Перейти до змісту

ФОПи-нульовщики змушені будуть платити ЄСВ?!


jack74

Рекомендовані повідомлення

Утікаємо від ЄСВ — ліквідовуємо «сплячого» підприємця

Цитувати

 

«Адью!»

Якщо ви не плануєте в найближчому майбутньому повертатися на бізнес-терени, вихід один — зняття з держреєстрації5. Дот того ж — чим швидше, тим краще. Але потрібно встигнути до Нового року, якщо не хочемо сплачувати ЄСВ «з повітря». Стисло нагадаємо алгоритм дій:5 Про те, як це зробити, ми писали в статті «Game over, або Як ФОП припинити діяльність» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 6).1. Для розреєстрації подається (держреєстратору, у тому числі нотаріусу) форма № 12. Якщо подавати її підете особисто, візьміть із собою паспорт і код. Довірена особа (якщо таку покличите на допомогу) повинна подати держреєстратору примірник нотаріально засвідченої довіреності (її нотаріально засвідчену копію).d7a5503dc4a8c1e48383cf00a478b1e3.pngФорму реєстраційної картки № 12 затверджено наказом № 3268/56.

6 Наказ Мін’юсту «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 18.11.2016 р. № 3268/5.

Якщо вирішите усе надіслати поштою (таке теж можливо), врахуйте, що достовірність підпису заявника на розреєстраційній заяві має бути засвідчено нотаріально.Електронний спосіб подання документів у цьому випадку недоступний 0daa6133e094f21d6b7e032c999427b8.png. Це не тішить. Особливо на фоні недавнього «урізання екстериторіальності» реєстраційних дій.Нагадаємо: зараз «паперова» держреєстрація проводиться незалежно від місця знаходження юр- або фізособи лише в межах області, м. Киева7.7 Подробиці знайдете в недавній статті «Новації держреєстрації і не лише» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 46).d7a5503dc4a8c1e48383cf00a478b1e3.pngПовна незалежність від місця знаходження юр- або фізособи збережена лише для держреєстрації на підставі документів, поданих в електронній формі.

2. Чекаєте, поки держреєстратор позбавить вас підприємницького статусу. Це займе не більше доби. Нагадаємо: згідно зі ст. 26 Закону про держреєстрацію8 розгляд документів, поданих для державної реєстрації, щодо юросіб та фізосіб-підприємців здійснюється протягом 24 годин після надходження документів.

8 Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV.Сплата адміністративного збору при цьому не передбачена (не плутати із платою нотаріусу)!3. У день розреєстрації держреєстратор повідомить податківців про те, що ви вже більше не підприємець ( п. 2 ст. 13 Закону про держреєстрацію).4. І цього ж дня податківці зобов’язані зняти вас з обліку (п.п. 1 п.п. 11.22 Порядку № 15889). Утім, щоб усе було напевно, краще ще й особисто повідомити їх про те, що ви більше не підприємець. Перевірити, чи зняли вас податківці з обліку, можна за цим посиланням: sfs.gov.ua/businesspartner (увівши свої П. І. Б. та код).9 Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.Далі ви стоятимете у податківців на обліку як особа, яка раніше отримувала доходи від підприємницької діяльності. Така особа зобов’язана закрити усі «хвости» щодо підприємницької діяльності, подати деку за відповідний рік (за рік реєстрації припинення підприємницької діяльності) та провести остаточний розрахунок за нею.2019b9ff0cea3c1c0befb7f668714d3a.pngДеку потрібно подати в «підприємницький» строк — не пізніше 09.02.2017 р. (консультація в категорії 135.02 ЗІР). За наступні роки дека подаватиметься лише за наявності на те підстав (нарівні зі звичайними «фізиками»).

У свою чергу податківці в майбутньому ще зможуть прийти до вас з податковою перевіркою підприємницького періоду. Але це потім, а що ж зараз?

