонды этого банка, – мы будем определять, где оно находится”, – отметила руководитель Нацбанка.

Гонтарева не смогла дать ответ, где находится программное обеспечение Приват24.

«Я вам не могу сказать. Но если вы посмотрите на Ощад24, Райффайзен24, Альфа24, вы поймете, что они не очень отличаются. Это был маркетинговый ход, что Приват24 является лучшим», – сказала Гонтарева.

 

(с)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 minutes ago, Harddriver said:

Гонтарева не смогла дать ответ, где находится программное обеспечение Приват24.

«Я вам не могу сказать. Но если вы посмотрите на Ощад24, Райффайзен24, Альфа24, вы поймете, что они не очень отличаются. Это был маркетинговый ход, что Приват24 является лучшим», – сказала Гонтарева.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 minutes ago, Vaschevіch said:

 

В мене на депозиті в приваті 90000грн, затра біжу знімати, там де вмішується держава все жди біди. Усі банки до яких добрався нбу зараз не існують і люди залишились без грошей.   

 

А для чого затягувати до завтра? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Vaschevіch  Ось такі як ти і валять Приват. Треба розуміти, Приват був і буде. Надто великий, 70% малого бізнесу там. Плюс П24, аналогів якому - нема.  Плюс фонд гарантування вкладів ніхто не відміняв, і коли вальнулась Дельта людям звідти все виплатили, до копієчки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, SunSeth сказал:

А для чого затягувати до завтра? 

Щоб вночі чергу зайняти!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Vaschevіch сказано:

В мене на депозиті в приваті 90000грн, затра біжу знімати, там де вмішується держава все жди біди. Усі банки до яких добрався нбу зараз не існують і люди залишились без грошей.   

жесть, завтра курс долара обвалиться

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Harddriver сказал:

@Vaschevіch  Ось такі як ти і завалять Приват. Треба розуміти, Приват був і буде. Надто великий, 70% малого бізнесу. Крім того фонд гарантування вкладів ніхто не відміняв, і коли вальнулась Дельта людям звідти все виплатили до копієчки.

Ти по ходу ні разу не грав в ці ігри з нашими банками, які ліквідовують. Якщо у людини депо в гривні, вклади заморозять і почнуть по факту, наприклад, видавати через рік. Який там буде курс спробуй вгадати. Плюс за цей рік відсотки капати не будуть. Того і заберує народ депо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Vaschevіch сказал:

колєга сьодні пішов забирати, прийде скаже шо тамі як і завтра біжу зранку. Може навіть і сьогодні.

Хай готує стільчик і каву, щоб рано встати, ну і тепліше одівається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...