Перейти до змісту

Новітня русифікація


Рекомендовані повідомлення

«Російськомовні українці» мають зробити вибір: вони українці чи російська меншина

Цитувати

Українське суспільство є домінуючим, а меншини в нього вливаються через опанування української мови

  Чим швидше національні меншини це зрозуміють, тим швидше припиниться колотнеча в Україні.
«Російськомовні українці» повинні зробити вибір: або вони українці, або вони російська меншина.

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 901
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Російський історик і опозиціонер Андрій Зубов прокоментував висловлювання декана МДУ Віталія Третьякова про те, що українська мова "лінгвістично нижча рівнем", ніж російська мова. Про це повідомляє "Обозреватель".   "Перш за все, я повинен зауважити, що Віталій Третьяков, шанована людина, колись головний редактор "Незалежної газети". Я його добре знав, і я абсолютно приголомшений тим, що він робить такі божевільні заяви", - сказав історик.   Зубів назвав такі заяви Третьякова "нісенітницею".   "Якщо говорити строго науково, то українська мова зберегла набагато більше граматичних і лінгвістичних слов'янських форм, ніж російська мова. Так, звичайно, російська мова має багато красивих словесних форм, оскільки нею писали хороші письменники, але їх має багато і українська мова - українською мовою теж писали чудові письменники. Але в сенсі того, що цінують лінгвісти – звичайні люди цього просто не відчувають – це більш багата граматика. Вона в українській мові, звичайно, краще збережена", - сказав він.   За його словами, дискусії про "примітивні народи" і "примітивні мови" - дискусії часів колоніалізму і расизму", які "давно відійшли в минуле". "Сьогодні ми не можемо говорити про те, що є більш примітивні і менш примітивні народи, більш примітивні і менш примітивні форми мислення, обумовлені більш примітивною і менш примітивною мовою. Навіть найпростіші народи, які-небудь австралійські аборигени, мають складну багату не тільки мову, але і фольклор", - підкреслив учений.   "Я, російська людина вибачаюся за цю заяву, яку зробили від імені мого народу. Я думаю, Віталій Третьяков, м'яко кажучи, глибоко неправий", - резюмував історик.  
 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Потрошку кацапи підводяться. Закономірно, коли правила гри відсутні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Потрошку кацапи підводяться. Закономірно, коли правила гри відсутні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, romaxa11 сказано:

Потрошку кацапи підводяться. Закономірно, коли правила гри відсутні.

Ромахо, друже, вони не сильно й "падали" в цьому сенсі))) За пів року в Запоріжжі, я мало чув українську мову. Мало того,, Назви магазинів, послуг, і ще всілякі прибамбаси-російською.  Дніпро так само. 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Телефонував в Дніпро на одну фірму, то їхня співробітниця українську сказала, що не розуміє.

  • Cумний 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, romaxa11 сказал:

Потрошку кацапи підводяться. Закономірно, коли правила гри відсутні.

 

1 час назад, bublik007 сказал:

Ромахо, друже, вони не сильно й "падали" в цьому сенсі))) За пів року в Запоріжжі, я мало чув українську мову. Мало того,, Назви магазинів, послуг, і ще всілякі прибамбаси-російською.  Дніпро так само. 

Так то не кацапи. Точніше не всі кацапи. Для більшості російська рідна і навколо російськомовне середовище. То з якого переляку вони раптом вдруг мали б стати україномовними, якщо більшість україномовних із Західної України, потрапивши туди, переходять на російську.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 хвилин тому, volks сказано:

 

Так то не кацапи. Точніше не всі кацапи. Для більшості російська рідна і навколо російськомовне середовище. То з якого переляку вони раптом вдруг мали б стати україномовними, якщо більшість україномовних із Західної України, потрапивши туди, переходять на російську.

Та питання ж не в тих людях,  які все життя розмовляли на тому суржику( я сам Одесит, і вільно розмовляю і українською і російською  ,і, ну і, то вже не важливо :D ) Питання  в тому, що в державних установах розмовляють  НЕ ДЕРЖАВНОЮ мовою. Реклама, назви магазинів і білборди, навіть документація на російській.

