Перейти до змісту

Коли українцям слід святкувати


Рекомендовані повідомлення

Думаю, українським діткам значно більше сподобається спочатку отримати подарунки від Миколая, а пізніше і від Діда Мороза. :)

Наші дітки в загалі не проти подарунків: чим більше, тим краще))))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 Я за святкування Різдва 25  грудня. 

Змінено користувачем bublik007
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Можете аргументувати? Свої аргументи за перенесення я вже виклав.

Вважаю, що існують певні традиції, яких варто дотримуватись. Давайте ще, може, від мови відмовимось, від культури. 

 

от за певними традиціями і виходить, що потрібно святкувати 25 грудня. Дата 7 січня - "притягнута за вуха" 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо говорити про традиції наших предків,то дійсно зимові свята проходили від зимового сонцестояння і до середини січня.І це не було пов'язано з народженням Ісуса Христа,а було задовго до християнства і не тільки в слов'ян.Церква наклала на ці дати церковні свята,щоб затерти язичницькі.

А нашого дідуха замінили на йолку,яку ввели реформатори Лютера.Новий рік слов'яни святкували у вересні,а зараз ми святкуємо 1 січня,день закінчення посту у євреїв і день обрізання Христового.  І літочислення варто виправити на те,що було до

Петра 1-го.Зараз вроді як 7524 рік.Так шо роботи непочатий край.)))

Змінено користувачем zaHARE
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Юрій Чорноморець (релігієзнавець, доктор філософських наук), Петро Жук (ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ) та Митрополит Луцький і Волинський Михаїл про те, коли українцям святкувати Різдво

 

 

супер!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну Захар ти і затролив)))

 

Нє,ну якщо міняти в правильне русло,то міняти все.Може не все відразу.Згоден почати з Різдва,а там і до літочислення дійдемо,до місячного календаря)))) Так шо я за 25 грудня(студня,холодця,коляди).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На сайте Президента зарегистрирована петиция о праздновании Рождества 25 декабря

30.12.2015 09:33 | Политика | Просмотров: 1268
 

На сайте Президента Украины Петра Порошенко зарегистрирована петиция об установлении выходного дня 25 декабря в честь Рождества Христова.

Об этом сообщает NewsOboz.org со ссылкой на Главком.

Петиция зарегистрирована 28 декабря 2015 года. Ее автором является Андрей Дудченко.

Согласно тексту петиции, это даст возможность части христиан Украины (католикам и протестантам), а также гостям Украины из других стран мира, достойно отпраздновать этот день, представляя собственные традиции.

Также, по мнению автора, это позволит православным, греко-католикам и протестантам Украины, не отвергая собственных традиций, начать богослужебное и культурную честь Рождества Христова вместе с христианами собственных конфессий, придерживающихся нового стиля.

В то же время в петиции отмечается, что это решение не должно отменять Рождества Христова как государственного праздника и выходного дня 7 января. В петиции предлагается сделать 25 декабря выходным днем.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хтів поставити свій підпис в під петицією на сайті президента, а там

 

 

 

Помилка. Некоректний ІПН, повинен складатися тільки з цифр

 

хоча все введено коректно, що це? помилка в обробці, чи додаткова перешкода бо "досталитутписати"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


додаткова перешкода бо "досталитутписати"

ага

і #досталитутписати і  #займітьсяроботою

 

:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наступний рік багатьох приємно здивує. Якщо врахувати динаміку обговорення і зацікавленість темою, то ріст інтересу і небайдужості прогресує дуже швидко. УГКЦ спокійно здійснить перехід. УПЦ КП визначить дві дати святкування з наголосом на реальне 25 грудня.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А там де 25 там і 26 вихідний ( бо ж 8 вихідний), а 27 приходиться на суботу, пернесемо на понеділок і тд... і так вихідні з 25 грудня і по 14 січня.... Нашим аби поменше робочих днів)))). Хоча я теж за 25 грудня... але сила привички... А якже Другий празник СВ.Василя... третій - св.Водохрище... їх теж переносити???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наступний рік багатьох приємно здивує. Якщо врахувати динаміку обговорення і зацікавленість темою, то ріст інтересу і небайдужості прогресує дуже швидко. УГКЦ спокійно здійснить перехід. УПЦ КП визначить дві дати святкування з наголосом на реальне 25 грудня.

