Перейти до змісту

energoaydut

Рекомендовані повідомлення

Нова тема для відвідувачів Борда! Грунтовий повітряний теплообмінник, проект буде реалізовано в с. Боратин Луцького р-ну, в цій темі і на сайті [email protected] буду викладати матеріали із процесу проектування, будівництва і експлуатації даного інженерного об"єкта.

 

Етап 1 Попередній проект 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 269
  • Створено
  • Остання відповідь

Можливість застосування

Грунт є природним джерелом теплової енергії, що передається трубам, прокладеним на глибині від 1,5 до 2,5 м. Повітря ззовні взимку підігрівається, а влітку приємно охолоджується. Завдяки застосованим фільтрам  підтримується надходження гігієнічного повітря в будівлю. Повітряно-грунтовий теплообмінник допомагає не лише заощадити на опаленні та кондиціюванні, а й покращує рівень комфорту в будівлі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шановні відвідувачі теми! Із-за незрозумілих причин тема продублювалась на Борді! Всі матеріали буду викладати САМЕ ТУТ!!! і на сайті  [email protected]

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Посилання на цікавий блог моїх однодумців, які теж вирішили збудувати грунтовий повітряний теплообмінник

 

http://boch37.e-studio.com.ua/2014/05/blog-post.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Грунтовий повітряний теплообмінник доставлено на об"єкт, вся труба була ретельно промита кархером, просушена:). Тепер чекаємо хорошої погоди для того щоб це все змонтувати, щоб було як викопати траншею і змурувати оглядовий колодязь!

IMG_20161020_155204.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шановні відвідувачі теми, якщо Ви читали мою статтю про грунтовий повітряний теплообмінник на сайті http://energoaydut.jimdo.com/грунтовий-повітряний-теплообмінник/

Не забудьте в темі поставити лайк, чи дислайк, щоб я міг знати корисні матеріали для Вас я готую чи ні! Дякую!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Вибачайте, якщо такі питання піднімались раніше.

Всю тему не читав, а пару питань маю:.

1."вся труба була ретельно промита кархером, просушена:") -якщо виходити із того, що в трубі утворюється "точка роси" та повітря заьирається із зовні, то гриби там почнуть рости десь на четвертий-шостий місяць від моменту прокладки, навіть не запуску в експлуатацію. - Як із цим боротись? Сервісних люків немає. Є мащинки спеціальні, але ціна питання?

2."Под землей, ниже точки промерзания грунта, укладывается система воздуховодов, которые выполняют функцию теплообменника между землей и воздухом" - яка швидкість повітря у повітропроводах?

3. " то воздух, который проходит по воздуховоду, нагревается в зимний период или охлаждается в летний период почвой через стенку воздуховода " - яка товщина стінки, що здатна повітрю, яке рухається з енною швидкістю постійно передавати тепло. Є така річ, як теплообмінники, так от, чим тонше стінка, ти вище ККД, причому та темератури на виході і вхлді +20/-17 градусів, да і поверхня обміну, НАБАГАТО вище ніж круглий повітропровід.

4."Для улучшения теплообмена, а также для экономии места
расположения самого теплообменника применяли систему разделения воздушного потока
на отдельные, меньшего диаметра, и пропорционально подбирали нужное количество
веток. Исходя из расчетов получили 3 ветки диаметром 150мм и длиной 20м.
" - тобто для умовно кращого теплообміну (я це назвав просто технічно), ви зменшуєте швидкість повітря та збільшуєте довжину магістралі?

І в ній, ще більше виникає конденсату+бруд+бактерії = гриби. Як їх чистити????

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня відвідувачам теми! Відповідаю:

Ціна будівництва даного інженерного об"єкту в моєму випадку складе приблизно 1000 доларів, сюди входить 30 м труби + коліна діаметр 200 польського виробника, 3 бетонних кільця і кришка на оглядовий колодязь, рекуператор, повітрозабірник з фільтром ну і викопати закопати трубу! Відразу чесно кажу, що не знаю чи дасть це мені якусь економію в опаленні, але головна мета цього проекту не економія, а комфорт в будинку, адже в сучасному герметичному будинку треба чимось дихати, щоб повітря туди поступало! Ну і звичайно це ввеликий експеримент і поле для досліджень, адже як Ви всі дізнаєтесь наскільки це класна штука, якщо я її не зроблю і не опишу як вона працює...!!!? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відповідаю далі: (для @ kayot) 

1. Так справді, влітку, коли тепле повітря буде заходити в трубу і охолоджуватись, там буде утворюватись конденсат. Для відводу конденсату кінець труби  мого теплообмінника (див. схему теплообмінника на початку теми зверху) буде заходити в оглядовий колодязь, де буде стояти зливний кран для його відводу. При постійному русі повітря по теплообміннику швидше за все там не повинні розростатись гриби, але для профілактики таких речей теплообмінник буде промиватись шляхом заповнення його розчином якогось антисептика (як в басейни додають) через ревізійний люк в будинку (знову див. схему теплообмінника на початку теми зверху) , а потім ця вся вода зливатиметься чи відкачуватиметься через зливний кран в оглядовому колодязі. Оглядовий колодязь теж є!!!! (правда його вартість майже така сама як труби теплообмінника:(, але він мусить бути!!!)

