Перейти до змісту

Recommended Posts

5 часов назад, fotlav сказал:

Ну ніби ви зі мною не погоджуєтесь, але резюмували свій пост, тим самим про що і я говорив вище. 

Серега89 не подумайте що я жартую чи хочу підколоти, але як це на практиці здійснити, ось ви наскільки я розумію наближені до цієї сфери, ви намагались в якійсь торговій точці переважити пінопласт та ще і цілий куб. Чи можливо є якийсь пінопласт  \бренди\ який точно відповідає заявленим нормам і якому ви довіряєте.

Навіщо ж важити цілий куб? Можна і листок, в кубі 20 листів 10ки, 12кг: 20шт=600грам.

Коли говорив по вазі, мав на увазі не важити його там на місті, а просто взяти пачку в руки і порівняти її з іншою. В торгових точках, як правило є кілька варіантів тієїж 25ки.

Пінопласт,  який точно відповідає заявленим нормам (не тільки вага) я вже давно в руках не тримав. В основному, це не точна порізка, криві листки, часом і товщина до 1см може гуляти.

Добрий пінопласт євробуд eps 80 на приклад, в пачці з 6, 2 листа по любому криві, порізка +\- пару мм буває.

Поширити це повідомлення

19 годин тому, fotlav сказано:

в торговій точці переважити пінопласт та ще і цілий куб.

а що тут нереального ?, тільки важити не куб потрібно, а 1 лист.

Берете "грамову" кухонну вагу,  важите 1 лист, переміряєте розміри, і за 30 сек. вираховуєте вагу куба. Попутно можна зважити кілька різних листів, щоб побачити чи однорідний по вазі той пінопласт.

Поширити це повідомлення

On 09.10.2018 at 19:47, Серега89 сказано:

Добрий пінопласт євробуд eps 80 на приклад

Якщо бути точним в термінології то це вже не зовсім пінопласт, а як в народі говорять  "екструдер" ,

звісно  eps буде кращим навіть за самий хороший ПСБ-С, ну але і ціна я так розумію теж подвійна.

Серега89 а ось таке питання, якщо взяти і компенсувати погану якість ПСБ-С-25 за рахунок товщини, 

тобто замість 10 утеплитись 15, або краще в 2 шари по 10, і зробити товщину утеплення 20см,  буде резон в такій затії?

Поширити це повідомлення

3 годин тому, fotlav сказано:

якщо взяти і компенсувати погану якість ПСБ-С-25 за рахунок товщини, 

тобто замість 10 утеплитись 15, або краще в 2 шари по 10, і зробити товщину утеплення 20см,  буде резон в такій затії?

Навряд чи.  Проблема неякісного (упаковочног)  пінопласту не у тепло провідності,  він може навіть трішки кращу теплоізоляцію дати при однаковій товщині.  Проблема в довговічності,  і в тому як буде виглядати фінішне покриття.  Чи є сенс зекономити на ціні пінопласту,  але набагато швидше переробляти фасад? 

Поширити це повідомлення

В 12.10.2018 в 17:35, fotlav сказал:

Якщо бути точним в термінології то це вже не зовсім пінопласт, а як в народі говорять  "екструдер" ,

звісно  eps буде кращим навіть за самий хороший ПСБ-С, ну але і ціна я так розумію теж подвійна.

Серега89 а ось таке питання, якщо взяти і компенсувати погану якість ПСБ-С-25 за рахунок товщини, 

Нічого не потрібно компенсувати. Беріть пінопласт епс 80, не знайдете, покажу пальцем де....

На рахунок товщини - 10 норм, 15 супер, далі думаю не доцільно. 

1421958038_uteplenie-fundamenta-penoplastom-moydomik.net-5.png.75bd27d4fe84704aafb0c25c254f2922.png

Поширити це повідомлення

Розумію що дещо легенький флуд розвожу в темі, але...

On 14.10.2018 at 20:22, Серега89 сказано:

На рахунок товщини - 10 норм, 15 супер, далі думаю не доцільно.

з цієї ж таки таблиці, вище Вами зазначеної, чітко прослідковується,

чим товстіший шар утеплювача, тим збільшується опір теплопередачі і зменшується коефіцієнт теплопередачі. 

Я думаю в ідеалі потрібно прагнути до показників в утеплені як в пасивних будинках,

там товщина утеплювача по перекриті в 50см. чи на стінах в 30см. нікого не дивує. 

Поширити це повідомлення

6 часов назад, fotlav сказал:

Розумію що дещо легенький флуд розвожу в темі, але...

