Перейти до змісту

Бастурма домашня (nickelірована)


nickel

Рекомендовані повідомлення

В мене в кухні тепло і сухо, висушилась за тиждень, така твердюча шо капєц, але це класно.

Сухі кусочки вийшли по 150 грамів, 3й кусок більший ще вісить, чекає хорошого польського пивка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 211
  • Створено
  • Остання відповідь

Ну, ДУУже вері біг респект Нікелю.. прочитав, загорівся, зробив.. також 2 рази був в тьоті-приправи, 1 раз була "продавчиня", насипала трохи нето..  але за день була вже ТА тьотя - то домазали і вийшло все гут. "домазати" хватило на 3 куска, 1 залишився з попередніми спеціями, але при дегустації - всі кусочки супергут!  (мясо - теляча філейка 1,4 кг. ізначально, готове до споживання - 900 гр.).

Канечно все дуже смачно і кльово.. але пиво ллється щовечора по 2 літри в живіт. після місячного алкомарафону (19.12.15-19.01.16) - тре трохи на дієту присідати, а не далі грузити лівера.. 

але в загальному - дуже корисна практика.. напевно це вже назавжди буде вона підсихати-підрізатися-підхвалюватися ))) бо ж то точно як семечки.. 

наші діди-баби та й батьки за совка самі робили собі вкусняшки.. тараньки, мацьки і т.д... тре, панове, і нам вже згадувати народні рецепти )

і до-речі набагато економніше, бо різні сиро-сухо-вялені-сушені прибамбаси коштують від 350 за кг. 

 

ну і деякі фото процесу.. ) 

писи. всім раджу долучатися.. в мене всі хто пробував - вже сушать )

 

 

31012016291.jpg

24012016252.jpg

22012016243.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ця жовта обмазка (з карі) то від продавчині? Мені також карі всипала в чаман (обмазку називають чаманом, як і пажитник).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, nickel сказано:

Ця жовта обмазка (з карі) то від продавчині? Мені також карі всипала в чаман (обмазку називають чаманом, як і пажитник).

дада, від неї )) 

але нічого страшного. 4 кусок пішов так само як і 3 перші червоненькі)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В'ялиться по рецепту брезаоли. Ну майже:)

Солилася і вимочувалася  по рецепту nickel-я.

А потім я не став робити "кашу" для обмазування. А обсипав сухою сумішшю.

 

Висить в холодильнику.

найменшому кусочку буде 6 днів у неділю. Спробую!

Будуть фото готової бастурмо-брезаоли :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не витримав.

Розмотав найменший шматок.

не то :( дуже м'яка і мало солона. Дістав з холодильника (він звичайний, без ноуфрост) і повісив на кухні на "відкритому" повітрі. Тобто просто в кімнаті. В квартирі

тепло, тому, сподіваюся, що досушиться швидше. Якщо із малим шматком проканає - то вивішу і більші шматки.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ти просто  скомбінував   два рецепти :D

 

Брезаола повинна бути м"якою  , тому в"ялиться в холодильнику  і без обмазки

А як поведе себе на повітрі -- хз

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 13.02.2016 at 10:25, Mykola81 сказано:

Брезаола повинна бути м"якою  , тому в"ялиться в холодильнику  і без обмазки

2 доби без холодильника.

Самий маленький шматок (тестовий :) ), зверху має тверду "скоринку". Тобто сохне.

Сьогодні зняв пробу. Всередині м'який. Мало солі, і трошки мало-госта.  Ще посохне кілька днів. 

2 великих шматка - перемотав марлю, залишив її менше, значно. (Фактично, вона від комах, а оскільки їх немає, то просто, щоб не забруднилася і нічого не забруднила).

Це дасть повітрю краще її обсушити. Мама порадила біля батареї повісити. Думаю, що пересохне. Ще тиждень повисить так.

А далі буду знімати пробу :)

 

Наступну таки робитиму по рецепту nickel-я. Точно-точно ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

середній кусок уже пішов на пробу :)

Завтра розбавиться пивом.

 

Більший висітиме до кінця тижня. А там і нову порцію забульбеню :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я шматок свинячої шиї  засолив на 2 дні , вимочив 2 години  і  обсипав  спеціями , що залишились від брезаоли  .