А зараз вам потрібно подати річну декларацію про доходи за 2016 рік (строк — не пізніше 09.02.2017 р.). Якщо не було діяльності, подавайте її з прочерками за підприємницькими доходами (зрозуміло, в цьому випадку питання щодо сплати ПДФО та військзбору не стоїть: сплачувати однозначно не потрібно).Що ж до ЄСВ, то за відсутності діяльності його так само сплачувати теж не доведеться (за 2016 рік). Але незважаючи на це, Звіт за формою № Д5 слід подати (хоча б і з прочерками): за період з 01.01.2016 р. і до дати зняття з держреєстрації ( абз. 5 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ). Конкретний строк подання такого Звіту законодавством не встановлено. Логічно припустити, що його потрібно подати до початку перевірки з ЄСВ, але не пізніше 09.02.2017 р.2019b9ff0cea3c1c0befb7f668714d3a.pngСтатус форми «ліквідаційна».

Але найбільше в цій ситуації нас цікавить ЄСВ за 2017 рік: чи не змусять сплачувати його? Адже для того, щоб знятися з обліку як платник ЄСВ, підприємцеві обов’язково потрібно пройти перевірку щодо цього внеску ( ч. 1 ст. 5 Закону про ЄСВ). А її навряд чи встигнуть провести до 2017 року.

Поспішаємо вас заспокоїти: щойно фізособа втратить статус підприємця, починаючи із сплати за наступний місяць така необхідність відпаде 4f88799a72728ad3d3aa6f907b49be67.png.dcf9218704f121c4f7909bf97c3894bc.pngДержреєстратор зареєстрував припинення діяльності — вже за наступний місяць ЄСВ сплачувати не потрібно!

Навіть якщо ЄСВ-перевірка ще не пройшла. Адже останній звітний період у такого підприємця закінчується днем його зняття з держреєстрації ( абз. 5 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ). За наступні періоди-місяці сплачувати нічого не потрібно.

Отже, йому залишиться тільки розрахуватися за ЄСВ за 2016 рік (а якщо діяльність не велася, то і ЄСВ дорівнюватиме нулю). А за 2017 рік нічого сплачувати не доведеться.А якщо… припинення зареєструвати вийде тільки в січні? За січень заплатити ЄСВ доведеться. Але знову ж таки: тільки за січень, сплачувати його за увесь 2017 рік необхідності не буде!

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 149
  • Створено
  • Остання відповідь
13 hours ago, rl72 said:

Інформація про "розреєстрацію" корисна. Але щось не знайшов посилання на "закон", який змушує всіх ФОПів-нульовиків платити ЄСВ з 2017. 

Ти ж ніби маєш якийсь стосунок до податкової. Можеш підтвердити, що це правда, а не чергова перезрада?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Інформація про "розреєстрацію" корисна. Але щось не знайшов посилання на "закон", який змушує всіх ФОПів-нульовиків платити ЄСВ з 2017. 

Ти ж ніби маєш якийсь стосунок до податкової. Можеш підтвердити, що це правда, а не чергова перезрада?

Перша частина статті, цитату з якоі я привів. Законопроект 5130

Там є

П.с. правильніше, мав стосунок

П.п.с. у податковій менше знають, в них нема часу і можливостей читати статті в інеті )))

Надіслано від мого X5, використовуючи Tapatalk

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 minutes ago, rl72 said:


Перша частина статті, цитату з якоі я привів.
Там є

 

Трохи не так висловився. Про законопроект я знаю, полистав його після того, як Наталка запостила лінк.

Цікавить, яка саме стаття цього закону. На попередній  сторінці зробив припущення, що мова йде про це:

"за місяць, у якому отримано дохід (прибуток)” замінити словами “на місяць”.

Але оскільки я не юрист, хотілося б почути думку компетентних людей :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну добре, законоПРОЕКТ прийнятий і лише чекає підпису. Але ж, наскільки я розбираюсь в ковбасних обрізках, ЗАКОНОМ, обов'язковим до виконання, він стає аж після підпису і АЖ після публікації в "Віснику"... Сумніваюсь, що до Нового Року це буде... І як тоді, якщо, наприклад підпише і надрукують в лютому - платити ЄСВ треба буде за місяці наступні з лютого, чи все ж з заднього числа, за січень, як написали в проекті?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 13.12.2016 at 08:37, jack74 сказал:

1. ТИ закривав? Пробував? От спробуєш - тоді будеш казки розповідати.