з цієї ж таки таблиці, вище Вами зазначеної, чітко прослідковується,

чим товстіший шар утеплювача, тим збільшується опір теплопередачі і зменшується коефіцієнт теплопередачі. 

Я думаю в ідеалі потрібно прагнути до показників в утеплені як в пасивних будинках,

там товщина утеплювача по перекриті в 50см. чи на стінах в 30см. нікого не дивує. 

З вами згоден, але не повністю.

Візьму для прикладу одноповерховий будинок 12х14

Для утеплення мені потрібно

Стіни 150 м.кв. х 420гр. (ціна за метр квадратний пінопласту товщиною 30см) = 63000 гривень

Стеля (рахую пінопласт) 170м.кв. х 700гр (50см) = 119000 гривень (ватою ще добрийплюс набіжить)

Підлога 170 м.кв х 140гр (10см) = 24000 гривень

Цоколь 80 м.кв. х 200 (10см екструдера) = 16000 гривень

Можна булоб і під шумок  щей утеплення відмостки добавити...

Виходить що на сам утеплювач мені потрібно витратити 222000 гривень. І це без вартості клеїв, шпаклівок, роботи і т.д.

Строк служби пінопласту , ну нехай буде 50 років. В році 6 місяців опалювального сезону... 50 х 6=300 місяців опал. сезону

222000/300=740гривень в місць мені потрібно зекономити на протязі 50років, щоб відбити тільки вартість самого утеплювача....

Якщо десь помилився, вибачайте, тільки від корпоратива почав відходити)))

Поширити це повідомлення

29 минут назад, Серега89 сказал:

Стіни 150 м.кв. х 420гр. (ціна за метр квадратний пінопласту товщиною 30см) = 63000 гривень

Стеля (рахую пінопласт) 170м.кв. х 700гр (50см) = 119000 гривень (ватою ще добрийплюс набіжить)

Виходить що на сам утеплювач мені потрібно витратити 222000 гривень. І це без вартості клеїв, шпаклівок, роботи і т.д.

Строк служби пінопласту , ну нехай буде 50 років. В році 6 місяців опалювального сезону... 50 х 6=300 місяців опал. сезону

222000/300=740гривень в місць мені потрібно зекономити на протязі 50років, щоб відбити тільки вартість самого утеплювача....

Ще не врахував інфляцію за 50 років :)

Поширити це повідомлення

000000000000000000.jpg.f99f37c1f39b3ff99d76923b96e157cf.jpg

При збільшенні товщини пінопласту різниця затрат зменшується відносно попередньої.

Якщо утеплитись 10 виходить економія річних витрат тепла 93.9к Вт*час

Різниця між 10 і 15 прибавить ще десь 7 Вт*час

між 15 і 20 ну, нехай 6 Вт*час

За 10см ми заплатили 140 гривень і економимо 93.9к Вт*час

За 20 см треба дати 280 гривень і економія буде +\-107 Вт*час   Ціна відносно 10см +100%, економія + 14%

Думаю воно того не варте...

Поширити це повідомлення

5 годин тому, Серега89 сказано:

740гривень в місць мені потрібно зекономити на протязі 50років, щоб відбити тільки вартість самого утеплювача

ок. для кращого сприйняття цифр буду заокруглювати,

тим більше я не знаю яка вартість роботи, клеїв і т.д 

до ваших порахованих 222000 грн. накину ще 278000грн. разом виходить 500000грн.

тепер рахуємо витрати на газ

у мене схожі розміри будинку як у вашому прикладі

тому росхід  газу навожу свій, цифри в середньому

жовтень-100м3, листопад- 200м3, грудень-400м3, січень-400м3, лютий-400м3, березень-200м3, квітень100м3.

разом за опалювальний сезон в 6 місяців - виходить 1800м3

в наступному році ціна на газ за 1м3 має бути 12грн. по ринкових тарифах

беремо річний росхід газу 1800м3 множимо на 50 років виходить 90000м3

тепер 90000м3 множимо на 12грн. за 1м3  виходить 1,080000грн.

1,080000-500000=580000грн. економії

Поширити це повідомлення

11 часов назад, Серега89 сказал:

ппц... 

да хоть 1м. товщину утеплювача зробіть, втрата тепла всерівно відбуватиметься - через вентиляцію, щілини, вікна та двері. Тому нема сенсу в товщині утеплювача понад 10см на стіни і 20см в конструкції даху... 

P.S. Пінопласт при нагріванні виділяє токсини! Вистачає навіть кімнатної температури. Удачі, після утеплення ним зсередини.

Поширити це повідомлення

2 часа назад, Pr0ektant сказал:

ппц... 

