Перейти до змісту

ФОПи-нульовщики змушені будуть платити ЄСВ?!


jack74

Рекомендовані повідомлення

Натрапив в одній "новині" на такий текст:



1. На прошлой неделе Верховная Рада приняла законопроект №5130, который предусматривает повышение минимальной заработной платы до 3 200 грн.
Это означает, что база налогообложения автоматически возрастет. Хотя сами налоговые ставки не изменятся. "Если учитывать то, что бюджетом собираются установить уровень минимальной заработной платы в размере 3 200 грн, то сумма Единого социального взноса (ЕСВ) в Пенсионный фонд будет равна 22% от минималки - 704 грн в месяц, независимо от получения прибыли", - рассказывает управляющий партнер юрфирмы Мисечко и Партнеры Владимир Мисечко. Получается, что для большинства предпринимателей размер этого сбора увеличится почти в два раза. Ведь раньше он составлял 352 грн. По словам юриста, столько будут платить в следующем году только плательщики налога 1-й группы (0,5 от минимального размера страхового взноса).
Читайте также - Теория и практика: как украинские бизнесмены пишут бизнес-планы
2. Физические лица-предприниматели, за исключением тех, которые пребывают на едином налоге 1-й группы, с 2017 года будут обязаны платить ЕСВ в том числе за месяцы, в которых они не получили дохода. Даже если физлицо-предприниматель находится на общей системе налогообложения и не ведет бизнес (так называемые нулевки). Поэтому частный консультант по вопросам налогообложения Елена Ильина советует в срочном порядке закрыть неживые ФЛП в течение декабря.

хтось вникав? Де ця зміна прописана, в якому законі/акті? Тож не в "бюджеті" такі нововведення пишуть...

Невже дійсно треба брати ноги в руки і бігти закриватися, якщо не працюю по підприємництву поки?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 149
  • Створено
  • Остання відповідь

А про Юр осіб, не згадували?

Тоже нафіг не нада така система. Відкрити ТОВ - 2 дні. Закрити - жопа. 3 роки дексларації з прочерками, або перевірки, які нафіг нікому не треба, бо гребуть бабло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 хвилин тому, vetalforever сказано:

Тоже нафіг не нада така система. Відкрити ТОВ - 2 дні. Закрити - жопа

Так може то і борються із тими однеденними фірмочками ,які відмивали бабулєсікі.

 

Підозрюю, що це все до пенсійної реформи якимось боком.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, jack74 сказал:

Натрапив в одній "новині" на такий текст:

 

хтось вникав? Де ця зміна прописана, в якому законі/акті? Тож не в "бюджеті" такі нововведення пишуть...

Невже дійсно треба брати ноги в руки і бігти закриватися, якщо не працюю по підприємництву поки?

Бнять, бомблять зі всіх сторін.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Zheny@ сказал:

Так може то і борються із тими однеденними фірмочками ,які відмивали бабулєсікі.

да да, всьо, тепер кранти однодневним фірмочкам, які відмивали бабло, 8500грн на рік, це таке непідьємне бабло для них, що піпєц :)

  Це просто банальне косіво бабла зі всіх, з кого можна, з серії *назвався груздьом, лізь в кошолку*. Й тепер гарантовано підприємця, без хабаря, не закриєш, бо зьявилось чим держати за яйця 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, phantom сказано:

Схоже на те що тепер "мертвих душ" серед підприємців поменшає.

Ти взагалі знаєш, ЩО означає вираз "мертві душі" (я вже навіть не питаю, звідки воно взялося)? Це висловлювання насамперед має на увазі, що хтось ЗАРОБЛЯЄ за рахунок приписаних, придуманих людей.

Так от я колись надумав зайнятись підприємництвом. Зробив ФОПа, платив податки... Далі - чи "бізнес" пішов не так, чи робота підвернулася, неважливо... - зараз я працюю на офіційній роботі, фірма за мене платить офіційні податки. Свій ФОП я перевів на "загальний", щоб не заморачуватись з закриттям (бо і закриття в нас дебільно-заморочене, та і хто зна, може продовжу). Так от ти поясни, яким боком я - мертва душа??? Ти якщо не розумієш, про що ти "коментиш", краще просто промовчи і не позорся

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

да да, всьо, тепер кранти однодневним фірмочкам, які відмивали бабло, 8500грн на рік, це таке непідьємне бабло для них, що піпєц :)

Вадим, це стосувалося:

2 годин тому, vetalforever сказано:

Відкрити ТОВ - 2 дні. Закрити - жопа

Колись відкрив фірму, бабло прогнав - закрив. І всім пофіг,

тепер без перевірки - не закриють. А перевіряти будуть. (Знову роздують штат перевіряючих).. 