2. Мій теплообмінник складатиметься з  однієї труби діаметром 200мм, швидкість руху повітря в теплообміннику буде приблизно 1 м/с, що дозволить закачувати в будинок 60 м3 свіжого повітря в будинок  на годину, можна трохи збільшити швидкість, щоб вийти на 90-120м3/год

3. Труба мого теплообмінника як я вже писав це якісна оранжева каналізаційна труба польського виробника діаметром 200мм, з товщиною стінки 4,9 мм (можна брати з тоншою стінкою, 1-2мм різниці в товщині не зіграє значної ролі в теплообміні, повірте!!! просто я мав можливість взяти хорошу, якісну трубу з розрахунку на тривалу експлуатацію, от її і взяв!). Яка буде реальна різниця на вході/виході покажуть тільки натурні дослідження, слідкуйте за темою!, але в поєднанні з рекуператором ефективність має бути на високому рівні!!!

4. Повторююсь!- Мій теплообмінник - це одна труба, найоптимальніший варіант ( можна зробити дві паралельні труби!), інших варіантів укладки труби не рекомендую!!!! конденсат зимою не виникає, а влітку відводиться через конденсатозливний кран в ревізійному колодці (знову див. схему теплообмінника на початку теми зверху), як буде очищатись труба я вже написав!

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо не буде вам складно, то хотілось би ознайомитись із статистикою температур в холодний період року.

Цікавить вхід/вихід повітря, особливо до рекуператора.

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго вечора всім! Процес пішов, нарешті траншея готова! Завтра монтаж труби і оглядового колодця! Статистику по роботі теплообмінника обов"язково викладатиму тут і на сайті http://energoaydut.jimdo.com/       Далі БУДЕ!!!

IMG_20161122_154707.jpg

IMG_20161122_154605.jpg

IMG_20161122_145547.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

УРА!!! Нарешті теплообмінник змонтовано! Залишилось засипати траншею, підмурувати колодязь і влаштувати повітрозабірник із фільтром! Сьогодні був дуже складний день, але ми справились!:) Далі БУДЕ!!!

IMG_20161123_151209.jpg

IMG_20161123_151221.jpg

IMG_20161123_151233.jpg

IMG_20161123_151341.jpg

IMG_20161123_151301.jpg

IMG_20161123_151310.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Загальна довжина підземної частини теплообмінника, якщо враховувати трубу забору повітря і вивідну трубу в будинку вийшла 26 метрів, горизонтальна частина 23 метри.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:) Не б"ємо! Сьогодні вже повністю засипали траншею, змурували горловину оглядового колодязя. Вже сьогодні дуже відчутно як повітря із труби самотоком заходить в хату, якщо прислухатись, то навіть чути невеличкий шум в трубі. Трубу змазували рідким милом щоб в раструб легше входила, тому з труби доноситься приємний аромат кокосової олії:):):)  Прямо зараз перед тим як писати в тему доробив кінцевий елемент теплообмінника - конденсатовідвідник, з цією штукою виникли певні проблеми, виявляється поліпропілен і поліетилен не склеюються жодним клеєм, прийшлось  шукати інше рішення... дивіться фото!

 

П.С.  З однієї сторони муфта вдягається на кінець труби, що зайшла в оглядовий колодязь, інший кінець муфти закриється заглушкою, яку при потребі можна зняти і оглянути теплообмінник (ревізія)

IMG_20161125_202316.jpg

IMG_20161125_202449.jpg

IMG_20161125_202241.jpg

IMG_20161125_202220.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То ви рекуператора ставити не будете? Просто підігрів (охолодження) повітря грунтом?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рекуператор буде, тільки не зараз, а коли заселюсь в будинок

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це рекуператори двох різних типів. Ви який ставити збираєтесь? Коли вже є підігрів повітря то певне краще на зустрічних потоках - там ККД вищий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це один і той же рекуператор! Перше фото вигляд зверху, друге - вигляд збоку із знятою кришкою, видно частину теплообмінника,  їх стоїть два в цій моделі! 

 

Це реальні фото, рекуператор вже придбаний, чекає моменту встановлення!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це один і той же рекуператор! Перше фото вигляд зверху, друге - вигляд збоку із знятою кришкою, видно частину теплообмінника,  їх стоїть два в цій моделі! 

 

Це реальні фото, рекуператор вже придбаний, чекає моменту встановлення!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...