да хоть 1м. товщину утеплювача зробіть, втрата тепла всерівно відбуватиметься - через вентиляцію, щілини, вікна та двері. Тому нема сенсу в товщині утеплювача понад 10см на стіни і 20см в конструкції даху... 

P.S. Пінопласт при нагріванні виділяє токсини! Вистачає навіть кімнатної температури. Удачі, після утеплення ним зсередини.

Яж до того і вів, що утеплюватись більшою товщиною ніж 10 - 15 см не дуже і вигідно. Ціна утеплювача після тої товщини виростає на 100% - 200% а економії прибавляє незначний %.

Пінопласт в стелю рахував, бо виходить значно нижча сума ніж мінватою.

P.S. Так, в пінопласті є стирол ( у звязаному стані). І може він виділятися при руйнуванні структури матеріалу при температурі ВИЩЕ 75 °С, а ніяк не при кімнатній.

У мінвати також є свій "букет" фенол формальдегідних смол, з подальшим виділенням фенолу. Мікроволокна які практично не виводяться з організму при попаданні в легені...

Давайте тоді соломою і глиною утеплятись )))

Поширити це повідомлення

3 годин тому, Pr0ektant сказано:

да хоть 1м. товщину , втрата  відбуватиметься - через вентиляцію, щілини, вікна та двері. Тому нема сенсу в товщині

P.S. Пінопласт при нагріванні виділяє токсини!  Удачі, після утеплення ним зсередини.

на такий абсурд , є хороше народне прислів'я

«Чув дзвін, та не знаю, де він»

роз'яснення прислів'я - використовується тоді, коли виривають з контексту одну фразу і намагаються тлумачити на свій рахунок, почули щось "краєм вуха" від когось і починають часто голослівно міркувати про це.  Тобто в таких випадках людина практично не розбирається в тому, про що говорить, а знає лише поверхнево.

Поширити це повідомлення

2 годин тому, Серега89 сказано:

P.S. Так, в пінопласті є стирол ( у звязаному стані).

Давайте тоді соломою і глиною утеплятись )))

Серега89 я Вас прошу тільки не чіпайте цю "ерогенну тему"

бо зараз набіжать адепти різних матеріалів, технологій

і почнеться війна - фобій, параной, компроматів

цей ср@ч і на 10 сторінок не вберете:)

Поширити це повідомлення

5 часов назад, fotlav сказал:

на такий абсурд , є хороше народне прислів'я

«Чув дзвін, та не знаю, де він»

роз'яснення прислів'я - використовується тоді, коли виривають з контексту одну фразу і намагаються тлумачити на свій рахунок, почули щось "краєм вуха" від когось і починають часто голослівно міркувати про це.  Тобто в таких випадках людина практично не розбирається в тому, про що говорить, а знає лише поверхнево.

Ніби сам про себе написав... Чоловіче, навіть немає бажання щось тобі доказувать. Просто візьми тепловізор в морозну погоду і пройдися по утеплених будинках і побачиш, що основні тепловтрати - вікна, двері і вентиляція... Ще проскакують деколи різні місця з містками холоду від халяви майстрів але дуже рідко, особливо після утеплення стін. Вони завжди сині, завжди, тобто з найменшими тепловтратами! А от вікна, навіть 5-ти камерні з потрійним склопакетом  - червоні.

Поширити це повідомлення

в мене батя на цю тему казав: в холодильнику зробили стінки з 3см пінопласту, в морозилці з 5см... Розумні люди так розрахували. Якщо холодильник тримає перепад температур, то й хата буде! 

Поширити це повідомлення

On 30.12.2018 at 03:44, fotlav сказано:

ок. для кращого сприйняття цифр буду заокруглювати,

тим більше я не знаю яка вартість роботи, клеїв і т.д 

до ваших порахованих 222000 грн. накину ще 278000грн. разом виходить 500000грн.

тепер рахуємо витрати на газ

у мене схожі розміри будинку як у вашому прикладі

тому росхід  газу навожу свій, цифри в середньому

жовтень-100м3, листопад- 200м3, грудень-400м3, січень-400м3, лютий-400м3, березень-200м3, квітень100м3.

разом за опалювальний сезон в 6 місяців - виходить 1800м3

в наступному році ціна на газ за 1м3 має бути 12грн. по ринкових тарифах

беремо річний росхід газу 1800м3 множимо на 50 років виходить 90000м3

тепер 90000м3 множимо на 12грн. за 1м3  виходить 1,080000грн.

1,080000-500000=580000грн. економії

а де серед цих десятків цифр - економія?!