Ромко, друже, я обома руками  ЗА святкування Різдва 25, і в загалі, повного відходу від стандартів святкування, нав'язаними нам московією. тільки б воно дало результат не тільки на календарному рівні. Веду до того, щоби змінились  не тільки дати, а й саме ставлення святкуючих до самого свята.... Але, це вже інша тема.... 

Змінено користувачем bublik007
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А там де 25 там і 26 вихідний ( бо ж 8 вихідний), а 27 приходиться на суботу, пернесемо на понеділок і тд... і так вихідні з 25 грудня і по 14 січня.... Нашим аби поменше робочих днів)))). Хоча я теж за 25 грудня... але сила привички... А якже Другий празник СВ.Василя... третій - св.Водохрище... їх теж переносити???

 

Василя святкується і зараз 1 січня за юліанський календарем. При переході на сучасний григоріанський свято Василя і буде нормально припадати на перший день року. Новий рік же!!!!!! Всі святкують

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не перечитувала, чи писали про це вже, чи ні. Але до чого тут григоріанський календар? Якщо, по суті, інші православні церкви перейшли на новоюліанський календар, а не на григоріанський. Так він є схожим до григоріанського і до 2800 року вони будуть синхронні, але ж новоюліанський є більш точним - його похибка 2 секунди до тропічного року, а у григоріанського 67 секунд(він недалеко втік від старого юліанського). А то змішались коні й люди..

Григоріанський - це світський календар, який прийнятий у світі як ISO для узгодження економічного життя планетки, свої нерухомі свята з ним узгодили католицька церква і протестантські церкви з усіма їх розгалуженнями. 

А Новоюліанський календар прийнятий у 30-их роках 20-го століття православними престалами світу, окрім нас, греко-католиків, сербів, грузинів, афонських манастирів, єрусалиму та рашки. Тобто ми солідарні не тільки з рашкою.

Є ще такий нюанс, ще рухомі свята( Великдень, наприклад) - усі християни світу, всерівно, відраховують за юліанським календарем. Тобто жодна з церков не відкинула його на зовсім. (Мо тільки деякі протестанти?..)

Тому, щоб дискурс був у правильному руслі - питання має стояти: Чи переходити українській православній церкві на новоюліанський календар, чи ні?

Якось так, многа букв, але григоріанський календар тут взагалі до православ'я ніяким місцем..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От вже повонює:

Архиепископ Запорожский и Мелитопольский Лука на пресс-конференции с запорожскими журналистами высказал свое мнение о заявлении секретаря СНБО Александра Турчинова о переносе празднования Рождества Христова с 7 января на 25 декабря. Об этом сообщает Информационный отдел УПЦ со ссылкой на Reporter UA.

По словам Его Высокопреосвященства, празднование Рождества 7 января для православных верующих – это давняя традиция, и нет смысла переносить праздник якобы для евроинтеграции. Это попытка расколоть украинское общество.

«Это заявление взорвало общество. Есть традиция, по которой мы живем. Если перенесем праздник – мы потеряем свою традицию и новую не обретем. Люди стараются расколоть общество. Эта идея не от Бога. Наша Церковь живет по своему календарю, и мы будем праздновать по своему календарю и в будущем. Опять общество делится на своих и чужих, на черных и белых», – отметил владыка Лука.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От вже повонює:

Архиепископ Запорожский и Мелитопольский Лука на пресс-конференции с запорожскими журналистами высказал свое мнение о заявлении секретаря СНБО Александра Турчинова о переносе празднования Рождества Христова с 7 января на 25 декабря. Об этом сообщает Информационный отдел УПЦ со ссылкой на Reporter UA.

По словам Его Высокопреосвященства, празднование Рождества 7 января для православных верующих – это давняя традиция, и нет смысла переносить праздник якобы для евроинтеграции. Это попытка расколоть украинское общество.

«Это заявление взорвало общество. Есть традиция, по которой мы живем. Если перенесем праздник – мы потеряем свою традицию и новую не обретем. Люди стараются расколоть общество. Эта идея не от Бога. Наша Церковь живет по своему календарю, и мы будем праздновать по своему календарю и в будущем. Опять общество делится на своих и чужих, на черных и белых», – отметил владыка Лука.

