Перейти до змісту

Податок на нерухомість 2016


vaz75

Рекомендовані повідомлення

Панове. Хто вже отримував повідомлення про сплату податку на нерухомість? Хтось вже платив? Яка ставка в Луцьку?

Мені чомусь не приходить повідомлення - куди звертатися? (як це не банально звучить, але штрафи огого).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 52
  • Створено
  • Остання відповідь
8 хвилин тому, vaz75 сказано:

Панове. Хто вже отримував повідомлення про сплату податку на нерухомість? Хтось вже платив? Яка ставка в Луцьку?

Мені чомусь не приходить повідомлення - куди звертатися? (як це не банально звучить, але штрафи огого).

вангую, що звертатись у Луцьку ДПІ

кабінет вроді 27

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

штрафЫ ого он є одне но, вони були зобов'язані направити повідомлення та реквізити до липня, а у вас кінцевий строк сплати був в кінці серпня.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все просто: нема ППР - немає обов'язку сплати податку :)

Нерухоміть то напевно в різних містах?

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 час назад, natalka) сказал:

Все просто: нема ППР - немає обов'язку сплати податку :)

Нерухоміть то напевно в різних містах?

 

 

Ні, в Луцьку.

А ППР приходить заказним? Сумніваюся. Потім доводь в судах, що не приходило ППР. Краще привентивно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 минут назад, halcogen сказал:

А як вони доведуть, що пошта доставила лист? Ваш підпис про отримання там буде? Якщо ні, то суд має стати на вашу сторону.

Часто судишся? Повір, легше сходити в ДПІ і спитати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Приходили платіжки заказними листами. Оплатити треба було в 60-денний строк з дати вручення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 минуты назад, kayot сказал:

rl72 направив конкретно! Був там, весело!!!ґ

Ти то чьо там робив?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я в тому році ходив, я по питанню спадщини, якщо не помиляюсь, то 13+1,5% заплатив...але прикол був...

Просив, щоб блять знашли докі, дали рахунок для оплати, вирахували суму і ПРИЙНЯЛИ податок...а якби не заплатив в якійсь там термін, то ОДРАЗУ пеня!

Може там і не 27-им кабінет, бо вони бля бігають..але сам факт.

А...і ще....чекав в робочий час 1год37хв - по приході сказали що були на зборах! І нє іпЁт!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як по-мені - чергова "стрижка лохів". Хто пришов в той 27 кабінет - вручили ППР. В результаті  99% не плате (бо не знає/не хоче). А головне - в податкової тупо нема людського ресурсу за ними бігати). Кароч, як казали сетевиє падонкі - "астальные пруцца" :) This is Ukraine :)

 

Хоча, можу помилятися - ще одна мертвонароджена "пастанова" чи хітрий план збить бабоса з манюпаса. Хто шо думає?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@adebt а можеш скрін їх надати?

І що, крім@adebt ніхто не отримував повідомлення? Всі живуть в хрущовках до 60 кв.м.? Дивина!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, vaz75 сказал:

@adebt а можеш скрін їх надати?

 

Треба пошукати, не факт, що я зберіг самі повідомлення від податкової. Чеки про оплату точно є, а самі зповіщення треба пошукати.

Цікаво виглядала друга платіжка, яка надійшла батькові через 10 днів після його смерті. В податковій сказали, що їм похєр, треба оплатити.

 

Обидва сповіщення поштарка віддавала під підпис

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 часов назад, vaz75 сказал:

...

А ППР приходить заказним?

Обов'язково з повідомленням про вручення - це прописано і в Кодексі.

Ви самі порахували що має платити податок? - бо там багато нюансів було. Якщо цікаво - то можете в приват написати, ще я подивлюсь чи мали платити.

Якщо хочете самостійно, то найпростіше 777124 (приймальня), попросите переключити на відділ що займається податком на нерухомість і там вже задасте своє питання. Але практика показує, що спеціалістів які можуть дати нормальну  відповідь там дуже мало ).

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, natalka) сказал:

...найпростіше 777124 (приймальня)

упс :huh: обманула - 777145 http://vl.sfs.gov.ua/okremi-storinki/struktura/115221.html

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо звернутися до Податкового кодексу, то: 

-   ст. 266 п. 7.1 Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості  - тобто особа сама не повинна нараховувати собі податок а його суму повинні визначити органи фіскальної служби

-   ст.266 п.7.2 Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку,  та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). - тобто строк  надсилання ППР минув

-  ст.266 п.10.1 Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення(тільки рекомендованим листом чи особисто під підпис!) - тобто немає ППР немає підстав сплачувати податок!!

