Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

taras111, нормальная - 35 градусов. если выше сорока - стоит подумать о дополнительном охлаждении. это если ты температуру смотришь по показанию SMART'а, а не замеряешь термодатчиком на корпусе

поэтому, вместо выключения кулеров, подумай о замене на более тихие

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зібрав я комп. Практично безшумний. Проц - кор2дуо, який саме - не пригадую :) Кажись, 2,66 ГГц. Все інше - те, що було в одному з моїх поперередніх постів. Запорукою безшумності являються тихохідні вентилятори Noctua: два 90 мм (один - відвод тепла від проца і з корпуса, другий - обдув відяхи і одного вінта), один - 80 мм (охолодження двох вінтів), один - 120 мм (нагнітання повітря в корпус). Їх не чути - спецом відключав всі вентилятори, рівень шуму практично не змінився. Вентилятори не почуєш, можна, якщо в кімнаті і на вулиці тихо, почути лише рух повітря від вентиляторів. Основний шум - легеньке шурхотіння вінтів. В системі стоїть три вінта - один "ноутбучний", 2,5" на 350 гіг, і два сігейта по 750 гіг. Система грузиться з "ноутбучного" вінта, якого не чути абсолютно. На ньому ж музика, на нього ж качаються торренти. На двох "великих" дисках архів відео, інсталяхи, і т.д. Ці диски відключаються через 10 хвилин бездії. Тобто, коли дивишся відео - система працює трошки "голосніше", за рахунок того, що працює якийсь з "великих" вінтів, але цього не чути крізь звук колонок. Якщо спиш, або лазиш в неті - працює "ноутбучний" вінт, і торренти качають файлО на нього.

ThinkMaster не дасть збрехати: система практично безшумна. Крім того, вінти не нагріваються, оскільки, як правило, обидва або один з них "спить". Хоча і коли копіював масиви відео з одного на інший - температура вінтів вище 37 градусів не піднімалася.

Зараз я коли сплю - комп не чую; чую, як тихенько шуршить сучасний холодильник на коридорі, але не комп. Один знайомий, який не вірив в "безшумність" моєї конфігурації, прийшов в гості, підійшов до компа, і заявив: "Ну, давай, включай свій безшумний медіа-центр". Як же він здивувався, коли я відповів: "А він вже включений..." :)

Вважаю, що мені вдалося зробити досить потужну конфігурацію, і водночас - безшумну, без будь-якого водяного охолодження. Але якщо я буду робити наступний медіацентр - це буде маленька материнка з інтегрованим відео і процесором Intel Atom, з SSD-вінтом, із зовнішнім масивом вінтів (або сервером).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На двох "великих" дисках архів відео, інсталяхи, і т.д. Ці диски відключаються через 10 хвилин бездії.

Тобто відключається живлення від них? Чув, що саме при вкл/викл вінти і помирають, після цього в налаштуваннях електроживлення (система Vista) відключив опцію відключення вінтів після .... хв. Хто знає більше про це, то прошу поділитися інформацією :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На двох "великих" дисках архів відео, інсталяхи, і т.д. Ці диски відключаються через 10 хвилин бездії.

Тобто відключається живлення від них? Чув, що саме при вкл/викл вінти і помирають, після цього в налаштуваннях електроживлення (система Vista) відключив опцію відключення вінтів після .... хв. Хто знає більше про це, то прошу поділитися інформацією :)

как и для любого "устройства" для винта цыкл включение-выключение это стрес, которого лучше избегать

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На двох "великих" дисках архів відео, інсталяхи, і т.д. Ці диски відключаються через 10 хвилин бездії.

Тобто відключається живлення від них? Чув, що саме при вкл/викл вінти і помирають, після цього в налаштуваннях електроживлення (система Vista) відключив опцію відключення вінтів після .... хв. Хто знає більше про це, то прошу поділитися інформацією :)

как и для любого "устройства" для винта цыкл включение-выключение это стрес, которого лучше избегать

Може й так. В специфікації говориться, що вінти витримують до 50 000 циклів вкл-викл. S.M.A.R.T. мені каже, що з липня по цей час відбулося 540 і 511 циклів "старт-стоп". Тобто, за рік десь тисяча набереться. Тому особливо підстав гризтися цими моментами не бачу... все-таки, Сігейт дав гарантію - 5 років. За цих 5 років вони швидше морально постаріють.

В ідеалі, звичайно - це розмістити вінти на серваку, до якого під'єднатися гігабітним езернетом або шустрим вай-фаєм.