Тому створювати  фірмочку під подібну схему, буде трошки уже стрьомно.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

28 минут назад, Zheny@ сказал:

Колись відкрив фірму, бабло прогнав - закрив. І всім пофіг,

тепер без перевірки - не закриють. А перевіряти будуть. (Знову роздують штат перевіряючих).. 

Тому створювати  фірмочку під подібну схему, буде трошки уже стрьомно

походу ти не розумієш однієї очевидної речі, ті, хто відкривають фірми одноднєвки, для відмивання бабла, по налогових не бігають, в чергах не стоять і проблем з відкриттям/закриттям таких фірм, як не мали, так і не мають, і мабуть і не будуть мати. Це ті шо покручє, ті що попрощє, наймають людину з посвідченням підприємця, на цю людину відкриваєтся фірма, платится тій людині достойна зарплата, якийсь період, а потім приходить срака й та людина підприємець остаєтся крайньою й все розгрібає, тому ніяка, в здоровому глузді, людина, для створення фірми одноднєвки, на СЕБЕ підприємця відкривати/закривати не буде. А щимлять тих хто закриває підприємця, по одній причині, бо закривають підприємця в основному ті, хто ще торгує, але справи йдуть погано, ледь кінці з кінцями зводять, от і намагаются *спригнути* з податків, бо ринки зараз так не *трясуть* як колись. Ну і хітрожопі, куди ж без них :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

38 minutes ago, Zheny@ said:

Вадим, це стосувалося:

Колись відкрив фірму, бабло прогнав - закрив. І всім пофіг,

тепер без перевірки - не закриють. А перевіряти будуть. (Знову роздують штат перевіряючих).. 

Тому створювати  фірмочку під подібну схему, буде трошки уже стрьомно.

 

 

в яких роках таке практикувалося: "відкрив-прогнав-закрив без перевірки"? Щось не пам'ятаю. 

 

І взагалі, мова в темі про "нульовщиків"-фізосіб, які фірми?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 minutes ago, MANJAK11 said:

наймають людину з посвідченням підприємця, на цю людину відкриваєтся фірма, платится тій людині достойна зарплата, якийсь період, а потім приходить срака й та людина підприємець остаєтся крайньою й все розгрібає, тому ніяка, в здоровому глузді, людина, для створення фірми одноднєвки, на СЕБЕ підприємця відкривати/закривати не буде.

Поясни, будь ласка, для чого наймати саме підприємця для реєстрації фірми (юрособи)?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 минут назад, yu2007 сказал:

Поясни, будь ласка, для чого наймати саме підприємця для реєстрації фірми (юрособи)?

 

Скажу простіше - беруть на роботу ФОПа і прганяють через нього 1млн.\рік І платять лише 275 грн\міс ЄП і 315 грн\міс ЄВ. Так зрозуміліше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 minutes ago, vaz75 said:

Скажу простіше - беруть на роботу ФОПа і прганяють через нього 1млн.\рік І платять лише 275 грн\міс ЄП і 315 грн\міс ЄВ. Так зрозуміліше.

Зрозуміліше кажеш...

"Проганяють" - це що значить? Фірма купує в нього товар, чи навпаки, продає йому? Який в цьому сенс?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, yu2007 сказал:

Зрозуміліше кажеш...

"Проганяють" - це що значить? Фірма купує в нього товар, чи навпаки, продає йому? Який в цьому сенс?

Для того, щоб не платити ПДВ. Платив колись на картку через П24 чи термінал? Так ото люди платят на картку ФОП-а, крім того через ФОПа можна і контрабас і неофіціал платити.

За лікбез з тебе причетається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@vaz75 ти "в темі" чи "чув дзвін..."??? Мова про ФОПів-НУЛЬОВЩИКІВ! Не ЄДИНЩИКИ! Не будь-які інші ЗАРОБЛЯЛЬЩИКИ, а саме НУЛЬОВЩИКИ, тобто ті, хто "працює" на ЗАГАЛЬНІЙ системі, але в дійсності не працює і вказує "0" доходів.

не переводь тему в бік

 

Ще раз запитаю - хтось в курсі, на підставі яких законів, чи підзаконних актів мають початись ці зміни, тобто що "НУЛЬОВЩИКИ" повинні почати сплачувати ЄСВ незалежно від "0"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, jack74 сказал:

@vaz75 ти "в темі" чи "чув дзвін..."??? Мова про ФОПів-НУЛЬОВЩИКІВ! не перевеводь тему в бік

ок. То був ліричний відступ для @yu2007

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, jack74 said:

Ти взагалі знаєш, ЩО означає вираз "мертві душі" (я вже навіть не питаю, звідки воно взялося)? Це висловлювання насамперед має на увазі, що хтось ЗАРОБЛЯЄ за рахунок приписаних, придуманих людей.

