Перейти до змісту

Нова поліція у Луцьку - відгуки(офтоп: місця для парковки, валютники, ПДP)


Рекомендовані повідомлення

Ок, по п.2,3 "поліцейський має право вимагати", а що передбачено в разі відмови водієм виконати цю "вимогу"? Відразу "непокора"?

 

Ну а по п.4-5, то вже неконкретно пішло... "пояснює юрист", "наголошує юрист"...

Цитувати

Юрист також наголошує, що працівник патрульної поліції не має права притягати водія до адміністративної відповідальності без доказів та без з’ясування всіх обставин справи. Звинувачення не може ґрунтуватися лише на припущеннях працівника патрульної поліції. 

На що мені спертись, коли я буду це доводити поліцейському, що він "не має права"? Чим аргументувати? Якою статею якого закону? Чи белькотати "якийсь юрист так наголошував"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 334
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

@yu2007

По дісклеймеру, ПДД 42.1.3.в я подивився.

По європі. Машина поліції вас обгонить, просигналізує прижатись максимально вправо і покаже вид заньої камери, де буде чітко видно, що щось не працює.

 

В моєму випадку, коли якась з лампочок не працює, то вискакує повідомлення на прибор-панелі, тому я і попросив докази. Я ж не виключаю факту, що під час руху щось там могло статись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Zeuss

Забираю свої слова взад :)

Якби ситуація була детально описана з самого початку, все було б зрозуміло. Я чомусь подумав, що лампа справді не горіла, а водій вирішив включити режим "журналіста дорожнього контролю" і повчити поліцію законам.

 

Цікаво лише, чи поліцейському справді "привиділося", чи він зумисне видумав перегорівшу лампу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зачекайте, панове, і зокрема, Зевс. Тобто тебе спинили з поясненням, що не горить ліва фара ближнього світла? Ти з поліцаями підійшов, і горить? А потім накатили постанову? Чи все ж не горіла? Які ще докази протрібні? Це ж не те, що при  повороті не увімкнув вказівник повороту, де дійсно потрібні докази відеофіксації чи свідків. Якщо не горіла, то:

" 31.4. Забороняється експлуатація транспортних засобів згідно 
із законодавством за наявності таких технічних несправностей і 
невідповідності таким вимогам: 

31.4.3. Зовнішні світлові прилади: 

в) не горить лампа лівої фари в режимі ближнього світла; "

Але якби ти їм подякував за інформування і при них переставив лампочки світла лівої і правої фар місцями, то:

"31.5. У разі виникнення в дорозі несправностей, зазначених у 
пункті 31.4 цих Правил, водій повинен вжити заходів для їх 
усунення, а якщо це зробити неможливо - рухатися якомога коротшим 
шляхом до місця стоянки або ремонту, дотримуючись запобіжних 
заходів з виконанням вимог пунктів 9.9 і 9.11 цих Правил.  "

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чому одразу постанова і штраф за лампу?

як же 

31.5. У разі виникнення в дорозі несправностей, зазначених у пункті 31.4 цих Правил, водій повинен вжити заходів для їх усунення, а якщо це зробити неможливо — рухатися якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту, дотримуючись запобіжних заходів з виконанням вимог пунктів 9.9 і 9.11 цих Правил.

 

п.с. випередив мене vaz75:D

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 часа назад, jack74 сказал:

4. Поліціянт зобов'язаний пред'явити докази на вимогу водія, чи ні?

5. Поліціянт відразу складає постанову, чи може бути варіант просто протоколу з подальшим розглідом в суді?

Документ z1408-15, чинний, поточна редакція — Редакція від 30.08.2016, підстава z1113-16

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

07.11.2015  № 1395

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
10 листопада 2015 р. 
за № 1408/27853

Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі

тут все розписано, читай розділ ІІІ - 

III. Розгляд справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, тако.

Я ж не журналіст, що бігає за поліцейськими і фіксує всі їх промахи. Хоча посвідчення журналіста є (так як і в усіх хто причетний до якихось виборчих процесів).