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Переможниця "Холостяка" розповіла, чому спілкується рoсійськoю

Переможниця "Холостяка" розповіла, чому спілкується рoсійськoю Перемoжниця шoу "Хoлoстяк" Іванна Гoнчарук почала розмовляти рoсійськoю мoвoю після переїзду у Київ. Фото: volynpost

Перемoжниця шoу "Хoлoстяк" Іванна Гoнчарук з Луцька почала розмовляти рoсійськoю мoвoю після переїзду у Київ.

Саме тому не розмовляла на проекті українською. Прo це дівчина розповіла у відеoкoнференції з прихильниками пише "Таблоїд Волині".

"Вже шoстий рік пішoв, як я живу в Києві. Там в нас таке oтoчення, що всі спілкуються переважнo рoсійськoю мoвoю. Навіть не замислюєшся над тим, прoстo живеш в тoму oтoченні і пoчинаєш сама спілкуватися цією мoвoю", - каже Іванна Гoнчарук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дружина принца Гаррі осоромилася на церемонії

Зараз дівчина намагається переключитися на рідну мову. бо через рoсійську в сім'ї виникають кoнфлікти.

"Татo дуже прoти цьoгo, але я йoму пoяснюю, щo у мене різна аудитoрія. Навіть в Інстаграмі прoсять, аби я інкoли відпoвідала рoсійськoю мoвoю. Людям не зрoзумілo. Вoни хoчуть дізнатися, який кoнтекст, але не мoжуть, тoму щo не рoзуміють українськoї. В принципі, я вирішила, щo зараз буду викoристoвувати у сoцмережах і українську, і рoсійську мoву. І взагалі, не бачу в тoму нічoгo пoганoгo, якщo інoді скажу щoсь рoсійськoю".

Змінено користувачем alexvvv
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Cherman сказано:

Чомусь, багато селюків думають, що російська - то ознака елітарності. Причому, під "селюками", я маю на увазі, людей, не по місцю проживання, а по наповненню черепної коробки.

Це класний маркер, якщо перейшло на російську, то село забите (в ментальному плані).

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, Cherman сказано:

Чомусь, багато селюків думають, що російська - то ознака елітарності.

А це ще "совковий" стереотип спрацьовує. Як рефлекс Павлова. Зникати сам по собі ще довго буде.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хороша стаття:

 

Speak russian = You are russian

Сьогоднішня одіозна заява не мала статись. Але вона сталась: "President Donald Trump told G7 leaders that Crimea is Russian because everyone who lives there speaks Russian"

І знаєте що найцікавіше? Що тут, в Україні почнуть звинувачувати його, одного лише Трампа, граючи при цьому на стороні ворога!

Навіть якщо завтра виявиться що він не це мав на увазі, що його не вірно зрозуміли, або навіть якщо це фейкова новина, але це не змінить одного найважливішого факту: саме за мовою спілкування визначають національність. Це наука, це факти, це аксіома і світ тому й вірить в громадянську війну та "фашістов-банедровцев", які вбивають "рускоязичних мальчіков". Не погоджуватись з фактами можна звісно, але потім буде тим гірше, чим більше сперечаєтесь з очевидним.

І кожен українець вже давно мав це зрозуміти. Я, особисто, намагаюсь показати небезпеку такого світосприйняття, й єдину можливість довести що Україна є самостійна та самодостатня держава - відмовитись від російської мови та культури, хоча б публічно. І ніколи в житті не захищати російску, звісно якщо ви не росіянин. Бо для світу мова не просто важлива, вона основний й майже єдиний критерій визначення національності людей. І саме за мовою визначають хто ви є.

І якщо навіть під час війни з РФ, більше того, коли РФ офіційно почала вбивати українців для "защиты рускоязычия", а, фактично, для поширення російської культури та знищення української, ви на боці їх культури та підтримаєте цей привід для війни. Якщо ви не хочете чути й навмисно не використовуєте українську, чи, що набагато гірше - публічно відстоюєте тези про утиск "руского язика", кепкуєте з українського, захищаєте російську культуру, то, розумійте як хочете, але це і є ідентифікація і з вами вже усьому світу все давно зрозуміло. Ви рускіе. І все, решта вже не важлива, навіть якщо ви при цьому публічно підтримуєте інші символи України - прапор, герб, гімн, чи будь що інше, для світу це лише посилює когнітивний дисонанс і вас все одно сприймають як руского. І хоч рускіє вже давно довели що там де звучить російська, завтра будуть її "захисники" ви в це не вірите і ні на мілісекунду не хочете зрозуміти до чого доводить ваша публічна підтримка руской культури.

