Перейти до змісту

energoaydut

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 269
  • Створено
  • Остання відповідь
On 05.04.2018 at 22:50, RojkFV сказано:

Тобто Ви втрачаєте 1 градус на рекуператорі. Навіщо???

а де ви бачили рекуператори з 100% ефективністю? так, можна вимкнути рекуператор, закрити витяжки, двері, вікна і будете витрачати ще менше енергії. але ж суть рекуперації в тому, щоб маючи хорошу вентиляцію приміщень не зазнавати значних тепловтрат.

 

On 05.04.2018 at 22:50, RojkFV сказано:

Тобто Ви втрачаєте 10 градусів після рекуперації. Навіщо Вам рекуператор??? Ви можете напряму пустити повітря з-під даху до приміщення. Короч тут шось не то

я написав, що можна вимкнути витяжний вентилятор і в будинок буде подаватись більше 30 град. але я так не роблю.

 

On 05.04.2018 at 22:59, RojkFV сказано:

Якщо за рахунок тепла в помешкані гріти грунт до 13 градусів то скоріш за всепотрібно задуматись над утепленням підлоги. Всеодно тут шось не пляше.

підлога утеплена добре. біля труби в підлозі дійсно може проходити контур теплої підлоги, що і спотворює показники. але,

 

On 04.04.2018 at 15:37, pray сказано:

ця температура 100% плюсова навіть в самі люті морози, так як ніколи за 2 роки не утворювався конденсат і не збігав з рекуператора, а там передбачені спеціальні патрубки.

 

Цитувати

Скілки градусів сонечка?

температура повітря була близько 15 град. але це не важливо. так як навіть зимою при мінусовій температурі, ясному небі і даху без снігу, я перемикав потоки повітря і отримував з під даху більшу вхідну температуру повітря ніж з під землі. але таке буває лише кілька днів за зиму. тому сидіти і ловити ці дні сумнівне задоволення :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

згадав, що ми знімали контури теплої підлоги. (скріни зроблені з відео, так що якість не ахти)

Без імені.png

Без імені2.png

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

заставляєте лишній раз вставати з дивану :) витягнув щуп. приблизно ось так він знаходиться в трубі.

WP_20180407_19_41_26_Pro[1].jpg

WP_20180407_19_41_48_Pro[1].jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 04.04.2018 в 14:37, pray сказал:

23,2 заходить В рекуператор З будинку. 22,2 виходь З рекуператору В будинок

Тобто в рекуператор має з гпт заходити приблизно 20 градусів. 1)Звідки стільки взялось тепла? 2)Яка температура для Вас комфортніша 20 чи 22,2? Чи потрібно використовувати в такому випадку рекуператор? 

 

В 04.04.2018 в 14:37, pray сказал:

наш дах це металочерепиця. він не утеплений, тому дуже добре прогрівається. утеплене саме перекриття (40 см мін вати і зверху покладена дошка для підлоги). в мене є перемикач з ґрунту на дах. зараз з під даху тягне +35,6, а в будинок після рекуператора заходить +25,7. може бути і більше, якщо вимкнути вентилятор, що тягне повітря з будинку.

Ваш дах виконує функцію сонячного колектора. Яка температура в приміщенні після рекуперації? Чи догріваєте ще додатково будинок в такі дні? Можливо варто задуматись над акумуляцією цього тепла і використанні його в темну пору доби.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 08.04.2018 at 13:00, RojkFV сказано:

23,2 заходить В рекуператор З будинку. 22,2 виходь З рекуператору В будинок

перечитайте ще раз це речення. де тут ГТО? я навіть букви виділив "В", "З", щоб було зрозуміло, що і куди йде.

 

On 08.04.2018 at 13:00, RojkFV сказано:

Ваш дах виконує функцію сонячного колектора. Яка температура в приміщенні після рекуперації? Чи догріваєте ще додатково будинок в такі дні? Можливо варто задуматись над акумуляцією цього тепла і використанні його в темну пору доби.