Побачимо , що буде .

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Mykola81 сказано:

Побачимо , що буде .

повір, з'їсться аж бігом!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, Mykola81 сказано:

А я шматок свинячої шиї  засолив на 2 дні , вимочив 2 години  і  обсипав  спеціями , що залишились від брезаоли  .

Побачимо , що буде .

 

У свинячій шиї є жир, а він у сушеному м’ясі дасть специфічний присмак. 

Проте 

5 годин тому, Zheny@ сказано:

повір, з'їсться аж бігом!

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я просто бачив таке  , тому вирішив спробувати

 

http://pikabu.ru/story/vyalenaya_svinaya_sheya_3227302

 

http://javapower.ru/?p=2140

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Ну що! нарешті і я забабахав(засолив),давно хотів,але то-те,то-се, то часу нема,то забув,то на яловичину гарну не попадав,то ліньки шукати,ну як завжди короче,але сьогодні у "Там там" нарешті!!!! я ненароком побачив цей самий шматок,і подумав "Оооує!" це він красавчік,це те і се))),саме те що я хотів і я його здєлаю.Короч запиз..ся))Отож, сьогодні в там-там купив шикарнющу яловичину,філєшка,по 102грн.за кіло,шматочок 400г. м'ясце бомба!Ну а далі усе по схемі першого поста пана Нікеля буду робити, ну  ваще то вже почав,промив,висушив,посолив,і в холодильник під кутом,щоб водичка збігала.

 Ну що, буду ждать два дня,там відмочу і в маринад,короч ще напишу,ну і фото

 

10399194_1013672385372995_48734100299665

 

12742076_1013672442039656_30192250543754

 

 

12744359_1013672612039639_80688928432847

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, nickel сказано:

А нащо маринад, якщо вже засолив? о_О Це не мій рецепт.

Да ти не зрозумів,маринада ще немає, це потім через два дня, маринадом я називаю трави(приправи)замочені у теплій воді.

Так що, вона посолиться 2дні,потім відмочу 2години,потім розведу приправи і обмажу,потім буду домазувати,все залежить як буде сохнути і тріскатися.

Так що, твій рецепт?:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Планую в суботу чи неділю похід на базар. По м'ясо.

Хочу зробити 2 варіанта.

по рецепту nickel-я. Та по тому, що вже робив (типу брезаоли).

Попередню порцію навіть сфоткати не встиг! :)

Пішла, як діти в школу.

Між іншим, навіть діти їли.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я от тільки не знаю одного, хочу зараз з"їздити на старий ринок, де там та точка з приправами? і як говорити? типу "мені потрібно приправу для бастурми,не дуже гостру"? хто може зараз підсказати, бо через хвилин 15 маю їхати туди по роботі,заодне і прикупив би.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, yura-patriot сказал:

Да ти не зрозумів,маринада ще немає, це потім через два дня, маринадом я називаю трави(приправи)замочені у теплій воді.

Так що, твій рецепт?:)

"Маринад" називається - чаман. Тепер мій.

6 часов назад, yura-patriot сказал:

Я от тільки не знаю одного, хочу зараз з"їздити на старий ринок, де там та точка з приправами? і як говорити? типу "мені потрібно приправу для бастурми,не дуже гостру"? хто може зараз підсказати, бо через хвилин 15 маю їхати туди по роботі,заодне і прикупив би.

В старому приміщенні, як заходиш через центральний вхід, то в правому ряду, за боковим входом. Да, так і скажеш "на бастурму". Але та тітка розбирається в тому трішки гірше за хазяйку з Варшавки, тому може всипати того, що там не треба, наприклад карі. То ти можеш сам наголошувати: карі не треба, коріандру побільше, наприклад. І порції в неї маленькі, мабуть не зовсім розуміє як та бастурма обмазується.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, nickel сказано:

"Маринад" називається - чаман. Тепер мій.

В старому приміщенні, як заходиш через центральний вхід, то в правому ряду, за боковим входом. Да, так і скажеш "на бастурму". Але та тітка розбирається в тому трішки гірше за хазяйку з Варшавки, тому може всипати того, що там не треба, наприклад карі. То ти можеш сам наголошувати: карі не треба, коріандру побільше, наприклад. І порції в неї маленькі, мабуть не зовсім розуміє як та бастурма обмазується.

