Перейти до змісту

Мої маленькі подорожі


yucore

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт. Вже близько року не живу в Україні і з новим навчанням з'явилась непогана можливість подорожувати.

За останній рік вже назбиралося багато фото, от нарешті вирішив поділитися, можливо комусь буде цікаво :)

Можлива ця тема також буде корисною для людей, котрі будуть мати запитання про транспорт/як доїхати/житло/ і тд і тп. в Європі.

Поки залишу цю тему так, а ввечері, коли буду вдома завантажу маленький фотозвіт :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Отож :) Першою моєю довгою зупинкою була Німеччина, а саме Дрезден. Місто чисте і доглянуте, по європейським міркам доволі дешеве. 

По-суті, це була мій перший виїзд кудись з України надовго і я думав що буде важко, але все пішло як по маслу. Вперше я був дуже здивований, що в неділю не працюють магазини/супермаркети/торгові центри і тд. Не всі звісно, але відсотків 95 були зачинені точно. Вдруге, коли дізнався, що для студентів проїзд в громадському транспорті безкоштовний, причому не тільки в місті, але і в цілому регіоні, тобто в мому випадку - Саксонії. Це, як виявилося пізніше, було дужеее і дуже великою перевагою! Прокидаєшся зранку, в гуглі вбив топ 10 місць Саксонії, прийшов на вокзал і от ти вже їдеш до одного з замків, а платити за квитки не потрібно. Ляпота :)

Гуртожиток: маючи за плечима 4 роки прожиті в гуртожитку у Львові я вже не боявся нічого. На моє здивування гуртожитки і Нім та Україні це небо і земля. Золоте правило - один студент, одна кімната. Кухню, душ, туалет мусиш ділити з іншими студентами (не у всіх гуртожитках, але в більшості) і їх кількість залежить від гуртожитку. Ціна від 200 євро і десь до 400 за місяць (з цінами в нас не порівняєш теж :D ).

Футбол: Є в Дрездені футбольна команда - "Динамо Дрезден". Грають вони в 3 Німецькому дивізіоні, але дрезденці їх люблять і підтримують. Є в них відносно новий стадіон на 32000, кожний домашній матч як свято, повний стадіон і шалена підтримка. Від себе додам - фани Дрезденського динамо просто ненормальні :D

Люди: люди в Дрездені як люди, хоча в порівнянні з західною Нім бідніші і більше безробітніх. Загалом більшість коли чули, що я з України, питали як в нас зараз ситуація на сході і всякі такі питання. 

Є в Дрездені особлива каста людей - члени PEGIDA, патріотичні європейці проти ісламізації Європи, читай нео-наці+прихильники путіна+безробітні+проплачені студенти+радикали+бездомні.

Кожного понеділка вони виходили на демонстрацію і коли тобі треба було кутись поїхати, ти цього не міг спланувати, так як рух в центрі і на прилеглих вулицях був перекритий, і так завжди. І тут спасіння - велосипед, благо в місті розвинена велосипедна інфраструктура.

Додаю декілька фото під спойлером :

 

Центр і околиці Дрездена  

 

)P50915-112430.jpg

 

P50918-102732.jpg

P50918-103006.jpg

P50918-104632.jpg

Кораблики на Ельбі

P50918-103500.jpg

P50923-134755.jpg

Стадіон недалеко від центру, до нього легко можна добратися на трамвайчику :) 

P50919-153344.jpg

P50919-150242.jpg

P50919-160344.jpg

P50919-161350.jpg

P50915-113441.jpg

Головна вулиця в Дрездені, на якій ошиваються шопоголіки :D - Pragerstrasse

P50929-181054.jpg

Hide  

 

Місто Tharandt і Саксонська Швейцарія  

Корпус Технічного Університету Дрездена

P50926-111943.jpg

P50929-131342.jpgP51009-092230.jpg

P51009-102508.jpg

От я і грибочків там знайшов :D

P51009-102817.jpg

P51009-105051.jpg

P50926-104615.jpg

Кордон між Німеччиною та Чехією

P51009-125608.jpg

Hide  

 

Гуртожиток  

3 будівлі на фото - 3 гуртожитки. в 2010 році у всьому студмістечку зробили ремонт, кімнати нові, кухні переобладнані, одним словом, всі умови, щоб гарно вчитися :D

P51005-161927.jpg

А ось і моя кімната!

