Перейти до змісту

energoaydut

Рекомендовані повідомлення

Захочете заїхати подивитись, будь ласка! Попередньо домовимся, під"їдете подивитесь!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 269
  • Створено
  • Остання відповідь

08.12.2016р. 

Температура повітря на вулиці:  -0ºС

Температура повітря на виході з теплообмінника: +4ºС

Вологість повітря на виході з теплообмінника 84%

IMG_20161208_113850.jpg

IMG_20161208_113815.jpg

IMG_20161208_113644.jpg

IMG_20161208_1135532.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А на днові вимірювальних шахт яка температура? щось мені зається, що влітку в якості кондиціонера цей обмінник більше користі принесе ніж взимку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У вас ККД близько 40-50%% виходить. Певно через матеріал труби, але для рекуператора має вистачати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поки робив заміри лише в шахті №2, бо це 2-х метрова трубка, під землю заходить на 1,5 м (в мене термометр з виносним датчиком із кабелем довжиною 2м)

Це було 

07.12.2016р. 

Температура повітря на вулиці:  -5ºС

Температура повітря на виході з теплообмінника: +3ºС

Вологість повітря на виході з теплообмінника 60%

Температура грунту на глибині 1,5 м: +6ºС

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, energoaydut сказано:

Поки робив заміри лише в шахті №2, бо це 2-х метрова трубка, під землю заходить на 1,5 м (в мене термометр з виносним датчиком із кабелем довжиною 2м)

Це було 

07.12.2016р. 

Температура повітря на вулиці:  -5ºС

Температура повітря на виході з теплообмінника: +3ºС

Вологість повітря на виході з теплообмінника 60%

Температура грунту на глибині 1,5 м: +6ºС

Поняв, ККД тоді доволі високий і низька температура грунту. Я гадав температура грунту буде близько 100С. Може на верх, по довжині труби, торфу насипати для додаткової теплоізоляції. Коли знизу не глина то має швидко просихати і давати додаткову теплоізоляцію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не будемо робити поспішних висновків щодо ККД, проведу заміри ще на глибині 2 м, як буду мати чим, буду спостерігати як температура змінюється.  Грунт - глина, зверху 30-40 см чорнозему. Нічого насипати не буду, зроблю планування території і все, можливо над теплообмінником буде газон, можливо клумба, а може й десь садова доріжка пройде, не буду цим паритись!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я всеж нацарапаю...не хотів влазити, але ...

Так от... досліди не проводив, виміри не робив, але на "око" бачу - не вистачить товстостінній пластиковій трубі "назбирати тепла"/"відвести холод" від повітря навіть при малих швидкостях. Зауважу.....якщо швидкість повітря менше ніж 0,4-0,5, я не рахую це примусовою вентиляцією.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, energoaydut сказал:

Не будемо робити поспішних висновків щодо ККД, проведу заміри ще на глибині 2 м, як буду мати чим, буду спостерігати як температура змінюється.  Грунт - глина, зверху 30-40 см чорнозему. Нічого насипати не буду, зроблю планування території і все, можливо над теплообмінником буде газон, можливо клумба, а може й десь садова доріжка пройде, не буду цим паритись!

Моє бачення точних замірів!

У вас виходить із магістралі труба (технічні отвори для замірів) на поверхню. Якщо буде мороз..то він вплине на показники в трубі, я от що прикинув, мож варто в неї вставити пробку з паралону до магістральної труби? 

Бо :

1. огладова труба виходить із землі на 50-100 см - тому вона промерзне швидше

2. в ній буде протяг при роботі системи 

3. не факт, що тяга буде в землю

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читайте уважно тему!!! Трубки для замірів не входять в трубу теплообмінника!!! Дно цих трубок знаходиться на висоті 0,5 м над теплообмінником (вони призначені для замірів температури грунта вище 0,5 м над трубою)!  А чи вистачить тепла, чи труба промерзне, чи буде тяга Ви звичайно можете розмірковувати, але краще слідкуйте за темою і все дізнаєтесь, якщо якоїсь інформації не вистачатиме, то запитуйте, я відповім!  Я маю збудовану систему, проводжу практичні дослідження, тому скажу все так, як є насправді, а не так як я би міг подумати, що теоретично так може бути!!! і т..д. і т.п.  Тому слідкуйте за темою, я всю ПРАВДУ розкажу, нічого не збрешу!:):):)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А тепер про швидкість руху і об"єми повітря! Згідно нормативів на людину поотрібен приток в 30м3/год. Звідки академіки-світила, що розробляли ці норми взяли такі цифри я не знаю!!!

Тепер мої розрахунки! Коли я вчився в університеті, на одній з пар ОБЖ в нас була практична робота, викладач приносила спеціальний прилад (аерометр здається), який вимірює об"єм легенів людини (треба було в нього подути що є сили:))

Так от я був рекордсменом групи і "надув" 6л!