Закрив я сьогодні підприємця.

В ЦНАПі взяв талончик, 30 хв.почекав, написав заяву (мати при собі лише паспорт і ІПН, все). Отримав довідку "про закриття". Підприємець закритий, овер.

В цей же день звернуввся в податкову, вродє в 32 кабінет, знизу, купив папку і папір, зробив ксерокопію довідки (17 грн.), перевірили чи немає заборгованості (бажано при собі мати копії попередніх звітів), призначили перевірку на січень. Повідомили, щоб здав річний звіт і декларацію. на все про все пішло 2 год з дорогою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, jack74 сказано:

Ну добре, законоПРОЕКТ прийнятий і лише чекає підпису. Але ж, наскільки я розбираюсь в ковбасних обрізках, ЗАКОНОМ, обов'язковим до виконання, він стає аж після підпису і АЖ після публікації в "Віснику"... Сумніваюсь, що до Нового Року це буде... І як тоді, якщо, наприклад підпише і надрукують в лютому - платити ЄСВ треба буде за місяці наступні з лютого, чи все ж з заднього числа, за січень, як написали в проекті?

 

погано розбираєшся :)

по податках - в нас вже було доволі багато прецедентів, коли новації вводились заднім числом

а ще було купа прецедентів, коли підписували й друкували не зовсім те, що було проголосовано (а ще й так траплялось, що на сайті ВРУ оприлюднено законопроект в одній редакції, а голосують в іншій, правки з голосу, буває, приймають /звісно, це суперечить регламенту й такого не повинно бути!/)

тому поки не опубліковано підписаного закону - обговорювати не дуже що є, крім ідей

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, vaz75 сказано:

Закрив я сьогодні підприємця.

відкрий реєстр підприємців - якщо інформація там оновилась, то будеш здивований ;)

свого підприємця ти тільки перевів зі статусу "не перебуває в стані припинення" в статус "в стані припинення"

1 година тому, vaz75 сказано:

призначили перевірку на січень. Повідомили, щоб здав річний звіт і декларацію.

тільки після перевірки ти зможеш закрити підприємця. але в січні перевірка може й не відбутись (поїдеш підлікуватись, чи за кордон, чи перевірка не прийде, ...).

просто знаю пару підприємців, які по декілька місяців не могли добитись, щоб перевірка таки відбулась...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@rrid яка мені х різниця. Сплачувати податки і звітуватися мені вже не потрібно. В реєстратора я питав коли ФОП припиняє свою діяльність, вона повідомила, що вже. Спитав, коли можна знову відкрити цього ж ФОП, дослівно: "хоч завтра"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, vaz75 сказано:

Сплачувати податки і звітуватися мені вже не потрібно

я б не був такий впевнений. особливо, зважаючи на заголовок теми ;)

хоча б тому що:

1 хвилина тому, vaz75 сказано:

В реєстратора я питав

а запитувати треба було в податковій, які власне адмініструванням податків і займаються (хоча й вони ще поки не знають - поки закон не набув чинності, зміни не внесено, центральний офіс не озвучив позиції ДФС).

 

люди ж не просто так писали вище про геморой із закриттям ПП.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

50 хвилин тому, rrid сказано:

погано розбираєшся :)

по податках - в нас вже було доволі багато прецедентів, коли новації вводились заднім числом

а ще було купа прецедентів, коли підписували й друкували не зовсім те, що було проголосовано (а ще й так траплялось, що на сайті ВРУ оприлюднено законопроект в одній редакції, а голосують в іншій, правки з голосу, буває, приймають /звісно, це суперечить регламенту й такого не повинно бути!/)

тому поки не опубліковано підписаного закону - обговорювати не дуже що є, крім ідей

ти, певно, погано мене зрозумів, в чому я розбираюсь... Я "розбираюсь" в тому, що ЗАКОН стає ЗАКОНОМ після підписання і після друку в офіційних ЗМІ, а до того часу він не діє. Ти ж почав розписувати про зовсім інше, про те, про що я й запитую якраз.