P50917-150632.jpg

P50917-150723.jpg

Кухня на поверсі

P50919-130555.jpg

 

Hide  

 

Далі буде... :)

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще трішки про Дрезден :) 

В місті є автомобільний завод, де збирають Phaeton, Bentley i Volkswagen. Phaeton це той же VW, але преміум клас + дууууже вже дорогий. Називається ця фабрика - Glass factory, через що, можете побачити самі :) Всі машини там збирають люди, процес довгий, але якість є якість. Автомобіль на фото нижче коштує приблизно 160 тисяч євро, ну хоч посидів там :D 

Ще восени багато поїздив по Саксонії, ну дуже вже мені там сподобалось :) Міста як на картинці, особливо в цю пору року. Дуже багато замків і взагалі просто маленьких містечок і сіл, де є на що подивитися. Коли приїжджаєш в них то одразу стає сумно за Україну, а нам такого добра не менше, але ніхто не хоче за те братися, а дуже шкода. На фото нижче Моріцбург і Майсен, міста дуже маленькі, але все доглянуто і зроблено для туристів, дивіться самі :)

Стандартно, їздив я всюди поїздами, тобто електричками. Їхня електричка, читай регіональний поїзд, не зрівняється з нашою :D Переважна більшість дуже читі і двоповерхові + комфортні. Є два класи, які по суті нічим не відрізняються, в першому класі лише є більший столик і фіксовані місця. А ще на вокзалі в Дрездені була виставка європейської прогресивно-популярної музики, і вгадайте кого я там знайшов? ДахаБраха з України! Ще один плюс для туристів, на вокзалі багато інформації, куди можна поїхати в регіоні, наприклад карта замків з маршрутами. Гарний досвід, який можна перейняти. Фото докладаю нижче

 :) 

Ну і декілька останніх слів і фото про Німеччину. Нічний Дрезден і поїздка в Берлін. Взагалі то були чудові пів року, за вийнятком деяких дурних росіян і пегіди.

Останнє фото - переїзд в Нідерланди. На фото - левова частка всіх речей. Їхали ми поїздом, в кожного рюкзак + приблизно 2 валізи і велосипед. Якби я знав зараз, як важко це буде зробити (у нас було 2 пересадки), зараз я би велосипед з собою не брав би, а одразу купив би тут, але тоді це не здавалося проблемою :) 

Отож, далі буде :) На черзі Нідерланди: Амстердам, Гаага і Делфт :) 

Glass factory  

untitled1.png

141021123106-conveyor-belt-dresden-horizontal-large-gallery.jpg

P51128-162522.jpg

P51128-162513.jpg

P51128-162452.jpg

 

Hide  

 

Майсен і Моріцбург  

P51017-143110.jpg

P51017-143151.jpg

P51017-143158.jpg

P51017-143631.jpg

P51017-143646.jpg

P51017-144701.jpg

P51017-142229.jpg

P51017-130644.jpg

P51031-144959.jpg

P51031-150018.jpg

P51031-151125.jpg

P51031-153306.jpg

 

Hide  
Дрезден і Берлін  

P51107-162642.jpg

P51116-165310.jpg

Винце на ярмарку :)

P51126-203050.jpg

Різдвяний ярмарок вночі

P51122-003729.jpg

Колись хтось сказав мені на борді, що пегіда це істинні патріоти. От такі вони патріоти, на їхньому мітингу третина праворів - Російські

P51116-210010.jpg

IMGP0557.JPG

IMGP0553.JPG

P51108-140601.jpg

P51108-142834.jpg

Монумент вшанування жертв Голокосту.

P51108-144430.jpg

P51108-160359.jpg

P51108-161343.jpg

На вокзалі перед відправленням в Нідерланди

IMGP0564.JPG

Hide  

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Продовжу. Нідерланди.

Переїхавши з Німеччини в Нідерланди було трохи незвично, але за два тижні все звиклося. На початку два місяці жив в Гаазі і перше, що кинулося в очі - населення країни дуже змішане: Араби, європейці, індонезійці і тд. 