не задумувався. але таких днів зимою можна на пальцях однієї руки порахувати. рекуператор не здатен самотужки підтримувати тепло в будинку. для цього треба встановлювати спеціальні тени для підігріву повітря, тобто повноцінне повітряне опалення.  рекуператор це свіже повітря + економія на тепловтратах. завдяки рекуператору не потрібно відкривати вікна, щоб зайшло свіже повітря, не потрібне мікро-провітрювання, також можете закрити витяжки через які зимою вилітає купа тепла. якщо ви розцінюєте рекуператор, як альтернативу опаленню, забудьте про нього. рекуператор служить лише для того, щоб тепло з вашого будинку не вилітало просто так в трубу, а ви завжди дихали свіжим повітрям. ГТО ж служить, щоб підняти ефективність рекуператора і уникнути обмерзання теплообмінника при низьких температурах.
 

 

On 08.04.2018 at 13:38, halcogen сказано:

Вже прораховано в скільки це вкінцевому результаті вилилося в грошах? Бо цікаво розглянути альтернативу тому теплообміннику. 

сам рекуператор на той час коштував 14к грн, сьогодні як я знаю десь біля 30к. скільки коштувала розводка по будинку і траншеї з трубами не знаю , як підніму записи і знайду то напишу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 08.04.2018 at 13:00, RojkFV сказано:

23,2 заходить В рекуператор З будинку. 22,2 виходь З рекуператору В будинок

перечитайте ще раз це речення. де тут ГТО? я навіть букви виділив "В", "З", щоб було зрозуміло, що і куди йде.

 

On 08.04.2018 at 13:00, RojkFV сказано:

Ваш дах виконує функцію сонячного колектора. Яка температура в приміщенні після рекуперації? Чи догріваєте ще додатково будинок в такі дні? Можливо варто задуматись над акумуляцією цього тепла і використанні його в темну пору доби.

не задумувався. але таких днів зимою можна на пальцях однієї руки порахувати. рекуператор не здатен самотужки підтримувати тепло в будинку. для цього треба встановлювати спеціальні тени для підігріву повітря, тобто повноцінне повітряне опалення.  рекуператор це свіже повітря + економія на тепловтратах. завдяки рекуператору не потрібно відкривати вікна, щоб зайшло свіже повітря, не потрібне мікро-провітрювання, також можете закрити витяжки через які зимою вилітає купа тепла. якщо ви розцінюєте рекуператор, як альтернативу опаленню, забудьте про нього. рекуператор служить лише для того, щоб тепло з вашого будинку не вилітало просто так в трубу, а ви завжди дихали свіжим повітрям. ГТО ж служить, щоб підняти ефективність рекуператора і уникнути обмерзання теплообмінника при низьких температурах.
 

 

On 08.04.2018 at 13:38, halcogen сказано:

Вже прораховано в скільки це вкінцевому результаті вилилося в грошах? Бо цікаво розглянути альтернативу тому теплообміннику. 

сам рекуператор на той час коштував 14к грн, сьогодні як я знаю десь біля 30к. скільки коштувала розводка по будинку і траншеї з трубами не знаю , як підніму записи і знайду то напишу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

запитав у знайомого. він починав робити вентиляцію минулого року, а цього закінчив. робив без ГТО. просто рекуператор і розводка по будинку. то, матеріали (труби, клапани, решітки, дифузори, ізоляція на труби) + робота обійшлася десь в 29к. але все залежить від будинку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А можна трошки детальніше про влаштування рекуператора. Які матеріали використовувались? Як організовано подачу/забір повітря з кімнат?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

рекуператор досить простий прилад. два вентилятори на витяжку і подачу, і теплообмінник. це якщо примітивно. теплообмінники бувають різні. в моєму випадку це пластикова касета, яка складається з сотень дрібних сот. через ці соти проходять зустрічні потоки повітря (витяжка і подача), але не змішуються, а лише передають тепло.
Розводка по будинку зроблена пластиковими або металевими трубами. краще, щоб вони були круглі (менший спротив системи). є різні способи облаштування системи вентиляції і я багато сперечався на цю тему. для себе я робив подачу свіжого повітря в усі жилі кімнати над вікнами (спальні і зал), а забір повітря через усі вологи місця (туалети, ванни, пральні).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А кількість точок подачі і забору у вас однакова?