І ще, одне, не смішить мене - ніхто не буде від вас вимагати переходити на українську в усіх сферах, бити вас чи відсилати з України. Ніхто не збирається принижувати вас за російську мову, культуру, просто ви самі вже все вирішили за нас усіх: люди які за чотири роки навіть не спробували публічно переходити на українську ніколи не будуть сприйматись як українці. І усі наслідки за це можна сміливо покладати на вашу політичну позицію - "поддержки русского языка". А Трамп просто не дурний і каже те що розуміє весь світ - “The people who have taken initiative of the referendum are making really bold statements about Ukraine. For example, they think that everybody, who speaks Russian in Ukraine is either an ethnic Russian or pro-Putin”. (Референдум в Нідерландах щодо членства України в ЄС, одна з основних причин сказати Україні "ні") 

Якщо ви на стороні ворога, то й наслідки вашої зовнішньої/публічної політики дають відзнаки та легетимізують війну росіян, але ж що я можу вам доказати коли для вас важлива лише "руская" культура, а на наслідки вашої політики, в тому числі на потенційну втрату державності вам плювати, так мої рускіє співгромадяне?

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 11.06.2018 at 12:15, alexvvv сказано:

Переможниця "Холостяка" розповіла, чому спілкується рoсійськoю

Переможниця "Холостяка" розповіла, чому спілкується рoсійськoю Перемoжниця шoу "Хoлoстяк" Іванна Гoнчарук почала розмовляти рoсійськoю мoвoю після переїзду у Київ. Фото: volynpost

Перемoжниця шoу "Хoлoстяк" Іванна Гoнчарук з Луцька почала розмовляти рoсійськoю мoвoю після переїзду у Київ.

Саме тому не розмовляла на проекті українською. Прo це дівчина розповіла у відеoкoнференції з прихильниками пише "Таблоїд Волині".

"Вже шoстий рік пішoв, як я живу в Києві. Там в нас таке oтoчення, що всі спілкуються переважнo рoсійськoю мoвoю. Навіть не замислюєшся над тим, прoстo живеш в тoму oтoченні і пoчинаєш сама спілкуватися цією мoвoю", - каже Іванна Гoнчарук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дружина принца Гаррі осоромилася на церемонії

Зараз дівчина намагається переключитися на рідну мову. бо через рoсійську в сім'ї виникають кoнфлікти.

"Татo дуже прoти цьoгo, але я йoму пoяснюю, щo у мене різна аудитoрія. Навіть в Інстаграмі прoсять, аби я інкoли відпoвідала рoсійськoю мoвoю. Людям не зрoзумілo. Вoни хoчуть дізнатися, який кoнтекст, але не мoжуть, тoму щo не рoзуміють українськoї. В принципі, я вирішила, щo зараз буду викoристoвувати у сoцмережах і українську, і рoсійську мoву. І взагалі, не бачу в тoму нічoгo пoганoгo, якщo інoді скажу щoсь рoсійськoю".

Якби в нас СБУ займалося ДЕРЖАВНИМИ справами, то тихенько викликали би Потапа, Мохнатіка , різних менеджерів із телеканалів і тихенько би їм сказали, якою мовою має йти шоу та  якою мовою мають писатися хіти.

Але вони там в СБУ самі спілкуються російською.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Nokian сказано:

Якби в нас СБУ займалося ДЕРЖАВНИМИ справами, то тихенько викликали би Потапа, Мохнатіка , різних менеджерів із телеканалів і тихенько би їм сказали, якою мовою має йти шоу та  якою мовою мають писатися хіти.

Але вони там в СБУ самі спілкуються російською.

А в кого там охоронець шеф сбу?

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Nokian сказано:

Якби в нас СБУ займалося ДЕРЖАВНИМИ справами, то тихенько викликали би Потапа, Мохнатіка , різних менеджерів із телеканалів і тихенько би їм сказали, якою мовою має йти шоу та  якою мовою мають писатися хіти.