 

Зупиняюсь, причина зупинки - не горить ближнє світло зі сторони водія. У мене вже колись був такий "прикол", але по факту зразу вискакує алярм. Тому я, про всяк випадок, зразу запитав за докази. І тут почув про те, що поліцейський не зобов'язаний надавати докази, сам приймає рішення на місці і виписує постанову. Потім невеликий діалог на тему що можна а що ні. Я попросив повторити нашу розмову на камеру телефону, на що був повідомлений що вже все ок, що мене попереджають про можливість такого дефекту в авто, даби я прийняв якісь там заходи, щасливої дороги.

 

По дорозі в офіс я переварив всю інфу. І вирішив написати чи з цим мо хтось вже стикався.

Я не проти там відремонтувати несправність, чи отримати постанову якби я щось там реально порушив. Окей, немає ніяких питань. Мене курвить, що поліцейські спираються на якусь там статтю і твердять що вони вправі винести постанову (по факту покарати вас) на свій власний розсуд, без умовного розгляду справи і надання доказів.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Zeuss а одразу не міг так написати? це вже зовсім інша справа - "ловити на лоха". Тобто тут поліцейський мав іти до кінця: ти не правий, доказ -постанова. А тут на лице "задній хід". Посипалася поліція.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 minutes ago, Zeuss said:

Мене курвить, що поліцейські спираються на якусь там статтю і твердять що вони вправі винести постанову (по факту покарати вас) на свій власний розсуд, без умовного розгляду справи і надання доказів.

І тут ти повністю правий. Взагалі дивує, як автори багатьох подібних роліків на Ютюбі не питають чи не озвучують просту здавалося б річ: ну от він зараз говорить, що не повинен надавати ніяких доказів, ну ми нібито повіримо, що вони дійсно праві і водій: 1) когось не пропустив; 2) порушив розмітку; 3) шось не працює в авто чи не включив поворотник. Але ж ви тільки вдумайтесь, завтра вони почнуть пинити кожного другого за видумані порушення і що, так само погоджуватись?!

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

39 хвилин тому, Zeuss сказано:

По дорозі в офіс я переварив всю інфу. І вирішив написати чи з цим мо хтось вже стикався.

Я не проти там відремонтувати несправність, чи отримати постанову якби я щось там реально порушив. Окей, немає ніяких питань. Мене курвить, що поліцейські спираються на якусь там статтю і твердять що вони вправі винести постанову (по факту покарати вас) на свій власний розсуд, без умовного розгляду справи і надання доказів.

 

Було такє штрафонули друга нізашо, коли я їм казав чому не попередили шо знімають, мені полісмен переконливо доказував шо не має такого робити, а коли попросив повторити на камеру, я йому вже заважав оформляти постанову :) 

 

Про Національну поліцію

Стаття 31. Превентивні поліцейські заходи

1. Поліція може застосовувати такі превентивні заходи:

1) перевірка документів особи;

2) опитування особи;

3) поверхнева перевірка і огляд;

4) зупинення транспортного засобу;

5) вимога залишити місце і обмеження доступу до визначеної території;

6) обмеження пересування особи, транспортного засобу або фактичного володіння річчю;

7) проникнення до житла чи іншого володіння особи;

8) перевірка дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;

9) застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису;

10) перевірка дотримання обмежень, установлених законом стосовно осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, та інших категорій осіб;

11) поліцейське піклування.

2. Під час проведення превентивних поліцейських заходів поліція зобов’язана повідомити особі про причини застосування до неї превентивних заходів, а також довести до її відома нормативно-правові акти, на підставі яких застосовуються такі заходи.

 

А то шо вони там собі думають шо вони на свій розсут шось там робити, то тільки оцінювати докази, не більше.

Ст. 252 КУпАП

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. 

 

Оцінювати докази які є і мають будти.  

 

Ст. 268 КУпАП

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази ...

Ст. 251 КУпАП

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я пройшовся по адміністративному і по закону про поліцію. Єдиним "спорним" пунктом є наведена @dimmon ст 252.

Ну і навіть виходячи з статті він не може одночасно виписувати постанову і бути свідком. Дурня якась. Та і при розгляді вступає в силу та ж наведена стаття 268, що я маю право ознайомитись.

 

Все таки дуже цікаво почути на що спираються поліцейські.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут головне що вони оцінюють докази, які мають бути, а не всю ситуацію як вони думають.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, dimmon сказал:

Тут головне що вони оцінюють докази, які мають бути, а не всю ситуацію як вони думають.