Зрештою, думаю, що можна знайти варіант, коли вінти вимикатимуться "програмно" - наприклад, лягаєш спати, запустив програмку, вибраів у ній вінти, які слід відправити в сон - і добраніч Це все одно, що їх на ніч вимикаєш разом із компом. Думаю, краще завтра їх знову включити, ніж вони мають 8-12 годин просто крутитися.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я тепер відправляю систему повністю в сон, жаль тільки, що і зв"язок з інтернетом переривається коли комп "лягає спати" :( Так і не знайшов як це змінити :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мій комп мене так вже дістав......ух якій я злий пишу це повідомлення

Температура вінтів 39,41 кулери так гудуть періодично відключаю, далі торкнувся до відео карти - попікся(( коли загружаєтся комп то чую звук "дзюрчання" в такт з миганням червоної лампочки на копусі.

Короче: в мене є материнка P5K-E, звичана оперативка (не знаю чи потрібно їй охолодження), відеокарта - VC Asus EN8500GT SILENT /HTD/ 256M, і два вінта, і звичаний корпус.

Що мені потрібно змінити чи докупити щоб не чути цей комп?

Далі мої роздуми: потрібен новий корпус, бо радіатор на процесор причипити в корпус який стоїть вертикально - дуже важко

потрібно пару тихих кулерів на вінти, відеокарту

щось потрібно зробити з блоком живлення(в якому є кулер)

І ще мене цікавить ціна того блока живлення без кулерів (в цій темі бачив такий синенький), і ціна радіатора на проц.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кулер на вдув і видув і бажано напроти відеокарти, так як радіатор нічим не обдувається тому такий гарячий. Кулери можна включити на 7 вольт і їх не буде чути.

А дзюрчання найвирогідніше від вінчестера, якщо раніше цього звуку не було, то це сигнал до того, що з ним щось не так

Дописую далі. Блок живлення без кулера зара не з дешевих, краще взяти з кулером 120 мм і його не буде чути, ідеальний варіант щось з Chiftec, Thermaltake, Zalman. Корпус також якийсь з цих виробників, ідеально по ціна/якість буде Chiftec.

Дивися огляди моделей, вибирай і тоді питай ціну, але вже в розділі Куплю/Продам, бо тут не місце для цін

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

коли загружаєтся комп то чую звук "дзюрчання" в такт з миганням червоної лампочки на копусі.

Я не так висловився як хотів. "загружається" не в час включення компа, а вперіод великої загрузки процесора .

На рахунок дзюрчання: так завжди було - просто останнім часом почало діставати :angry:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не так висловився як хотів. "загружається" не в час включення компа, а вперіод великої загрузки процесора .

Ну тут більшість всього як я і казав вінт, хоча то треба слухати, але навряд чи кулер ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Далеко не во всех Chieftec-ах можно 120-ку спереди или сбоку поставить... :(

Перестали они мне нравится в последнее время...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yurik, хотів запитати, а такий звук не може йти від вібрації жорсткого диску до корпусу сист.блока? І, як його на твою думку можна позбутися?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може, якщо корпус дешевенький. Можна спробувати поставити "прокладки" з резини, наприклад з камери від автомобіля чи велосипеда. А якщо вінтів кілька, то краще було б взяти якісний копус і проблема, якщо вона від вібрації пропаде :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розібрав комп, і слухав в чому причина: дзюрчать все-таки вінти. Не очікував я такого результату :ohmy:

Виключав кулери по порядку, і замітив що кулер блока живлення шумить достатньо голосно, від процесора шум "тєрпімий".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Перечитавши темку, вирішив трішки "втихомирити" свою домашню машинку :)

Маю таку систему:

Intel Core2Duo E6750 [email protected] при VCore = 1.35 + Box Cooler (не дуже гріється: 60 градусів під час тесту S&M) оберти вентилятора - 1500 - 1700 в простої (в залежності від кімнатної температури) а при повному завантаженні до 2100 обертів на хвилину, в простої його майже не чути а під час навантаження (а це в основному ігри) шум не заважає.

Системна плата Gigabyte P35-DS3R має досить великий радіатор на північному мості і не дуже то і гріється (40 градусів)

Оперативна пам'ять ледь тепла на дотик, тому охолодження не потребує.

Відеоплата GeForce 8800GT + Zalman VF700 AlCu , вентилятор було переведено на 7 вольт в результаті на фоні інших його не чути, при 12 ж вольтах добре чути "тріск" мотора вентилятора. Температури в покої 51 - 54, під час тесту "волохатим бубликом" aka FurMark доходило аж до 80 градусів (в іграх ж було максимально 72, зазвичай 63-68).

Жорсткі диски обдуваються 120 мм корпусним вентилятором переведеним на 7 вольт. Причому при роботі їх взагалі не чути, тільки ледь замітне тріскотіння головок під час пошуку або копіювання малих файлів.

