Перейти до змісту

Чому пішоходи переходять дорогу так, наче вони безсмертні?


lanima

Рекомендовані повідомлення

Сьогодні їхала за кермом в місто. На дубнівській, перед заправкою анп, з протилежної сторони старша жіночка почала переходити дорогу. Прямо перед фурою, яка почала сигналити. Від того сигналу вона рванула. Прямо мені під колеса. Добре, що я взагалі повільно їзджу. Що в машині гальма хороші. Що відчула, що вона щось вчудить і почала тормозити раніше, ніж вона під машину полізла.

Але ж люди! Дивіться хоч трохи, коли через дорогу переходите. 

Мені зовсім не хочеться посиротити своїх дітей чи відсидіти через те, що якась роззява вирішила перейти дорогу там де їй забажалося.

Або ремонтувати авто. Бо ззаду ледве не в'їхала ренушка. Добре що там досвідчений водій був і встиг зреагувати.

І це не одинокий випадок. Я ненавиджу їздити по місту, бо здається, що всі пішоходи змовилися і хочуть застрибнути саме під мої колеса. Причому в основному чомусь це жіночки старшого віку ро 50-60 років.

Стянула з якогось автофоруму гарну статтю. Трохи букв, та раджу прочитати всім.

 

Усім на замітку!
У нас чомусь створилась думка, що пішохід завжди правий. На жаль чи на щастя це далеко не так. Чомусь більшість пішоходів знають лише свої права, часто хибні, та забувають про обов'язки. Одним з найболючіших питань є перехід дороги. Прошу усіх прочитати до кінця, це стосується як пішоходів, так і водіїв.

1. .14. Пішоходам забороняється:


а) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

Тобто, пішохід НЕ МАЄ ПРАВА переходити дорогу поки не буде впевнений, що автомобілів нема, або, що автомобіль зупиниВСЯ!!

2. Також забороняється:
г) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;

Тут думаю все ясно.

3. пішохідний перехід — ділянка проїзної частини або інженерна споруда, призначена для руху пішоходів через дорогу.

18.1. Водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.

дати дорогу — вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може примусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість;

Пояснюю. Якщо пішохід знаходиться на тротуарі, перед пішоходним переходом, водій НЕ зобов'язаний його пропускати, оскільки в загальних положеннях пдр чітко пише, що пішохідний перехід це ділянка проїзної частини, а водій повинен "дати дорогу" лише тим, хто вже на пішоходному переході.

Тепер узагальню, як це все виглядає. Пішохід має право переходити дорогу лише тоді, коли буде впевнений, що авто нема, або водій зупинився, в іншому випадку, якщо водій зіб'є пішохода і він грамотний, чи його адвокат, то, винним його не визнають, мало того пішохід ще має можливість оплатити пошкоджений бампер, якщо виживе.

В пдр є ще багато цікавого для пішоходів, раджу почитати, адже пішоходи теж учасники дорожнього руху. Хоча й багатьом водіям також варто нагадати собі правила, а деяким й узагалі вивчити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 854
  • Створено
  • Остання відповідь

Тому, що їм поЖуй і невпердьош  все спешать. Так як у переважної більшості водїів всюди парковка, так у переважної більшості пішоходів всюди пішохідний перехід. Плюс - мінус рівновага.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Від припаркованої де попало машини люди не гинуть і аварій не стається. Хоча теж явище саме по собі не дуже добре.

В мене водійський стаж чуть більше року, ще не навчилася обминати цих " пригаючих бабок". Кожного разу б'ю по гальмах і молюся, щоб вистачило відстані. Одного разу таки стала, щоб рявкнути. Наївна. Не встигла навіть рота відкрити.

Як почула все, що та пані про мене думає.

Основна думка: ТИ ЩО НЕ БАЧИШ, ЩО ЛЮДИНА НА ДОРОЗІ?

І "людині" пофігу, на якій я швидкості їду, в якому стані дорожнє покриття. В якому стані моя машина.Вона вирішила перейти дорогу і все.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тому що їм з молоком матері передають якесь дивне правило: ступив на зебру - ти безсмертний, та правий на 100500%. Отак от і поводять вони себе так... нажаль про те, що вони звичайні смертні, багато з них взнають вже на небі :( 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та ще можна якось змиритися з зеброю, там інстинктивно пригальмовуєш. В моїх випадках просто дорога. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 минуту назад, lanima сказал:

Від припаркованої де попало машини люди не гинуть і аварій не стається. Хоча теж явище саме по собі не дуже добре.

