Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Стоїть звична дитині ХР-шка. Зборки Ogomor.

А 7-ку думаю якось погратися на роботі чи вдома ще на якійсь машині.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я малим поставив комп такої конфігурації:

Asus P5B

Core 2 Duo E4500

2x1024 DDR2-667

GeForce 8500 GT

Стоїть Win 7 x86 (build 7100) -- працює просто чудово. Хоча відео для сучасних ігр не саме вдале.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

тепер, відкрию ще кілька секретів, для когось далеко не секретів, а звичних речей.

Шум і охолодження в пропорції.

Чим більша швидкість обертів вентилятора тим краще він охолоджує і тим більше він створює шуму.

Цього можна позбавитися простими порадами. Вентилятори, що обдувають вінчестери та видувають повітря з корпусу перевести на 5 чи 7 Вольт. (Деякі не хочуть стартувати на 5 вольтах, тому краще 7)

ось тут статейка з малюнками, як це зробити.

І тут ще одна.

Або ж якщо вентилятори мають стандартне живлення від материнської плати на 3-пін. То рекомендується придбати прилад під назвою

реобас (регулятор обертів вентиляторів)

sQWSUDS6zB.jpg

Але він досить дорогий по відношенню до ціни вентиляторів. І це вже чисто естетичний момент.

Якщо ж живлення вентилятора стандартний роз'єм молекс, то тоді варто переробити на 7Вольт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

БАвився схожим реобасом, досі стоїть в ПК. У ньому разом 3 термодатчики і розподіл на 4 кулера + система інтелектуального сповіщення про перегрів та температурне табло. Пищалка навіть є для сигналізації.

Дійсьно тихий ПК можливий лише на водяному охолодженні. Або з виваженою конфігурацією для тиші.

Жодні пониження обертів кулерів не спасуть гарячий системник від гулу, адже такий потребуватиме кращого охолодження.

Звичайно, можна знайти хорошої якості кулири з відмінним повітряним потоком на малих обертах, яка буде їх ціна - оце питання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мені нікуди ставити реобаса, тому купував кулери ось такі з термодатчиком.

Оберти в діапазоні 1500-3200/хв, залежать від температури повітря що проходить яерез кулер.

досить ефективно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...
IMG263-1217414236.jpg

цей варіант мені такі не підійшов, температура вінтів, підніматись стала(((

тому я поставив все назад, але шум, я вже не витерпів, і знову почав різати пінопласт, і в процесі я додумався до цього ;)

40d83f10.jpg

загалом непогано, шуму набагато менше, температура не піднімається, вінт тримається норм :rolleyes:

Змінено користувачем Trix
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

При такому варіанті кріплення вінта може надовго не вистачити -- не маючи більш-менш жорсткого кріплення до корпусу він сам для себе створює вібрацію, яка нічим не гаситься.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я от подумую вставити вінти в 5" відсік. Але попередньо вклавши їх у такі приблизно, кишені. Вони із пружинками, що "гасять" вібрацію. Можна переобладнати вентиляторі, щоб були більш тихоходні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

При такому варіанті кріплення вінта може надовго не вистачити -- не маючи більш-менш жорсткого кріплення до корпусу він сам для себе створює вібрацію, яка нічим не гаситься.

мене влаштовує

взагалі то виходить що стяжки поглинають ці вібрацію і не передають корпусу..

раніше (коли він кріпився до корпуса болтіками) в момент нагрузки на вінт - відразу вбуло чути його роботу - ужас, зараз немає ніяких неприємних звуків від вінта..

Zheny@, сторінка не загружається..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

взагалі то виходить що стяжки поглинають ці вібрацію і не передають корпусу..

раніше вібрація розподілялась на всю масу системника, а тепер, "завдяки" стяжкам, вібрує лише вінт, який має можливість вільно гойдатись. Оскільки вінт значно легший, ніж весь системник, то вібрує він значно сильніше, ніж вся конструкція при жорсткому кріпленні. А це може суттєво впливати на позиціонування головок і на загальну тривалість життя вінта. Кілька років назад виробники вінтів радили навіть не використовувати гумові прокладки між вінтом і корпусом.