Так от я колись надумав зайнятись підприємництвом. Зробив ФОПа, платив податки... Далі - чи "бізнес" пішов не так, чи робота підвернулася, неважливо... - зараз я працюю на офіційній роботі, фірма за мене платить офіційні податки. Свій ФОП я перевів на "загальний", щоб не заморачуватись з закриттям (бо і закриття в нас дебільно-заморочене, та і хто зна, може продовжу). Так от ти поясни, яким боком я - мертва душа??? Ти якщо не розумієш, про що ти "коментиш", краще просто промовчи і не позорся

 

 

 

Взагалі то закрити підприємця зараз - як два пальця об асфальт, але, як ти кажеш, краще промовчу і не буду позоритись ...

 

p.s.: це ж як треба плужити що б замість того що б закрити підприємця переходити на загальну систему оподаткування ... Я офігєваю ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 hours ago, pura said:

Цікаво...

А якщо у мене так :

BEZMEN.md.jpg

 

Наскільки я знаю це не означає припинення підприємницької діяльності. Недійсне лише свідоцтво. Де юре людина залишається підприємцем. Але питання слизьке. Тут без юриста і без бутилки не обійтися :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

50 хвилин тому, jack74 сказано:

Ще раз запитаю - хтось в курсі, на підставі яких законів, чи підзаконних актів мають початись ці зміни, тобто що "НУЛЬОВЩИКИ" повинні почати сплачувати ЄСВ незалежно від "0"?

ти ж сам дав посилання й процитував "новину" в першому пості - законопроект №5130 ;)

коли законопроект стане законом і набуде чинності - можна буде читати, думати, аналізувати.

поки що - це тільки озвучені наміри, як і підвищення "мінімалки" до 3200

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, rrid сказал:

...

поки що - це тільки озвучені наміри, як і підвищення "мінімалки" до 3200

прийнято вже http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60033

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 hours ago, natalka) said:

 

Мова про це:

Quote

3) у частині першій статті 7:

 у пункті 2:

в абзаці першому слова “за місяць, у якому отримано дохід (прибуток)” замінити словами “на місяць”;

?

 

Стара версія:

Quote

Стаття 7. База нарахування єдиного внеску

1. Єдиний внесок нараховується:

...

2) для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску;

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В другому абзаці (та й в інших місцях того Закону) йде мова про "мінімальний страховий внесок", але означення його (суму) я там не знаходжу... Яка це сума? Мінімальна зарплата?

 

 

13 годин тому, phantom сказано:

Взагалі то закрити підприємця зараз - як два пальця об асфальт, але, як ти кажеш, краще промовчу і не буду позоритись ...

p.s.: це ж як треба плужити що б замість того що б закрити підприємця переходити на загальну систему оподаткування ... Я офігєваю ...

1. ТИ закривав? Пробував? От спробуєш - тоді будеш казки розповідати.

2. Розшифруй свій шкільний жаргон "плужити". А якщо тобі не зрозумілі причини НЕзакриття, перечитай ще раз мій пост вище.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 hours ago, jack74 said:

В другому абзаці (та й в інших місцях того Закону) йде мова про "мінімальний страховий внесок", але означення його (суму) я там не знаходжу... Яка це сума? Мінімальна зарплата?

 

 

1. ТИ закривав? Пробував? От спробуєш - тоді будеш казки розповідати.

2. Розшифруй свій шкільний жаргон "плужити". А якщо тобі не зрозумілі причини НЕзакриття, перечитай ще раз мій пост вище.

 

1. Відповідь на обидва питання - так.

2. Ти все рівно не зрозумієш. А щодо причин не закриття, чесно кажучи, мені пофіг. А якщо нова влада постриже з тебе трохи шерсті - особливо шкодувати не буду. Як то кажуть : "без лоха и жизнь плоха".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, jack74 сказано:

В другому абзаці (та й в інших місцях того Закону) йде мова про "мінімальний страховий внесок", але означення його (суму) я там не знаходжу... Яка це сума? Мінімальна зарплата?

 

 

1. ТИ закривав? Пробував? От спробуєш - тоді будеш казки розповідати.

2. Розшифруй свій шкільний жаргон "плужити". А якщо тобі не зрозумілі причини НЕзакриття, перечитай ще раз мій пост вище.

 

Ст.1 п.5) мінімалgьний страховий внесок - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця

Сьогодні це 1600 грн х 22% = 352 грн.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...