Нехай теоретично (хоча насправді це не так) я роблю 20 таких подихів на хвилину, звідси за годину я пропущу через свої шестилітрові легені:

 

0,006м3*20подихів/хв*60хв=7,2м3 повітря

 

Отже для людини на годину цілком вистачить 7 м3 повітря на годину ще й із запасом буде!!!!

 

Об"єм мого теплообмінника приблизно 1м3, і довжиною 30 метрів (це включаючи вхідну і вихідну трубу), отже нескладно порахувати, що за одну хвилину при швидкості 0,5 м/с  через теплообмінник за 1 годину  в будинок потрапить 30м3 повітря!!

 

Згідно моїх розрахунків цього більш ніж достатньо вистачить для 4-х людей!!!   

 

Хто не згоден, пишіть свої аргументи, тільки не такі що я думаю, що можливо, якщо і тд....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12.12.2016р. Вечір

Температура повітря на вулиці:  -3ºС

Температура повітря на виході з теплообмінника: +5,4ºС

 

IMG_20161212_174432.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Варто зауважити, що вчора і позавчора, коли на вулиці було  +6ºС, гравітаційна циркуляція в теплообміннику була відсутня, самоприток повітря в будинок відбувається лише за мінусових, або близьких до нуля температур!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Буде -15 на вулиці, то всерівно на виході буде +2...+3 , тут головне питання протягом якого часу може бути такий плюс на виході...? Сам чекаю. все розкажу як воно буде! 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13.12.2016р. 

Температура повітря на вулиці:  -6ºС

Температура повітря на виході з теплообмінника: +4,6ºС

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а є змога заміряти т-ру більш точним приладом ніж китайський брехунець за півтора бакса?
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А навіщо? Можу заміряти німецьким електронним термометром TFA, можу тепловізором - взагалі супер точно, або ртутним лабораторним (правда не люблю я їх, бо розбив в кімнаті одного...). Просто особливого сенсу немає, заміри роблю одним і тим же термометром, або одного типу, тому якщо збреше, то що в хаті, що на вулиці однаково збреше! Дельта температур всерівно буде правильною, а це головне!!!  Тим більше я можу звірити покази із електронними термометрами, покази яких, я можу зчитати по дорозі до дому (добрі люди цифрове табло вивісили на вулиці), завжди збігається! Тому не переживайте всі покази достовірні, правда якщо Вам важлива точність до десятої, чи сотої частини градуса, то вибачте таким заморочуватись не буду, бо маю багато інших справ! Тому маємо - те, що маємо!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15.12.2016р.

На вулиці   +2ºС, гравітаційної циркуляції в теплообміннику майже не спостерігається, термометр в трубі показує   +3,4ºС (Це темпратура повітря всередині будинку). Чекаємо морозу, щоб відновилась циркуляція, якщо температура на виході з теплообмінника зросте, значить зупинка циркуляції позитивно впливає на прогрів труби під землею. Думаю завтра це можна буде побачити!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скажіть будь ласка, якої потужності, по повітрю, плануєте встановлювати рекуператор?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Фото рекуператора і його схему закидав в темі вище, рекуператор із двома пластинчатими теплообмінниками, як виміряти його потужність не знаю поки... Може Ви маєте на увазі потужність витяжного і приточного вентиляторів, то їх я ще не придбав, але максимум це буде по 30-40 Ват кожен, і робота по таймеру - коли всі вдома система буде вмикатись і вимикатись із певною періодичністю, яка буде визначена експериментальним шляхом для найбільш ефективної роботи теплообмінника (щоб грунт міг краще прогрівати теплообмінник, коли там не буде циркуляції) ну і примусово буде вмикатись, коли хтось включатиме у ванній витяжку. Перші досліди проведу вже сьогодні, адже як написав раніше в даний момент (грубо на протязі доби) циркуляції немає, на вечір буде мороз, циркуляція має відновитись, цікаво на скільки збільшиться температура притоку після такої паузи в роботі!? 

 

Коли вдома нікого не буде, система не працюватиме!!! 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15.12.2016р.  Вечір

Температура повітря на вулиці:  -1ºС

Температура повітря на виході з теплообмінника: +5,0ºС

 

Висновки: доба відносного "спокою" (без циркуляції) в теплообміннику дала чудові результати, грунт прогрів трубу і тепер в будинок йде тепліше повітря, правда і мороз зараз невеликий, але потік повітря в будинок доволі хороший, спостерігаємо далі!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як я вже писав вище, згідно моїх розрахунків для вентиляції мого будинку вистачить 30м3 на годину свіжого повітря, це для того щоб було комфортно дихати! На спалювання дров, або газу я не рахую,.бо паливна це окреме приміщення із окремою вентиляцією!

 

Тому рекуператор працюватиме із витратами 30-60м3/год із перервами (див. пост вище) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18.12.2016р.  Вечір

Температура повітря на вулиці:  -3ºС

Температура повітря на виході з теплообмінника: +4,5ºС

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...