Корпус RaidMax Ninja має 3 вентилятори: два по 120 мм (7 вольт) один спереду перед корзиною з вінчестерів на вдув, інший на задній стінці під БЖ на видув і 80 мм (5 вольт) на вдув в боковій кришці корпуса.

Блок живлення SIRTEC HP-500-A12S 500W . Вентилятор крутиться з швидкістю 1100 - 1300 в простої, 1400-1500 під навантаженням.

Отже, шляхом вмикання і вимикання вентиляторів було визначено що найбільше шумлять: вентилятор на Zalman VF700 AlCu і корпусні (особливо 80-ка). Після переведення 120-ок на 7 вольт (благо на БЖ є потрібні роз'єми і нічого мудрувати не прийшлось :D ) а 80-ки на 5 вольт, стало явно тихіше але набридав шум проходження вентиляторів крізь решітки на корпусі. Щоб побороти цей аеродинамічний шум я вентилятори прикрутив до корпусу через своєрідні "шайбочки" вирізані з ізоляції кабелю витої пари довжиною 5-6 мм (болтик кріплення через корпус - шайбочка - вентилятор), знаю на оригінальність не тягне, але трішки допомогло :).

Основними джерелами шуму після таких модифікацій залишились - вентилятор БЖ і вентилятор ЦП.

Зараз трішки потепліло і стало трішки шумніше (збільшили оберти вентилятор ЦП і вентилятор БЖ) і разом з тим збільшились температури (особливо на відео).

Наскільки я розумію боротись з шумом від БЖ і вентилятора ЦП можна тільки їх заміною (впайку резисторів в схему живлення вентиляторів не розглядаю)

Питаннячка:

1. Чи сильно зменьшить шум заміна корпусних вентиляторів на Zalman, Noctua чи ще якісь бренднові.

2. Чи сильно зменьшить шум вирізка корпусних решіток і заміною їх на решітки типу "гриль" (і де їх дістати в Луцьку).

3. Чи допоможе витягування заглушок на PCI-слоти ефективнішому охолодженню відео.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3. Якщо помітна тенденція до скупчення пилюки в комп'ютері, то чим більше відкритих отворів в ньому тим більше пилюки і шуму. Спочатку пилюка осяде на вентиляторах, пізніше на радіаторі процесора, а тоді почне "кричати"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мій комп мене так вже дістав......ух якій я злий пишу це повідомлення

Температура вінтів 39,41 кулери так гудуть періодично відключаю, далі торкнувся до відео карти - попікся(( коли загружаєтся комп то чую звук "дзюрчання" в такт з миганням червоної лампочки на копусі.

Короче: в мене є материнка P5K-E, звичана оперативка (не знаю чи потрібно їй охолодження), відеокарта - VC Asus EN8500GT SILENT /HTD/ 256M, і два вінта, і звичаний корпус.

Що мені потрібно змінити чи докупити щоб не чути цей комп?

Далі мої роздуми: потрібен новий корпус, бо радіатор на процесор причипити в корпус який стоїть вертикально - дуже важко

потрібно пару тихих кулерів на вінти, відеокарту

щось потрібно зробити з блоком живлення(в якому є кулер)

І ще мене цікавить ціна того блока живлення без кулерів (в цій темі бачив такий синенький), і ціна радіатора на проц.

Подивись ТУТ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Всім привіт

вирішив поділитись досягненнями в створенні безшумних компів (маю два вдома)

Мамка P35 DS3L на яку відразу встановив радіатор на північний міст thermaltake Extreme Spirit II а на проц Е8300 встановив кулер zalman 7900 який піддав модінгу:

замінів в ньому кулер на штатний інтеловський з керуванням Q-Fun (там 4 дроти) в результаті мамка керує обертами кулера в залежності від потреби, але так як радіатор досить потужній кулер крутиться завжди на мінімальних обертах + є захист від перегріву, коли потрібно-буде крутитись швидше.

Відяха Х260, нічого не став робити, щоб на випадок апгрейду не втратила товарного вигляду.

память OCZ з радіатором.

На вдув і під корзину вінчестера встановив два кулера 80мм Тітан з термодатчиком, оберти залежать від температури повітря яке проходить через кулер.

Все це запаковано в корпус (від пентіума 3) HP Vector, фото викладу пізніше якщо цікавить.

Ще була ідея обклеїти корпус з середини шумоізолюючою плівкою яку використовують в автомобілях, але рівнем шуму я і так задоволений, тому не став цього робити.

В результаті отримав практично безшумну систему від якої чути шуми лише після тривалого грання в потужню забавку.