 

1. "а ще було купа прецедентів, коли підписували й друкували не зовсім те, що було проголосовано" - - так вже аж КУПА? Для цікавості, можна парочку прикладів ;)

"а ще й так траплялось, що на сайті ВРУ оприлюднено законопроект в одній редакції, а голосують в іншій, правки з голосу, буває, приймають /звісно, це суперечить регламенту й такого не повинно бути!/" - вже всі "правки з голосу" пройдено, текст з правками пішов на підпис, текст лежить на сайті, і це зовсім не має відношення до того, в чому я "розбираюсь"

 

2. "по податках - в нас вже було доволі багато прецедентів, коли новації вводились заднім числом" - про це я якраз і запитую, як цей закон буде діяти - з моменту "вступання в дію" (тобто після публікації) чи з моменту вказаному в тексті закону, типу за звітний період (тобто оте якраз "заднім числом")

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, jack74 сказано:

"а ще було купа прецедентів, коли підписували й друкували не зовсім те, що було проголосовано" - - так вже аж КУПА? Для цікавості, можна парочку прикладів ;)

та будь-ласка, можливо найяскравіший епізод останнього періоду: http://www.5.ua/polityka/timoshenko-zayavila-pro-pidminy-teksty-zakony-pro-budjet2015-67029.html

форумчанка Наталка займалась аналізом якраз цього законопроекту - вона могла б підтвердити про "ловкость рук" і трансформації тексту - від законопроекту, до опублікованого закону

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ТимошЕНКо заявила?! Ааааа... ну тоді да... ;)

Ладно, це лірика, не будем займатись флудом. Мене більше цікавить питання по суті - з якого моменту мені доведеться платити ЄСВ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, jack74 сказал:

ТимошЕНКо заявила?! Ааааа... ну тоді да... ;)

Ладно, це лірика, не будем займатись флудом. Мене більше цікавить питання по суті - з якого моменту мені доведеться платити ЄСВ

 

А меня больше интересует с какого момента бежать и закрывать ЧП. Я понимаю что можно хоть уже - но мне прощще (хотя кака сказать :)  ) сдать нулёвку , чем бегать закрываться и открываться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пока не приняли.Могут протолкнуть только после принятия бюджета.Но компетентные люди говорят,что зассут это делать.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 hours ago, vaz75 said:

Закрив я сьогодні підприємця.

В ЦНАПі взяв талончик, 30 хв.почекав, написав заяву (мати при собі лише паспорт і ІПН, все). Отримав довідку "про закриття". Підприємець закритий, овер.

В цей же день звернуввся в податкову, вродє в 32 кабінет, знизу, купив папку і папір, зробив ксерокопію довідки (17 грн.), перевірили чи немає заборгованості (бажано при собі мати копії попередніх звітів), призначили перевірку на січень. Повідомили, щоб здав річний звіт і декларацію. на все про все пішло 2 год з дорогою.

 

Можна сказати, що ти не лише закрив підприємця, ти ще й відкрив очі Jack74 на те як легко це можна зробити :D (Сподіваюся, що він більше не буде битися в істериці, що "місія нє виполніма" :) ). Додам лише що ще варто заглянути в пенсійний фонд. Якщо колись були якісь доходи перевірити чи вони пішли в стаж і знятися з обліку там. Але це вже за бажанням. Де-юре ти вже не підприємець.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я не б'юсь в істериці, хлопче. Все просто і швидко коли все просто. А коли не все просто, то не швидко і не просто. Якщо це відкрило тобі очі, то, сподіваюсь, ти перестанеш флудити, якщо ж тобі потрібне розжовування - вибачай, ти не пастор, щоб я тобі сповідався, та й це абсолютно не стосується теми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так це ж ти почав говорити про те як важко закрити підприємця. Не я підняв цю тему :) .  І не я почав хамити. А сповідатися переді мною не потрібно, це краще робити перед Богом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По-перше, я не хамив, і тим більше, не починав.