В мене водійський стаж чуть більше року, ще не навчилася обминати цих " пригаючих бабок". Кожного разу б'ю по гальмах і молюся, щоб вистачило відстані. Одного разу таки стала, щоб рявкнути. Наївна. Не встигла навіть рота відкрити.

Як почула все, що та пані про мене думає.

Основна думка: ТИ ЩО НЕ БАЧИШ, ЩО ЛЮДИНА НА ДОРОЗІ?

І "людині" пофігу, на якій я швидкості їду, в якому стані дорожнє покриття. В якому стані моя машина.Вона вирішила перейти дорогу і все.

 

просто хрустки впевнені більше в твоїй реакції та тормозах більше ніж ти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, VaLeRa сказано:

тому що їм з молоком матері передають якесь дивне правило: ступив на зебру - ти безсмертний, та правий на 100500%.

так само з молоком матері водії набувають впевненості що розмови по телефону за кермом\ 100 грам\ перевищення швидкості на 20 км - то є норма і нікому не шкодить

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 минут назад, lanima сказал:

Від припаркованої де попало машини люди не гинуть і аварій не стається

Тут ви не праві, часто припарковані машини закривають обзор як водіям, так і пішоходам, що доволі часто є причиною аварії. А по поводу пішоходів, зазвичай будь яка людина, яка їздить(ла) за кермом, на дорозі ведуть себе адекватно (за виключенням відвертих дебілів), а от хто на авто їздив максимум пасажиром, вважають, що на пішоходному переході перед ними бетонна стіна й не розуміють, що хай вони сто раз праві будуть, здоровья чи життя цим не вернеш. Саме страшне, коли такі люди за собою тягнуть в могилу ще й своїх дітей

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Простенька стандартна ситуація, які часто показують в новинах. Водій збив пішохода. І всі відразу того пішохода шкодують. Чому нікому в голову не приходить, де були очі, вуха, мозок того пішохода, коли він під машину поліз. чи й не поліз, просто йшов по обочині не реагуючи на звук машини.

Я не кажу, що пішоходи кругом винні. Але в 80 випадках таки да.

Я сама пішоход 90 відсотків часу. І бачу, як люди ходять.  По переходах в тому числі. Не встигло зелене засвітитися і поперли. Ми ж спішимо. Нам пофігу, що там може за кермом таке саме сидить і тоже спішить. І вирішить на " трошки червоний" проскочити.

А немає світлофора? Значить пішоходам вічний зелений. Бігом через дорогу. І нехай той чувак за кермом думає звідки ми взялися і як стати. Ми ж на переході.

Я не захищаю водіїв. Серед них теж придурків вистачає. Проте в дтп авто+авто шанси хоч трохи однакові.

В дтп пішохід+авто пішохід програє завжди. І саме він в першу чергу повинен думати, як себе поводити, щоб лишитися живим і здоровим. 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@lanima , ласкаво просимо в клуб))). З такими речами стикаєшся кожен день і вже до них привикаєш...в тебе нога на гальмі і голова на 360 не тільки на зебрі чи перехресті, а завжди. ЗАВЖДИ! Зловиш гаву, долі секунди і... Розслаблятися не варто ніколи, хоч ти по прямій їдеш, старатися думати на випередження і передбачувати можливі ситуації на дорозі в режимі онлайн. В мене так завжди - іде людина по тротуару біля самої дороги, я завжди готовий до того, що вона може різко захотіти перейти дорогу, навіть не дивлячись...Проїзжаю повз маршрутки чи тролейбуса на зупинці - завжди скидаю швидкість і нога на гальмі, а раптом пасажир якийсь зза автобуса вискочить...І таких ситуацій практично кожні п'ять секунд, завжди в режимі підвищеної уваги. Тому я і жінку свою не хочу пускати за кермо по місту, хоча вона непогано водить (права з 1996 року і стаж має водіння, раніше часто їздила за кермом з батьком в Польщу, ще й з прицепом) і деколи просить.... Нафіг ще мені за неї переживати в цьому сенсі, мені легше заїхати за нею, забрати, завести....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Головне, щоб водій був на всі 200 відсотків) впевнений у своїй правоті!!! 