Міста дуже красиві, хоча і однотипні: канали, архітектура, планування. В містах, особливо великих багато славнозвісних кофешопів, але на моє здивування (чи то уявлення) виглядають вони швидше як обмінники валюти, ну дуже схоже вже мені :D 

На відміну від багатьої друзів які бували в Амстердамі, мене місто не вразило :) Ну гарно, так. Але додати купу туристів всюди і однотипний центр, де не можливо пройти, і буде вам Амстердам. Поїздив по Нідерландах  я багато де і з впевненістю можу сказати, що мій топ 3 міст це: Роттердам, Делфт і Гронінген.

Зараз тут дуже спекотно (+32) і вчора нарешті зкупався в Північному морі в Гаазі. Температура води +18 була, холодно, але воно того вартує :) 

А ще минулого місяця їздили подивитися як наша збірна з футболу грала з Німеччиною на євро 2016 в Франції (як грала я думаю всі знають :D ). Що мене найбільше вразило - це відсоток людей (з боку організаторів), що не говорить англійською взагалі, навіть стюарди на стадіоні не всі можли відповісти два слова. А ще, після футболу, він закінчився десь так біля 11 вечора, все зачиняється, навіть в центрі: бари, кафе, вокзали, метро. І в 1 годині ночі вже було зачинено. Були дивно спостерігати купу фанатів чекаючих автобус на лавках в парках або просто на вулиці. Одним словом організація була не ахті і можу з впевненість сказати, що у Львові (думаю та й в Україні вцілому) на Євро 2012 було не гірше :) Назад повертався вже сам і вирішив заскочити в Брюссель на день. Бельгія (і Бельгійський шоколад) як завжди чудова :)

Маленький фотозвіт нижче ;) 

 

Відкрий мене :)  

Парковка для велосипедів, 2 поверхи це ще не межа :D

1456406907219.jpg

 

3 місяці тому переїхав в Делфт з Гааги. Містечко - 60 тисяч. Відоме через славнозвісну порцеляну і Вермеєра. Місто індустріальне і студентське. До речі, про університети. Їх тут два - і два дуже престижні. Перший - TU Delft, технічний університет Делфта. Номер 14 у світовому рейтингу технічних вишів. Інший UNESCO-IHE, інститут водних ресурсів в підрозділі ООН - найпрестижніший університет даного профілю в світі. 

Трішки Делфта:

IMG_20160420_130249.jpg

IMG_20160420_130428.jpg

IMG_20160718_110006.jpg

Хоча місто й маленьке, але дуже сучасне. Ось наприклад вокзал, гарно, чи не так? :) 

IMG_20160307_175431.jpg

 

Гаага і Північне море:

IMGP2255.jpg

IMGP1001.jpg

IMG_20160719_193639.jpg

IMGP0665.jpg

IMGP1062.jpg

 

Трішки Амстердаму і його славнозвісних каналів:

 

IMGP0747.jpg

IMGP0760.jpg

IMGP0769.jpg

IMGP0775.jpg

IMGP1247.jpg

IMGP1275.jpg

 

Книжковий магазин в старій церкві в Маастріхті, виглядає ну дуже круто! І справді величезний магазин. Бродив там майже дві години :) 

IMGP1182.jpg

 

Метробус в Ейндховені. Ганяють вони по окремих полосах. Прибувають секунда в секунду :) Місто доволі нудне, але дуже сучасне. Через компанію Філіпс тут витрачаються колосальні гроші на різного роду дослідження:

IMGP1205.jpg

 

Сучасність сучасністю, але за що я люблю Нідерланди - за інтеграцію з природою 

IMGP1226.jpg

IMGP1224.jpg

IMGP2390.jpg

 

Нічний Роттердам

IMGP1282.jpg

 

Ну і трішки Франції (З німецькими фанатами на 1-му фото їхали з Бельгії разом, дуже дружні виявилися, в цілому перед матчем так і було, невимушена атмосфера без неприємних моментів):

IMGP2271.jpg

 

 

Шашинка наших фанів в Ліллі

IMGP2281.jpg

 

Бельгія:

 

IMGP2307.jpg

IMGP2315.jpg

IMGP2306.jpg

IMGP2295.jpg

IMGP2292.jpg

 

Hide  

 

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

О, люблю такі живі відгуки про реальні подорожі! Матиму що на ніч почитати і порозглядати!
Юра, дякую! Давай ще!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 minutes ago, laska said:

О, люблю такі живі відгуки про реальні подорожі! Матиму що на ніч почитати і порозглядати!
Юра, дякую! Давай ще!