По-друге, не мені одному важко закрити підприємця. Попитай людей, почитай інет врешті-решт. Та й слово "важко" тут недоречне, правильніше "є проблеми".

По-третє, повторюю, ЗАКРИТТЯ підприємця не  є темою цієї гілки. Зав'язуй пустозвонити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, jack74 сказано:

ЗАКРИТТЯ підприємця не  є темою цієї гілки

якщо нульовщики змушені будуть платити ЄСВ - то закриття такого підприємця має пряме й безпосереднє відношення до заголовку теми ;) та й дискусія в топіку якраз і розгорнулась в цьому напрямку. плюс неясно поки що, чи треба буде платити ЄСВ таким, як @vaz75 - коли ЦНАП зареєстрував заяву, а податкова перевірка ще не проведена, і з обліку в податковій як ПП він ще не знятий.

для @phantom закрити ПП - означає просто сходити в ЦНАП. для більшості підприємців - це означає зняття з обліку в податковій, тобто відсутність обов'язку звітуватись й платити податки підприємця. @vaz75 - можливо, знімуть з обліку в наступному році (МОЖЛИВО, в НАСТУПНОМУ році) - це ще треба буде подати мінімум дві декларації за 2016р.

 

цитую ще раз уривок з цитати @rl72 :

On 14.12.2016 at 21:46, rl72 сказано:

У день розреєстрації держреєстратор повідомить податківців про те, що ви вже більше не підприємець ( п. 2 ст. 13 Закону про держреєстрацію).4. І цього ж дня податківці зобов’язані зняти вас з обліку (п.п. 1 п.п. 11.22 Порядку № 15889). Утім, щоб усе було напевно, краще ще й особисто повідомити їх про те, що ви більше не підприємець. Перевірити, чи зняли вас податківці з обліку, можна за цим посиланням: sfs.gov.ua/businesspartner (увівши свої П. І. Б. та код).9 Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.Далі ви стоятимете у податківців на обліку як особа, яка раніше отримувала доходи від підприємницької діяльності. Така особа зобов’язана закрити усі «хвости» щодо підприємницької діяльності, подати деку за відповідний рік (за рік реєстрації припинення підприємницької діяльності) та провести остаточний розрахунок за нею.

багато років в податківців була практика (почалось ще "за Кучми"...) - податківці НЕ робили того, що були зобов'язані зробити, і деякі підприємці закривались роками. і хоча в наведеній статті зроблено висновок:

 

On 14.12.2016 at 21:46, rl72 сказано:

Держреєстратор зареєстрував припинення діяльності — вже за наступний місяць ЄСВ сплачувати не потрібно!

Навіть якщо ЄСВ-перевірка ще не пройшла. Адже останній звітний період у такого підприємця закінчується днем його зняття з держреєстрації ( абз. 5 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ). За наступні періоди-місяці сплачувати нічого не потрібно.

Отже, йому залишиться тільки розрахуватися за ЄСВ за 2016 рік (а якщо діяльність не велася, то і ЄСВ дорівнюватиме нулю). А за 2017 рік нічого сплачувати не доведеться.А якщо… припинення зареєструвати вийде тільки в січні? За січень заплатити ЄСВ доведеться. Але знову ж таки: тільки за січень, сплачувати його за увесь 2017 рік необхідності не буде!

це ще не позиція податкової, та ще й закон не опубліковано...

звісно, зараз з податковою боротись простіше - адже, посилаючись на Порядок 1588, податкова в день повідомлення від ЦНАПу повинна зняти з обліку.

 

порядок "розреєстрації" значно вдосконалено, але де-факто можна сказати про розреєстрацію можна тільки тоді, коли здані всі декларації підприємця й проведена перевірка.