 

Правильно! Докази мають бути, вони по суті розгляду справи повинні їх надати і самі вони свідками бути не можуть, бо виступають обвинувачем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Навіть не додивився повністю цю муть, "перемотував". Хлопці корчать з себе якихось незрозумілих "Д'Артаньянів", і невідомо шо хочуть нам вперти... (Рекламу пацика, котрий тури в Буковель організовує?) Ніхто ніколи випадково не пошкоджував робочу машину (царапнув, зачіпив, вдарив) і не ремонтував її тихенько-швиденько за свої гроші?!?!?

Висмоктали з пальця якусь "зраду" і лепечуть про якісь надумані "відмивання", корчать з себе "ДК".

Фігня, короче.

 

 

І це трішки не в ту тему, ця про Луцьк. А про "зраду" в Харкові - сюди

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вибачайте вже за офтоп в офтопі :) це не про "нову" і не Луцька, але про "стару" (RePack) і Волині

Отже, УВАГА! (всі затримали дихання): 

На Волині поліцейські знищили самогон (АЖ П'ЯТЬ ЛІТРІВ!!!)

Цитувати

У мешканців села Мельниця поліція виявила 5 літрів самогону та 40 літрів браги.

Правоохоронці склали адмінпротоколи, а вилучене знищили на місці, – повідомляють в Секторі комунікації поліції. 

Під час профілактичного рейду в селі Мельниця Ковельського району дільничні офіцери поліції в домашньому господарстві двох місцевих жителів вилучили та знищили на місці 40 літрів браги та 5 літрів самогону. 

На правопорушників поліцейські склали адміністративні протоколи за  статтею 176 (Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Санкція статті передбачає штраф від 51 до 170 гривень.

Ото барци за трєзвасть! Певно і спєцназ в підмогу викликали, що того бутля "знищити"! :friday:

Далі, певно, душа "законнікаф" вимагала "прадалженія банкєта":0085:, але у винуватця-самогонщика, схоже, більше не було, от і вліпили йому зі злості протоколу та ще й "новинщикам" злили! 

;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 11 місяців потому...

Кажуть, що нові поліціянти масовово звільняються... Що по Луцьку всього лиш п'ять патрулів лишилось...

  • Cумний 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, jack74 сказано:

по Луцьку всього лиш п'ять патрулів лишилось...

По місту менше патрулів, бо частина ОС на постах і в нарядах в інших містах області

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

veter, це ти зара кого задурюєш, мене чи себе? ;) Прям всіх порозганяли по інших містах аж настільки, що тут майже нікого не лишили?

 

 

ПиСи: і на яких "постах" вони поховались?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І схоже, що ти знаєш більше за начальника Управління патрульної поліції у місті Луцьку Олександра Вовченка, бо той в чаті на Волиньпості навіть не заперечував цей факт

Чому в Луцьку звільняються багато патрульних?
- Це питання є болючим абсолютно для усіх міст. Я б не ставив на цьому акцент, що саме в Луцьку звільняються. Я спілкувався з різними керівниками патрульної поліції. У них все те саме. Люди шукають роботу більш оплачувану. Люди кажуть, що не можуть прожити за 8 тисяч гривень зі своєю сім'єю. 
З однієї сторони це добре, що вони звільняються, бо замість того, щоб брати хабарі, шукають іншу роботу. ...

  • Подобається 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Риба гниє з голови. Бо саме в Луцьку, бо був на тижні в Хмельницькому, то там блимаючі патрулі їздять як раніше у нас після "відкриття" поліції. А зараз в нас рідко побачиш патрульне авто.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, vaz75 сказал:

блимаючі патрулі їздять як раніше

І добре, що їздять без мигалок. А то було незрозуміло чи ззаду авто на виклик летить і його потрібно пропускати, чи то патруль повзе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, jack74 сказано:

ПиСи: і на яких "постах" вони поховались?

Цумань, Любомль, Ковель, Володимир-Волинський, Маневичі...

 

П.с.: Він нижче також констатував відсутність кадрових проблем

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, volks сказал:

І добре, що їздять без мигалок. А то було незрозуміло чи ззаду авто на виклик летить і його потрібно пропускати, чи то патруль повзе.