  Ось знайшов.  http://hram.zp.ua/?page_id=498 І все зразуж стало на "свої місця" і стало видно як в білий день!!! А за шо має агітувати представник МП???... З Вашого дозволу відповім: за те що ТІЛЬКИ московський патріархат найправильніший,найкращий,найтрадиційніший найБоголюбивівший ітд. і тп. і ще багато "най". А всі остальні не християни, "роскольники",слуги диявола, і тд. і тп. І горіти їм (мені особисто в першу чергу в  "аду" вічно)...  P.S. нікого не хотів образити! Накипіло... Мені "правильність" М.П. нагадує притчу "про митаря і фарисея". Хто знає зрозуміє, хто не читав рекомендую. Ще раз ВИБАЧТЕ...

Змінено користувачем FOX92
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Після останніх подій які ще далеко не закінчені, можна сміливо вводити термін Ватна православна церква московського патріархату, ватне православ'я, ватний світогляд, ватні вірування.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

romaxa11, ви католик? Або скоріш атеïст, бо щось занадто неприязно ставетесь до провославноï церкви.

Є гарний вираз: "Богу Богове, кесарю кесареве"

Нехай церква сама розбереться коли що святкувати.

У мусульман зараз взагалі не 21 століття. І що?-

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прикольно коли агенти кгбфсб богом прикриваються.  Де Бог а де Кіріл, Алєксій, Онуфрій??? Що куримо?

Я розумію що кожен заімєл свого домашнього попика, який і крєщєнія і вєнчаніє і погрєбєніє замутить і всьо так богоугодно і прі чьом тут Кірюша і компані. А при тому що за кожним таким батюшкой-попиком надзіратєль правільний закріплений і строго контролює рівень українотерпимості в богослуженнях, проповідях і т.д. Це система, чітка як і структура кгб. Ну не будуть "хороші" батюшки виказувати всю подноготну їхньої корпорації - це все що він вміє, кадилом помахати, відспівати, похрестити. Сегмент дуже вузький, дохід впринципі пристойний і ніхто не робить різких рухів прикриваючись смиренням. І немає там Бога нажаль, виключно партійні і бізнес інтереси. До речі зверніть увагу як жостко розправилась рпц з Київським патріархатом в Криму з благословення Онуфрія, який з радістю віддав всі приходи рпц. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

romaxa11, короче я все зрозумів. Таке відчуття що читаю анекдот про студента, який на екзамені по біології вивчив лише питання про блохі, і всі питання екзамена завертав на цю тему.

При чому тут, блін, агенти кгбфсб? Тема ж про СВЯТКУВАННЯ! Є традиції, і вже їм досить багато років! І ви думаєте що ввімкненням рубільника все різко зміниться? І всі все забудуть?

Може на державному рівні і слід вирішити це питання, але ж воно то точно не на часі.

Дещо є і у тому що церква рпц вірно служить кремлю. Враховуючи те, що рпц пройшла у 20 столітті це не дивно. Їх просто зламали і приручили.

Вас ніхто не заставляє туди ходити.

І не дай Боже! це вирішувати примусом, ще нам тільки релігійного конфлікту в Україні не вистачало.

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я, наприклад, взагалі не розумію деякі речі. Я вірю в Бога (в вищу силу, що створила наш світ). Мене в дитинстві хрестили в православній церкві, не дуже то і питаючи в мене, чи я хочу саме в цій церкві христитись і чи хочу взагалі. Дивлячись на теперішніх попів, особливо на діяльність рпц, в мене з'являється відраза до такої православної церкви (але ніяк не до Бога). Я християнин, і мені огидні всі ці розподіли, чвари, розборки між різними конфессіями християнства. Я був в багатьох країнах...мені , наприклад, дуже подобається католіцизм, їх свято Різдва, їх собори, костьоли...так все культурно, лавочки, люди сидять, пісні співають, Бога прославляють...В нас же зайдеш, скрізь черги, люди зомлівають, стоячи багатогодинні служби, всі штовхаються, аби скоріше посповідатися...Вибачте, якщо зачепив чиїсь релігіозні почуття.

Змінено користувачем YouRich
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

YouRich, аналогічно.

Просто в нас багато хто йде в церкву як відробити якійсь ритуал чи що.

Як починають бабульки штовхатись на службах, мовляв чим поближче до батюшки.

Чи як починають там ойкати, мовляв свічку не тому поставив, чи не так підійшов. Боже! Ну що це таке? Ну якщо ти щиро віриш у Бога, то навіщо вся ця мішура?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...