 

через місяць-півтора, сподіваюсь, @vaz75 здасть останні декларації (по пдфо і єсв), отримає акт перевірки (краще довідку ;) ), зробить витяг з ЄДР, в якому не буде його як ПП (і не буде в реєстрі "в стані припинення", і не буде в реєстрі осіб, які не є пп, але отримували доходи від підприємницької діяльності), і відпишеться тут - не як більшість теоретиків, а як практик :)

 

п.с. @vaz75 в реєстрі податкової за посиланням sfs.gov.ua/businesspartner вже є дані?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

29 хвилин тому, rrid сказано:

якщо нульовщики змушені будуть платити ЄСВ - то закриття такого підприємця має пряме й безпосереднє відношення до заголовку теми ;) та й дискусія в топіку якраз і розгорнулась в цьому напрямку. плюс неясно поки що, чи треба буде платити ЄСВ ...

Вам хочеться поговорити про іншу проблему?  Будь-ласка, створюйте тему по темі. Я ж тут задав зовсім інше запитання. Спробую ще раз.

Так, ЗАКОН ще не діє (про це я й писав), але уявімо, що всі юридичні нюанси по вступанню Закону в дію закінчуються, приміром, в березні 2017-го. Але ж звітним періодом для ФОПа на загальнійсистемі є РІК!. То за які місяці мені в такому разі зоведеться сплачувати ЄСВ - за ВСІ місяці року, тобто і за "заднімчисломні" січень-лютий, коли Закон ще фактично не діяв, чи вже лише за місяці з моменту "запуску" Закону, тобто починаючи з березня, не сплачуючи за вже минулі місяці??? Хтось може відповісти? Без фантазій власних, а спираючись на юридичні знання чи на схожі прецеденти.

Я не юрист, не стикався з такими нюансами, а тому й запитую знаючих, як діє "система" в законодавчому полі на рахунок "заднім числом" в Законі, щоб для себе зробити висновок, чи є ще час (до "березня") і можна встигнути (а для цього доведеться мені добре постаратись), чи нема все-одно сенсу, часу буде в наступному році багато (бо все-одно платити доведеться за всі місяці, починаючи з січня)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, rrid said:

якщо нульовщики змушені будуть платити ЄСВ - то закриття такого підприємця має пряме й безпосереднє відношення до заголовку теми ;) та й дискусія в топіку якраз і розгорнулась в цьому напрямку. плюс неясно поки що, чи треба буде платити ЄСВ таким, як @vaz75 - коли ЦНАП зареєстрував заяву, а податкова перевірка ще не проведена, і з обліку в податковій як ПП він ще не знятий.

для @phantom закрити ПП - означає просто сходити в ЦНАП. для більшості підприємців - це означає зняття з обліку в податковій, тобто відсутність обов'язку звітуватись й платити податки підприємця. @vaz75 - можливо, знімуть з обліку в наступному році (МОЖЛИВО, в НАСТУПНОМУ році) - це ще треба буде подати мінімум дві декларації за 2016р.

 

 

Найцікавіше те, що слова "позиція податкової" у нас тепер підміняють закон. Податкова та більшість підприємців помиляються коли ставлять знак рівності між поняттями припинення підприємницьеої діяльності та зняття з обліку в податковій. Насправді припинення підприємницької діяльності = сходити в ЦНАП. Чому - можна подивитися в попередніх постах. Звичайно, сходити в податкову. що б навести порядок у своїх справах варто, а може навіть і потрібно. Але звичайно з моменту припинення підпрємницької діяльності у ЦНАПІ людина не зобов'язана ні подавати звіти ні щось сплачувати у податкову. Вона вже більше не підприємець. Податкова може трусити її лише за звіти і борги до дати припинення підприємницької діяльності. Тай й то, якщо податкова сама не трогає людину за ці борги, ніщо не заважає її почекати три роки, а потім послати її на фіг.  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, phantom сказано:

Найцікавіше те, що слова "позиція податкової" у нас тепер підміняють закон.