Отже вважаю якщо податкова не надіслала ППР, податок можна не платити і посилатися навіть в суді на норми Податкового кодексу України та їх невиконання податковою.

П.С. Сам деякий час працював в податковій, знаю який там бардак)) А хороших спеціалістів там справді дуже мало, бо беруть кого не лінь по блату. Наприклад саме в цьому відділі який займається оподаткуванням фізичних осіб працює одна така Шепель Юлія з географічною освітою)) працював деякий час з нею, з неї такий спеціаліст як з мене балерина і взагалі як можна бути спеціалістом з податків з географічною освітою))

А ППР вони не надсилають бо в податковій постійно канцелярія не штампує, грошей нема блін, вимагають за свої, а за свої ніхто не хоче, вот і лежать вони там)) знаю з власного досвіду роботи  в податковій))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що ж  робити на собі експеримент? Борда скинеться мені на штраф чи суд?

:D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені повідомлення прийшло на адресу, за якою не проживаю і не прописана більше 10 років, за квартиру, в якій прописана ці 10 років))) Прийшла в податкову, спитала, чому на ту адресу і чи розуміють вони, що я випадково зайшла на пошту і мені вручили ППР, а вони кажуть, що їм нема різниці, чи вручили, чи ні. Те, що я не отримала повідомлення , не звільняє мене від сплати податку. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, Titan Titanovich сказал:

... і взагалі як можна бути спеціалістом з податків з географічною освітою))

А в тебе яка освіта :)? Не можна судити про людину по її освіті. 

 

В доповнення до повідомлення Тітана:

- навіть якщо строк надсилання ППР минув 01.07.2016, то це не означає що його більше ніколи не надішлють.. (по п.102.1 - 3 роки можуть донараховувати)

-  на рах.вручення ППР. Є стаття 42, в якій описується яким чином всі ППР мають вручатися і є ст.45 з визначенням що таке податкова адреса.

Але крім того є ще Наказ МФУ  28.12.2015  № 1204  де зазначено: 

Цитата

"Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків - фізичній особі, якщо його вручено особисто такій фізичній особі чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження такої фізичної особи з повідомленням про вручення. "

:)  (ps як вже дістали ці вільні трактування Кодексу в наказах МФУ, ДФСУ...)

А також є ще випадки коли пошта не може вручити лист, тоді:

Цитата

Якщо пошта (поштова служба) не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням платника податків (посадових осіб платника податків), їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштою (поштовою службою) в повідомленні про вручення, із зазначенням причин невручення.

 

Повідомлення має бути полюбому!!! - вимагайте його предявити для ознайомлення.

І є ще один позитивний пункт в Наказі МФУ №1204:

Цитата

6. У разі якщо вручити податкове повідомлення-рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом при його надісланні, податкове повідомлення-рішення вважається таким, що не вручено платнику податків. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, vaz75 сказал:

Що ж  робити на собі експеримент? Борда скинеться мені на штраф чи суд?

:D

 

Експеримент вже почався з 01.07.2016 ;)

Скільки там того податку та штрафу: там здається 2% від мінімалки було - 1218*0,02=24,36 грн. за 1 кв.м. (20кв.м * 24,36 грн. = 487,20 грн.)

Штрафи - ст.126. Максимум 20% (487,20 грн.*0,2=97,44 грн.)
Не знаю чи таку суму назбираємо ), а оскаржити допоможемо.

 

Irina_G

і далі так і буде, а знаєте чого? Бо ніхто не скаржиться на дії чи то бездіяльність посадових осіб, відповідно вони не несуть ніякої відповідальності. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 часов назад, natalka) сказал:

А в тебе яка освіта :)? Не можна судити про людину по її освіті.

 

В мене фінанси і кредит магістр з відзнакою. А скоро буде ще і юридична) а в даному випадку я говорю не як про людину а як про спеціаліста(хоча як людина вона теж га*но знаю по своєму досвіду)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Titan Titanovich мабуть, у неї спеціальність "економічна географія"...

Чомусь пригадався анекдот:

— Как вас с такой дикцией взяли на радио?! 
— У вас что, там блат? 
— Почему блат? Сестла!
 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...