Дякую )) але не дочекавшись відповіді, я подався на старий ринок, довго шукав бо там буваю рідко,але все як ти і пишеш в павільйоні вона там правіше сидить,лицем до дороги,спиною до центрального ряду,от я того і троха поблукав,ну це не суть.Так і сказав приправу для бастурми,і думаю що була та якраз тітка,а не хазяйка,бо відношення не сподобалося,таке-шонібуть,тяп-ляп, накидала всьо підряд))) ну мож і навпаки добре,не знаю,просто попросив не дуже гостру,а так слєгка(я таке люблю),а от про карі я не знав(( але здається вона його і не кидала вроді.  

    Так ти прав на рахунок порцій я їй сказав що в мене 1кг. вона сказала що одного(замєса)вистачить 7 грн.,ну я глянув,прикінув, ну мля! мало вродь,для мого куска,хоча що там його всього400г.,кажу їй, я забув, в мене ще кум хотів )) давайте ще одну свою ту мішалку)) кароч дві її порції що 14грн. думаю нормальок,але що там вона намішала фіг його знає,ну в неділю розведу теплою водою і побачу понюхаю.

 Так і ще одне Нікель, ти після того як вимочив у воді м'ясо після солі,ти підвішував на 12год.щоб стікло,обсохло,ну водичка збігла, а тоді обмазувати,на ніч буде  добре? і чи це обов'язково,чи мож просто висушити обтерти салфетками і відразу мазати? щоб була не дуже вже геть суха.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, yura-patriot сказал:

 Так і ще одне Нікель, ти після того як вимочив у воді м'ясо після солі,ти підвішував на 12год.щоб стікло,обсохло,ну водичка збігла, а тоді обмазувати,на ніч буде  добре? і чи це обов'язково,чи мож просто висушити обтерти салфетками і відразу мазати? щоб була не дуже вже геть суха.

Водичка не збігає, бо я спочатку обтираю, а тоді підвішую, щоб воно обсохло. Якщо м'ясо буде вологе, то обмазка буде зісковзувати з м'яса, особливо якщо на ньому плівки є. В мене цього разу саме так і вийшло, сушив дві години (більше часу в мене не було, треба було йти на роботу) і почав обмазувати. Але в м'ясові було багато плівки, то я його не розрізав на полоси, а просто порвав руками по слоях. Получилося, що усі плівки ззовні, а краще б було порізати, хай би плівки десь всередині залишилися, то і чаман би так не сповзав.

п.с. Раніше не міг відписати, в мене котяча робота (цей тиждень). Вдень - сплю, а вночі мишей ловлю.

п.с.2 Якщо все зростеться, то сьогодні вночі виложу ще один великий пост, з калькуляцією.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

IMG_3373.thumb.jpg.c075e97684588ab32dfa2

Склад:

Яловичина (телятина)………………………..1700 грам…………150 грн

Трави…….……………………………………...90 грам……………37 грн

Сіль…………………………………………..….250 грам…………..1 грн

Разом 190 грн

 

Трави:

- Пажитник

- Паприка

- Часник сушений

- Аджика

- Коріандр

- Зіра (Кумі)

- Чілі

- Карі і Базилік – в рецепті продавщиці з Старого базару

 

На м’ясі було багато плівок, жиру і рваних шматків. Тому після їх обрізки залишилося 1350 гр. Перший раз обрізав до засолки, другий раз - після, тому що прозорі плівки від солі побіліли і набрякли, і муляли в очі. Хоча багато плівки все ж таки залишилося. М'ясо не різав на смуги, а порвав руками по плівках, які шматки вийшли, такі і солив.

 

Отже 1350 грам м’яса і 90 грам трав (усього 1440 грам), перетворилися в 910 грам смачнючої бастурми, за 190 гривень.

 

В принципі нічого нового не відкрив, зіпсувати м'ясо не вийшло. Але дещо добавлю в скарбничку досвіду:

- телятина містить в собі багато води, під час засолки на піднос збігло набагато більше соку ніж з яловичини. Краще купляти яловичину, залишиться більше м’яса. Бо купляти воду по 90 грн за кілограм, а потім сушити м'ясо від неї – марнотратство.