"проснись и пой" - цей "тепер", коли листи податкової мають вищу силу (в т.ч. і в судах), ніж норми закону, розпочалось ще за Кучми, трохи менше буяло за Юща (закон 2181 був справньою революцією, але повністю так і не запрацював), відродилось за "почую кожного", триває і за "жити по=н0вому"

10 хвилин тому, phantom сказано:

Податкова та більшість підприємців помиляються коли ставлять знак рівності між поняттями припинення підприємницьеої діяльності та зняття з обліку в податковій.

формально то воно може й так - помиляються. але поки в людини залишаються обов'язки підприємця (як, наприклад, здавати декларації), а в податкової - права і обов'язки відносно людини як підприємця (наприклад, вимагати подання звітів, і штрафувати за неподання звітів) - то не так вже й помиляються і податкова, і підприємці.

тому ці два речення суперечать одне одному:

14 хвилин тому, phantom сказано:

Вона вже більше не підприємець. Податкова може трусити її лише за звіти і борги до дати припинення підприємницької діяльності.

 

цієї всієї лажі не було б, якщо б в законі було прописано, що із заявою на припинення (в той самий день) подаються всі звіти по дату припинення, а перевірки призначається на наступний день після подачі заяви (а не коли податковій захочеться - причому для податкової, на відміну від підприємця, немає жодної відповідальності).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, jack74 сказано:

 

Вам хочеться поговорити про іншу проблему?  Будь-ласка, створюйте тему по темі. Я ж тут задав зовсім інше запитання. Спробую ще раз.

Так, ЗАКОН ще не діє (про це я й писав), але уявімо, що всі юридичні нюанси по вступанню Закону в дію закінчуються, приміром, в березні 2017-го. Але ж звітним періодом для ФОПа на загальнійсистемі є РІК!. То за які місяці мені в такому разі зоведеться сплачувати ЄСВ - за ВСІ місяці року, тобто і за "заднімчисломні" січень-лютий, коли Закон ще фактично не діяв, чи вже лише за місяці з моменту "запуску" Закону, тобто починаючи з березня, не сплачуючи за вже минулі місяці??? Хтось може відповісти? Без фантазій власних, а спираючись на юридичні знання чи на схожі прецеденти.

Я не юрист, не стикався з такими нюансами, а тому й запитую знаючих, як діє "система" в законодавчому полі на рахунок "заднім числом" в Законі, щоб для себе зробити висновок, чи є ще час (до "березня") і можна встигнути (а для цього доведеться мені добре постаратись), чи нема все-одно сенсу, часу буде в наступному році багато (бо все-одно платити доведеться за всі місяці, починаючи з січня)

наводжу реальний числовий приклад.

Закон № 2213-III.

Прийнятий ВРУ 11.01.2001р.

Коли його підписав Кучма - хз

Перша офіційна публікація - 22,02,2001 (Урядовий кур'єр №34)

Набув чинності - трам... пам... паммм... парарам... з 01.01.2001р.! у відповідності з ст.6 п.1 названого Закону

осьо текст закону (в редакції на дату його прийняття): http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2213-14/ed20010111

осьо як закон "рухався": http://zakon2.rada.gov.ua/laws/card/2213-14/ed20010111

 

і таких прикладів щодо податків - купа (як є й приклади того, що Порошенко не підписує протягом 30 днів закон, але й не накладає вето)

 

тому ще раз по твоєму запитанню. якщо набуде чинності редакція, де буде написано, що нульовщики повинні платити ЄСВ починаючи з 1,01,2017, а сам закон буде опубліковано у березні - то 99,99%, що доведеться в березні заплатити з початку року.

дискусії можуть вестись тільки в напрямку, якою буде позиція податкової щодо тих, що зареєстрували припинення - треба буде платити єсв з моменту реєстрації заяви в цнапі, і допоки податкова не проведе перевірку, чи не треба буде платити за цей період (між заявою і перевіркою). в цитаті рл72 - не потрібно. яка буде позиція податкової - хз.

 

п.с. А ось ще рішення Конституційного Суду щодо зворотньої дії законів у часі: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/v001p710-99

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...