щоб порахувати економію - треба знайти різницю між витратами на опалення ДО утеплення та ПІСЛЯ утеплення (спочатку в кубометрах палива, потім перемножити на актуальну ціну палива)

чи якщо в пості буде більше цифр, то виглядатиме розумніше? ))

Редаговано rrid

Поширити це повідомлення

PrOektant, мене цікавить таке питання: якщо, перед встановленням вікон, повністтю утеплити віконний проріз (проём) екструдером 5см, а вже в утеплений проріз монтувати вікно, а далі відкоси по стандартній процедурі, чи принесе воно пользу? Зустрічали якийсь подібний варіант при тепловізійній зйомці? Бо фізично утеплити "нормально" відкос не получається, бракує товщини пінопласту. В наслідок чого, можливе промерзання, конденсування вологи, і т.д. у місці прилягання віконної коробки до стіни. + грибок на внутрішніх відкосах.

Собі планую таке зробити, бо, логічно воно ніби і краще буде. Але хотілося б вживу результат побачити, чи принаймі почути про результат від того, хто бачив подібне.

Поширити це повідомлення

А який сенс в екструдері на всю товщину віконного прорізу? щоб напряжніше було з кріпленнями вікна до стіни?

Зазор між вікном і стіною заповнюється монтажною піною стандартної товщини 10...20мм. Основну роль грає утеплення зовнішніх відкосів з дотичною до віконного профілю, тобто мінімізація місць - містків холоду: 

Редаговано Pr0ektant

Поширити це повідомлення

о як пожвавилась тема і експерти підтягнулись :D

Профессиона́л, Pr0ektant, KILLER а я думав що на Борді тільки в політичних темах мінусують за "инакомыслие"

а тут таке "нетерпіння"  і при тому в моїй улюбленій будівельній темі:D

On 30.12.2018 at 19:32, Pr0ektant сказано:

навіть немає бажання щось тобі доказувать. Просто візьми тепловізор....

просто візьми і почитай про технологію пасивні будинки

бо ми напевно про різні речі говоримо

Поширити це повідомлення

До цих рекламних відосів в мене ніякої довіри.

54364573365873568378.thumb.jpg.2e5398eea922f6b880221d624222fd0c.jpg

Поясни мені неграмотному, як зона в +10 градусів може йти по внутрішньому краю утеплювача різних товщин, на відкосі вона випадково не у стіні буде?

При середніх показниках, точка роси випадково не в +12 знаходиться по факту? В відосі чомусь про +9 пишуть... 

Якщо я правий, то тоді (навіть по відосі) точка роси буде поблизу внутрішнього відкосу.

Мене просто цікавлять зйомки тепловізовом внутрішніх відкосів, їхні температури, при різних варіантах утеплення, особливо тому, що я планую.

Поширити це повідомлення

Якщо вже бути точним в термінології, то пінополістирол не варто називати пінопластом. Ніякої різниці між поняттям EPS та ПСБ, ППС, ПСБ-С (самозатухаючий), експандований немає. Зовсім інша справа екструдований пінополістирол, XPS чи як в народі називається "екструдер". От він дійсно в деяких випадках буде краще до використання, ніж EPS. Ну а для утеплення будівлі "мокрим" способом достатньо ПСБ-С 25 виготовленого згідно ДСТУ, вагою від 15 кг/куб. Для прикладу "Добрий" від Калуського виробника Євробуд. Недешево, але гарантійний термін служби 50 років підкріплюється результатами лабораторного дослідження.

Поширити це повідомлення

На ринку України представлено досить великий вибір ППС. Він виготовляється як згідно ТУ так і згідно ДСТУ.

Чим менша вага ППС, менший опір до механічних пошкоджень він має. Якщо зважати на те, що на армування 1 кв.м припадає приблизно 5,5 - 6,3 кг суміші для армування та 2,5 кг штукатурки то навантаження на 1 кв.м ППС на фасаді припадає порядка 8,5 кг. Яка ймовірність того, що з часом дешевий ППС не почне руйнуватися всередині плити від навантаження, яке буде постійно отримувати? Виробник ППС безпідставно радить використовувати ППС для утеплення "мокрим" способом пінополістирол, виготовлений згідно ДСТУ?

Поширити це повідомлення

Зареєєструйтесь або увійдіть для відповіді

Ви маєте бути зареєстрованим учасником для коментування

Створити акаунт

Зареєструйтесь у нашій спільноті. Це легко!

Створити обліковий запис

Увійти

Маєте акаунт? Заходьте.

Увійти зараз