Дякую :) я тільки пробую, але буду і далі трішки щось писати!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

American dream :)

 

Місяць тому повернувся з Штатів, а саме з Флориди. Так як на борді вже є тема (класна і доволі детальна) про гАмерику я просто коротко напишу про свої враження :)

Одразу скажу - не моє, принаймні там де був (Джорджія і Флорида). Отож був я там майже місяць. Звісно в пані відпочинку там все круто: піщані пляжі, океан, тепла водичка, все як на картинці, але все ж стиль життя мені більше до вподоби в нас чи в Європі :) в плані зручності життя і якості їжі так точно! Без машини там справді важко, чого не скажеш про життя тут. 

Під спойлером декілька фото і маленький дескріпшн, щоб краще описати побачене :)

 

Флорида  

Для мене в моїх поїздках гарно попоїсти і скуштувати щось нове - чи не найголовніше :D от і мої перші фото будуть про їжу. На фото нижче маленький ресторан з Гондураською кухнею. Сказати що це смачно - не скахати нічого. Було божествено :)

IMGP1748.jpg

IMGP1747.jpg

IMGP1743.jpg

 

Особисто мені подобається планування маленьких містечок, виглядає дуже класно :) 

IMGP1388.jpg

 

Як океан відділений від міста, на фото нижче - Палм Біч, зправа зверху - Вест Палм Біч.

IMGP1405.jpg

 

Без машини справді туго, особливо коли ти любиш десь поїздити :) Ціни на оренду дешевші ніж в Європі, для прикладу оренда Ford Expedition на 7 чоловік нам обійшлася в 99 доларів + 15 доларів за мобільний з картами і безлімітним інтернетом

IMGP1683.jpg

 

Нижче дорога до Маямі: 

IMGP1663.jpg

IMGP1669.jpg

IMGP1642.jpg

 

І Маямі + Маямі Біч:

IMGP1682.jpg

IMGP1701.jpg

IMGP1705.jpg

IMGP1674.jpg

IMGP1736.jpg

 

І нарешті океан :cat::0081:

IMGP1714.jpg

IMGP1715.jpg

IMGP1717.jpg

 

Також в Флориді поїздив багато по різних національних парках і природних консерваціях - красота

IMGP1440.jpg

IMGP1545.jpg

IMGP1534.jpg

 

Це на болотному сафарі, бачив їх зо 5, але гарно сфотографував тільки цього дружка:

IMGP1508.jpg

IMGP1501.jpg

 

Пітон нервується :D

IMGP2195.jpg

 

Рестлінг з крокодилами

IMGP1607.jpg

 

По дорозі в супермаркет після дощу зустрів ще його

IMG_20160524_180250.jpg

 

Ще пощастило побуваити в Кеннеді Спейс Сентер, музей НАСА. Там дуже сподобалося, словами просто не описати. Настільки все гарно організовано + на додачу екскурсія на існуючий космодром звідки НАСА запускає свої ракети - ляпота, одним словом! :)

IMGP2059.jpg

IMGP2046.JPG

 

Hide  

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Продовжу. 

Трішки напишу про країну, де я зараз зупинився. Отож, Іспанія :)

Живу я в Барселоні зараз, словами не описати яке це чудове місто. Життя тут просто кипить! В хорошому сенсі :)

Після 3 тижнів тут склалось в мене дуже хороше враження про Іспанців та Іспанців вцілому. Мінус - дуже мало людей говорить англійською, плюс - багато людей навіть без знання мови намагаються тобі допомогти :)

Спочатку було дуже незвично через їхню сієсту. Я живу не в центрі, тому в мому районі переважна більшість - іспанці, і зовсім немає туристів. Різні крамнички працюють десь з 9 ранку і до обіду (до 1ї чи до 2х годин), потім перерва на сієсту, і з години так 4-5-6 - знову відкриваються.