- м'ясо краще нарізати так, щоб плівки залишилися всередині, бо навіть підсохлі плівки знову розмокають від обмазки зі слизом і обмазка ну ніяк не хоче триматися на плівках, а сповзає до низу. Тому прийшлося обмазувати так як Микола, поклавши на тарілку і спочатку з однієї сторони, а коли підсохне – з другої.

- обмазку краще робити  густішу, як рідке тісто. Тоді нею можна навіть руками обліпити м'ясо і відразу підвішувати, чаман не буде сповзати до низу.

- якщо шматки вийшли не циліндричні, а конічні, то краще підвішувати за товстий край, бо якщо вішати за тонкий (як я), то товстий край своєю вагою сильно витягне тонкий, з’являться тріщини в обмазці. Є ще один плюс від такого підвішування – тонкий край підсохне вже за тиждень і його можна буде по трохи  підрізати. :)

- виявляється чаман захищає не лише від мух, а й від цвілі. Так як перший раз мені бракнуло пажитника, то обмазати вистачило лише одну сторону, докупив і обмазав другу, але всипала мені продавщиця карі і зіпсувала гармонію, мусив докупляти третій раз, щоб затерти поверх карі. Від цієї постійної сирості, у тріщинах на двох шматках з’явилася біла цвіль, за декілька днів вона підсохла і пропала, але краще до такого стану не доводити. На самому чамані цвілі не було.

- крупно мелені трави гарно виглядають на фото, але жувати їх не дуже приємно. Перший раз в обмазці були лише дрібномелені перці, то така обмазка з’їдається навіть без м’яса, якщо не сильно гостра.

- три рази купляв обмазку, два рази в продавщиці, один раз в хазяйки. Усі три рази сипали різні трави і в різних кількостях. В результаті чаман гірчить, на смак м’яса не вплинуло, але шматки де багато чаману обчищав від нього.

- зимою повітря в квартирі набагато сухіше. Бастурма зів’ялилася набагато швидше. Тонкий шматок (він окремо на фото) взяли з собою в гості вже через тиждень. І зараз коли вона вже готова вона не перестає сохнути і далі, бо сильно сухе повітря. Тонкі шматки висохли до стану сухої тараньки і навіть розсипаються коли ріжу. Ті шматки, що залишилися, тверді як камінь, навіть не знаю як вріжу, коли настане їх час.

 

Скрытый текст

IMG_3292.thumb.jpg.743d4e347bdc87eb7d0f6

 

Після першої обрізки

 

IMG_3295.thumb.jpg.0791045870d7381681d96

 

Засолка

 

IMG_3302.thumb.jpg.f6458667440729e1c98b2IMG_3304.thumb.jpg.c1a31609b7be234c1a1a5IMG_3305.thumb.jpg.e44255f16334bd45c7ffdIMG_3309.thumb.jpg.deaa9cfeec998396704d4IMG_3313.thumb.jpg.d86f4fac5aaf5b31e6778

 

Відходи (пішли в борщ)

 

IMG_3316.thumb.jpg.c48273d99b8e4ee8c27a9

 

Коли зварився борщ і звільнилася друга доска

 

IMG_3320.thumb.jpg.6cbe8f27f3a7baccde2f9

 

Вимочування

 

IMG_3322.thumb.jpg.bae4212c39a8fc9893a88

 

Настікало з м'яса під час засолювання

 

IMG_3324.thumb.jpg.c78ce11b5b4801ae114c8

 

Після другої обрізки

 

IMG_3334.thumb.jpg.939175220204dc6980c67

 

Чаман

 

IMG_3337.thumb.jpg.bc328fcbbe2267c113523

 

Чаман на м'ясові

 

IMG_3348.thumb.jpg.b731908a8e31395ccac47

 

В'ялимося

 

IMG_3359.thumb.jpg.7f5bb2d20aa1a32a01aba

 

Зважування готової бастурми

 

IMG_3360.thumb.jpg.5b415d367975d1599b94eIMG_3369.thumb.jpg.87790a90b70858079c549

 

Ще сирувата, але пішла

 

IMG_3372.thumb.jpg.56d99e1d3f95172cdec62

 

Вже готова.

 

IMG_3379.thumb.jpg.f3c70431f194ae2bd929e


Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...