от коротко і все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

замінів в ньому кулер на штатний інтеловський з керуванням Q-Fun (там 4 дроти) в результаті мамка керує обертами кулера в залежності від потреби, але так як радіатор досить потужній кулер крутиться завжди на мінімальних обертах + є захист від перегріву, коли потрібно-буде крутитись швидше.

гм, гарна ідея. :) тим паче маю кулер такий. Зачот.

Ще хочу замінити в своєму БЖ (Zalman 500Watt) вентилятора. таке враження, що він найбільше шумить.. бо вимикав всі кулери, зупиняв навіть на відеокарті, а він, сволоч, шумить. Порадьте якийсь безшумний, щоб саме у БЖ підійшов.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

IMG263-1217414236.jpg

Сьогодні і собі так же зробив зі своїми двома вінтами, вібрації поменше стало, а от шуму не особо ;)

загалом компутер вроді тихий..

враховуючи що в корпусі трудиться тількі два вентилятора :blush:

Один той що на процесорному кулері, а саме ASUS Silent Knight, обертами цього кулера керую Я, за допомогою Zalman FAN MATE 2 (всім рекомендую :smile3: ). і оберти кулера становлять 1144RPM.

Відеокарта у мене стоїть EN8600GT SILENT, взагалі без обдува навіть, температура в простої 61 градус :dont: сильно я її не нагружаю, ігри не запускаю.. тому подумав хай краще буде тихіше чім холодніше

А другий кулер, це той що в БЖ стоїть, кулер 80ка, на 5В посадив його, крутить і не чути його навіть...

Вже зробив ніби все чім тихіше але все одно мені не подобається - голосно!

думаю про водянку :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Marshall а як ти поборов шум від вентилятора БЖ? В мене, наприклад, зараз після модифікацій описаних кількома постами вище, найбільше шумить саме він. Тому розлядатиму варіант заміни вентилятора на інший, правда ще не підібрав потрібного <_<

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене High Power Active PFC 80PLUS Cable management

він досить ефективний в плані віддачі енергію, тобто мало йде на нагрівання + кулер 120мм і оберти він сам регулює.

при програмуванні чи роботі в ворді, неті споживання енергію мале відповідно і шум.

а от при бф2 чи кризис звичайно оберти на відясі і бп зростають і шум чути.... але граюся в навушниках KOSS UR20 - там нічого не чути :)

А якщо міняти кулер в проці - я думаю Noctua (продається в бест-бай біля універа) або Тітан з термодатчиком (хай сам собі регулює оберти)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Викладаю фото компа (мо кому цікаво)

на фото DSC00926 відображено процес підлаштування корпусу до материнки

p.s. ряд наклейок - це лейбли обладнання яке пережив корпус :)

post-379-1240169747.jpg

post-379-1240169758.jpg

post-379-1240169769.jpg

post-379-1240169780.jpg

post-379-1240169795.jpg

post-379-1240169807.jpg

post-379-1240169941.jpg

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Продовжу трошечки.

Збирав на днях "дитячого" комп'ютера. для ігор музики та перегляду фільмів і мультиків.

І так.

Оскільки корпусу desktop нормального знайдено не було, довелося обмежитися звичайним middle tower-ом.

ba2cc72b5026.jpg

Материнка: Asus P5GC-MX/1333 із інтегрованим відео.

Процесор: Intel Dual Core 2200 зі стоковим охолодженням 4-пін. Це дає змогу правильно регулювати оберти вентиляторі при увімкненій в BIOS-і обції Q-fan (Silent mode).

ОЗУ: Hynix 1024Mb DDR2 800Mhz

БЖ: 360Watt 120mm cooler. Тихий.

HDD: 80Гб. Hitachi. Охолоджується кулером Titan підключеним на 7 вольт. Що забезпечує якісне охолодження та тишу при роботі. Поділений на: 20% - під систему, 80% - під все інше. Інсталяхи, ігри та дрібні мультики. Згодом додасться щось на кшталт 500Гб WD.

Мережевий даптер: D-Link <DWL-G520> AirPlus Xtreme G Wireless PCI Adapter 108Mbps, забезпечує мережу, зв'язок із моїм комп'ютером та доступ у інтернет. (для он-лайн ігор, торрента та оновлення антивіруса) і ніяких дротів по квартирі!

І так. Тести показали. Процесор із пам'яттю та вмонтованим відео. Із комплектом кодеків K-Lite 4.53f , витягують мультик із розширенням 1080р без фрізів та тормозів. Навіть на динамічних сценах. В планах випробувати запустити якийсь Blu-ray, чи якісний BD-Rip 1080p із великим бітрейтом.

Таким чином. Не витрачаючи великих коштів на купівлю дорогого обладнання, ми маємо продуктивний комп'ютер який повністю справляється із поставленими задачами!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...