ти не зрозумів - не мигалок, машин не помітно

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
On 24.10.2017 at 14:42, veter сказано:

По місту менше патрулів, бо частина ОС на постах і в нарядах в інших містах області

схоже, що "командіровочні" вирішили не повертатись з "постів і нарядів", раз понабирали стільки нових

 

Вулиці Луцька патрулюватимуть півсотні нових поліцейських

Цитувати

У Луцьку 46 нових патрульних поліцейських прийняли присягу. Подія відбулася у вівторок, 19 грудня.

gallery-photo.jpg
    На урочисті заходи прийшли рідні та друзі патрульних, очільник Нацполіції Волині Петро Шпига, керівник управління патрульної поліції Луцька Олександр Вовченко, радник міського голови Ігор Поліщук, керівник патронатної служби ОДА Борис Кондратюк та член громадського формування «Самооборона Волині» Олександр Ніколайчук, депутат обласної ради Михайло Імберовський, представники духовенства.

original-dscn5440.JPG

Музичний супровід забезпечував військовий оркестр.
    Спочатку майже півсотні поліцейських в унісон зачитали присягу разом із керівником управління Олександром Вовченком та заспівали гімн.
Серед новобранців – 37 чоловіків та 9 жінок. Ще 60 майбутніх поліцейських нині навчаються на базі в Сокиричах.
Опісля присутні вшанували хвилиною мовчання всіх тих, хто віддав життя захищаючи Україну. Патрульні поклали квіти до пам’ятника Божої матері.
«Хочу вас привітати з успішним складанням присяги. Ви стали на складний, але вірний шлях. Ви всі виконуєте дуже важливу місію. Я впевнений, що кожен житель, кожен член нашої родини буде пишатися тим, що ми робимо для нашої країни», - зауважив Олександр Вовченко.

original-dscn5460.JPG
Він наголосив, що 19 грудня – ще й друга річниця з дня створення управління і вручив подяки низці співробітників поліції.


    Із вітальним словом до патрульних звернувся й очільник Нацполіції Волині Петро Шпига, котрий побажав з честю, вірністю та відданістю нести службу на благо країни: «Ви є нова, жива сила, яка має зробити той прилив у становленні нової поліції».

original-dscn5418.JPG


    За словами члена громадського формування «Самооборона Волині» Олександра Ніколайчука, кожен із новоспечених патрульних має змогу реально змінити країну.

original-dscn5523.JPG
«У нас, можливо, і хворе суспільство. Українці говорять про реформи, але кожен, дивлячись уперед, оглядається назад, і бажає залишити це маленьке місце, щоб можна було «парішать». У вашій діяльності потрібно буде займатися не лише забезпеченням правопорядку, а й просвітницькою діяльністю», - сказав він.


    Священнослужителі прочитали разом із поліцейськими молитву та окропили їх освяченою водою.

original-dscn5537.JPG original-dscn5541.JPG

Потім патрульні радо приймали вітання та фотографувалися з близькими і друзями.

(більше фото на сторінці новини)

 

і відеосюжет "12"-го каналу

Цитувати

У Луцьку поповнилися лави патрульних

Опубліковано 21 груд. 2017 р.

Служити народові України. Таку обіцянку дали нові патрульні поліцейські, які 19-го грудня склали присягу та офіційно взялися до своїх обов'язків. Чотири місяці занять на базі у Сокиричах, уроки з вогневої та фізичної підготовки, вивчення законів та відпрацювання небезпечних ситуацій. Від початку у групу набрали 48 осіб, але успішно здали іспит лише 46. Більшість новоспечених патрульних кажуть, що про цю професію мріяли мало не з дитинства. За словами начальника управління патрульної поліції у Волинській області, зараз проходять навчання дві групи патрульних поліцейських. Вже у березні лави правоохоронців поповнять близько дев'яноста осіб. Хоча й цього наразі − ще замало. Деякі патрульні заступають на зміну вже з сьогоднішнього дня. Спочатку разом із ними у парі працюватимуть більш досвідчені інструктори − ділитимуться досвідом та підстраховуватимуть у складних ситуаціях.

Спойлер

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...