 

Прочитавши назву топіка згадала фразу:

 

Пешеход, умирая на пешеходном переходе, помни - ты был прав!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Після того як почав катати на свому двоколісному, став думати в два три рази більше на дорозі, мало того що я "хрустік", так ще і на різних розвязках тре думати щоб не забутти перестроїтись\показати напрям(можливо я і не всі правила знаю але стараюсь незаважати)

після того як тепер просто ходжу шось таки заставляє виконувати правила пішохода :)

як некрути але переосмислення речей відбувається коли змінюєш роль

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а мені здається, що всі автомобілісти змовилися і хочуть мене на велосипеді розплющити. І ще водій керує засобом бідвищеної небезпеки і завжди мусить бути уважний і готовий до таких неприємностей на дорозі, а не нити як всі пішоходи і велосипедисти його задовбали, і який він правийна дорозі!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, raferti123 сказал:

А це як назвати!? 

 

 

Звичайна ситуація, коли пішохід невпевнений, що авто зупиниться (зупиняється). Я таким здалека махаю рукою, щоб сміло переходили. А коли сам перехожу, спочатку уважно дивлюсь, чи авто скидає швидкість (не обов'язково гальмує), і впевнившись у цьому, швиденько перехожу дорогу, а деколи, коли більш нема інших учасників руху, швиденько перебігаю, щоб автівці лишній раз не галмувати, а ще краще (коли автівка одна) просто пропускаю її, роблячи вигляд, що не збираюсь взагалі переходити дорогу, і коли авто проїзжає, спокійно перехожу дорогу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, lanima сказано:

Від припаркованої де попало машини люди не гинуть і аварій не стається

помилка, від нехватки досвіду.

1) Вискочить з-за машини шось/хтось - аварія. (не видно його / її за автівкою)

2) рушить (рвоне) воно із припаркованого хз де місця - аварія. МОжна і втулити добряче.

1 година тому, VaLeRa сказано:

тому що їм з молоком матері передають якесь дивне правило: ступив на зебру - ти безсмертний, та правий на 100500%

те, що ступив на зебру, а не посеред дороги - уже на 100500% правий! І не сперечайся!

А те, що перед зеброю, знаком переходу водій повинен пригальмувати, знизити швидкість, бути "на чеку"  - ОБОВ'ЯЗОК водія. А не відчувати себе королем дороги, бо "Я Ж тут, бл*ять, їду!"

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, Валерій86 сказано:

а мені здається, що всі автомобілісти змовилися і хочуть мене на велосипеді розплющити. І ще водій керує засобом бідвищеної небезпеки і завжди мусить бути уважний і готовий до таких неприємностей на дорозі, а не нити як всі пішоходи і велосипедисти його задовбали, і який він правийна дорозі!

ну незнаю, роздавити нехочуть проте було пару раз,

один раз я непопрозумівся із фурою на кільці(хз хто кого мав пропустити, я то вже їхав по кільці і підрізав його) то він догнав і прижав гарненько до обочини, тепер на кільці я дуже чемний :) 

другий раз я завтикнув і непобачив фуру яка перестроювалась в повільний ряд, тепер я і уважний :)

а так то все гуд, завжди показую напрям куди буду їхати, то здається за останніх два місяці траблів небуло

 

тут як то кажуть як ти так і до тебе, це лише моя думка

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щоб вберегти водія за кермом від "теля" на дорозі - обов'язково ставити відео реєстратор

ну як написано вище, поки люди не побувають за кермом - вони не знають як поводитись в ролі пішохода, особливо жінки

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zheny@, в тому то й справа, що ВИСКОЧИТЬ. 

Або рушить. Машина сама по собі в більшості випадків загрози не несе. Тільки людина. Що за кермом, що на своїх двох.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сідають за кермо і починають розділяти людей на Водія і на вони, теля, хрустіки і т.д. Взаємоповага мусить бути, не важливо хто правий, а хто хрустік і тоді можливо щось і змінеться на краще!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

43 хвилин тому, Zheny@ сказано:

те, що ступив на зебру, а не посеред дороги - уже на 100500% правий!