В місті дуже хороший транспорт: автобуси, трамваї, метро. Метро складається з 11 ліній, з нашим Київським не порівняти (про Дніпро з їх 6 станціями я взагалі мовчу :D).

Поки майже нікуди не їздив за межі Каталонії, побував лише в Таррагоні і в Монсеррат. Розповідати немає сенсу, нижче будуть прикріплені фото; краєвиди і ландшафти - чудові. 

Про Іспанію і Каталонію: люди тут дуже хочуть незалежності Каталонії, якщо не помиляюся, то ще з 14 століття. Корінні каталонці гордяться, що народилися і живуть тут, і часто-густо кажуть "Я не іспанець, я каталонець". Днями тут було національне свято Каталонії, то всі площі в місто були переповнені людьми, майже кожен мешканець мав з собою їхній прапор. На питання, чому хочуть відділитися найпоширеніша відповідь, що Каталонія найбагатший регіон Іспанії, і вони просто не хочуть дарма витрачати гроші на завищені податки, які мають платити в дуржавну казну, хоча центральна влада грошей на регіон багато не виділяє, а робить все регіон. Ну і звісно історичні причини теж проскакують.

І маленький фотозвіт нижче. Далі буде :)

 

Барселона  

Вид на місто з гори Монтджуїк

IMGP2668.jpg

З іншого ракурсу

IMGP2689.jpg

На горі Монтджуїк знаходиться колишнє олімпійське містечко (Олімпіада тут була здається в 92 році)

От такий слід одного з чемпіонів олімпіаді тут я побачив

IMGP2952.jpg

Стадіон який приймав ігри

IMGP2704.jpg

Далі - найвпізнаваніша будівля Барси, яка будується більше 100 років за проектом легендарного Гауді - Саграда Фамілія

IMGP2736.jpg

З обох сторін є парки, де можна посидіти і просто поглянути на цю красу, не блукаючи поміж сотні туристів

IMGP2738.jpg

А ось вигляд з іншої гори - Тібідабо. Тут місто бачиш, як на долоні. Слова тут зайві, ловіть кілька фото :)

IMGP3246.jpg

 

IMGP3222.jpg

 

IMGP3241.jpg

А ось набережна по дорозі на найпопулярніший поміж туристів пляж - Барселонета

IMGP2749.jpg

І трішки самої Барселонети

IMGP2757.jpg

 

IMGP2759.jpg

Ще одна атракція для туристів - Музичний фонтан. Нічого особливого, але вночі виглядає справді гарно

IMGP2721.jpg

А ось два дні тому таке я зазнимкував зі свого балкону. Гроза була ще та :)

IMGP3307.jpg

IMGP3294.jpg

 

Hide  

 

Таррагона  

Містечко знаходиться десь за 70 кілометрів від Барси. Невеличке, але гарне, та ще й багате на історичну спадщину.

IMGP2878.jpg

Античний амфітеатр

IMGP2887.jpg

Вигляд на головний собор міста

IMGP2912.jpg

Всюди висять Каталонські прапори

IMGP2930.jpg

Велогонка на вулицях міста

IMGP2933.jpg

Коли я там був, в місті проходив фестиваль Реггі. Перед концертом було вдосталь різних забавок, от одна з них

IMGP2942.jpg

А ще люди в Каталонії полюбляють робити людські вежі по різних святах, ось фото однієї (сфоткав в музеї, хоча сьогодні бачив як їх робили вживу, але під рукою не було на що зробити фото :( )

IMGP2891.jpg

 

Hide  

 

Монсеррат  

Містечко знаходиться в горах, приблизно за 60 км від Барси на Північ. Затишне і привітне, і з меншою кількістю туристів :D 

Пейзажі просто заворожують

IMGP2815.jpg

IMGP2810.jpg

IMGP2799.jpg

IMGP2838.jpg

IMGP2831.jpgIMGP2777.jpg

Дістались сюди ми на отакому поїзді (з іншого містечка) який їде в гору, це щось типу поїзда-фунікулера.