Тебе влаштовує, а вінта? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

А хіба така штукенція, поміститься у стандартний відсік? Тим більш у HTPC систему?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це "карман" для вінчестера з подальшим кріпленням в 5.25 відсік, а не в стандартний для кріплення вінтів

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А хіба така штукенція, поміститься у стандартний відсік? Тим більш у HTPC систему?

перечитуємо пост №58, де я чітко вказав, куди хочу впіхнути такеє діло. І крім того, воно (це чудо) прекрасно стає замість CD/DVD привода. Ібо 5,25"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...

Yurik, хотів запитати, а такий звук не може йти від вібрації жорсткого диску до корпусу сист.блока? І, як його на твою думку можна позбутися?

Поклади на корпус товсту книжку,мені допомогло :0005:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

з власного досвіду - окрім різних махінації згаданих вище в цій темі, я викинув штатний кулер з БЖ, замінивши його на безшумний трьохконтактний, і під'єднавши до материнки.

тепер крім зменшення шуму додатково Q-Fan керує обертами кулера і проводить його моніторинг :ok:

звісно термодатчика в БЖ нема... але на виході візуально трохи тепле повітря, навіть у велику спеку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

щоб не шумів, значить в закритому корпусі (а не так як в мене , - я вже й забув де обидві кришки валяються :)), а значить з нормальною вентиляцією. Поради наступні: потрібно поставити на задній стінці корпусу вєнт, а якщо є місце на два, то й і цілих два карлсона (по перше буде більший потік повітря, а по друге буде тихіше), вони будуть працювати на видув разом із вєнтом від блоку живлення. Ці пропєлєри пускаєм через резистори (в кулерах залман входять в комплектацію, впринципі це не важко зробити і самому, потрібно тільки знати який саме резистор впаювати), не погано було б так само зробити і з вєнтом від відахи (зазвичай саме він видає найбільший шум); або просто (кому дозволяють фінанси) замінити вентилятори на більш дорожчі моделі (Zalman, Noctua, Noiseblocker), - з ними мороки менше :). Не мало важливим фактором є кількість отворів в системнику, я б рекомендував виламати всі залізячки з задньої панелі корпусу, накшталт тих які виламують, щоб поставити відаху, так як під нею знаходиться глуха зона, де погано циркулює повітря; таким чином у нас буде добре вєнтіліруєм корпус (не знаю як це написати укр :))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо когось цікавить, на днях купив два вентилятори ноктуа (80 і 92 мм) обидва поставив на видув і нарешті закрив кришками корпус, на лицевій панелі виламав під мультіком три заглушки, трішки не гарно вийшло :), але ефект просто вражаючий, ноктуа супер, поставив проппєлєри без перехідників на макс потужність, різницю в шумі до і після не почув, проте тепер температура в корпусі кімнатна, проц і мама в простої 25 град !!! це при тому що в мене проц кіпятільнік із сєрії прескотт, так шо рєбят ставте ноктуа воно того варте :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...
http://www.thg.ru/howto/intel_core_i5_clarkdale_low-power_pc/index.html меньше енергоспоживання - меньше виділення тепла - меньше шуму з сістємніка :D
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дико бісить шум системника, причьому шум йде тільки від БЖ, порадьте якийсь недорогий, тихий, продуктивний кулєр для нього, стоїть щось типу(80х80):

x_8c40a60e.jpg

Змазку замінив - не допомогло, заодно підкажіть де можна придбати подешевше.

Дякую.

Змінено користувачем HWman
  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Був у мене Titan TFD-8025GT12Z, видавав 1300 об/х, дуже тихий + до того норм. потік. Ось посилання, дешево і сердито.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене теж є такий самий, да справді тихий, потік нормальний але при простої з БЖ виходить гаряче повітря, не тепле, треба щось потужніже, для прикладу: кулер у бж ганяє 40 кубів проти 17 ТІТАNовських, якби так я б не парився.

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тоді раджу Noiseblocker BlackSilent XC1, 36 кубів при 1700об і всього 18дб, думаю у твоєму випадку найкращий варіант

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...