 

А подивитися вліво а потім вправо переконатися в безпечності своїх дій, а потім ступати на дорогу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

43 хвилин тому, flashmax сказано:

щоб вберегти водія за кермом від "теля" на дорозі - обов'язково ставити відео реєстратор

ну як написано вище, поки люди не побувають за кермом - вони не знають як поводитись в ролі пішохода, особливо жінки

 

Мені здається, що це швидше вроджене. маю пару знайомих- коли пішком: куди їдеш дебіл, коли машиною: куди преш урод. Якщо людина ходить як попало, то так само потім і їздити буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

50 минут назад, Zheny@ сказал:

те, що ступив на зебру, а не посеред дороги - уже на 100500% правий!

 

Дійсно, Женя, ступати на зебру можна по-різному. Розповім про недавній випадок. Площа Возз'єднання (Злуки чи як її тепер називають). Пішохідний перехід до медучилища (8-ї школи). Я їду по площі (зі сторони Червоного Хреста) в сторону Старого ринку. На пішохідному немає нікого, я звичайно їду уважно, "нога на гальмі", дивлюся, по правій стороні за рухом авто біжить такий собі спортивний хлопчина (високий, в спортивних завужених штанах, які зараз модні, вєтровка, шапочка, в кросах), ще так подумав собі, або спортсмен займається пробіжкою, або на маршрутку поспішає (якраз за пішохідним переходом є зупинка і стояла маршрутка). Коли я з ним майже порівнявся, той майже не дивлячись, не зупиняючись, різко вибігає на зебру...Я зреагував миттєво (добре дітей в машині не було, а то б лоби боліли), став в пів метрі від нього.... Я звичайно не кричу на людей, але вікно в мене було відкрите і пів вулиці чуло, що я про нього думаю...А воно тільки вже на тротуарі озирнулося і далі побігло... Так що, скажеш що він уже на 100500% правий??? Він же на зебру ступив!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 хвилин тому, Юріч сказано:

 

 ступати на зебру можна по-різному.

О да! класика жанру - смартфон на пів морди(бо так зараз модно) який навіть не думає опустити щоб повернути голову у сторону руху і глянути бляха! в першу чергу заради своєї  безпеки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Zheny@ сказал:

те, що ступив на зебру, а не посеред дороги - уже на 100500% правий! І не сперечайся!

чому ж, давай посперечаємося.

з ПДР - 

4.14. Пішоходам забороняється:

  • а) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;
  • б) раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;
  • в) допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;
  • г) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;
  • ґ) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов'язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;
  • д) рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

ступивши на зебру, не впевневшись у відсутності небезпеки, - порушив правила дорожнього руху (не правий).

1 час назад, Zheny@ сказал:

А те, що перед зеброю, знаком переходу водій повинен пригальмувати, знизити швидкість, бути "на чеку"  - ОБОВ'ЯЗОК водія. А не відчувати себе королем дороги, бо "Я Ж тут, бл*ять, їду!"

18.1. Водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.

ключове слово - "на якому перебувають пішоходи".

тобто, не зменшивши швидкість перед переходом, на якому немає пішоходів, водій ПДР не порушує.

в першому пості це розписано - 

"Якщо пішохід знаходиться на тротуарі, перед пішоходним переходом, водій НЕ зобов'язаний його пропускати, оскільки в загальних положеннях пдр чітко пише, що пішохідний перехід це ділянка проїзної частини, а водій повинен "дати дорогу" лише тим, хто вже на пішоходному переході".

більше того

 

П.18.1 ПДР зобов’язує водія зменшити швидкість при наближенні до переходу, а при необхідності зупинитися, як­що на зазначеному переході знаходяться пішоходи, але не будь-які, а лише ті, яким може бути створено перешкоду чи небезпеку. В даному випадку при проїзді пішоходного пе­реходу пішоходи знаходилися на абсолютно іншій смузі ру­ху, переходили її спокійно, не були змушені змінювати ані швидкість, ані напрямок руху, небезпеки наїзду на них не існувало, уникати наїзду вони не були змушені. Враховую­чи визначення перешкоди та небезпеки для руху, дані у п. 1.10 ПДР, слід вважати, що у даному випадку ніякої небезпеки для пішоходів або перешкоди для них не створювалося. Бо­ковий інтервал до пішоходів також був безпечний. За таких умов обов’язку водія знижувати швидкість або зупинятися не існувало, оскільки не було пішоходів, відповідних озна­кам, переліченим у п.18.1 ПДР, а отже, не було умов для за­стосування даного пункту.

(с) форум дорожного контролю

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...