 

IMGP2781.jpg

А можна і прокататися на канатній дорозі

IMGP2852.jpg

А от і сама церква зсередини в Монсеррат

IMGP2821.jpg

Hide  

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, yucore сказал:

На питання, чому хочуть відділитися найпоширеніша відповідь, що Каталонія найбагатший регіон Іспанії, і вони просто не хочуть дарма витрачати гроші на завищені податки, які мають платити в державну казну, хоча центральна влада грошей на регіон багато не виділяє, а робить все регіон.

 

Щось я таке в нас чув....

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Був я в Таррагоні,справді дуже гарне місто.А вежу з людей в Каталонії називають кастельєрс.Там навіть памятник є.Додам фото.На жаль в Барселоні не був,(аеропорт не рахую)Дуже хотіли,але поплутали дату відїзду і не вийшло.Якщо ви там,то зїздіть в Андору,це взагалі класс..

IMG_3437.JPG

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, ig_rok said:

Був я в Таррагоні,справді дуже гарне місто.А вежу з людей в Каталонії називають кастельєрс.Там навіть памятник є.Додам фото.На жаль в Барселоні не був,(аеропорт не рахую)Дуже хотіли,але поплутали дату відїзду і не вийшло.Якщо ви там,то зїздіть в Андору,це взагалі класс..

 

Дякую, в Андорру планую, але тижні так за 2-3 :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 26.09.2016 at 01:36, yucore сказал:

Дякую, в Андорру планую, але тижні так за 2-3 :) 

Чим заробляєш на ТАКЕ життя?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, nickel said:

Чим заробляєш на ТАКЕ життя?

Вчуся наразі, маю хорошу стипендію + працюю на фріланс

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 минут назад, yucore сказал:

Вчуся наразі, маю хорошу стипендію + працюю на фріланс

 

Де вчишся, яка стипендія, скільки років, фамілія ім'я по-батькові, домашня адреса? ))) Вот із іт "фріланс"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 minutes ago, Юріч said:

 

Де вчишся, яка стипендія, скільки років, фамілія ім'я по-батькові, домашня адреса? ))) Вот із іт "фріланс"?

Зараз вчуся в Барселоні в політехніці, до того була Німеччина і Нідерланди. Років мені 24, а стипендія близько 1000, думаю цього вистачить :D

Про фріланс

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Штука євро стипендія? Не хіло... Це як тебе туди занесло? Відразу поїхав туди вчитися? Хоча, ти говориш, що рік... Це якась практика чи як? Ти на п'ятому курсі? І чому стипендію там отримуєш? Чи все ж таки це штука гривень і ти отримуєш від українського політеху? Якщо тобі 24, то ти на борді з 15-ти рокв? Куча питань))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Just now, Юріч said:

Штука євро стипендія? Не хіло... Це як тебе туди занесло? Відразу поїхав туди вчитися? Хоча, ти говориш, що рік... Це якась практика чи як? Ти на п'ятому курсі? І чому стипендію там отримуєш? Чи все ж таки це штука гривень і ти отримуєш від українського політеху? Куча питань))

Не гривень, євро. В Україні я вже відівчився своє :D А стипендію я отримую від ЄС. Знайшов програму навчальну, на якій хотів вчитися, подався, виграв грант, поїхав. От і все :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, yucore сказал:

Вчуся наразі, маю хорошу стипендію + працюю на фріланс

А що робиш в мене в "Друзях" на Борді? Ми знайомі? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 minute ago, nickel said:

А що робиш в мене в "Друзях" на Борді? Ми знайомі? :)

Насправді навіть не знав цього :D можливо якийсь баг

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вчора повернувся з Валенсії, коротко розкажу про мої враження.

Місто дуже гарне і гармонійне, на яке треба справді витратити хоча б 2 дні, щоб гарно його роздивитися :) Так як туристів тут менше, ніж в Барсі, гуляти його вуличками куди приємніше :D 

Від'їхавши 4 години від Барселони, бачиш як каталонські прапори змінюються іспанськими і температура повітря піднімається.