Каналізаційними пластиковими трубами можна розводку робити, чи потрібні якісь спеціальні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

взагалі повинна бути однакова. але в мене зроблено 6 подач і 3 витяжки. витяжки зроблені більшим діаметром. це зроблено для того, щоб через вологі місця проходив більший об'єм повітря. за труби не скажу. я робив собі металевими круглими.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Продовження теми про грунтовий повітряний теплообмінник! Нарешті заселився в будинок і можна перевіряти реальний функціонал конструкції. З 25.05.2019 р. теплообмінник працює в режимі 12 годин на добу без перерв з продуктивністю 300 м3/год, денна температура в районі 30-34 градуси, теплообмінник видає 21- 23, тобто охолоджує на 10 градусів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто що думає про такі рекуператори як "PRANA - 150" , Reventa RV-2, RV-3, та інші такого типу? Є сенс їх ставити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

58 хвилин тому, deluxkangoo сказано:

Хто що думає про такі рекуператори як "PRANA - 150" , Reventa RV-2, RV-3, та інші такого типу? Є сенс їх ставити?

В мене  блауберг, нормальна штука,але рекуперацію треба робити нормальну і дороговартісну,а цей один прилад не сильно нарекопірує))Доречі,буду переїзджати на нове житло , буду продавати свій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 21.06.2019 at 08:13, energoaydut сказано:

Продовження теми про грунтовий повітряний теплообмінник! Нарешті заселився в будинок і можна перевіряти реальний функціонал конструкції. З 25.05.2019 р. теплообмінник працює в режимі 12 годин на добу без перерв з продуктивністю 300 м3/год, денна температура в районі 30-34 градуси, теплообмінник видає 21- 23, тобто охолоджує на 10 градусів.

Приток можна зменшити? Тоді по ідеї має ще нижча температура бути. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, san4ez1 сказал:

В мене  блауберг, нормальна штука,але рекуперацію треба робити нормальну і дороговартісну,а цей один прилад не сильно нарекопірує))Доречі,буду переїзджати на нове житло , буду продавати свій.

Мабуть нема в них 90% як пишуть, але мабуть краще, ніж просто приточна вентиляція.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Приток можна зменшити, але який в цьому резон??? Я б ще збільшив його, але шум і так вже досить істотний, хоча ще можна терпіти, притому, що вентилятор я виніс на вулицю на повітрязабірну колону! Літом потрібно якомога більше свіжого прохолодного повітря, щоб хоч трохи зменшувати температуру в будинку, а зимою звичайно зменшу приток раза в 3 як мінімум!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Невдовзі закину фото як в мене організовано підігрів приточного повітря (для зимової вентиляції) після рекуператора від металевого димоходу котла, а саме горизонтальної його частини!!!! 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, energoaydut сказал:

Невдовзі закину фото як в мене організовано підігрів приточного повітря (для зимової вентиляції) після рекуператора від металевого димоходу котла, а саме горизонтальної його частини!!!! 

Я вибачаюсь за оффтоп, але коли ви мені зробите звіт по тепловтратам мого будинку)))?. З тепловізором ходили ще в лютому 18 року... Аванс отримали. Спочатку на дзвінки відповідали. Потім вже й тел. не піднімали.... Я вже і не надіявся, так як і на форумі ви були не активні, але бачу тема ваша на форумі "ожила". Тому чекаю звіт))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...