Але вони там в СБУ самі спілкуються російською.

В тому  і проблемка, що сбу не володіє сама мовою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
  • 2 року потому...

 От слухаю зараз Закарпаття фм. Є така станція, яка належить тому, кому належить все в Закарпатті.

В 2014-2015 рр, коли модно було бути патріотом, рускоязичних пісень не було ВЗАГАЛІ. 

Зараз же ефір наполовину англомовний, а наполовину рускоязичний з рідкими вкрапленнями українських.

Ось така х..ня малята. Чим далі від майдану, тим більше все повертається на круги своя.

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 24.09.2020 at 12:32, volks сказано:

В 2014-2015 рр, коли модно було бути патріотом, рускоязичних пісень не було ВЗАГАЛІ. 

на Закарпатті - купа сіл, навіть райони є - де українською не те що спілкуватись, навіть розуміти її не хочуть ,або відмовляються, і мова не про "рузьке язик".

Але, спробуй закрити шклолу чи клас - буде купа проблем з ЄС.

Змінено користувачем Bliksss
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Cherman сказал:

Ну, якщо люди дзвонять на радіо і просять ставити рускоязичну попсу, то так і є. Радіостанції ставлять те, що користується попитом серед піплів.

Люди дзвонять лише 1 чи 2 години на день, а попса валить постійно.

І, о диво, чомусь в 14-16 роках ВЗАГАЛІ НІХТО не замовляв рускую попсу.

38 минут назад, Bliksss сказал:

на Закарпатті - купа сіл, навіть райони є - де українською не те що спілкуватись, навіть розуміти її не хочуть ,або відмовляються,

Ніразу такого не було, щоб не розуміли. І, о диво, жодної румунської чи угорської пісні на цьому радіо.

Змінено користувачем volks
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, Cherman сказал:

В маршрутках, таксі, в телефонах підлітків, вона не вимикалась.

Згоден, але мова про конкретну радіостанцію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 хвилин тому, volks сказано:

Ніразу такого не було, щоб не розуміли. І, о диво, жодної румунської чи угорської пісні на цьому радіо.

Ну ти ж не по всьому Закарпатті їздив, крім того - добре розумієш, що є там такі села, навіть недавно "скандальчик" був з Румунами, саме через мову, школи.

Навіть назви вулиць та населених пунктів - дублюються на румунській мові і ніхто не кіпішує - це ж не рузька ))

Ну і радіостанція, яку ти навів для прикладу - скоріш за все, виконує умови ліцензії, тобто - контент українського виробництва, а те, що український виконавець співає російською, то вже треба питати в Потапа/Вінника і т.п.

Змінено користувачем Bliksss
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, Bliksss сказал:

Ну ти ж не по всьому Закарпатті їздив,

І по румунських селах, і по угорських.

9 минут назад, Bliksss сказал:

Ну і радіостанція, яку ти навів для прикладу - скоріш за все, виконує умови ліцензії, тобто - контент українського виробництва, а те, що український виконавець співає російською,

І цього добра вистачає. І власне російських виконавців.

Тим більше, наскільки я розумію, має бути саме україномовна, а не українська.

12 минут назад, Cherman сказал:

В 14-му році боялися, що прийдуть радикальні хлопці і рознесуть ту станцію на шматочки

Це і в 16 році ще було. А тепер через 3.5 роки був дуже неприємно вражений.

Хоча, навіть на тих же Хіт Фм і Радіо Максимум чим далі, тим більше російськомовних пісень. Добре, що в нас в Луцьку є Радіо, в Рівне Радіо Трек, а в Києві Країна  Фм. Ну за Львів взагалі не варто говорити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, volks сказано:

І по румунських селах, і по угорських.

не буду сперечатись, нема сенсу, захочеш підтвердження моїх слів - є відео в мережі (ICTV здається), та й знімали ще за правління сивочолого.

5 хвилин тому, volks сказано:

Тим більше, наскільки я розумію, має бути саме україномовна, а не українська.

так, але для регіональних радіостанцій - з деякими послабленнями, україномовний контент - не менше 60%, загальнодержавні - 75%

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...