Коли приїхав в Валенсію, чіткого плану що робити і на що подивитися спершу не було, тому вирішив прогулятися трішки від центру. Потім я зрозумів, наскільки це було правильне рішення. Першим моїм відкриттям в Валенсії було "Місто науки і мистецтва". Це ніби шматочок міста майбутнього. Знаходяться всі ці футуристичні споруди на площі (близько 3 км) в старому руслі річки Турія. До слова, споруджений цей шедевр був по проекту геніального архітектора Саньяго Калатрави, відомого своїми проектами олімпійських споруд в Афінах. З погодою мені підфартило і можна було спокійго прогулятися тут годинку другу.

А ще Валенсія і валенсійці відомі своєю кухнею. Паелья, наразі іспанська національна страва, була створена і популяризована згодом саме тут, тому на кожному кроці можна побачити і вибрати, де б то скуштувати цю паелью :D Якщо відійти від центру в сторону пляжу, то можна (як каже легенда :D ) попоїсти найкращу паелью в Іспанії. Крім цього тут просто величезний вибір і різних тапас, морепродуктів, фруктів, вина, сангрій, тінто і всього, чого тільки душа забажає :D

Старе місто і історичний центр доволі таки традиційний для Іспанії, з всіма його соборами, фортецями, вузькими вуличками, площами і ринками. І пальмами звісно :)

А ще в місті чудовий пляж, де в порівнянні з Барсою, в рази менше людей. Також в місті багато різного вуличного мистецтва, від маленьких графіті - до муралів в новій частині. І до слова, надцять років тому, Валенсійська влада вирішила змінити русло річки Турія і на місці старого - зробити великий парк для жителів. Проект вже майже завершений, хоча кінцева дата - 2020 рік. Тут можно просто відпочити, і пограти в футбол/баскетбол/бейсбол. Чудовий приклад, як треба використовувати кошти і мати на виході якісний продукт!

Підсумуючи, сказати що мені сподобалось і я гарно провів час - не сказати нічого. Якщо хтось буде колись в Іспанії, то Валенсія - must see! :) 

Валенсія  

Місто науки і мистецтва, словами не передати як тут гарно

IMGP3367.JPG

IMGP3375.JPG

IMGP3381.JPG

IMGP3385.JPG

IMGP3392.JPG

IMGP3397.JPG

IMGP3405.JPG

IMGP3408.JPG

По дорозі на пляж

IMGP3418.JPG

IMGP3422.JPG

IMGP3425.JPG

Отакий от замок хтось хробив, не можу навіть уявити, скільки часу треба витратити на таке :D

IMGP3429.JPG

IMGP3426.JPG

IMGP3431.JPG

IMGP3435.JPG

Вуличне мистецтво в Валенсії

IMGP3447.JPG

IMGP3468.JPG

IMGP3482.JPG

З погодою і справді пощастило :)

IMGP3456.JPG

Старе місто і центр

IMGP3503.JPG

IMGP3496.JPG

IMGP3510.JPG

IMGP3442.JPG

А от і апельсинові дерева

IMGP3451.JPG

І самі апельсини :)

IMGP3449.JPG

Традиційний Іспанський ринок

IMGP3465.JPG

IMGP3462.JPG

IMGP3459.JPG

IMGP3464.JPG

IMGP3473.JPG

А ось і результат по перенесенню русла річки Турія. Тут тобі і зони для відпочинку, і стадіони, велодоріжки і все-все-все :) Зверніть увагу на старі мости, які зараз проходять прямо над парком!

IMG_20161002_192339.jpg

IMG_20161002_185749.jpg

IMG_20161002_185757.jpg

IMG_20161002_192127.jpg

IMG_20161002_192135.jpg

А ось і матч юніорської команди Валенсії, прямо таки в тому парку :)

IMG_20161002_190118.jpg

Hide  
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 minutes ago, vaz75 said:

Порожньо якось в місті науки. Ще б запостив фото справжньої паельї.

Порожньо! це десь в годині 11 було. А фото паельї я не зробив, на жаль :( 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, yucore said:

А ось і результат по перенесенню русла річки Турія.

Якась знайома назва річки, тільки звідки не пам'ятаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То мабуть на географії колись вивчали міста і там було місто Де Ковлє, там ніби теж така річка є :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...